LEKSAKER, 2 st, 1900-talets mitt
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
YTTERFODER, 3 st, porslin, 2000-tal
Slutpris950 SEK
Värdering400 SEK
BORDSLAMPA, metall och plast, A&E design, Ateljé Lyktan, 1900-talets andra hälft
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
BESTICKUPPSÄTTNING, 43 del, silver, GAB bla 1992, tot vikt inkl knivar ca 2 020 g
Slutpris4 600 SEK
Värdering6 000 SEK
SMÖRASK, porslin, "Verdura", Rörstrand, 1900-talets mitt
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
CHRISTIAN DIOR, scarf, siden, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 600 SEK
Värdering500 SEK
SPEGEL, rokokostil, bronserad, 1900-tal
Slutpris350 SEK
Värdering500 SEK
HÄNGE, 18k guld, svenska stämplar, vikt ca 3,2 g
Slutpris1 700 SEK
Värdering1 800 SEK
JACOB TOSTRUP, brosch, sterlingsilver, Norge, 1900-taelts mitt
Slutpris450 SEK
Värdering600 SEK
ARMBAND, 18k guld, x-länk, vikta ca 14,8 g
Slutpris7 400 SEK
Värdering7 500 SEK
LJUSSTAKAR, 5 st, mässing, House Doctor, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
TAKLAMPA, 1970-tal
Slutpris350 SEK
Värdering500 SEK
DAMARMBANDSUR, Emporio Armani, stål, 1900-/2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
GUNNAR NYLUND, ytterfoder, stengods, Rörstrand
SlutprisInga bud
Värdering300 SEK
SVEN PALMQVIST, vas, kristall, signerad SP Orrefors 1945
Slutpris350 SEK
Värdering300 SEK
COCKTAIL- OCH CHAMPAGNESKÅLAR, 11 st, glas, 2000-tal
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
BRASVERKTYG, smide, 1900-tal
SlutprisInga bud
Värdering400 SEK
FOLKE ERIKSSON (1913-1992), färglitografi, signerad och daterad -75
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
BRINGARE, porslin, sannolikt Italien, 1900-talets slut
Slutpris900 SEK
Värdering300 SEK
MATTA, Kelim, ca 294 x 202 cm
Slutpris1 700 SEK
Värdering5 000 SEK
GRIPSHOLMSFÅTÖLJER, 1 par, "Medevi Brunn",ur Ikeas 1700-talsserie
Slutpris3 600 SEK
Värdering8 000 SEK
GRIPSHOLMSFÅTÖLJ med FOTPALL, "Medevi Brunn", ur Ikeas 1700-talsserie
Slutpris1 900 SEK
Värdering8 000 SEK
KERSTIN HÖRLIN-HOLMQVIST, matsalsmöbel, 13 delar, NK, 1965
Slutpris2 600 SEK
Värdering5 000 SEK
Slutpris2 200 SEK
Värdering8 000 SEK
BENGT LANDIN (född 1933), färglitografi, signerad och numrerad 111/250
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
ÖRHÄNGEN, 2 par, 18k guld, total vikt ca 4,1 g
Slutpris1 800 SEK
Värdering2 000 SEK
BYRÅ, fanerad med björk, 1930-/40-tal
SlutprisInga bud
Värdering2 000 SEK
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
CHARLES & RAY EAMES, kontorsstol, "EA-108", Vitra, samtida
Slutpris450 SEK
Värdering4 000 SEK
BURBERRY, halsduk, kashmir, 2000-tal
Slutpris1 200 SEK
Värdering600 SEK
ARMBANDSUR, 3 st, bla Seiko, 1900-talets mitt
Slutpris150 SEK
Värdering300 SEK
KAY BOJESEN, vitrinskåp, Danmark, 2000-tal
Slutpris1 800 SEK
Värdering3 000 SEK
BORDSLAMPOR, 1 par, mässing, Leco, 1960-/70-tal
Slutpris800 SEK
Värdering3 000 SEK
MATTA, galleri, Marocko, ull, ca 300 x 75 cm
Slutpris200 SEK
Värdering2 000 SEK
ALVAR AALTO, vas, glas, "Savoy", Ittala, formgiven 1936, Finland
Slutpris500 SEK
Värdering300 SEK
SKRIVBORDSSTOL, "Catifa", Arper, Italien, 2000-tal
SlutprisInga bud
Värdering400 SEK
NORM ARCHITECTS, bordslampa, "Stone lamp", Menu, samtida
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
ESCADA, skärp, svart läder, 1900-talets slut
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
BORDSFOTOGENLAMPA, sent 1800-tal
Slutpris250 SEK
Värdering600 SEK
MATTA, galleri, Marocko, ull, ca 280 x 73 cm
Slutpris200 SEK
Värdering3 000 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, signerad Henderson
Slutpris250 SEK
Värdering800 SEK
FÄLLBORD, "Krogsta", ur Ikeas 1700-talsserie
Slutpris800 SEK
Värdering2 000 SEK
MATTA, galleri, Kelim, ca 293 x 78 cm
Slutpris1 000 SEK
Värdering2 500 SEK
GOLVFIGUR, skuret och bemålat trä, 1900-/2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
SOFFA, tvådelad, 2000-tal
SlutprisInga bud
Värdering800 SEK
MANIKYRSET, Solingen, Tyskland, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
BÅLSKÅL, nysilver, jugend, tidigt 1900-tal, större modell
Slutpris1 400 SEK
Värdering800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 SEK