VICO MAGISTRETTI, soffa, "Maralunga", Cassina, Italien_14796a_8db42721ee44195_lg.jpeg
VICO MAGISTRETTI, soffa, "Maralunga", Cassina, Italien
Slutpris7 000 SEK
Värdering10 000 SEK
AGNE JOHANSSON, olja på duk, signerad_14066a_8db3ceb9b52fbce_lg.jpeg
AGNE JOHANSSON, olja på duk, signerad
Slutpris450 SEK
Värdering800 SEK
SKALDJURSSERVIS, 7 del, porslin, 1900-talets första hälft _14336a_8db3cd1f48cfdb0_lg.jpeg
SKALDJURSSERVIS, 7 del, porslin, 1900-talets första hälft
Slutpris700 SEK
Värdering300 SEK
KANDELABRAR, 1 par, trä, allmoge, brännstämplade Arvika, 1900-talets andra hälft _14351a_8db3cd1ca7b08c0_lg.jpeg
KANDELABRAR, 1 par, trä, allmoge, brännstämplade Arvika, 1900-talets andra hälft
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
KORGAR, 2 st, 1900-tal_14220a_8db3cd830ba5734_lg.jpeg
KORGAR, 2 st, 1900-tal
Slutpris300 SEK
Värdering200 SEK
GUNNAR CYRÈN, "Chateau", 20 delar, glas, Kosta Boda_14238a_8db3cda73df87f7_lg.jpeg
GUNNAR CYRÈN, "Chateau", 20 delar, glas, Kosta Boda
Slutpris400 SEK
Värdering1 200 SEK
HEE WELLING, ett par, AAC53, "About a stool", HAY, 2000-tal_14456a_lg.jpeg
HEE WELLING, ett par, AAC53, "About a stool", HAY, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
GOLVLAMPA, "Chorus 22", Blond Belysning_14574a_8db3cac145a0982_lg.jpeg
GOLVLAMPA, "Chorus 22", Blond Belysning
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
BORDSLAMPA, stengods, 1900-talets andra hälft _14210a_8db3c219f0a71a4_lg.jpeg
BORDSLAMPA, stengods, 1900-talets andra hälft
Slutpris700 SEK
Värdering300 SEK
TAKKRONA, allmoge, sannolikt 1800-tal_14217a_8db3cd27c720871_lg.jpeg
TAKKRONA, allmoge, sannolikt 1800-tal
Slutpris700 SEK
Värdering800 SEK
SOFFBORD, metall, 2000-tal_14572a_8db3ca9d1cd3cdd_lg.jpeg
SOFFBORD, metall, 2000-tal
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
LJUSSTAKE, mässing, 1800-tal_14257a_8db3c28438e82bc_lg.jpeg
LJUSSTAKE, mässing, 1800-tal
Slutpris400 SEK
Värdering600 SEK
SPEGEL, 1800-tal, mindre modell_14276a_8db3cc044da8724_lg.jpeg
SPEGEL, 1800-tal, mindre modell
Slutpris650 SEK
Värdering400 SEK
KLACKRINGAR, 4 st, 18k guld, tot vikt ca 16 g_14385a_8db3ce648408464_lg.jpeg
KLACKRINGAR, 4 st, 18k guld, tot vikt ca 16 g
Slutpris6 000 SEK
Värdering6 500 SEK
LYKTA, mässing, 1900-tal_14209a_8db3c217ded5637_lg.jpeg
LYKTA, mässing, 1900-tal
Slutpris350 SEK
Värdering400 SEK
CHARLES OCH RAY EAMES, 4 st loungestolar, "DCM", Vitra, 2000-tal_14506a_lg.jpeg
CHARLES OCH RAY EAMES, 4 st loungestolar, "DCM", Vitra, 2000-tal
Slutpris4 200 SEK
Värdering8 000 SEK
STOLAR, 3 st, Arper, 2000-tal_14418a_lg.jpeg
STOLAR, 3 st, Arper, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
BRICKA, nysilver, C G Råström, 1900-talets mitt_14339a_8db3ce7da512b58_lg.jpeg
BRICKA, nysilver, C G Råström, 1900-talets mitt
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
SAMLING MINIATYRER, plast, modellfigurer, 1900-talets andra hälft _14241a_8db3c287dcfe1fc_lg.jpeg
SAMLING MINIATYRER, plast, modellfigurer, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
SAMLING SILVER, 5 del, tot vikt ca 223 g_14291a_8db3c28aa046fb4_lg.jpeg
SAMLING SILVER, 5 del, tot vikt ca 223 g
Slutpris1 100 SEK
Värdering700 SEK
BORDSDEKORATIONER, 1 par, vitmetall, 1900-talets andra hälft _14380a_8db3ce4f9cd28c0_lg.jpeg
BORDSDEKORATIONER, 1 par, vitmetall, 1900-talets andra hälft
Slutpris550 SEK
Värdering200 SEK
VAS, glas, Kosta Boda, 1900-/2000-tal_14337a_8db3cd18847a588_lg.jpeg
VAS, glas, Kosta Boda, 1900-/2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
VÄGGLYSTRAR, 1 par, mässing, 1900-talets mitt_14345a_8db3ce5c7f1cbf0_lg.jpeg
VÄGGLYSTRAR, 1 par, mässing, 1900-talets mitt
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
SVEN X:ET ERIXSON (1899-1970), färglitografi, signerad och numrerad 11/300_14470a_lg.jpeg
SVEN X:ET ERIXSON (1899-1970), färglitografi, signerad och numrerad 11/300
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
TAKLAMPA, mässing, 1900-talets andra hälft _14082a_8db3cd26b9a35ef_lg.jpeg
TAKLAMPA, mässing, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
BORD, Vitra Display, samtida, längd 285 cm_14216a_8db3b6fce68fb3c_lg.jpeg
BORD, Vitra Display, samtida, längd 285 cm
Slutpris3 600 SEK
Värdering5 000 SEK
ARVID JACOBSSON (1881-1966), Tillskriven, olja på duk
_14399a_8db3cbf969b0fbc_lg.jpeg
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
TEXTIL, paisley, ull, 1800-/1900-tal_14332a_8db3ce56f20a1ad_lg.jpeg
TEXTIL, paisley, ull, 1800-/1900-tal
Slutpris750 SEK
Värdering400 SEK
ANNA CASTELLI FERRIERI, "Componibili", 5970, Kartell_14262a_8db3c272f316c4f_lg.jpeg
ANNA CASTELLI FERRIERI, "Componibili", 5970, Kartell
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 200 SEK
BENGT ENGMAN, dalmålning, olja på duk, signerad_14402a_8db3cbf8a5158a9_lg.jpeg
BENGT ENGMAN, dalmålning, olja på duk, signerad
Slutpris6 000 SEK
Värdering2 000 SEK
SPEGLAR, 1 par, 1900-tal_14328a_8db3cc04e8791de_lg.jpeg
SPEGLAR, 1 par, 1900-tal
Slutpris350 SEK
Värdering600 SEK
GOLVLAMPA, "Chorus 22", Blond Belysning_14573a_8db3cac0d3d799b_lg.jpeg
Slutpris600 SEK
Värdering400 SEK
RESEGRAMMOFON, His masters voice, 1900-talets mitt_14551a_8db3c2c659e8a01_lg.jpeg
RESEGRAMMOFON, His masters voice, 1900-talets mitt
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
KLOCKOR, 3 st, bla armbandsur Tissnis 1900-talets mitt _14477a_lg.jpeg
KLOCKOR, 3 st, bla armbandsur Tissnis 1900-talets mitt
Slutpris300 SEK
Värdering300 SEK
RINGAR, 18k guld, tot vikt ca 11,6 g_14390a_8db3ce714415804_lg.jpeg
RINGAR, 18k guld, tot vikt ca 11,6 g
Slutpris4 600 SEK
Värdering5 000 SEK
RING, 18k guld, vikt ca 3,3 g_14389a_8db3ce6fff01bbd_lg.jpeg
RING, 18k guld, vikt ca 3,3 g
Slutpris1 400 SEK
Värdering2 000 SEK
TALLRIKAR OCH SKÅL, 4 del, porslin, Kina, 1700-/1800-tal_14298a_8db3c2fa523ba0f_lg.jpeg
TALLRIKAR OCH SKÅL, 4 del, porslin, Kina, 1700-/1800-tal
Slutpris550 SEK
Värdering500 SEK
CAFÉBORD, Byarums Bruk, samtida _14537a_lg.jpeg
Slutpris1 400 SEK
Värdering2 000 SEK
FAT, 2 st, tenn, 1700-/1800-tal_14303a_8db3c28f23ae7a2_lg.jpeg
FAT, 2 st, tenn, 1700-/1800-tal
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
MINIATYRER, 22 st, porslin, Holland, 1900-talets andra hälft _14299a_8db3cbdf8c6851c_lg.jpeg
MINIATYRER, 22 st, porslin, Holland, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 100 SEK
Värdering300 SEK
KONTORSSTOL / KONFERANSSTOL, Bombastik, 2016_4304a_8da7622995908d0_lg.jpeg
KONTORSSTOL / KONFERANSSTOL, Bombastik, 2016
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
NINTENDO 64, med 2 handkontroller och 6 spel_14239a_8db3ce83b4ae192_lg.jpeg
NINTENDO 64, med 2 handkontroller och 6 spel
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 SEK
AMIE STÅLKRANTZ, figur, stengods_14301a_8db3cbdebef30ed_lg.jpeg
AMIE STÅLKRANTZ, figur, stengods
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
VITVINSREMMARE, 12 st, grönt glas, 1900-talets andra hälft _14084a_8db3c20cc5cf7ab_lg.jpeg
VITVINSREMMARE, 12 st, grönt glas, 1900-talets andra hälft
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
SKÅL, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795)_14300a_8db3c2fd188a593_lg.jpeg
SKÅL, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795)
Slutpris550 SEK
Värdering300 SEK
JOHN THORGREN (1918-2000), olja på duk, signerad och daterad -81_14391a_8db3cbffeea9857_lg.jpeg
JOHN THORGREN (1918-2000), olja på duk, signerad och daterad -81
Slutpris500 SEK
Värdering1 000 SEK
SOFFA, björk, tidigt 1900-tal_14207a_8db39ecdf10ae09_lg.jpeg
SOFFA, björk, tidigt 1900-tal
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, signerad M Skogsberg_14393a_8db3cbf9fcb3f45_lg.jpeg
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, signerad M Skogsberg
Slutpris400 SEK
Värdering300 SEK