AUGUST BLANCHE, 5 vol, med färgbilder av Einar Nerman, Albert Bonniers Förlag Stockholm 1927
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
GOLVHYLLA, samtida
Slutpris1 500 SEK
Värdering600 SEK
BORDSKANON, gjutjärn, Stafsjö Bruk, 1900-talets andra hälft
Slutpris450 SEK
Värdering500 SEK
ULRICA HYDMAN-VALLIEN, vas, glas, "Caramba", Kosta Boda
Slutpris450 SEK
Värdering400 SEK
CAFÈSTOLAR, 6 st, 2000-tal
Slutpris1 900 SEK
Värdering1 500 SEK
KORGSÄNG, rotting, 1900-tal
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
LITTERATUR, 26 del, om Marilyn Monroe, 1900-/2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
COLLIER OCH ARMBAND, 3 del, bärnsten, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
THOMAS BENTZEN, sidobord, "DLM", HAY, samtida
Slutpris500 SEK
Värdering700 SEK
COLLIER OCH DAMARMBANDSUR, 1900-/2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
STOLAR, 4 st, 1800-/1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
SPEGEL, 1900-/2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
MATTA, patchwork, ca 248 x 360 cm
Slutpris2 200 SEK
Värdering3 500 SEK
ISHINK, glas, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
JONAS BOHLIN, tidskriftshylla "Zink", Källemo
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 500 SEK
TRÄDGÅRDSURNOR, 1 par, gjutjärn
Slutpris2 000 SEK
Värdering3 000 SEK
SKÅLAR PÅ FOT, 4 del, röktonat glas, Orrefors, 1900-talets mitt
Slutpris350 SEK
Värdering500 SEK
MINIATYRBYRÅ, sannolikt tidigt 1900-tal
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
BORDSFOTOGENLAMPA, majolika, sent 1800-tal
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
TIDSKRIFTER, 5 st, om Marilyn Monroe, mestadels 1950-/60-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
DUKAR, SERVIETTER OCH NÄSDUKAR, linne, bla med hålsöm 260 x 160 cm
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
GOLVLAMPA, Herstal, "Tentacle lamp", 2000-tal
Slutpris300 SEK
Värdering600 SEK
MÅNSKENSAMPEL, 1800-tal
Slutpris3 800 SEK
Värdering2 000 SEK
SNUSDOSOR, 4 st, mässing, mestadels 1800-tal
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
KENT JOHANSSON, vägghyllor, 1 par, "F-shelf", Maze, samtida
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 200 SEK
ALVAR AALTO, "80A", skrivbord, Artek, 2020
Slutpris3 400 SEK
Värdering4 000 SEK
TOBAKSBURK, gjutjärn, 1900-tal
Slutpris500 SEK
Värdering300 SEK
DOSA, snäcka, mässing, 1700-/1800-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
SKÅLAR, 3 st, kristall, Orrefors, bl a Sofiero, 1900-/2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
JACKA, Houdini, herr, strlk M
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
SOFFA, konstrotting, 2000-tal
Slutpris650 SEK
Värdering500 SEK
ARMBAND, 5 st, tenntrådsarbeten, 1900-/2000-tal
Slutpris350 SEK
Värdering300 SEK
VISITKORT/CIGARETTETUI, silver, S Ramsay 1935, vikt ca 166 g
Slutpris850 SEK
Värdering700 SEK
SOFFA, konstrotting, 2000-tal
Slutpris650 SEK
Värdering500 SEK
SOFFA, konstrotting, 2000-tal
Slutpris650 SEK
Värdering500 SEK
BLÄCKHORN OCH PRESS, mässing, Gusums Bruk, 1800-/1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
LITTERATUR, 22 del, om Marilyn Monroe, 1900-/2000-tal
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
Slutpris1 500 SEK
Värdering3 000 SEK
ARMBAND, 18k guld, vikt ca 56 g
Slutpris23 000 SEK
Värdering25 000 SEK
VAS, porslin, "Musselmalet", Royal Copenhagen, nr 1016, 1900-tal
Slutpris500 SEK
Värdering700 SEK
Slutpris500 SEK
Värdering700 SEK
SKÅL PÅ FAT, porslin, "Musselmalet", Royal Copenhagen, nr 1059/1060, 1900-tal
Slutpris4 400 SEK
Värdering2 000 SEK
CREMEKOPP MED LOCK, porslin, "Musselmalet", Royal Copenhagen, 1900-tal
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
SAM LARSSON, karmstol, "Sam", DUX, 1900-talets andra hälft
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 SEK
OKÄND KONSTNÄR, olja på duk, 1800-/1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
VICO MAGISTRETTI, fåtölj, "Maralunga", Cassina, Italien
Slutpris3 000 SEK
Värdering4 000 SEK
PONTUS CARLE (född 1955), olja på duk, signerad och daterad 05
Slutpris5 200 SEK
Värdering4 000 SEK
VICO MAGISTRETTI, soffa, "Maralunga", Cassina, Italien
Slutpris7 000 SEK
Värdering10 000 SEK