TEKOPPAR MED FAT, 10 del, "Ostindia", Rörstrand
Slutpris550 SEK
Värdering500 SEK
RINGAR, 3 st, 18k guld, tot vikt ca 7,6 g
Slutpris2 800 SEK
Värdering3 000 SEK
TALLRIKAR, 9 st, grönt glas, sannolikt Arthur Percy, 1900-tales mitt
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 SEK
SPEGEL, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft
Slutpris350 SEK
Värdering600 SEK
FICKUR, 14k guld, sk mormorsur, sannolikt tidigt 1900-tal
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 500 SEK
SAVONETTUR, 14k guld, Helvetia, vikt ca 76 g
Slutpris5 600 SEK
Värdering4 000 SEK
DECADENT, axelremsväska, skinn, 2000-tal
Slutpris300 SEK
Värdering800 SEK
SEIKO, armbandsur, 18k guld, 1900-talets andra hälft, tot vikt ca 29 g
Slutpris1 600 SEK
Värdering2 000 SEK
BORDSLAMPOR, 1 par, onyx, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
BORD, 2000-tal, trä och gjutjärn
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
HALSKEDJA MED HÄNGE, 18k guld, vikt ca 3,3 g
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 800 SEK
DAGBÄDD, 2000-tal
Slutpris1 800 SEK
Värdering2 500 SEK
RONAN OCH ERWAN BOUROULLEC, vägghylla, Vitra, medium
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
BRONSSMYCKEN, bla Ilkka Jussila samt Kalevala, 1900-/2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
LÖPARE, sannolikt altarduk, broderad med guld- och silvertråd, sannolikt 1800-tal
Slutpris650 SEK
Värdering500 SEK
FOLKDRÄKT, Skedevidräkt, Östergötland, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 300 SEK
Värdering2 000 SEK
GUNNAR NYLUND, vas, Rörstrand, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
MICHAEL KORS, axelremsväska, 2000-tal
Slutpris350 SEK
Värdering800 SEK
SUPKOPPAR, 10 st, silver, CG Hallberg 1946, vikt ca 276 g
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 200 SEK
JENS JUUL EILERSEN, soffa, Eilersen, 2000-tal
Slutpris3 600 SEK
Värdering5 000 SEK
JONAS WAGELL, bordslampa "JWDA", Menu
Slutpris500 SEK
Värdering600 SEK
CHRISTIAN DELL, taklampa, Kaiser Idell 6621-P, Fritz Hansen
Slutpris950 SEK
Värdering1 200 SEK
Slutpris550 SEK
Värdering1 000 SEK
TAKLAMPA, 1900-talets andra hälft, industrimodell
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
EERO AARNIO, "Puppy", Magis, Italien, samtida
Slutpris600 SEK
Värdering600 SEK
TAKLAMPA, mässing, 1900-talets första hälft
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
ANNA CASTELLI FERRIERI, "Componibili", 4967, Kartell
Slutpris850 SEK
Värdering1 200 SEK
LODSTRYKJÄRN, 3 st, mässing, 1700-/1800-tal, bla större modell
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
SKÅL PÅ FOT, större modell, kristall, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
TOM DIXON, taklampa, "Etch", samtida, mässing
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 200 SEK
Slutpris950 SEK
Värdering1 200 SEK
FILBUNKESKÅLAR, 4 st, glas, 1800-tal
Slutpris350 SEK
Värdering400 SEK
KNOPPBRÄDA, allmoge, 1800-tal
Slutpris550 SEK
Värdering500 SEK
DAMARMBANDSUR, Omega De Ville, gulddoublé, 1900-talets mitt
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
ROBERT HÖGFELDT (1894-1986), blandteknik, signerad
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
BORDSLAMPA, kromad metall och plåt, funkis, 1930-tal
Slutpris500 SEK
Värdering400 SEK
ÅKE WESTIN (1939-), färglitografi, signerad och numrerad 151/360
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
SNURRFÅTÖLJ, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
MOCKASKEDAR, 8 st, silver, tot vikt c 75 g
Slutpris300 SEK
Värdering300 SEK
RINGAR, 3 st, 18k guld, Stockholm, tot vikt ca 7,2 g
Slutpris3 000 SEK
Värdering3 500 SEK
KARAFF, lergods, Höganäs, 1800-tal
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 SEK
HEE WELLING, fåtölj med fotpall, "About a lounge", HAY
Slutpris2 200 SEK
Värdering4 000 SEK
TAF ARCHITECHTS, taklampa, "Ambit", Muuto
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
KORGSÄNG, rotting, 1900-tal
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
MOTOR, Honda GX140, Electronic Ignition, 19/2000-tal
Slutpris850 SEK
Värdering1 500 SEK
VÄXELTELEFON, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, pressglas, 1800-tal
Slutpris300 SEK
Värdering300 SEK