TISSOT, armbandsur, 18k guld
Slutpris1 600 SEK
Värdering2 500 SEK
LONGINES, armbandsur, 1940-/50-tal, stål
Slutpris2 400 SEK
Värdering2 000 SEK
OMEGA, armbandsur, stål, 1940-/50-tal
Slutpris1 400 SEK
Värdering800 SEK
LONGINES, fickur, tidigt 1900-tal, stål
Slutpris700 SEK
Värdering600 SEK
OMEGA, Speedmaster Professional, chronograf, år 1964
Slutpris42 000 SEK
Värdering40 000 SEK
OMEGA, damarmbandsur, 18k guld, vikt ca 33 g
Slutpris10 500 SEK
Värdering10 000 SEK
CORTÉBERT INCABLOC, armbandsur, 18k guld
Slutpris3 400 SEK
Värdering2 500 SEK
ROAMER, armbandsur, 14k guld, armlänk i 18k guld, tot vikt ca 60 g
Slutpris14 500 SEK
Värdering16 000 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på pannå, otydligt signerad
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
TORD BJÖRKLUND, vilfåtölj, "Skye", IKEA, 1900-/2000-tal
Slutpris2 400 SEK
Värdering3 000 SEK
SVEND GÖRAN SVENSSON G-SON (född 1943), olja på duk, signerad
Slutpris750 SEK
Värdering300 SEK
HALSKEDJA, 18k guld, vikt ca 2,1 g
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 000 SEK
SALONGSBORD, gustaviansk stil, 1900-talets första hälft
Slutpris450 SEK
Värdering600 SEK
RING, 23k guld, vikt ca 7,9 g
Slutpris3 800 SEK
Värdering4 000 SEK
SPEGEL, rokokostil, omkring 1900-talets mitt
Slutpris600 SEK
Värdering400 SEK
HEE WELLING, 5 st karmstolar, About a chair, "AAC42", HAY, 2000-tal
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 SEK
MICHAEL ANASTASSIADES, golvlampa "IC Lights F1", FLOS, Italien, formgiven år 2014
Slutpris3 000 SEK
Värdering4 000 SEK
BLOMBORD, jugend, 1900-talets början
Slutpris1 800 SEK
Värdering1 200 SEK
TERRIN MED LOCK, porslin, "Peking", Gustafsberg, tidigt 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
ARMBAND, 18k guld, svenska stämplar 1988, vikt ca 15,8 g
Slutpris6 200 SEK
Värdering7 000 SEK
SNAPSGLAS, 14 st, glas, "Björkstubbe", Eugen Montelin, Reijmyre Glasbruk
Slutpris300 SEK
Värdering800 SEK
RING, 18k guld, svenska stämplar 1892, med fasettslipad sten, vikt ca 2 g
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 SEK
JOHAN OSSIAN ANDERSSON (1889-1975), olja på duk, signerad
Slutpris650 SEK
Värdering600 SEK
ARMBAND, 18k guld, vikt ca 1,9 g
Slutpris850 SEK
Värdering1 000 SEK
KARMSTOLAR, 4 st, 1960-tal
Slutpris650 SEK
Värdering800 SEK
SEIKO, armbandsur, 1900-talets mitt, guld på stål
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
RING, 18k guld, med briljant- och gammalslipade diamanter, tot vikt ca 2,2 g
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 500 SEK
SOFFA, Bröderna Andersson, klädsel "Lotus" från GP & J Baker, sannolikt 1900-talets slut
Slutpris3 200 SEK
Värdering4 000 SEK
ASSIETTER, 7 st, "Sachsisk Royal", Royal Copenhagen, Danmark, nr 1625
Slutpris900 SEK
Värdering1 000 SEK
LEIFON WIDLUND (1914-2004), olja på duk, signerad
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
HALSKEDJA MED HÄNGE, 18k guld, vikt 2,9 g
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 400 SEK
TAMBURMAJOR, vit metall, 1900-/2000-tal
Slutpris300 SEK
Värdering300 SEK
GRANATSMYCKEN, 5 del, silver, 1900-talets andra hälft
Slutpris550 SEK
Värdering500 SEK
ORIENTMATTA, old, ca 90 x 136 cm
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
COLLIER, 18k guld, vikt ca 19,9 g
Slutpris7 800 SEK
Värdering9 000 SEK
MATBORD, svartbetsad askfanér och massiv akacia, 2000-tal
Slutpris1 600 SEK
Värdering2 000 SEK
ROBERT HÖGFELDT (1894-1986), olja på pannå, signerad
Slutpris450 SEK
Värdering500 SEK
RING, 18k guld, med opal och orientpärlor, sannolikt tidigt 1900-tal, vikt ca 1,8 g
Slutpris750 SEK
Värdering800 SEK
ANSHELM DAHL (1897-1964), olja på duk, signerad
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
GLASSERVIS, 35 del, Holmegaard, HC Andersens eventyr, årspokaler, Danmark, 1900-/2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
MATTA, rya, 1960-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
GOLVLAMPA, 1940-tal
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
MANSCHETTKNAPPAR, 1 par, 18k guld, vikt ca 16,9 g
Slutpris6 400 SEK
Värdering7 000 SEK
ERIC LÖFMAN, 12 st, supkoppar, sterlingsilver, tot vikt ca 708 g
Slutpris3 200 SEK
Värdering3 500 SEK
Slutpris4 000 SEK
Värdering6 000 SEK
GOLVLAMPA, teak, 1950-/60-tal
Slutpris550 SEK
Värdering300 SEK
STIG BLOMBERG (1901-1970), skulptur, brons, "Tidningspojken", monogramsignerad SB
Slutpris650 SEK
Värdering500 SEK
ARMBAND, 18k guld, vikt ca 7,5 g
Slutpris2 800 SEK
Värdering3 500 SEK