AFRIKANSKAMASKER OCH RELIEFER, 6 delar, trä, 1900-/2000-tal_32876a_8dc5a2bcbf8eb36_lg.jpeg
AFRIKANSKAMASKER OCH RELIEFER, 6 delar, trä, 1900-/2000-tal
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
GOLVLJUSSTAKAR, 1 par, bronserad metall, enligt uppgift Grekland, 1900-talets andra hälft _32950a_lg.jpeg
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 500 SEK
CHRISTIAN DIOR, scarf, siden, 1900-talets andra hälft_32813a_8dc5a2a0b2f2070_lg.jpeg
CHRISTIAN DIOR, scarf, siden, 1900-talets andra hälft
Slutpris550 SEK
Värdering400 SEK
TAKLAMPOR, 9 st, grönt glas, 1900-/2000-tal_32944a_lg.jpeg
TAKLAMPOR, 9 st, grönt glas, 1900-/2000-tal
SlutprisInga bud
Värdering500 SEK
GUNNEL SAHLIN, skålfat, glas, Artist Collection, Kosta Boda, signerat_32942a_lg.jpeg
GUNNEL SAHLIN, skålfat, glas, Artist Collection, Kosta Boda, signerat
SlutprisInga bud
Värdering400 SEK
MUUTO, vägghyllor, 2 st, Julien De Smedt, 2000-tal_32963a_lg.jpeg
MUUTO, vägghyllor, 2 st, Julien De Smedt, 2000-tal
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 000 SEK
ISKOS-BERLIN, pall, "Soft Edge 70" HAY, samtida_32975a_lg.jpeg
ISKOS-BERLIN, pall, "Soft Edge 70" HAY, samtida
Slutpris250 SEK
Värdering600 SEK
BROSCHER, 4 st, 1900-talets mitt_32769a_8dc5a2c760bb049_lg.jpeg
BROSCHER, 4 st, 1900-talets mitt
SlutprisInga bud
Värdering500 SEK
TAKLAMPA, Belid, 2000-tal_32706a_8dc59fe97c7fe36_lg.jpeg
TAKLAMPA, Belid, 2000-tal
Slutpris250 SEK
Värdering500 SEK
GOLVVAS, keramik, orientalisk, 1900-/2000-tal_32940a_lg.jpeg
GOLVVAS, keramik, orientalisk, 1900-/2000-tal
SlutprisInga bud
Värdering400 SEK
SNURRSTOL, Martela, 2000-tal_33040a_lg.jpeg
SNURRSTOL, Martela, 2000-tal
SlutprisInga bud
Värdering400 SEK
HALSKEDJA, 18k guld, vikt ca 24 g_32672a_8dc59348b3b21d4_lg.jpeg
HALSKEDJA, 18k guld, vikt ca 24 g
Slutpris13 500 SEK
Värdering13 000 SEK
KLACKRING, 18k guld, vikt ca 5 g_32838a_8dc5a0002732ddf_lg.jpeg
KLACKRING, 18k guld, vikt ca 5 g
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 500 SEK
KLACKRING, 18k guld, svenska stämplar 1955, vikt ca 4,5 g_32675a_8dc59351c85614d_lg.jpeg
KLACKRING, 18k guld, svenska stämplar 1955, vikt ca 4,5 g
Slutpris1 700 SEK
Värdering2 000 SEK
FIGURINER, 4 st, keramik, MI Hummel, Goebel, Tyskland_32542a_8dc5ad125851607_lg.jpeg
FIGURINER, 4 st, keramik, MI Hummel, Goebel, Tyskland
Slutpris250 SEK
Värdering800 SEK
ADVENTSLJUSSTAKAR, 1 par, trä, Markslöjd, 1900-/2000-tal_32900a_8dc5acd76a282e3_lg.jpeg
ADVENTSLJUSSTAKAR, 1 par, trä, Markslöjd, 1900-/2000-tal
Slutpris350 SEK
Värdering400 SEK
SIDOBORD, 1 par, chippendalestil, 1900-talets mitt_32804a_8dc5a3159106c7a_lg.jpeg
SIDOBORD, 1 par, chippendalestil, 1900-talets mitt
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
ROYAL COPENHAGEN, fotoramar, 1 par samt ljusmanschetter, 1 par, porslin, "Musselmalet"_32721a_8dc5a293e87fecc_lg.jpeg
ROYAL COPENHAGEN, fotoramar, 1 par samt ljusmanschetter, 1 par, porslin, "Musselmalet"
Slutpris800 SEK
Värdering400 SEK
SOFFBORD, chippendalestil, 1900-talets mitt_32805a_8dc5a31ac89d9a5_lg.jpeg
SOFFBORD, chippendalestil, 1900-talets mitt
Slutpris450 SEK
Värdering400 SEK
LJUSLYKTOR, 1 par, mässing och glas, 1800-/1900-tal_32773a_8dc59ff88682a55_lg.jpeg
LJUSLYKTOR, 1 par, mässing och glas, 1800-/1900-tal
Slutpris450 SEK
Värdering600 SEK
ETAGEFAT, KANDELABER OCH KANNA, tenn, 1900-/2000-tal_32858a_8dc5aee0a709123_lg.jpeg
ETAGEFAT, KANDELABER OCH KANNA, tenn, 1900-/2000-tal
Slutpris750 SEK
Värdering300 SEK
ORIENTMATTA, sannolikt semiantik, ca 300 x 205 cm_32427a_8dc5ac1c4e45885_lg.jpeg
ORIENTMATTA, sannolikt semiantik, ca 300 x 205 cm
Slutpris1 800 SEK
Värdering3 000 SEK
BORDSPENDYL, brons, Frankrike, 1900-talets första hälft _24293a_lg.jpeg
BORDSPENDYL, brons, Frankrike, 1900-talets första hälft
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 500 SEK
HÄNGFOTOGENLAMPA, majolika, 1800-/1900-tal_32948a_lg.jpeg
HÄNGFOTOGENLAMPA, majolika, 1800-/1900-tal
Slutpris400 SEK
Värdering600 SEK
CHRISTIAN DIOR, scarf, siden, 1900-talets andra hälft_32749a_8dc5a299ad513ed_lg.jpeg
Slutpris400 SEK
Värdering300 SEK
BORDSLAMPOR, 1 par, onyx, 1900-talets andra hälft _32803a_8dc5ac12b4320f1_lg.jpeg
BORDSLAMPOR, 1 par, onyx, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
KOPPAR HINK MED LOCK, 1800-tal_32880a_8dc5a3206dd5211_lg.jpeg
KOPPAR HINK MED LOCK, 1800-tal
Slutpris150 SEK
Värdering300 SEK
SNURRFÅTÖLJ, HÅG, "Sideways", 2000-tal_33020a_lg.jpeg
SNURRFÅTÖLJ, HÅG, "Sideways", 2000-tal
SlutprisInga bud
Värdering600 SEK
JAMIE HAYON, taklampa "Formakami, JH 5", &Tradition_33033a_lg.jpeg
JAMIE HAYON, taklampa "Formakami, JH 5", &Tradition
SlutprisInga bud
Värdering800 SEK
VAS, kristall, Orrefors, signerad _33000a_lg.jpeg
VAS, kristall, Orrefors, signerad
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
SPEGLAR, 1 par, empirstil, 1900-talets andra hälft_32642a_8dc59ff41181c05_lg.jpeg
SPEGLAR, 1 par, empirstil, 1900-talets andra hälft
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
YTTERFODER, mässing, 1900-talets andra hälft_32893a_8dc5ac10a7b2dc5_lg.jpeg
YTTERFODER, mässing, 1900-talets andra hälft
Slutpris250 SEK
Värdering200 SEK
RING, 18k guld, vikt ca 4 g_32720a_8dc59ffc017fba3_lg.jpeg
RING, 18k guld, vikt ca 4 g
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 000 SEK
MULBERRY, weekendbag, sent 1900-tal_32853a_8dc5ac197999ff1_lg.jpeg
MULBERRY, weekendbag, sent 1900-tal
Slutpris2 400 SEK
Värdering500 SEK
SKJORTKNAPPAR, 1 par, 18k vitguld, vikt ca 3,1 g_32929a_8dc5ace61641b6d_lg.jpeg
SKJORTKNAPPAR, 1 par, 18k vitguld, vikt ca 3,1 g
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 500 SEK
ÖRHÄNGEN, 1 par, 18k vitguld, med briljantslipade diamanter, tot vikt ca 2,4 g_32677a_8dc593618f9fd4b_lg.jpeg
ÖRHÄNGEN, 1 par, 18k vitguld, med briljantslipade diamanter, tot vikt ca 2,4 g
Slutpris1 300 SEK
Värdering2 000 SEK
RING, 18k vitguld, vikt ca 2 g_32846a_8dc5a00157058fb_lg.jpeg
RING, 18k vitguld, vikt ca 2 g
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 000 SEK
BORDSLAMPOR, 1 par, marmor, 1960-/70-tal_32665a_8dc59feca8d9cbb_lg.jpeg
BORDSLAMPOR, 1 par, marmor, 1960-/70-tal
Slutpris1 700 SEK
Värdering2 000 SEK
HEE WELLIN, fåtölj samt ottoman, "About a lounge 82", samtida_26742a_lg.jpeg
HEE WELLIN, fåtölj samt ottoman, "About a lounge 82", samtida
Slutpris1 100 SEK
Värdering6 000 SEK
JORGE PENSI, stolar, 8 st, "Bikini chair", 2000-tal_32715a_8dc5937e1e8dab0_lg.jpeg
JORGE PENSI, stolar, 8 st, "Bikini chair", 2000-tal
SlutprisInga bud
Värdering800 SEK
JORGE PENSI, stolar, 8 st, "Bikini chair", 2000-tal_32714a_8dc5937d90e063c_lg.jpeg
Slutpris300 SEK
Värdering800 SEK
JORGE PENSI, stolar, 8 st, "Bikini chair", 2000-tal_32713a_8dc5937cc3dd408_lg.jpeg
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
BIRGER STRÅÅT (1914-2008), olja på pannå, signerad_32995a_lg.jpeg
BIRGER STRÅÅT (1914-2008), olja på pannå, signerad
SlutprisInga bud
Värdering400 SEK
GLASFÖREMÅL, 3 del, bla karaff Kastrup Holmegaard, 1900-talets andra hälft _32991a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering800 SEK
ADOLF RELLING, sybord, teak, "Syklus", Rastad & Relling, Rasmus Solberg Møbelverksted, Norge, formgiven 1962._33013a_lg.jpeg
Slutpris1 400 SEK
Värdering3 000 SEK
YTTERFODER, koppar, 1800-/1900-tal_32741a_8dc5a009b7614fe_lg.jpeg
YTTERFODER, koppar, 1800-/1900-tal
Slutpris150 SEK
Värdering300 SEK
BARSTOLAR, 3 st, "3D Bar Stool", Gubi, formgiven av Komplot Design, 2000-tal_33002a_lg.jpeg
BARSTOLAR, 3 st, "3D Bar Stool", Gubi, formgiven av Komplot Design, 2000-tal
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 000 SEK
TAKLAMPA, By Rydéns, 2000-tal_32945a_lg.jpeg
TAKLAMPA, By Rydéns, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK