VICO MAGISTRETTI, soffa, "Maralunga", Cassina, Italien
Slutpris7 000 SEK
Värdering10 000 SEK
AGNE JOHANSSON, olja på duk, signerad
Slutpris450 SEK
Värdering800 SEK
SKALDJURSSERVIS, 7 del, porslin, 1900-talets första hälft
Slutpris700 SEK
Värdering300 SEK
KANDELABRAR, 1 par, trä, allmoge, brännstämplade Arvika, 1900-talets andra hälft
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
KORGAR, 2 st, 1900-tal
Slutpris300 SEK
Värdering200 SEK
GUNNAR CYRÈN, "Chateau", 20 delar, glas, Kosta Boda
Slutpris400 SEK
Värdering1 200 SEK
HEE WELLING, ett par, AAC53, "About a stool", HAY, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
GOLVLAMPA, "Chorus 22", Blond Belysning
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
BORDSLAMPA, stengods, 1900-talets andra hälft
Slutpris700 SEK
Värdering300 SEK
TAKKRONA, allmoge, sannolikt 1800-tal
Slutpris700 SEK
Värdering800 SEK
SOFFBORD, metall, 2000-tal
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
LJUSSTAKE, mässing, 1800-tal
Slutpris400 SEK
Värdering600 SEK
SPEGEL, 1800-tal, mindre modell
Slutpris650 SEK
Värdering400 SEK
KLACKRINGAR, 4 st, 18k guld, tot vikt ca 16 g
Slutpris6 000 SEK
Värdering6 500 SEK
LYKTA, mässing, 1900-tal
Slutpris350 SEK
Värdering400 SEK
CHARLES OCH RAY EAMES, 4 st loungestolar, "DCM", Vitra, 2000-tal
Slutpris4 200 SEK
Värdering8 000 SEK
STOLAR, 3 st, Arper, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
BRICKA, nysilver, C G Råström, 1900-talets mitt
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
SAMLING MINIATYRER, plast, modellfigurer, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
SAMLING SILVER, 5 del, tot vikt ca 223 g
Slutpris1 100 SEK
Värdering700 SEK
BORDSDEKORATIONER, 1 par, vitmetall, 1900-talets andra hälft
Slutpris550 SEK
Värdering200 SEK
VAS, glas, Kosta Boda, 1900-/2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
VÄGGLYSTRAR, 1 par, mässing, 1900-talets mitt
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
SVEN X:ET ERIXSON (1899-1970), färglitografi, signerad och numrerad 11/300
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
TAKLAMPA, mässing, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
BORD, Vitra Display, samtida, längd 285 cm
Slutpris3 600 SEK
Värdering5 000 SEK
ARVID JACOBSSON (1881-1966), Tillskriven, olja på duk
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
TEXTIL, paisley, ull, 1800-/1900-tal
Slutpris750 SEK
Värdering400 SEK
ANNA CASTELLI FERRIERI, "Componibili", 5970, Kartell
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 200 SEK
BENGT ENGMAN, dalmålning, olja på duk, signerad
Slutpris6 000 SEK
Värdering2 000 SEK
SPEGLAR, 1 par, 1900-tal
Slutpris350 SEK
Värdering600 SEK
Slutpris600 SEK
Värdering400 SEK
RESEGRAMMOFON, His masters voice, 1900-talets mitt
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
KLOCKOR, 3 st, bla armbandsur Tissnis 1900-talets mitt
Slutpris300 SEK
Värdering300 SEK
RINGAR, 18k guld, tot vikt ca 11,6 g
Slutpris4 600 SEK
Värdering5 000 SEK
RING, 18k guld, vikt ca 3,3 g
Slutpris1 400 SEK
Värdering2 000 SEK
TALLRIKAR OCH SKÅL, 4 del, porslin, Kina, 1700-/1800-tal
Slutpris550 SEK
Värdering500 SEK
Slutpris1 400 SEK
Värdering2 000 SEK
FAT, 2 st, tenn, 1700-/1800-tal
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
MINIATYRER, 22 st, porslin, Holland, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 100 SEK
Värdering300 SEK
KONTORSSTOL / KONFERANSSTOL, Bombastik, 2016
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
NINTENDO 64, med 2 handkontroller och 6 spel
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 SEK
AMIE STÅLKRANTZ, figur, stengods
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
VITVINSREMMARE, 12 st, grönt glas, 1900-talets andra hälft
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
SKÅL, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795)
Slutpris550 SEK
Värdering300 SEK
JOHN THORGREN (1918-2000), olja på duk, signerad och daterad -81
Slutpris500 SEK
Värdering1 000 SEK
SOFFA, björk, tidigt 1900-tal
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, signerad M Skogsberg
Slutpris400 SEK
Värdering300 SEK