LEMANIA, damarmbandsur, 18k guld, tot vikt ca 28g
Slutpris9 600 SEK
Värdering8 000 SEK
HERBERT SNELL (1860-1936), olja på pannå, otydligt signerad
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
BÄGARE, silver, England, 1800-/1900-tal, vikt ca 223 g
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 500 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, otydligt signerad
Slutpris400 SEK
Värdering300 SEK
RING, 18k guld, med turkos, svenska stämplar IM & S 1958, tot vikt ca 3,9 g
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 800 SEK
KLÄDSKÅP, björk, 1900-talets första hälft
Slutpris1 600 SEK
Värdering2 000 SEK
ÅKE WICKSTRÖM (född 1927), olja på duk, signerad
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
BESTICK, silver, tot vikt exkl sax ca 160 g
Slutpris800 SEK
Värdering500 SEK
ARMBAND, 18k guld och odlade pärlor, tot vikt ca 11,3 g
Slutpris4 600 SEK
Värdering6 000 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på pannå, signerad och daterad -44
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
KARMSTOLAR, 1 par, gustavianska, 1700-tal
Slutpris2 000 SEK
Värdering3 000 SEK
FÅRSKINN, svart ull, till fåtöljen "Jetson" av Bruno Mathsson, Skandilock Design, samtida
Slutpris2 000 SEK
Värdering1 500 SEK
Slutpris1 900 SEK
Värdering1 500 SEK
RING, 18k guld, vikt ca 4,5 g
RING, 18k guld, vikt ca 4,5 g
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 500 SEK
LISA LARSON, figur, stengods, "Ko", ur serien "Landskapsdjur", Gustavsberg
Slutpris550 SEK
Värdering800 SEK
LISA LARSON, figur, tiger, ur serien "Afrika", Gustavsberg
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 800 SEK
LISA LARSON, figur, lodjur, Jie stengodsateljé
Slutpris2 200 SEK
Värdering1 500 SEK
LISA LARSON, figur, stengods, "Brunbjörn maxi" ur serien "Skansen", Keramikstudion Gustavsberg
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 200 SEK
LISA LARSON, figur, flodhäst, ur serien "Stora Zoo", Gustavsberg
Slutpris2 600 SEK
Värdering2 000 SEK
LISA LARSON, figur, stengods, "Måns", Keramikstudion Gustavsberg
Slutpris2 200 SEK
Värdering2 500 SEK
LISA LARSON, figur, stengods, "Charlotta", ur serien "ABC-flickor", Gustavsberg
Slutpris2 600 SEK
Värdering3 000 SEK
LISA LARSON, figur, stengods, isbjörn, ur serien "Skansen", Gustavsberg
Slutpris800 SEK
Värdering1 500 SEK
LISA LARSON, figur, stengods, "Murre", Gustavsberg Studio, signerad och med studiohand
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 500 SEK
LISA LARSON, figur, stengods, räv, ur serien "Skansen", Gustavsberg
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
LISA LARSON, figur, noshörning, ur serien "Jura", Gustavsberg
Slutpris2 400 SEK
Värdering2 500 SEK
LISA LARSON, figur, stengods, järv, ur serien "Skansen", Gustavsberg
Slutpris550 SEK
Värdering600 SEK
LISA LARSON, 2 st figurer, känguru med unge, ur serien "Stora Zoo", Gustavsberg
Slutpris3 600 SEK
Värdering2 500 SEK
LISA LARSON, figur, stengods, "Murre", Keramikstudion Gustavsberg
Slutpris800 SEK
Värdering700 SEK
LISA LARSON, figur, giraff, ur serien "Stora Zoo", Gustavsberg
Slutpris3 400 SEK
Värdering2 500 SEK
LISA LARSON, figur, stengods, bulldog, ur serien "Stora Zoo", Gustavsberg
Slutpris1 700 SEK
Värdering1 500 SEK
LISA LARSON, figur, stengods, "Malin", ur serien "Larsons ungar", Gustavsberg
Slutpris1 500 SEK
Värdering800 SEK
LISA LARSON, ägghöna med lock, stengods, Keramikstudion, Gustavsberg
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 500 SEK
LISA LARSON, figur, stengods, "Stora katten", ur serien "Jura", Gustavsberg
Slutpris2 800 SEK
Värdering2 500 SEK
LISA LARSON, figur, stengods, lejon midi, ur serien "Afrika", Gustavsberg
Slutpris1 000 SEK
Värdering800 SEK
SÅSSLEV, silver, svenska stämplar 1852, andtag av svärtat trä, vikt ca 27 g
Slutpris350 SEK
Värdering400 SEK
BRICKBORD, jugend, 1900-talets början
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
KNOPPBRÄDA, furu, allmoge, sannolikt 1800-tal
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
ARNE JACOBSEN, stol, "Sjuan", för Fritz Hansen, år 1999
Slutpris700 SEK
Värdering800 SEK
SERVISGLAS, 13 del, glas, "Antik", Reijmyre glasbruk, sannolikt 1900-talets andra hälft
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 SEK
BÄLGKAMERA, Rapid Aplanat, 1800-/1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
SILVERFÖREMÅL, 4 delar, silver, Norge, 1900-tal, total vikt ca 75 g
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
KARMSTOLAR, 1 par, kromad metall och brun textil, 1970-/80-tal
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
TEKANNA OCH GRÄDDKANNA, porslin, "Grand", Arthur Percy, Gefle
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
BORDSLAMPA, blått glas, 1900-talets mitt
Slutpris1 800 SEK
Värdering700 SEK
GALLERSKÅL MED FAT, porslin, Kina, 1800-tal
Slutpris950 SEK
Värdering1 500 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
ROCK, herr, mocka/fårskinn, 1900-talets slut
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
TOVE ADMAN, bords-/vägglampa, betong, "Lysmask", Fafner, 2000-tal
Slutpris250 SEK
Värdering500 SEK