Slutpris250 SEK
Värdering500 SEK
FÅTÖLJER, 1 par, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
SKULPTUR, skuret och bemålat trä, orientalisk, 1700-/1800-tal
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 SEK
BOKHYLLA, 1950-/60-tal, fanerad med teak
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 200 SEK
TRAKTÖRPANNOR, 3 st, koppar, 1900-talets andra hälft
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
Slutpris400 SEK
Värdering600 SEK
SPELBORD, sengustaviansk stil, 1800-/1900-tal
Slutpris3 400 SEK
Värdering1 200 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, glas, skulptur, monogramsignerad
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
JOHAN VAN HENGEL, taklampa, "30 Degrees pendel", HAY
Slutpris350 SEK
Värdering500 SEK
VÄGGHYLLA, jugend, 1900-talets början
Slutpris300 SEK
Värdering800 SEK
ARMBAND, 18k guld, vikt ca 59,7 g
Slutpris25 000 SEK
Värdering30 000 SEK
BROSCHER, 2 st, silver, bla Danmark, 1900-talets mitt
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
PALLAR, 1 par, 2000-tal, Materia
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
TRÄDGÅRDSBORD, 1900-talets mitt
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
JALUSISKÅP, 1900-talets mitt
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk osignerad
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
ARMBAND, 18k guld, vikt ca 18,3 g
Slutpris7 800 SEK
Värdering8 000 SEK
STRÖSOCKERSKÅL, silver, stämplar ISL 1843, vikt ca 665 g
Slutpris4 200 SEK
Värdering4 000 SEK
STOL, 1950-/60-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
VAS, keramik, Upsala Ekeby, 1930-/40-tal, sannolikt Anna-Lisa Thomson
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
ALBERTO BASAGLIA NATALIA ROTA NODARI, lampa för inomhus- och utomhusbruk, "Happy Apple", Pedrali, Italien, samtida
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 SEK
LARS KJELLANDER, skål, glas, 1900-talets första hälft
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
CARL ANDERSSON (1888-1952), olja på duk, signerad och daterad 1948
Slutpris250 SEK
Värdering500 SEK
ROJ FRIBERG (1934-2016), färglitografi, monogramsignerad och daterad -77
Slutpris250 SEK
Värdering800 SEK
BABUSHKADOCKOR, 5 st, Ryssland, presidenter och figurer, 1900-tal
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
HÄNGE, vitmetall, design Alf Svensson
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
POTTSKÅP, valnöt, 1800-/1900-tal
Slutpris450 SEK
Värdering800 SEK
MONICA BRATT, 11 st vinglas, glas, Reijmyre, 1900-talets andra hälft
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
GUNNAR KANEVAD, väggljusstake, trä, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
NICLAS HOFLIN, "Arkipelag Twin", golvlampa, för Rubn
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 SEK
SVANTE SKOGH, soffbord, "Cortina", Seffle Möbelfabrik, 1900-talets mitt
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 500 SEK
FRANCESCO GERACI, karmstolar, 4 st, "Uni-Ka", Metalmobil, Italien
Slutpris1 500 SEK
Värdering2 000 SEK
Slutpris1 400 SEK
Värdering2 000 SEK
FÄLLBORD, 1800-tal
Slutpris950 SEK
Värdering1 500 SEK
LJUSKRONA, gustaviansk stil, 1900-talets första hälft
Slutpris1 400 SEK
Värdering2 500 SEK
SALONGSBORD, Louis XIV-stil, 2000-tal
Slutpris1 800 SEK
Värdering2 500 SEK
SKÄNK, ek, 1900-talets första hälft
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
STOLAR, 4 st, "Cobra", Källemo, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
TAKLAMPA, mässing, "Lord", Rubn lightning, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
BORD, barockstil, 1900-tal
Slutpris2 400 SEK
Värdering3 000 SEK
NILS ANDERSSON (1817-1865), olja på pannå, signerad och daterad 1846
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 200 SEK
JULGRANSKULOR, glas, 1900-tal
Slutpris300 SEK
Värdering300 SEK
SKRIVSTOL, 1900-talets första hälft
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
LARS MALM, väggskåp, etikettmärkt, signerat och daterad 1984
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
VICTORIA YAKUSHA, karmstol, "Toptun", Faina, samtida
Slutpris5 200 SEK
Värdering6 000 SEK
YNGVE EKSTRÖM, 1 par, fåtöljer, Swedese, 1900-/2000-tal
Slutpris1 200 SEK
Värdering2 000 SEK
SIDEBOARD, Engelsk stil, 1900-talets andra hälft
Slutpris250 SEK
Värdering500 SEK
LJUSSTAKE, "Eldflugan", Marie Lundgren-Carlgren och Kina Strandberg, för Gnosjö Konstsmide
Slutpris650 SEK
Värdering800 SEK