VITVINSREMMARE, 8 st snarlika, grönt glas, 1900-talets första hälft _14231a_8db3c27f6d44217_lg.jpeg
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
KARAFFER SAMT SKÅL, med lock, kristall, 1900-tal_14325a_8db3cd1a291d0d0_lg.jpeg
KARAFFER SAMT SKÅL, med lock, kristall, 1900-tal
Slutpris300 SEK
Värdering200 SEK
GÖRAN WÄRFF, 2 st, ljuslyktor, glas, "Sunflower", Kosta, 1900-talets andra hälft _14069a_8db3c167461490a_lg.jpeg
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, akvarell, monogramsignerad_14327a_8db3cbf3ebfa3f4_lg.jpeg
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, akvarell, monogramsignerad
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
VÄRLDSKLOCKA, mässing, 1960-tal, Kundo, Tyskland_14335a_8db3cdf2c3674a6_lg.jpeg
VÄRLDSKLOCKA, mässing, 1960-tal, Kundo, Tyskland
Slutpris550 SEK
Värdering800 SEK
TAKLAMPA, enligt uppgift Danmark, 2000-tal_14440a_lg.jpeg
TAKLAMPA, enligt uppgift Danmark, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
CHAMPAGNEGLAS, 5 st, glas, "Antik", Reijmyre glasbruk_14309a_8db3ce8cc1fb1e7_lg.jpeg
CHAMPAGNEGLAS, 5 st, glas, "Antik", Reijmyre glasbruk
Slutpris800 SEK
Värdering400 SEK
BRICKOR, 2 st, nysilver, bla Sheffield England,  1900-talets mitt_14340a_8db3ce54a78014f_lg.jpeg
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
BERTIL WAHLBERG (1923-1980), olja på pannå, signerad_14468a_lg.jpeg
BERTIL WAHLBERG (1923-1980), olja på pannå, signerad
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 SEK
KARMSTOL, "Fiber chair - Tube base", Muuto_14453a_lg.jpeg
KARMSTOL, "Fiber chair - Tube base", Muuto
Slutpris450 SEK
Värdering800 SEK
PUSCHMUGGAR OCH SELTERGLAS, 20 st, glas, 1800-/1900-tal, "Karlberg", Kosta _14264a_8db3cbecaaa3a70_lg.jpeg
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
SERVISPORSLIN, 36 del, "Wild Rose", Villeroy & Boch, 1900-talets andra hälft _14224a_8db3c218839f0bc_lg.jpeg
Slutpris5 400 SEK
Värdering1 500 SEK
ARMBAND, 18k guld, med berlocker, tot vikt ca 7,9 g_14387a_8db3ce6ed892f9e_lg.jpeg
ARMBAND, 18k guld, med berlocker, tot vikt ca 7,9 g
Slutpris3 200 SEK
Värdering3 500 SEK
GEORG STOOPENDAAL (1866-1953), olja på duk, signerad _14515a_lg.jpeg
GEORG STOOPENDAAL (1866-1953), olja på duk, signerad
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 SEK
MONICA BRATT, 2 del, rött glas, Reijmyre glasbruk, sannolikt 1900-talets andra hälft _14071a_8db3c167f4e552f_lg.jpeg
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
CAFÉBORD, Byarums Bruk, samtida _14536a_lg.jpeg
Slutpris1 700 SEK
Värdering2 000 SEK
AFRIKANSKA VAPEN, bla jaktspjut, sannolikt 1900-tal_14446a_lg.jpeg
AFRIKANSKA VAPEN, bla jaktspjut, sannolikt 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
GUNILLA ALLARD, fotpall, "Cinema", Lammhults, 1900-/2000-tal_14454a_lg.jpeg
Slutpris550 SEK
Värdering800 SEK
GARDINSTÄNGER, 4 st, 1800-/1900-tal_14218a_8db3c2751d10701_lg.jpeg
GARDINSTÄNGER, 4 st, 1800-/1900-tal
Slutpris3 200 SEK
Värdering500 SEK
BORDSLAMPOR, 1 par, 1900-talets mitt_14068a_8db3c16936a3525_lg.jpeg
BORDSLAMPOR, 1 par, 1900-talets mitt
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
TRÄDGÅRDSURNOR PÅ SOCKLAR, 1 par, gjutjärn_14472a_lg.jpeg
TRÄDGÅRDSURNOR PÅ SOCKLAR, 1 par, gjutjärn
Slutpris2 400 SEK
Värdering3 000 SEK
GUNNAR CYRÉN, 8 st champagneglas, "Helena", Orrefors_14233a_8db3cbeae080e5e_lg.jpeg
GUNNAR CYRÉN, 8 st champagneglas, "Helena", Orrefors
Slutpris650 SEK
Värdering600 SEK
OVE JEPSEN (född 1934), olja på duk, signerad
_14498a_lg.jpeg
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
STEFAN DIEZ, hylla, "New order combination", HAY, samtida_14523a_lg.jpeg
STEFAN DIEZ, hylla, "New order combination", HAY, samtida
Slutpris1 700 SEK
Värdering2 000 SEK
SPEGLAR, 1 par, rokokostil, Italien, 1900-talets mitt_14509a_lg.jpeg
SPEGLAR, 1 par, rokokostil, Italien, 1900-talets mitt
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 SEK
OKÄND KONSTNÄR, olja på duk, 1700-/1800-tal_14360a_8db3fde4ff7d555_lg.jpeg
OKÄND KONSTNÄR, olja på duk, 1700-/1800-tal
Slutpris3 200 SEK
Värdering2 000 SEK
ARMBAND, silver, MAB Stockholm 1947_14398a_8db3ce68d9abc65_lg.jpeg
ARMBAND, silver, MAB Stockholm 1947
Slutpris300 SEK
Värdering300 SEK
MATTA, "Peas", HAY, Danmark, ca 160 x 200 cm_14266a_8db3c27e0c7840f_lg.jpeg
MATTA, "Peas", HAY, Danmark, ca 160 x 200 cm
Slutpris1 900 SEK
Värdering2 500 SEK
SPEGELLAMPETT, 1800-talets andra hälft, etikettmärkt E Ohlin Wadstena _14222a_8db3cc05b21310e_lg.jpeg
SPEGELLAMPETT, 1800-talets andra hälft, etikettmärkt E Ohlin Wadstena
Slutpris700 SEK
Värdering800 SEK
INGRID ATTERBERG, skål, lergods, "Negro", Upsala Ekeby, 1900-talets andra hälft _14077a_8db3c15e8ce370a_lg.jpeg
INGRID ATTERBERG, skål, lergods, "Negro", Upsala Ekeby, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
VÄGGKROKAR MED GALGAR, 1 par, mässing, 1900-talets andra hälft _14219a_8db3c20f3289fe0_lg.jpeg
VÄGGKROKAR MED GALGAR, 1 par, mässing, 1900-talets andra hälft
Slutpris350 SEK
Värdering300 SEK
OSTFORM, trä, 1800-tal_14259a_8db3c286ee1d6cb_lg.jpeg
OSTFORM, trä, 1800-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
TEXTIL, paisley, ull, 1800-/1900-tal_14331a_8db3ce55b5c5fd6_lg.jpeg
TEXTIL, paisley, ull, 1800-/1900-tal
Slutpris900 SEK
Värdering400 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, signerad Bench _14396a_8db3cbfcfcea031_lg.jpeg
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, signerad Bench
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
MATTA, Kelim, ca 240 x 169 cm_14531a_lg.jpeg
MATTA, Kelim, ca 240 x 169 cm
Slutpris2 400 SEK
Värdering3 000 SEK
KARTELL, "Bourgie", bordslampa, samtida_14314a_8db3ccef862208e_lg.jpeg
KARTELL, "Bourgie", bordslampa, samtida
Slutpris1 800 SEK
Värdering2 500 SEK
KARMSTOL, Gemla, 1900-talets andra hälft _14532a_lg.jpeg
KARMSTOL, Gemla, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
PALL, Johanson Design, 2000-tal_14319a_8db3cc07cca212d_lg.jpeg
PALL, Johanson Design, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
ÖRHÄNGEN OCH DAMARMBANDSUR, guld, örhängenas vikt ca 2,5 g_14397a_8db3ce65b781b34_lg.jpeg
ÖRHÄNGEN OCH DAMARMBANDSUR, guld, örhängenas vikt ca 2,5 g
Slutpris1 700 SEK
Värdering1 000 SEK
BERTIL WAHLBERG (1923-1980), olja på pannå, signerad_14512a_lg.jpeg
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 SEK
SUPKOPPAR, 2 st, silver, 1700-/1800-tal_14270a_8db3c2863bf8a4a_lg.jpeg
SUPKOPPAR, 2 st, silver, 1700-/1800-tal
Slutpris700 SEK
Värdering600 SEK
KARMSTOLAR, 1 par, Arper, 2000-tal_14439a_lg.jpeg
KARMSTOLAR, 1 par, Arper, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
OKÄND KONSTNÄR, olja på duk, 1800-/1900-tal_14323a_8db3cbf4a4af67e_lg.jpeg
OKÄND KONSTNÄR, olja på duk, 1800-/1900-tal
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, tenn, svenska stämplar 1838_14260a_8db3c289d1f17f0_lg.jpeg
LJUSSTAKAR, 1 par, tenn, svenska stämplar 1838
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
PIEDESTAL, 1900-talets första hälft, skivor av marmor_14527a_lg.jpeg
PIEDESTAL, 1900-talets första hälft, skivor av marmor
Slutpris1 000 SEK
Värdering500 SEK
KORGSÄNG, rotting, 1900-tal_14326a_8db3ce888542b6c_lg.jpeg
KORGSÄNG, rotting, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
VAS, silver, svenska stämplar 1930, vikt ca 194 g_14236a_8db3c2813c070c1_lg.jpeg
VAS, silver, svenska stämplar 1930, vikt ca 194 g
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
KARL AXEL PEHRSON (1921-2005), färglitografi, signerad och daterad -96_14471a_lg.jpeg
KARL AXEL PEHRSON (1921-2005), färglitografi, signerad och daterad -96
Slutpris700 SEK
Värdering1 500 SEK