SIMON GATE, vas, glas, "Tusen fönster", Orrefors, 1900-talets andra hälft
_14070a_8db3c1688b130e0_lg.jpeg
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
VINSTÄLL, järn, 1900-tal_14280a_8db3cbda6a29358_lg.jpeg
VINSTÄLL, järn, 1900-tal
Slutpris2 400 SEK
Värdering800 SEK
ALAIN VAN HAVRE,  "Circle", matbord, Ethnicraft, samtida_14305a_8db3cbf1d059a8e_lg.jpeg
ALAIN VAN HAVRE, "Circle", matbord, Ethnicraft, samtida
Slutpris6 400 SEK
Värdering9 000 SEK
VINGLAS, 6 st, glas, sannolikt 1900-tal_14271a_8db3cbe17ea3116_lg.jpeg
VINGLAS, 6 st, glas, sannolikt 1900-tal
Slutpris350 SEK
Värdering500 SEK
KENT JOHANSSON, vägghyllor, 1 par, "F-shelf", Maze, samtida_14247a_8db3c26e9529c3a_lg.jpeg
KENT JOHANSSON, vägghyllor, 1 par, "F-shelf", Maze, samtida
Slutpris800 SEK
Värdering1 200 SEK
 PLUNTOR, 2 st,, glas, 1800-tal_14378a_8db3cd21f1f5e3c_lg.jpeg
PLUNTOR, 2 st,, glas, 1800-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, oljemålning, signerad_14321a_8db3cbf543b6005_lg.jpeg
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, oljemålning, signerad
Slutpris400 SEK
Värdering600 SEK
TALLRIKAR, 6 st, tenn, 1700-/1800-tal_14304a_8db3cbe426394bb_lg.jpeg
TALLRIKAR, 6 st, tenn, 1700-/1800-tal
Slutpris250 SEK
Värdering1 000 SEK
HALSRING MED HÄNGEN, silver, bla sent 1900-tal_14480a_lg.jpeg
HALSRING MED HÄNGEN, silver, bla sent 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
OSCAR REUTERSVÄRD (1915-2002), färglitografi, signerad och numrerad_14464a_lg.jpeg
OSCAR REUTERSVÄRD (1915-2002), färglitografi, signerad och numrerad
Slutpris1 000 SEK
Värdering2 000 SEK
ORIENTMATTA, old, ca 240 x 140 cm_14062a_8db3cec63670a2f_lg.jpeg
ORIENTMATTA, old, ca 240 x 140 cm
Slutpris300 SEK
Värdering800 SEK
OKÄND KONSTNÄR, olja på duk, 1700-/1800-tal_14322a_8db3fde114bd1cd_lg.jpeg
OKÄND KONSTNÄR, olja på duk, 1700-/1800-tal
Slutpris2 200 SEK
Värdering1 500 SEK
NILS STRINNING, vägghylla, "String Pocket", String_14510a_lg.jpeg
NILS STRINNING, vägghylla, "String Pocket", String
Slutpris800 SEK
Värdering400 SEK
THOMAS BENTZEN,  sidobord, "DLM", HAY, samtida_14249a_8db3c26ad1eb3f1_lg.jpeg
THOMAS BENTZEN, sidobord, "DLM", HAY, samtida
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
RING, 18k guld och vitguld, med mabépärla, tot vikt ca 7,3 g_9774a_lg.jpeg
RING, 18k guld och vitguld, med mabépärla, tot vikt ca 7,3 g
Slutpris2 200 SEK
Värdering3 000 SEK
VAS OCH SKÅLAR, 5 st, gls, bla Ruda, Johansfors, 1900-tal_14415a_lg.jpeg
VAS OCH SKÅLAR, 5 st, gls, bla Ruda, Johansfors, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
BREVPRESSAR, 3 st, glas, 1800-/1900-tal_14364a_8db3cd0dac48e39_lg.jpeg
BREVPRESSAR, 3 st, glas, 1800-/1900-tal
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
KONTORSSTOL / KONFERANSSTOL, Bombastik, 2016_4305a_8da7621a8c63e6a_lg.jpeg
KONTORSSTOL / KONFERANSSTOL, Bombastik, 2016
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
DALAHÄSTAR, 2 st, bla större modell GA Olsson Nusnäs Mora, 1900-talets andra hälft _14505a_lg.jpeg
DALAHÄSTAR, 2 st, bla större modell GA Olsson Nusnäs Mora, 1900-talets andra hälft
Slutpris350 SEK
Värdering300 SEK
DOSA, fajans, 1700-tal, Mariebergsliknande stämpel_14552a_8db3c2929d757c8_lg.jpeg
DOSA, fajans, 1700-tal, Mariebergsliknande stämpel
Slutpris1 800 SEK
Värdering2 000 SEK
DJUPA TALLRIKAR, 2 st, porslin, Kina, 1700-tal_14297a_8db3c2fc72d392e_lg.jpeg
DJUPA TALLRIKAR, 2 st, porslin, Kina, 1700-tal
Slutpris1 700 SEK
Värdering600 SEK
BÄNK, furu, 1900-talets andra hälft _14281a_8db3c277d340ee8_lg.jpeg
BÄNK, furu, 1900-talets andra hälft
Slutpris350 SEK
Värdering400 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, mässing, 1800-/1900-tal_14235a_8db3c280a11b889_lg.jpeg
LJUSSTAKAR, 1 par, mässing, 1800-/1900-tal
Slutpris750 SEK
Värdering400 SEK
HALVMODELL, plåt, otydligt signerad och daterad 1981_14214a_8db3c2647728c9a_lg.jpeg
HALVMODELL, plåt, otydligt signerad och daterad 1981
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
VERNER PANTON, "Moon" taklampa, Verpan, samtida_14230a_8db3cc0cc73e2a1_lg.jpeg
VERNER PANTON, "Moon" taklampa, Verpan, samtida
Slutpris1 800 SEK
Värdering2 000 SEK
KARMSTOLAR, 7 st, Sakandiform, 2000-tal_14315a_8db3cc065d151b0_lg.jpeg
KARMSTOLAR, 7 st, Sakandiform, 2000-tal
Slutpris3 600 SEK
Värdering500 SEK
EERO AARNIO, "Puppy", Magis, Italien, samtida_14244a_8db3c265371b9d0_lg.jpeg
EERO AARNIO, "Puppy", Magis, Italien, samtida
Slutpris500 SEK
Värdering600 SEK
GAMFRATESI, sidobord, "Tulou", HAY, samtida_14256a_8db3c27486aa6f2_lg.jpeg
GAMFRATESI, sidobord, "Tulou", HAY, samtida
Slutpris750 SEK
Värdering1 200 SEK
SKEDAR, 2 st, silver, 1700-tal, bl a Stephan Westerstråhle (verksam 1789-1812), Stockholm 1797 _14012a_8db3cdad1b928ca_lg.jpeg
SKEDAR, 2 st, silver, 1700-tal, bl a Stephan Westerstråhle (verksam 1789-1812), Stockholm 1797
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 SEK
SOFFBORD, Åmells, engelsk stil, 1976_14288a_8db3c27eb7f7a54_lg.jpeg
SOFFBORD, Åmells, engelsk stil, 1976
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
DUKAR, ca 10 st, bl a hellinne och knypplade, 1900-talets första hälft _14338a_8db3cd1e4b5206f_lg.jpeg
DUKAR, ca 10 st, bl a hellinne och knypplade, 1900-talets första hälft
Slutpris400 SEK
Värdering300 SEK
AGNE JOHANSSON, olja på duk, signerad _14212a_8db3c16cdc8be7a_lg.jpeg
AGNE JOHANSSON, olja på duk, signerad
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
NORM ARCHITECTS, piedestal, Menu, samtida_14265a_8db3c270f99b3e8_lg.jpeg
NORM ARCHITECTS, piedestal, Menu, samtida
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
KAFFESKEDAR, 14 st, silver, tot vikt ca 188 g_14313a_8db3cded5e34d4f_lg.jpeg
KAFFESKEDAR, 14 st, silver, tot vikt ca 188 g
Slutpris900 SEK
Värdering800 SEK
MATBORD, skiva av svartbetsad askfanér, underrede massiv akacia, 2000-tal_14409a_lg.jpeg
MATBORD, skiva av svartbetsad askfanér, underrede massiv akacia, 2000-tal
Slutpris1 100 SEK
Värdering2 000 SEK
SITTPUFF, Kelim, 1900-tal _14555a_8db3ceb0e1b465d_lg.jpeg
SITTPUFF, Kelim, 1900-tal
Slutpris500 SEK
Värdering300 SEK
GLASFÖREMÅL, 8 del, Reijmyre glasbruk, mestadels 1900-talets andra hälft_14434a_lg.jpeg
GLASFÖREMÅL, 8 del, Reijmyre glasbruk, mestadels 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
PLÄDAR, 2 st, virkade, sk mormorsrutan, 1900-talets andra hälft _14067a_8db3c20e34533bf_lg.jpeg
PLÄDAR, 2 st, virkade, sk mormorsrutan, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
VÄGGLAMPETTER, 1 par, gips, sannolikt Italien, 1900-talets andra hälft _14085a_8db3c2ccbc80259_lg.jpeg
VÄGGLAMPETTER, 1 par, gips, sannolikt Italien, 1900-talets andra hälft
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 SEK
ORIENTMATTA, Bochara, ca 230 x 152 cm_14063a_8db3cec73b8746a_lg.jpeg
ORIENTMATTA, Bochara, ca 230 x 152 cm
Slutpris250 SEK
Värdering800 SEK
KONTORSSTOL, "Roling Frame", Alias, Italien, 2000-tal_14445a_lg.jpeg
KONTORSSTOL, "Roling Frame", Alias, Italien, 2000-tal
Slutpris650 SEK
Värdering800 SEK
KOPPARHINK, 1800-tal_14307a_8db3ce87d2fd55f_lg.jpeg
KOPPARHINK, 1800-tal
Slutpris350 SEK
Värdering300 SEK
KENT JOHANSSON, vägghyllor, 1 par "F-shelf", Maze, samtida_14246a_8db3c2702d07904_lg.jpeg
KENT JOHANSSON, vägghyllor, 1 par "F-shelf", Maze, samtida
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 200 SEK
SÄNGLAMPA, 1900-talets mitt_14424a_lg.jpeg
SÄNGLAMPA, 1900-talets mitt
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
OKÄND KONSTNÄR, oljemålning, 1900-talets första hälft_14320a_8db3cbf5f4aee97_lg.jpeg
OKÄND KONSTNÄR, oljemålning, 1900-talets första hälft
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
FAT, tenn, sengustavianskt, otydliga svenska stämplar 1797_14306a_8db3cd1bf094fab_lg.jpeg
FAT, tenn, sengustavianskt, otydliga svenska stämplar 1797
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
RÖDVINSGLAS OCH VITVINSGLAS, 11 st, Reijmyre glasbruk_14311a_8db3cdabb43ca76_lg.jpeg
RÖDVINSGLAS OCH VITVINSGLAS, 11 st, Reijmyre glasbruk
Slutpris350 SEK
Värdering400 SEK
SUPKOPPAR, 2 st, silver, 1700-/1800-tal_14269a_8db3c28508c611e_lg.jpeg
SUPKOPPAR, 2 st, silver, 1700-/1800-tal
Slutpris1 200 SEK
Värdering600 SEK