BLOMKRUKA, polerad mässing, Monica Förster, Skultuna
Slutpris550 SEK
Värdering500 SEK
SACCOSÄCK, Fatboy
SACCOSÄCK, Fatboy
Slutpris500 SEK
Värdering600 SEK
SPEGEL, bronserad, 1900-/2000-tal
Slutpris850 SEK
Värdering400 SEK
HATTASK, 1900-talets mitt
HATTASK, 1900-talets mitt
Slutpris200 SEK
Värdering200 SEK
BORDSLAMPA, Asea, 1900-talets mitt
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 200 SEK
Slutpris600 SEK
Värdering600 SEK
TAKLAMPA, 1900-talets första hälft
Slutpris300 SEK
Värdering300 SEK
HÄNGE MED KEDJA, Skultuna Bruk
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
STOLAR, 1 par, gustaviansk stil, 1800-/1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
BARPALLAR, 3 st, SA-Möbler, "A-serien"
Slutpris3 200 SEK
Värdering3 000 SEK
BERNDT WENNSTRÖM (FÖDD 1945), litografi, komposition
Slutpris350 SEK
Värdering500 SEK
OLOF WALFRID NILSSON (1868-1956), olja på duk, signerad och daterad 1934
Slutpris3 000 SEK
Värdering3 000 SEK
BORDSLAMPSFOT, keramik, 1900-talets första hälft
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
LEKSAKER, 2 st, plåt, 1900-talets mitt, bl a Tyskland
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
SACCOSÄCK, Fatboy
SACCOSÄCK, Fatboy
Slutpris600 SEK
Värdering600 SEK
NILS STRINNING, vägghylla, "String Pocket", String
Slutpris650 SEK
Värdering400 SEK
GEORGE NELSON, taklampa, Nelson Bubble Ball, HAY
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 500 SEK
SPEGEL, "Strap", HAY, samtida
SPEGEL, "Strap", HAY, samtida
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
SAMLING GRAFISKA BLAD, Lennart Forsberg, Gösta Ehrenberg, Bo Lundberg, KE Häggblad, J Dahl
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
ISKOS-BERLIN, pall, "Soft Edge 70" HAY, samtida
Slutpris400 SEK
Värdering600 SEK
TAKLAMPA, "Suspense Pendant", P2, Gam Fratesi, Lightyears, samtida
Slutpris1 800 SEK
Värdering2 000 SEK
MATTA, "Stubb", Kasthall, Gunilla Lagerhem Ullberg, diameter 360 cm
Slutpris6 400 SEK
Värdering4 000 SEK
ROGER PERSSON, bord/sideboard, "Mill", Karl Andersson & Söner, 2000-tal
Slutpris800 SEK
Värdering1 200 SEK
KORKSKRUV, kromad metall, för väggmontage, 2000-tal
Slutpris450 SEK
Värdering300 SEK
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
TRÄDGÅRDSUNOR PÅ SOCKLAR, 1 par, gjutjärn, samtida
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 500 SEK
CHIFFONJÈ, 1800-talets andra hälft, valnöt och valnötsrot
Slutpris450 SEK
Värdering1 000 SEK
ARMBAND, 4 st, samearbeten
ARMBAND, 4 st, samearbeten
Slutpris300 SEK
Värdering300 SEK
FERNAND LEGÈR, efter, textiltryck, 1900-talets andra hälft
Slutpris500 SEK
Värdering300 SEK
DESSERTSKÅLAR, 6 st, "Ultima Thule", Tapio Wirkkala, Iittala
Slutpris400 SEK
Värdering300 SEK
LISA LARSON, figur, "Johanna", stengods, Gustavsberg
Slutpris450 SEK
Värdering600 SEK
TRÄDGÅRDSURNOR, 1 par, gjutjärn, samtida
Slutpris2 200 SEK
Värdering2 500 SEK
GARDINLÄNGDER, 1 par, sannolikt England, 1900-/2000-tal
Slutpris1 100 SEK
Värdering300 SEK
GUNILLA MANN (1947 - ), färglitografi, signerad och numrerad 357/375
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 200 SEK
TAKLAMPA, "Suspense Pendant", P2 Gam Fratesi, Lightyears, samtida
Slutpris1 900 SEK
Värdering2 000 SEK
LAMMHULTS, karmstolar, 7 st, 2000-tal
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
BRUNO MATHSSON OCH PIET HEIN, "Superellips", soffbord, Danmark
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
KELIMMATTA, vävd, ca 286 x 197 cm
Slutpris4 000 SEK
Värdering5 000 SEK
Slutpris500 SEK
Värdering400 SEK
FISKERULLAR, 2 st, Abu Garcia "Ambassadeur" 2020 samt "Recordrullen" Svängsta
Slutpris800 SEK
Värdering400 SEK
FLASKA, grönt glas, sannolikt 1800-tal, större modell
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
GARDINLÄNGDER, 4 st, 1900-/2000-tal
Slutpris1 100 SEK
Värdering300 SEK
GOLVLAMPOR, 1 par, Belid, 2000-tal
Slutpris350 SEK
Värdering600 SEK
JE HELLQVIST, olja på pannå, signerad och daterad 63
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
SÄNGBORD, 1 par, 1900-/2000-tal
Slutpris1 900 SEK
Värdering500 SEK
SPEGEL, "Strap", HAY, samtida
SPEGEL, "Strap", HAY, samtida
Slutpris800 SEK
Värdering800 SEK
CHARLES OCH RAY EAMES, 6 st loungestolar, "DCM", Vitra
Slutpris9 000 SEK
Värdering12 000 SEK
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 200 SEK