Slutpris500 SEK
Värdering1 000 SEK
GARDINOMTAG, 6 st, mässing, 1800-tal
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
DOSA, glas och mässingsplåt, sannolikt tidigt 1900-tal
Slutpris350 SEK
Värdering300 SEK
VITRINSKÅP, rokokostil, 1900-tal
Slutpris400 SEK
Värdering600 SEK
ARMBAND, 18k guld, vikt ca 26 g
Slutpris10 500 SEK
Värdering12 000 SEK
KARAFF OCH VASER, 3 del, kristall, 1800-/1900-tal
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
NATTVAKTSUR, mässing, sekelskiftet 1900, märkt 11968
Slutpris600 SEK
Värdering400 SEK
PALLAR, 3 st, 1950-/60-tal
Slutpris300 SEK
Värdering300 SEK
SPEGELLAMPETTER, 1 par, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
VÄGGHYLLOR, 1 par, teak, 1950-/60-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
Slutpris11 500 SEK
Värdering12 000 SEK
BERTIL VALLIEN, ampel, glas, Kosta Boda
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering200 SEK
VÄSKOR, 2 st, "SAS väskan", 1900-talets andra hälft
Slutpris500 SEK
Värdering600 SEK
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
LJUSSTAKAR, 2 par, pressglas, 1900-talets mitt
Slutpris200 SEK
Värdering200 SEK
BARBIE OCH BOK, tidigt 1960-tal
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
GARDINOMTAG, 1 par, bronserad metall, sent 1800-tal
Slutpris350 SEK
Värdering300 SEK
YTTERFODER, glas, sannolikt 1700-tal
Slutpris350 SEK
Värdering1 000 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
KARAFFER, 4 st, glas, 1800-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
FIGURIN, porslin, Schlaggenwald, art déco, 1900-talets första hälft
Slutpris300 SEK
Värdering1 000 SEK
BULJONGKOPPAR MED FAT OCH TALLRIKAR, 22 del, porslin, Johnson Bros, England, 1900-talets andra hälft
Slutpris400 SEK
Värdering300 SEK
BESTICK, 6 del, silver, olika modeller, tot vikt ca 224 g
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK
TABURETT, gustaviansk stil, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
Slutpris6 000 SEK
Värdering8 000 SEK
TALLRIKSHYLLA, 1900-tal
Slutpris400 SEK
Värdering300 SEK
SAMLING LITTERATUR, 33 del, om Marilyn Monroe, 1900-/2000-tal
Slutpris250 SEK
Värdering500 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, signerad Bergfeld
Slutpris450 SEK
Värdering500 SEK
MALMGRYTA, 1900-talets första hälft
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
VÄGGUR, sent 1800-/tidigt 1900-tal
Slutpris250 SEK
Värdering800 SEK
KOPPARFÖREMÅL, 8 del, 1800-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
CAFÈSTOLAR, 6 st, 2000-tal
Slutpris2 000 SEK
Värdering1 500 SEK
MÄRKLIN, räls, kartonger och transformator
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
FRITZ ROSENTHAL (1870-1939), olja på duk, signerad och daterad -29
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
TRÄDGÅRDSURNOR, 1 par, gjutjärn, 1900-talets första hälft, sannolikt Näfveqvarns bruk
Slutpris6 600 SEK
Värdering3 000 SEK
GOLVLAMPOR, 1 par, Ateljé Lyktan, sannolikt 2000-tal
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
THOMAS BENTZEN, sidobord, "DLM", HAY, samtida
Slutpris700 SEK
Värdering700 SEK
KERSTIN HÖRLIN-HOLMQUIST, fåtöljer, 1 par, "Napoleon", Nordiska kompaniet, 1900-talets mitt
Slutpris1 500 SEK
Värdering3 000 SEK
PLÅTBURKAR, 3 st, 1900-talets mitt, bl a Svea Choklad
Slutpris350 SEK
Värdering500 SEK
KONSTLITTERATUR, 7 vol, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
FIOL, sannolikt tidigt 1900-tal
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
VITVINSREMMARE, 8 st, kristall, Val Saint Lambert, Belgien,, signerade, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 200 SEK
Värdering600 SEK
VEDSTÄLL, smide, sannolikt 1900-talets första hälft
Slutpris300 SEK
Värdering300 SEK
BOJAN, porslin, Kina, 1800-/1900-tal
Slutpris7 000 SEK
Värdering800 SEK
VASER OCH DOSA, 1800-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK