TEKOPPAR MED FAT, 10 del, "Ostindia", Rörstrand_16781a_8db61f02040280e_lg.jpeg
TEKOPPAR MED FAT, 10 del, "Ostindia", Rörstrand
Slutpris550 SEK
Värdering500 SEK
RINGAR, 3 st, 18k guld, tot vikt ca 7,6 g_16850a_lg.jpeg
RINGAR, 3 st, 18k guld, tot vikt ca 7,6 g
Slutpris2 800 SEK
Värdering3 000 SEK
TALLRIKAR, 9 st, grönt glas, sannolikt Arthur Percy, 1900-tales mitt_16722a_8db629ade6c7d0b_lg.jpeg
TALLRIKAR, 9 st, grönt glas, sannolikt Arthur Percy, 1900-tales mitt
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 SEK
SPEGEL, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft _16494a_8db636da670b5d2_lg.jpeg
SPEGEL, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft
Slutpris350 SEK
Värdering600 SEK
FICKUR, 14k guld,  sk mormorsur, sannolikt tidigt 1900-tal_16837a_8db63417bf4c460_lg.jpeg
FICKUR, 14k guld, sk mormorsur, sannolikt tidigt 1900-tal
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 500 SEK
SAVONETTUR, 14k guld, Helvetia, vikt ca 76 g_16836a_8db63419475eca3_lg.jpeg
SAVONETTUR, 14k guld, Helvetia, vikt ca 76 g
Slutpris5 600 SEK
Värdering4 000 SEK
DECADENT, axelremsväska, skinn, 2000-tal_16775b_8db629e9c552537_lg.jpeg
DECADENT, axelremsväska, skinn, 2000-tal
Slutpris300 SEK
Värdering800 SEK
SEIKO, armbandsur, 18k guld, 1900-talets andra hälft, tot vikt ca 29 g_16762a_8db63413f2e0d53_lg.jpeg
SEIKO, armbandsur, 18k guld, 1900-talets andra hälft, tot vikt ca 29 g
Slutpris1 600 SEK
Värdering2 000 SEK
BORDSLAMPOR, 1 par, onyx, 1900-talets andra hälft _16841a_8db62a6a287e3e4_lg.jpeg
BORDSLAMPOR, 1 par, onyx, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
BORD, 2000-tal, trä och gjutjärn_16817a_8db6358dcd84cda_lg.jpeg
BORD, 2000-tal, trä och gjutjärn
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
HALSKEDJA MED HÄNGE, 18k guld, vikt ca 3,3 g _16489a_8db62a7837a4a38_lg.jpeg
HALSKEDJA MED HÄNGE, 18k guld, vikt ca 3,3 g
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 800 SEK
DAGBÄDD, 2000-tal_16180c_8db635242972efc_lg.jpeg
DAGBÄDD, 2000-tal
Slutpris1 800 SEK
Värdering2 500 SEK
RONAN OCH ERWAN BOUROULLEC, vägghylla, Vitra, medium_16915a_8db63617eb25a07_lg.jpeg
RONAN OCH ERWAN BOUROULLEC, vägghylla, Vitra, medium
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
RONAN OCH ERWAN BOUROULLEC, vägghylla, Vitra, medium_16913a_8db6361591254bb_lg.jpeg
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
BRONSSMYCKEN, bla Ilkka Jussila samt  Kalevala, 1900-/2000-tal_16482a_8db62a3e1bd1561_lg.jpeg
BRONSSMYCKEN, bla Ilkka Jussila samt Kalevala, 1900-/2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
LÖPARE, sannolikt altarduk, broderad med guld- och silvertråd, sannolikt 1800-tal_16659a_8db5dc9aef53974_lg.jpeg
LÖPARE, sannolikt altarduk, broderad med guld- och silvertråd, sannolikt 1800-tal
Slutpris650 SEK
Värdering500 SEK
FOLKDRÄKT, Skedevidräkt, Östergötland, 1900-talets andra hälft _16864a_8db63500f53bc8e_lg.jpeg
FOLKDRÄKT, Skedevidräkt, Östergötland, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 300 SEK
Värdering2 000 SEK
GUNNAR NYLUND, vas, Rörstrand, 1900-tal_16801a_8db636b6d67b7a7_lg.jpeg
GUNNAR NYLUND, vas, Rörstrand, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
MICHAEL KORS, axelremsväska, 2000-tal_16774a_8db629e8af573e0_lg.jpeg
MICHAEL KORS, axelremsväska, 2000-tal
Slutpris350 SEK
Värdering800 SEK
SUPKOPPAR, 10 st, silver, CG Hallberg 1946, vikt ca 276 g_16798a_8db629fc01dedb6_lg.jpeg
SUPKOPPAR, 10 st, silver, CG Hallberg 1946, vikt ca 276 g
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 200 SEK
JENS JUUL EILERSEN, soffa, Eilersen, 2000-tal_16556a_lg.jpeg
JENS JUUL EILERSEN, soffa, Eilersen, 2000-tal
Slutpris3 600 SEK
Värdering5 000 SEK
JONAS WAGELL, bordslampa "JWDA", Menu _16661a_8db5d1ba445ca31_lg.jpeg
JONAS WAGELL, bordslampa "JWDA", Menu
Slutpris500 SEK
Värdering600 SEK
CHRISTIAN DELL, taklampa, Kaiser Idell 6621-P, Fritz Hansen_16668a_8db5ddd3c86aade_lg.jpeg
CHRISTIAN DELL, taklampa, Kaiser Idell 6621-P, Fritz Hansen
Slutpris950 SEK
Värdering1 200 SEK
RONAN & ERWAN BOUROULLEC, stol, "softshell chair", Vitra, 2000-tal_16642a_lg.jpeg
Slutpris550 SEK
Värdering1 000 SEK
TAKLAMPA, 1900-talets andra hälft, industrimodell_16618a_lg.jpeg
TAKLAMPA, 1900-talets andra hälft, industrimodell
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
EERO AARNIO, "Puppy", Magis, Italien, samtida_16436a_8db5cfeb04dbb0c_lg.jpeg
EERO AARNIO, "Puppy", Magis, Italien, samtida
Slutpris600 SEK
Värdering600 SEK
TAKLAMPA, mässing, 1900-talets första hälft_16558a_lg.jpeg
TAKLAMPA, mässing, 1900-talets första hälft
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
 ANNA CASTELLI FERRIERI, "Componibili", 4967, Kartell_16669a_8db5d1b912dde68_lg.jpeg
ANNA CASTELLI FERRIERI, "Componibili", 4967, Kartell
Slutpris850 SEK
Värdering1 200 SEK
LODSTRYKJÄRN, 3 st, mässing, 1700-/1800-tal, bla större modell_16513a_8db5d2fb4c11fc6_lg.jpeg
LODSTRYKJÄRN, 3 st, mässing, 1700-/1800-tal, bla större modell
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
SKÅL PÅ FOT, större modell, kristall, 1900-tal_16667a_8db5ddb00c213ff_lg.jpeg
SKÅL PÅ FOT, större modell, kristall, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
TOM DIXON, taklampa, "Etch", samtida, mässing_16676a_8db5daf2150b544_lg.jpeg
TOM DIXON, taklampa, "Etch", samtida, mässing
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 200 SEK
TOM DIXON, taklampa, "Etch", samtida, mässing_16677a_8db5daf28edaa31_lg.jpeg
Slutpris950 SEK
Värdering1 200 SEK
FILBUNKESKÅLAR, 4 st, glas, 1800-tal_16665a_8db5dc998db4460_lg.jpeg
FILBUNKESKÅLAR, 4 st, glas, 1800-tal
Slutpris350 SEK
Värdering400 SEK
KNOPPBRÄDA, allmoge, 1800-tal_16675a_8db5ddcc5de093c_lg.jpeg
KNOPPBRÄDA, allmoge, 1800-tal
Slutpris550 SEK
Värdering500 SEK
DAMARMBANDSUR, Omega De Ville, gulddoublé, 1900-talets mitt_16633a_lg.jpeg
DAMARMBANDSUR, Omega De Ville, gulddoublé, 1900-talets mitt
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
ROBERT HÖGFELDT (1894-1986), blandteknik, signerad _16527a_8db5d30054006d0_lg.jpeg
ROBERT HÖGFELDT (1894-1986), blandteknik, signerad
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
BORDSLAMPA, kromad metall och plåt, funkis, 1930-tal_16251a_8db5db75af1ef31_lg.jpeg
BORDSLAMPA, kromad metall och plåt, funkis, 1930-tal
Slutpris500 SEK
Värdering400 SEK
ÅKE WESTIN (1939-), färglitografi, signerad och numrerad 151/360_16569a_lg.jpeg
ÅKE WESTIN (1939-), färglitografi, signerad och numrerad 151/360
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
SNURRFÅTÖLJ, 1900-talets andra hälft_16634a_lg.jpeg
SNURRFÅTÖLJ, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
MOCKASKEDAR, 8 st, silver, tot vikt c 75 g_16524a_8db5db7cf396e91_lg.jpeg
MOCKASKEDAR, 8 st, silver, tot vikt c 75 g
Slutpris300 SEK
Värdering300 SEK
RINGAR, 3 st, 18k guld, Stockholm, tot vikt ca 7,2 g _16426a_8db5db8abf6f848_lg.jpeg
RINGAR, 3 st, 18k guld, Stockholm, tot vikt ca 7,2 g
Slutpris3 000 SEK
Värdering3 500 SEK
KARAFF, lergods, Höganäs, 1800-tal_16503a_8db5db773859089_lg.jpeg
KARAFF, lergods, Höganäs, 1800-tal
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 SEK
HEE WELLING, fåtölj med fotpall, "About a lounge", HAY_16406a_8db5cfaff67ff7d_lg.jpeg
HEE WELLING, fåtölj med fotpall, "About a lounge", HAY
Slutpris2 200 SEK
Värdering4 000 SEK
TAF ARCHITECHTS, taklampa, "Ambit", Muuto_16607a_lg.jpeg
TAF ARCHITECHTS, taklampa, "Ambit", Muuto
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
KORGSÄNG, rotting, 1900-tal_16417a_8db5cfe83e9ac27_lg.jpeg
KORGSÄNG, rotting, 1900-tal
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
MOTOR, Honda GX140, Electronic Ignition, 19/2000-tal_16442a_8db5db786c3ee65_lg.jpeg
MOTOR, Honda GX140, Electronic Ignition, 19/2000-tal
Slutpris850 SEK
Värdering1 500 SEK
VÄXELTELEFON, 1900-talets andra hälft_16444a_8db5db7aaa53b54_lg.jpeg
VÄXELTELEFON, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, pressglas, 1800-tal_16660a_8db5dca111919e5_lg.jpeg
LJUSSTAKAR, 1 par, pressglas, 1800-tal
Slutpris300 SEK
Värdering300 SEK