LENNART RODHE (1916-2005), färglitografi, signerad och daterad 1970_14886a_lg.jpeg
Slutpris500 SEK
Värdering1 000 SEK
GARDINOMTAG, 6 st, mässing, 1800-tal_14566a_8db4251bbc3ed3a_lg.jpeg
GARDINOMTAG, 6 st, mässing, 1800-tal
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
DOSA, glas och mässingsplåt, sannolikt tidigt 1900-tal_14725a_8db41737a7d61b5_lg.jpeg
DOSA, glas och mässingsplåt, sannolikt tidigt 1900-tal
Slutpris350 SEK
Värdering300 SEK
VITRINSKÅP, rokokostil, 1900-tal_14692a_8db40b9fcffa1d6_lg.jpeg
VITRINSKÅP, rokokostil, 1900-tal
Slutpris400 SEK
Värdering600 SEK
ARMBAND, 18k guld, vikt ca 26 g_12789a_8db4264c252326f_lg.jpeg
ARMBAND, 18k guld, vikt ca 26 g
Slutpris10 500 SEK
Värdering12 000 SEK
KARAFF OCH VASER, 3 del, kristall, 1800-/1900-tal_14557a_8db40baba1c18a7_lg.jpeg
KARAFF OCH VASER, 3 del, kristall, 1800-/1900-tal
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
NATTVAKTSUR, mässing, sekelskiftet 1900, märkt 11968_14768a_8db4240d9a352fb_lg.jpeg
NATTVAKTSUR, mässing, sekelskiftet 1900, märkt 11968
Slutpris600 SEK
Värdering400 SEK
PALLAR, 3 st, 1950-/60-tal_14667a_8db40b8b97e8792_lg.jpeg
PALLAR, 3 st, 1950-/60-tal
Slutpris300 SEK
Värdering300 SEK
SPEGELLAMPETTER, 1 par, 1900-talets andra hälft_14671a_8db4252fc28650e_lg.jpeg
SPEGELLAMPETTER, 1 par, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
VÄGGHYLLOR, 1 par, teak, 1950-/60-tal_14633a_8db426916842071_lg.jpeg
VÄGGHYLLOR, 1 par, teak, 1950-/60-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
BESTICKUPPSÄTTNING, 71 del, silver, Cohr, sachsisk modell, tot vikt exkl knivar 1 845 g_14730a_8db4173544d973c_lg.jpeg
Slutpris11 500 SEK
Värdering12 000 SEK
BERTIL VALLIEN, ampel, glas, Kosta Boda_14866a_lg.jpeg
BERTIL VALLIEN, ampel, glas, Kosta Boda
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
SAMLING LITTERATUR, om Marilyn Monroe, pocket, 1900-/2000-tal_14836a_lg.jpeg
Slutpris200 SEK
Värdering200 SEK
VÄSKOR, 2 st, "SAS väskan", 1900-talets andra hälft_14583a_8db42438682cf67_lg.jpeg
VÄSKOR, 2 st, "SAS väskan", 1900-talets andra hälft
Slutpris500 SEK
Värdering600 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, signerad och daterad Ekegård -34_14680a_8db426e989241bc_lg.jpeg
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
LJUSSTAKAR, 2 par, pressglas, 1900-talets mitt_14711a_8db40bb1069ec86_lg.jpeg
LJUSSTAKAR, 2 par, pressglas, 1900-talets mitt
Slutpris200 SEK
Värdering200 SEK
BARBIE OCH BOK, tidigt 1960-tal_14810a_lg.jpeg
BARBIE OCH BOK, tidigt 1960-tal
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
MIKAEL KIHLMAN (1953-), etsning, signerade och numrerad 9/30_14890a_lg.jpeg
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
GARDINOMTAG, 1 par, bronserad metall, sent 1800-tal_14567a_8db40bad30d2b96_lg.jpeg
GARDINOMTAG, 1 par, bronserad metall, sent 1800-tal
Slutpris350 SEK
Värdering300 SEK
YTTERFODER, glas, sannolikt 1700-tal_14758a_8db4240945d40c4_lg.jpeg
YTTERFODER, glas, sannolikt 1700-tal
Slutpris350 SEK
Värdering1 000 SEK
LEKSAKSBIL, "Mystery on Old Fashioned Car", TN, Nomura, Japan, 1900-talets mitt_14660a_8db4242e2d582e5_lg.jpeg
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
KARAFFER, 4 st, glas, 1800-tal_14776a_8db4250f0db93a0_lg.jpeg
KARAFFER, 4 st, glas, 1800-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
FIGURIN, porslin, Schlaggenwald, art déco, 1900-talets första hälft _14652a_8db4263ee565356_lg.jpeg
FIGURIN, porslin, Schlaggenwald, art déco, 1900-talets första hälft
Slutpris300 SEK
Värdering1 000 SEK
BULJONGKOPPAR MED FAT OCH TALLRIKAR, 22 del, porslin, Johnson Bros, England, 1900-talets andra hälft _14744a_8db4173a61066ad_lg.jpeg
BULJONGKOPPAR MED FAT OCH TALLRIKAR, 22 del, porslin, Johnson Bros, England, 1900-talets andra hälft
Slutpris400 SEK
Värdering300 SEK
BESTICK, 6 del, silver, olika modeller, tot vikt ca 224 g_14731a_8db4172d2b38165_lg.jpeg
BESTICK, 6 del, silver, olika modeller, tot vikt ca 224 g
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK
TABURETT, gustaviansk stil, 1900-tal_14690a_8db4265d303cc90_lg.jpeg
TABURETT, gustaviansk stil, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
HERIZ, orientmatta, galleri, sannolikt 1900-talets första kvartal, ca 90x504 cm_14920a_8db426c621f6a3b_lg.jpeg
Slutpris6 000 SEK
Värdering8 000 SEK
TALLRIKSHYLLA, 1900-tal_14691a_8db426647e25185_lg.jpeg
TALLRIKSHYLLA, 1900-tal
Slutpris400 SEK
Värdering300 SEK
 SAMLING LITTERATUR, 33 del, om Marilyn Monroe, 1900-/2000-tal_14849a_lg.jpeg
SAMLING LITTERATUR, 33 del, om Marilyn Monroe, 1900-/2000-tal
Slutpris250 SEK
Värdering500 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, signerad Bergfeld_14639a_8db426d9425710a_lg.jpeg
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, signerad Bergfeld
Slutpris450 SEK
Värdering500 SEK
MALMGRYTA, 1900-talets första hälft _14658a_8db40bb2d43302d_lg.jpeg
MALMGRYTA, 1900-talets första hälft
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
VÄGGUR, sent 1800-/tidigt 1900-tal_14827a_lg.jpeg
VÄGGUR, sent 1800-/tidigt 1900-tal
Slutpris250 SEK
Värdering800 SEK
KOPPARFÖREMÅL, 8 del, 1800-tal_14764a_8db4241c2f69b02_lg.jpeg
KOPPARFÖREMÅL, 8 del, 1800-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, signerad Bergfeld_14638a_8db426e66faf784_lg.jpeg
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
CAFÈSTOLAR, 6 st, 2000-tal_14613a_8db40b99f4aa4d6_lg.jpeg
CAFÈSTOLAR, 6 st, 2000-tal
Slutpris2 000 SEK
Värdering1 500 SEK
MÄRKLIN, räls, kartonger och transformator_14664a_8db42427b0d633d_lg.jpeg
MÄRKLIN, räls, kartonger och transformator
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
FRITZ ROSENTHAL (1870-1939), olja på duk, signerad och daterad -29_14679a_8db42723464e854_lg.jpeg
FRITZ ROSENTHAL (1870-1939), olja på duk, signerad och daterad -29
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
TRÄDGÅRDSURNOR, 1 par, gjutjärn, 1900-talets första hälft, sannolikt Näfveqvarns bruk_14626a_8db4269510b5609_lg.jpeg
TRÄDGÅRDSURNOR, 1 par, gjutjärn, 1900-talets första hälft, sannolikt Näfveqvarns bruk
Slutpris6 600 SEK
Värdering3 000 SEK
 GOLVLAMPOR, 1 par, Ateljé Lyktan, sannolikt 2000-tal_14861a_lg.jpeg
GOLVLAMPOR, 1 par, Ateljé Lyktan, sannolikt 2000-tal
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
THOMAS BENTZEN,  sidobord, "DLM", HAY, samtida_14254a_8db3c2724fc8939_lg.jpeg
THOMAS BENTZEN, sidobord, "DLM", HAY, samtida
Slutpris700 SEK
Värdering700 SEK
KERSTIN HÖRLIN-HOLMQUIST, fåtöljer, 1 par, "Napoleon", Nordiska kompaniet, 1900-talets mitt_14598a_8db40b9f202fd2e_lg.jpeg
KERSTIN HÖRLIN-HOLMQUIST, fåtöljer, 1 par, "Napoleon", Nordiska kompaniet, 1900-talets mitt
Slutpris1 500 SEK
Värdering3 000 SEK
PLÅTBURKAR, 3 st, 1900-talets mitt, bl a Svea Choklad_14620a_8db40eeb6c70a64_lg.jpeg
PLÅTBURKAR, 3 st, 1900-talets mitt, bl a Svea Choklad
Slutpris350 SEK
Värdering500 SEK
KONSTLITTERATUR, 7 vol, 1900-tal_14754a_8db4240b908e4b9_lg.jpeg
KONSTLITTERATUR, 7 vol, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
FIOL, sannolikt tidigt 1900-tal_14636a_8db4267bea983cb_lg.jpeg
FIOL, sannolikt tidigt 1900-tal
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
VITVINSREMMARE, 8 st, kristall, Val Saint Lambert, Belgien,, signerade, 1900-talets andra hälft _14699a_8db417389306722_lg.jpeg
VITVINSREMMARE, 8 st, kristall, Val Saint Lambert, Belgien,, signerade, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 200 SEK
Värdering600 SEK
VEDSTÄLL, smide, sannolikt 1900-talets första hälft _14707a_8db426b6d6abfd9_lg.jpeg
VEDSTÄLL, smide, sannolikt 1900-talets första hälft
Slutpris300 SEK
Värdering300 SEK
BOJAN, porslin, Kina, 1800-/1900-tal_14645a_8db4263c855d516_lg.jpeg
BOJAN, porslin, Kina, 1800-/1900-tal
Slutpris7 000 SEK
Värdering800 SEK
VASER OCH DOSA, 1800-tal_14775a_8db426b0c95d933_lg.jpeg
VASER OCH DOSA, 1800-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK