AUGUST BLANCHE, 5 vol, med färgbilder av Einar Nerman, Albert Bonniers Förlag Stockholm 1927_14753a_8db40eef6a48d73_lg.jpeg
AUGUST BLANCHE, 5 vol, med färgbilder av Einar Nerman, Albert Bonniers Förlag Stockholm 1927
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
GOLVHYLLA, samtida_14585a_8db40b837b840be_lg.jpeg
GOLVHYLLA, samtida
Slutpris1 500 SEK
Värdering600 SEK
BORDSKANON, gjutjärn, Stafsjö Bruk, 1900-talets andra hälft _14726a_8db41731f6ac3ff_lg.jpeg
BORDSKANON, gjutjärn, Stafsjö Bruk, 1900-talets andra hälft
Slutpris450 SEK
Värdering500 SEK
ULRICA HYDMAN-VALLIEN, vas, glas, "Caramba", Kosta Boda_14593a_8db40eecbcfd58d_lg.jpeg
ULRICA HYDMAN-VALLIEN, vas, glas, "Caramba", Kosta Boda
Slutpris450 SEK
Värdering400 SEK
CAFÈSTOLAR, 6 st, 2000-tal_14614a_8db40b987dd5c72_lg.jpeg
CAFÈSTOLAR, 6 st, 2000-tal
Slutpris1 900 SEK
Värdering1 500 SEK
KORGSÄNG, rotting, 1900-tal_14670a_8db40b897c5fcfb_lg.jpeg
KORGSÄNG, rotting, 1900-tal
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
LITTERATUR, 26 del, om Marilyn Monroe, 1900-/2000-tal_14828a_lg.jpeg
LITTERATUR, 26 del, om Marilyn Monroe, 1900-/2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
COLLIER OCH ARMBAND, 3 del, bärnsten, 1900-talets andra hälft_14837a_lg.jpeg
COLLIER OCH ARMBAND, 3 del, bärnsten, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
THOMAS BENTZEN,  sidobord, "DLM", HAY, samtida_14862a_lg.jpeg
THOMAS BENTZEN, sidobord, "DLM", HAY, samtida
Slutpris500 SEK
Värdering700 SEK
COLLIER OCH DAMARMBANDSUR, 1900-/2000-tal_14553a_8db3ce60866d7ca_lg.jpeg
COLLIER OCH DAMARMBANDSUR, 1900-/2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
STOLAR, 4 st, 1800-/1900-tal_14665a_8db40b94dd92b49_lg.jpeg
STOLAR, 4 st, 1800-/1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
SPEGEL, 1900-/2000-tal_14739a_8db426b17d4474f_lg.jpeg
SPEGEL, 1900-/2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
MATTA, patchwork, ca 248 x 360 cm_14879a_lg.jpeg
MATTA, patchwork, ca 248 x 360 cm
Slutpris2 200 SEK
Värdering3 500 SEK
ISHINK, glas, 1900-tal_14565a_8db40ba7829e053_lg.jpeg
ISHINK, glas, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
JONAS BOHLIN, tidskriftshylla "Zink", Källemo_14589a_8db40b84341787d_lg.jpeg
JONAS BOHLIN, tidskriftshylla "Zink", Källemo
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 500 SEK
TRÄDGÅRDSURNOR, 1 par, gjutjärn_14794a_8db426a2f46b62f_lg.jpeg
TRÄDGÅRDSURNOR, 1 par, gjutjärn
Slutpris2 000 SEK
Värdering3 000 SEK
SKÅLAR PÅ FOT, 4 del, röktonat glas, Orrefors, 1900-talets mitt_14710a_8db425129e386f2_lg.jpeg
Slutpris350 SEK
Värdering500 SEK
MINIATYRBYRÅ, sannolikt tidigt 1900-tal_14568a_8db40baac321690_lg.jpeg
MINIATYRBYRÅ, sannolikt tidigt 1900-tal
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
BORDSFOTOGENLAMPA, majolika, sent 1800-tal_14640a_8db4263ba9ca963_lg.jpeg
BORDSFOTOGENLAMPA, majolika, sent 1800-tal
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
TIDSKRIFTER, 5 st, om Marilyn Monroe, mestadels 1950-/60-tal_14863a_lg.jpeg
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
DUKAR, SERVIETTER OCH NÄSDUKAR, linne, bla med hålsöm 260 x 160 cm_14556a_8db3ce52ecbe0cf_lg.jpeg
DUKAR, SERVIETTER OCH NÄSDUKAR, linne, bla med hålsöm 260 x 160 cm
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
GOLVLAMPA, Herstal, "Tentacle lamp", 2000-tal_14611a_8db40b8cf52bd48_lg.jpeg
GOLVLAMPA, Herstal, "Tentacle lamp", 2000-tal
Slutpris300 SEK
Värdering600 SEK
MÅNSKENSAMPEL, 1800-tal_14632a_8db4266baef9422_lg.jpeg
MÅNSKENSAMPEL, 1800-tal
Slutpris3 800 SEK
Värdering2 000 SEK
SNUSDOSOR, 4 st, mässing, mestadels 1800-tal_14571a_8db40bb038fb4d3_lg.jpeg
SNUSDOSOR, 4 st, mässing, mestadels 1800-tal
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
KENT JOHANSSON, vägghyllor, 1 par, "F-shelf", Maze, samtida_14253a_8db3c26f3be51e8_lg.jpeg
KENT JOHANSSON, vägghyllor, 1 par, "F-shelf", Maze, samtida
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 200 SEK
ALVAR AALTO, "80A", skrivbord, Artek, 2020_14586a_8db40b858d7a808_lg.jpeg
ALVAR AALTO, "80A", skrivbord, Artek, 2020
Slutpris3 400 SEK
Värdering4 000 SEK
TOBAKSBURK, gjutjärn, 1900-tal_14759a_8db418a9cb71d96_lg.jpeg
TOBAKSBURK, gjutjärn, 1900-tal
Slutpris500 SEK
Värdering300 SEK
DOSA, snäcka, mässing, 1700-/1800-tal_14788a_8db425970b9b27c_lg.jpeg
DOSA, snäcka, mässing, 1700-/1800-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
SKÅLAR, 3 st, kristall, Orrefors, bl a Sofiero, 1900-/2000-tal_14703a_8db4250d888ca70_lg.jpeg
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
JACKA, Houdini, herr, strlk M_14899a_lg.jpeg
JACKA, Houdini, herr, strlk M
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
SOFFA, konstrotting, 2000-tal_14802a_8db426551726e95_lg.jpeg
SOFFA, konstrotting, 2000-tal
Slutpris650 SEK
Värdering500 SEK
ARMBAND, 5 st, tenntrådsarbeten, 1900-/2000-tal_14867a_lg.jpeg
ARMBAND, 5 st, tenntrådsarbeten, 1900-/2000-tal
Slutpris350 SEK
Värdering300 SEK
VISITKORT/CIGARETTETUI, silver, S Ramsay 1935, vikt ca 166 g_14729a_8db4172e0b21eb2_lg.jpeg
VISITKORT/CIGARETTETUI, silver, S Ramsay 1935, vikt ca 166 g
Slutpris850 SEK
Värdering700 SEK
SOFFA, konstrotting, 2000-tal_14801a_8db42654783ed25_lg.jpeg
SOFFA, konstrotting, 2000-tal
Slutpris650 SEK
Värdering500 SEK
SOFFA, konstrotting, 2000-tal_14803a_8db42655b05c18e_lg.jpeg
SOFFA, konstrotting, 2000-tal
Slutpris650 SEK
Värdering500 SEK
BLÄCKHORN  OCH PRESS, mässing, Gusums Bruk, 1800-/1900-tal_14782a_8db426463b62f7d_lg.jpeg
BLÄCKHORN OCH PRESS, mässing, Gusums Bruk, 1800-/1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
LITTERATUR, 22 del, om Marilyn Monroe, 1900-/2000-tal_14807a_lg.jpeg
LITTERATUR, 22 del, om Marilyn Monroe, 1900-/2000-tal
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
BRUNO MATHSSON OCH PIET HEIN, "Superellips", matbord, Danmark_14688a_8db40b97da9fccc_lg.jpeg
Slutpris1 500 SEK
Värdering3 000 SEK
ARMBAND, 18k guld, vikt ca 56 g_12788a_8db4264a9c55a15_lg.jpeg
ARMBAND, 18k guld, vikt ca 56 g
Slutpris23 000 SEK
Värdering25 000 SEK
VAS, porslin, "Musselmalet", Royal Copenhagen, nr 1016, 1900-tal_14720a_8db418a61de8f10_lg.jpeg
VAS, porslin, "Musselmalet", Royal Copenhagen, nr 1016, 1900-tal
Slutpris500 SEK
Värdering700 SEK
VAS, porslin, "Musselmalet", Royal Copenhagen, nr 1016, 1900-tal_14719a_8db418a6cffe426_lg.jpeg
Slutpris500 SEK
Värdering700 SEK
SKÅL PÅ FAT, porslin, "Musselmalet", Royal Copenhagen, nr 1059/1060, 1900-tal_14718a_8db41730fc15faf_lg.jpeg
SKÅL PÅ FAT, porslin, "Musselmalet", Royal Copenhagen, nr 1059/1060, 1900-tal
Slutpris4 400 SEK
Värdering2 000 SEK
CREMEKOPP MED LOCK, porslin, "Musselmalet", Royal Copenhagen, 1900-tal_14721a_8db418a76e67322_lg.jpeg
CREMEKOPP MED LOCK, porslin, "Musselmalet", Royal Copenhagen, 1900-tal
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
SAM LARSSON, karmstol, "Sam", DUX, 1900-talets andra hälft_14590a_8db40b8a43865ee_lg.jpeg
SAM LARSSON, karmstol, "Sam", DUX, 1900-talets andra hälft
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 SEK
OKÄND KONSTNÄR, olja på duk, 1800-/1900-tal_14637a_8db40eee934ca09_lg.jpeg
OKÄND KONSTNÄR, olja på duk, 1800-/1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
VICO MAGISTRETTI, fåtölj, "Maralunga", Cassina, Italien_14800a_8db42656d3ab74a_lg.jpeg
VICO MAGISTRETTI, fåtölj, "Maralunga", Cassina, Italien
Slutpris3 000 SEK
Värdering4 000 SEK
PONTUS CARLE (född 1955), olja på duk, signerad och daterad 05_14882a_lg.jpeg
PONTUS CARLE (född 1955), olja på duk, signerad och daterad 05
Slutpris5 200 SEK
Värdering4 000 SEK
VICO MAGISTRETTI, soffa, "Maralunga", Cassina, Italien_14796a_8db42721ee44195_lg.jpeg
VICO MAGISTRETTI, soffa, "Maralunga", Cassina, Italien
Slutpris7 000 SEK
Värdering10 000 SEK