AFRIKANSKAMASKER OCH RELIEFER, 6 delar, trä, 1900-/2000-tal
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 500 SEK
CHRISTIAN DIOR, scarf, siden, 1900-talets andra hälft
Slutpris550 SEK
Värdering400 SEK
TAKLAMPOR, 9 st, grönt glas, 1900-/2000-tal
SlutprisInga bud
Värdering500 SEK
GUNNEL SAHLIN, skålfat, glas, Artist Collection, Kosta Boda, signerat
SlutprisInga bud
Värdering400 SEK
MUUTO, vägghyllor, 2 st, Julien De Smedt, 2000-tal
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 000 SEK
ISKOS-BERLIN, pall, "Soft Edge 70" HAY, samtida
Slutpris250 SEK
Värdering600 SEK
BROSCHER, 4 st, 1900-talets mitt
SlutprisInga bud
Värdering500 SEK
TAKLAMPA, Belid, 2000-tal
Slutpris250 SEK
Värdering500 SEK
GOLVVAS, keramik, orientalisk, 1900-/2000-tal
SlutprisInga bud
Värdering400 SEK
SNURRSTOL, Martela, 2000-tal
SlutprisInga bud
Värdering400 SEK
HALSKEDJA, 18k guld, vikt ca 24 g
Slutpris13 500 SEK
Värdering13 000 SEK
KLACKRING, 18k guld, vikt ca 5 g
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 500 SEK
KLACKRING, 18k guld, svenska stämplar 1955, vikt ca 4,5 g
Slutpris1 700 SEK
Värdering2 000 SEK
FIGURINER, 4 st, keramik, MI Hummel, Goebel, Tyskland
Slutpris250 SEK
Värdering800 SEK
ADVENTSLJUSSTAKAR, 1 par, trä, Markslöjd, 1900-/2000-tal
Slutpris350 SEK
Värdering400 SEK
SIDOBORD, 1 par, chippendalestil, 1900-talets mitt
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
ROYAL COPENHAGEN, fotoramar, 1 par samt ljusmanschetter, 1 par, porslin, "Musselmalet"
Slutpris800 SEK
Värdering400 SEK
SOFFBORD, chippendalestil, 1900-talets mitt
Slutpris450 SEK
Värdering400 SEK
LJUSLYKTOR, 1 par, mässing och glas, 1800-/1900-tal
Slutpris450 SEK
Värdering600 SEK
ETAGEFAT, KANDELABER OCH KANNA, tenn, 1900-/2000-tal
Slutpris750 SEK
Värdering300 SEK
ORIENTMATTA, sannolikt semiantik, ca 300 x 205 cm
Slutpris1 800 SEK
Värdering3 000 SEK
BORDSPENDYL, brons, Frankrike, 1900-talets första hälft
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 500 SEK
HÄNGFOTOGENLAMPA, majolika, 1800-/1900-tal
Slutpris400 SEK
Värdering600 SEK
Slutpris400 SEK
Värdering300 SEK
BORDSLAMPOR, 1 par, onyx, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
KOPPAR HINK MED LOCK, 1800-tal
Slutpris150 SEK
Värdering300 SEK
SNURRFÅTÖLJ, HÅG, "Sideways", 2000-tal
SlutprisInga bud
Värdering600 SEK
JAMIE HAYON, taklampa "Formakami, JH 5", &Tradition
SlutprisInga bud
Värdering800 SEK
VAS, kristall, Orrefors, signerad
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
SPEGLAR, 1 par, empirstil, 1900-talets andra hälft
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
YTTERFODER, mässing, 1900-talets andra hälft
Slutpris250 SEK
Värdering200 SEK
RING, 18k guld, vikt ca 4 g
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 000 SEK
MULBERRY, weekendbag, sent 1900-tal
Slutpris2 400 SEK
Värdering500 SEK
SKJORTKNAPPAR, 1 par, 18k vitguld, vikt ca 3,1 g
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 500 SEK
ÖRHÄNGEN, 1 par, 18k vitguld, med briljantslipade diamanter, tot vikt ca 2,4 g
Slutpris1 300 SEK
Värdering2 000 SEK
RING, 18k vitguld, vikt ca 2 g
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 000 SEK
BORDSLAMPOR, 1 par, marmor, 1960-/70-tal
Slutpris1 700 SEK
Värdering2 000 SEK
HEE WELLIN, fåtölj samt ottoman, "About a lounge 82", samtida
Slutpris1 100 SEK
Värdering6 000 SEK
JORGE PENSI, stolar, 8 st, "Bikini chair", 2000-tal
SlutprisInga bud
Värdering800 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering800 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
BIRGER STRÅÅT (1914-2008), olja på pannå, signerad
SlutprisInga bud
Värdering400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering800 SEK
Slutpris1 400 SEK
Värdering3 000 SEK
YTTERFODER, koppar, 1800-/1900-tal
Slutpris150 SEK
Värdering300 SEK
BARSTOLAR, 3 st, "3D Bar Stool", Gubi, formgiven av Komplot Design, 2000-tal
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 000 SEK
TAKLAMPA, By Rydéns, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK