COCKTAILRING, 18k guld, med fasettslipad orange sten, vikt ca 6 g
Slutpris2 200 SEK
Värdering2 500 SEK
BRINGARE, glas, Iittala, 1900-talets andra hälft
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
FASADLYKTA, metall och glas, 1900-talets mitt
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
FÄLLBORD, "Krogsta", ur IKEA:s 1700-talsserie
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
SOFFBORD, "Strike", vitlackerat glasfiber, Mio, 1900-/2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering1 000 SEK
VÄSKA, siden, Japan, 1900-talets mitt
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
SIDOBORD, 1 par, 2000-tal
SIDOBORD, 1 par, 2000-tal
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
STEN EKENDAHL, olja på duk, signerad
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
MATTA, galleri, Marocko, ull, ca 300 x 75 cm
Slutpris1 200 SEK
Värdering2 000 SEK
VEDKORG, plåt, nutida
VEDKORG, plåt, nutida
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, nysilver, GAB, 1900-talets första hälft
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
ARMBANDSUR, 2 st, Jaragar, automatiskt urverk, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
HANDDUKAR, 6+6 st, linne, 1900-talets första hälft, broderat monogram Å
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
VITRINSKÅP, "Stockholm", Englesson, 2000-tal
Slutpris4 800 SEK
Värdering6 000 SEK
FIGURER, 4 st, försilvrad mässing, 1900-talets andra hälft
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
TRÄDGÅRDSURNOR, på sockel, 1 par, gjutjärn, 2000-tal
Slutpris2 400 SEK
Värdering2 500 SEK
SIDOBORD, 1900-talets början
SIDOBORD, 1900-talets början
Slutpris350 SEK
Värdering1 000 SEK
DOSOR, SALTKAR OCH FINGERBORG, silver, tot vikt ca 120 g
Slutpris800 SEK
Värdering800 SEK
KAKELPLATTA, stengods, Stig Carlson, IFÖ, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
ROYAL COPENHAGEN, 11 st, assietter, porslin, "Mors dag", 1970-tal
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
TRÄDGÅRDSBORD, gjutjärn och marmor, samtida
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 000 SEK
ISKOS BERLIN, karmstol/fåtölj, "Fiber Armchair", för Muuto, nutida
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 500 SEK
SNEDKLAFFSEKRETÄR, sengustaviansk, omkring år 1800
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
EFVA ATTLING, 1 par örhängen, silver, "Rose Petal"
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
TERRIN, porslin, "India", Gustavsberg, 1900-talets mitt
Slutpris150 SEK
Värdering300 SEK
ARMRING, sterlingsilver, 1900-/2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
BORDSDEKORATIONER / SKULPTURER, 8 st, försilvrad mässing, 1900-talets andra hälft
Slutpris450 SEK
Värdering800 SEK
YTTERFODER, 2 st, porslin, "Empire", Gustavsberg, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
TRÄDGÅRDSURNA, gjutjärn, 2000-tal
Slutpris400 SEK
Värdering600 SEK
BORDSLAMPOR, 1 par, porslin, Kina, PR Home, nutida
Slutpris900 SEK
Värdering1 000 SEK
SOFFBORD, bambu, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
TRÄDGÅRDSSTOLAR, 4 st, 1900-talets första hälft
Slutpris1 000 SEK
Värdering2 000 SEK
SILVERMSYCKEN, 4 del, bla sterlingsilver, 2000-tal
Slutpris400 SEK
Värdering600 SEK
ÖRHÄNGEN, 1 par, 18k guld, med pärlor, total vikt ca 2,6 g
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, silver, rokokostil, TESI, 1955
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 000 SEK
TERRIN, porslin, Göteborg, 1900-talets första hälft
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
CERTINA, damarmbandsur, 18k guld, total vikt ca 19,6 g
Slutpris6 800 SEK
Värdering8 000 SEK
SAMLING SILVERSMYCKEN, 9 delar, total vikt ca 54 g
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 SEK
ARMRING, sterlingsilver, sannolikt sent 1900-tal
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
SKRIN, silver, vikt ca 140 g
SKRIN, silver, vikt ca 140 g
Slutpris950 SEK
Värdering800 SEK
BLOMBORD, 1950-/60-tal
BLOMBORD, 1950-/60-tal
Slutpris450 SEK
Värdering600 SEK
MATTA, Marocko, ca 316 x 197 cm
Slutpris4 400 SEK
Värdering6 000 SEK
KAFFESKEDAR OCH SALTSKEDAR, silver, tot vikt ca 91 g
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
TRUMPET, mässing och vitmetall, med väska, 1900-tal
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
KLACKRING, 18k guld, ABJ Stockholm 1947, med karneol, vikt ca 6,6 g
Slutpris2 400 SEK
Värdering3 000 SEK
BYRÅ, 1900-talets början
BYRÅ, 1900-talets början
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 SEK
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
LOCKURNA, porslin, Japan, 1800-/1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK

ÄNDRADE ÖPPETTIDER:
STÄNGT 24 dec - 6 jan