TRÄDGÅRDSMÖBEL, 7 delar, Brafab, 2000-tal
Slutpris5 000 SEK
Värdering2 000 SEK
MÄRTA FRIMAN, soffbord "Bond", Gärsnäs, samtida
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
BORD, Gärsnäs, 2000-tal
Slutpris250 SEK
Värdering600 SEK
FIGURER, 12 st, porslin, Goebel, julänglar, 2000-tal
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
TOILETTBORD, gustaviansk stil, 1900-talets första hälft
Slutpris800 SEK
Värdering800 SEK
VASER OCH JARDINIÈRE, 3 del, keramik, Italien, 1900-talets andra hälft
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
FÅTÖLJER, 1 par, Johanson Design, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
BÄRNSTENSSMYCKEN, 3 del, silver
Slutpris250 SEK
Värdering500 SEK
ERIK HÖGLUND, 3 del, glas, 1900-talets andra hälft
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
VÄGGRELIEF, gips, sannolikt tidigt 1900-tal
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 SEK
MONICA BRATT, 12 del, karaff och 11 snapsglas, glas, Reijmyre, 1900-talets andra hälft
Slutpris450 SEK
Värdering500 SEK
MONICA BRATT, 36 del servisglas, glas, Reijmyre, 1900-talets andra hälft
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
FIGUR, lergods, Heissner, Tyskland, 1900-talets mitt
Slutpris250 SEK
Värdering500 SEK
MATTA, rölakan, signerad ILS, ca 167 x 245 cm
Slutpris850 SEK
Värdering800 SEK
OLLE NORDBERG (1905-1986), olja på duk, signerad
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 500 SEK
BARNSÄNG, rotting, 1900-talets mitt
Slutpris800 SEK
Värdering1 200 SEK
HALSKEDJA, 18k guld, vikt ca 3,4 g
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 500 SEK
TAKPLAFOND, metall, 1900-talets andra hälft
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
MARC KRUSIN, fåtölj, Viccarbe, Spanien, 2000-tal
Slutpris850 SEK
Värdering1 200 SEK
HEE WELLING, stol, About a Chair, HAY, 2000-tal
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 SEK
BORDSPENDYL, brons, 1800-/1900-tal
Slutpris950 SEK
Värdering800 SEK
ARMBANDSUR, Ferrari, "Aero", samtida
Slutpris450 SEK
Värdering500 SEK
Slutpris600 SEK
Värdering1 200 SEK
KIKARE, Gunnars Coated Optics, 10 x 50, 1900-talets mitt
Slutpris150 SEK
Värdering300 SEK
SPEGEL, G&T Svensk Möbelindustri, 1950-/60-tal
Slutpris1 600 SEK
Värdering800 SEK
RING, sterlingsilver, Finland, sannolikt 1950-/60-tal
Slutpris1 000 SEK
Värdering500 SEK
KARAFF, glas och metall, art nouveau, WMF (Wurtembergische Metallwaren Fabrik) sekelskiftet 1900
Slutpris1 700 SEK
Värdering2 000 SEK
FICKUR, 14k guld, savonett, tot vikt ca 99 g
Slutpris7 200 SEK
Värdering3 000 SEK
ALBERTO MEDA, kontorsstol, "Meda Conference chair", Vitra, formgiven 1998
Slutpris800 SEK
Värdering1 200 SEK
VAS, glas, Fritz Heckert Petersdorf, jugend, 1900-talets första hälft
Slutpris150 SEK
Värdering300 SEK
JEAN-MARIE MASSAUD, snurrstolar, 1 par, "Flow", MDF, Italia
Slutpris500 SEK
Värdering1 000 SEK
GRINDSTOLPAR, 1 par, gjutjärn, samtida
Slutpris1 600 SEK
Värdering2 500 SEK
FÅTÖLJ MED FOTPALL, 2000-tal
Slutpris4 600 SEK
Värdering3 000 SEK
STIG LINDBERG, fat, stengods, Gustavsbergs studio, 1900-talets mitt, signerat
Slutpris650 SEK
Värdering300 SEK
BÖRGE LINDAU, sidobord, "L1", Blå Station, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
FIGUR, skuret och bemålat trä, 1900-talets mitt
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
SITTPUFF, Profim, samtida
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
Slutpris1 200 SEK
Värdering800 SEK
FIGUR, skuret och bemålat trä, 1900-talets andra hälft
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
ARMBAND, 18k guld, bismarcklänk, vikt ca 8,5 g
Slutpris3 400 SEK
Värdering4 000 SEK
BYRÅ, 1800-/1900-tal
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK
HÄNGE, 14k guld, fasettslipad bergkristall, vikt ca 7,9 g
Slutpris1 100 SEK
Värdering800 SEK
Slutpris400 SEK
Värdering600 SEK
SLAGBORD, furu, 1800-tal
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 500 SEK
HUSHÅLLSVÅG, Lindells, tidigt 1900-tal
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
FRANTISEK PAZOUREK, efter, vas, malakitglas, 1900-talets första hälft, "Ingrid"
Slutpris550 SEK
Värdering600 SEK
RINGAR, 2 st, silver, 1950-/60-tal, bla med bergkristall
Slutpris600 SEK
Värdering300 SEK
KONSOLBORD, 1800-/1900-tal
Slutpris250 SEK
Värdering600 SEK