BORDSDEKORATION, metall och pärlemo, sannolikt 1900-talets första hälft
Slutpris750 SEK
Värdering300 SEK
KOPPARBASE, 1800-/1900-tal
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 SEK
MÄRKLIN, vagnar, 10 st
Slutpris450 SEK
Värdering400 SEK
ARMBANDSUR, herr, Enicar, 1960-/70-tal
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
BYRÅ, rokokostil, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
STELLAN MÖRNER (1896-1979), färglitografi, signerad
Slutpris350 SEK
Värdering600 SEK
LISA LARSON, "Pelle", stengods, Gustavsberg
Slutpris1 300 SEK
Värdering800 SEK
ROLAND SVENSSON, färglitografi, signerad
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
BRUNO MATHSSON, fotpall, "Jetson 66", DUX
Slutpris6 800 SEK
Värdering7 000 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, keramikreliefer, otydligt signerad
Slutpris300 SEK
Värdering300 SEK
BESTICKUPPSÄTTNING, 84 del, silver, GAB Stockholm 1906, tot vikt inkl rostfria blad 4 480 g
Slutpris16 500 SEK
Värdering17 000 SEK
STIG JONZON (1913-1987), olja på pannå, signerad och daterad 1963
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
GIPSFORMAR, 14 st, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering200 SEK
YXBLAD, sten, forntida
Slutpris350 SEK
Värdering300 SEK
KÖPMANSDISK, 1900-talets mitt, ek
Slutpris3 000 SEK
Värdering4 000 SEK
PIEDESTAL, bronserad, 1900-talets mitt
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
CARL AUGUST FAHLGREN (1819-1905), olja på duk, signerad
Slutpris850 SEK
Värdering1 000 SEK
MÄRTA FRIMAN, soffbord "Bond", Gärsnäs, samtida
Slutpris500 SEK
Värdering600 SEK
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 000 SEK
ORIENTMATTA, old, figural, ca 96 x 70 cm
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK
TÅGBANA, Märklin
Slutpris750 SEK
Värdering1 000 SEK
SVEN LIDBERG (1929-2009), olja på pannå, signerad
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
HÄNGE, 18k guld, med opal, vikt ca 4 g
Slutpris1 500 SEK
Värdering2 000 SEK
FIGURINER, 7 st, porslin, Tyskland, bla Wallendorf, 1900-tal
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
SHACKBORD, 1900-talets första hälft
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
LISA LARSON, häst, ur serien Lillskansen, stengods, Gustavsberg
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
SKÅL, rödtonat glas, 1900-talets mitt, möjligen Reijmyre
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
SITTPUFF, kelimväv, 2000-tal
Slutpris1 200 SEK
Värdering500 SEK
SERVISPORSLIN, 30 del, "French garden fleurence", Villeroy & Boch, 19000-talets slut
Slutpris1 900 SEK
Värdering2 000 SEK
MOCCASKEDAR, 6 st, sterling silver, Norge, Emalj
Slutpris400 SEK
Värdering300 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, sannolikt 1800-tal, olja på duk
Slutpris5 800 SEK
Värdering2 500 SEK
APOTEKSBURK, brunt glas, 1900-talets första hälft
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
PALLAR, 1 par, Offecct, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på pannå, otydligt signerad och daterad 1929
Slutpris300 SEK
Värdering800 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, bordsuppsats, 3 del, brons, tidigt 1900-tal, signerade och daterad Titzé 18
Slutpris2 200 SEK
Värdering2 500 SEK
RING, 18k guld, med onyx, svenska stämplar 1952, vikt ca 2,8 g
Slutpris800 SEK
Värdering1 500 SEK
ORIENTMATTA, ca 210 x 305
Slutpris1 700 SEK
Värdering2 000 SEK
TRÄDGÅRDSURNOR, 1 par, stenmassa, sannolikt sent 1900-tal
Slutpris900 SEK
Värdering1 200 SEK
LINNEDUKAR, samling, 1900-talets mitt
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
FISKGRYTA, 1900-talets andra hälft
Slutpris250 SEK
Värdering200 SEK
FICKUR, silver, Zenith, 1800-/1900-tal
Slutpris850 SEK
Värdering400 SEK
LISA LARSON, "Johanna", stengods, Gustavsberg
Slutpris650 SEK
Värdering800 SEK
BERTIL ALMLÖF, träsnitt, signerat
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
FICKURSSTÄLL MED FICKUR, sent 1800-tal
Slutpris500 SEK
Värdering300 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, signerad och daterad E Å:hjelm 1920
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
DUKAR, 17 st, linne, 1900-/2000-tal
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
ORIENTMATTA, galleri, Bochara, ca 78 x 317 cm
Slutpris300 SEK
Värdering600 SEK