HERRBETJÄNT, Italien, 1900-tal_14792a_8db42662c7b5bc2_lg.jpeg
HERRBETJÄNT, Italien, 1900-tal
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
NICLAS HOFLIN, "Arkipelag Twin", golvlampa, för Rubn_14874a_lg.jpeg
NICLAS HOFLIN, "Arkipelag Twin", golvlampa, för Rubn
Slutpris400 SEK
Värdering600 SEK
MÄRKLIN, 3 st, lok, Tyskland, nr E6302, 89005 samt 3029_14662a_8db40ee7ea5cad2_lg.jpeg
MÄRKLIN, 3 st, lok, Tyskland, nr E6302, 89005 samt 3029
Slutpris250 SEK
Värdering500 SEK
SYSKONRING, 18k vitguld, med 2 briljantslipade diamanter tot ca 0,30 ct, vikt ca 3 g_12793a_8db426490fb7d24_lg.jpeg
SYSKONRING, 18k vitguld, med 2 briljantslipade diamanter tot ca 0,30 ct, vikt ca 3 g
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 500 SEK
FRANCO COSTA (1934-2015), färgserigrafi, signerad och numrerad 208/250
_14631a_8db426b82ef6f4c_lg.jpeg
Slutpris3 000 SEK
Värdering2 000 SEK
KLAFFBORD, 1800-/1900-tal_14738a_8db4265812e638c_lg.jpeg
KLAFFBORD, 1800-/1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
KANDELABER, mässing, Metallslöjden Gusum_14669a_8db40bac77ffad1_lg.jpeg
KANDELABER, mässing, Metallslöjden Gusum
Slutpris450 SEK
Värdering300 SEK
GOLVLAMPA, Herstal, "Tentacle lamp", 2000-tal_14612a_8db40b8d82f79fb_lg.jpeg
GOLVLAMPA, Herstal, "Tentacle lamp", 2000-tal
Slutpris250 SEK
Värdering600 SEK
MATSALSMÖBEL, 9 delar, rokokostil, 1900-talets andra hälft_14689a_8db40ba0e54eceb_lg.jpeg
MATSALSMÖBEL, 9 delar, rokokostil, 1900-talets andra hälft
Slutpris2 200 SEK
Värdering4 000 SEK
FRITZ GRAHN (1910-1989), blyerts, signerad _14893a_lg.jpeg
FRITZ GRAHN (1910-1989), blyerts, signerad
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
VÄLLINGKLOCKA, mässing, sannolikt 1800-tal_14774a_8db426c1d01682c_lg.jpeg
VÄLLINGKLOCKA, mässing, sannolikt 1800-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
SYBORD, 18/1900-tal_14600a_8db40b8ae26986a_lg.jpeg
SYBORD, 18/1900-tal
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
ÄGGKOPPAR, 8 st, koppar, 1900-talets andra hälft_14570a_8db40bafad537c0_lg.jpeg
ÄGGKOPPAR, 8 st, koppar, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
BORDSFOTOGENLAMPA, tidigt 1900-tal_14641a_8db4263af00b87b_lg.jpeg
BORDSFOTOGENLAMPA, tidigt 1900-tal
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
SIGURD WALLIN, 3 vol, "Nordiska Museets möbler från svenska herremanshem"_14751a_8db40ef0b8bd7ea_lg.jpeg
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
TRÄDGÅRDSURNOR, 1 par, gjutjärn, samtida _14833a_lg.jpeg
TRÄDGÅRDSURNOR, 1 par, gjutjärn, samtida
Slutpris4 400 SEK
Värdering2 500 SEK
OKÄND KONSTNÄR, 1800-/1900-tal, olja på duk, osignerad_14683a_8db426b68fb04fb_lg.jpeg
OKÄND KONSTNÄR, 1800-/1900-tal, olja på duk, osignerad
Slutpris6 400 SEK
Värdering1 000 SEK
HATTHYLLA, funkis, 1900-talets första hälft_14591a_8db426a99b79969_lg.jpeg
HATTHYLLA, funkis, 1900-talets första hälft
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
SAMLING LJUSSTAKAR, 6 st, mässing, Metall slöjden Gusum samt Vallon mässing_14668a_8db40bb1b1a1737_lg.jpeg
SAMLING LJUSSTAKAR, 6 st, mässing, Metall slöjden Gusum samt Vallon mässing
Slutpris650 SEK
Värdering400 SEK
RING, 18k guld, slät modell, vikt ca 6,5 g_12786a_8db42649b4b6f1f_lg.jpeg
RING, 18k guld, slät modell, vikt ca 6,5 g
Slutpris2 600 SEK
Värdering3 000 SEK
ANDERS JACOB ROSENDAHL, fällbord, Arboga, 1700-/1800-tal_14650a_8db40c705b1cf4e_lg.jpeg
ANDERS JACOB ROSENDAHL, fällbord, Arboga, 1700-/1800-tal
Slutpris4 000 SEK
Värdering4 000 SEK
VIKTER, 29 st, mässing, 1800-/1900-tal_14783a_8db4241ea2eff17_lg.jpeg
VIKTER, 29 st, mässing, 1800-/1900-tal
Slutpris550 SEK
Värdering500 SEK
MINIATYRBYRÅ OCH PIGTITTARE, 1800-/1900-tal_14569a_8db40ba867d815c_lg.jpeg
MINIATYRBYRÅ OCH PIGTITTARE, 1800-/1900-tal
Slutpris300 SEK
Värdering300 SEK
FIGURIN, porslin, Royal Copenhagen, nr 1315, 1900-talets andra hälft _14712a_8db42641d085418_lg.jpeg
Slutpris350 SEK
Värdering300 SEK
RING, 18k guld, vikt ca 6,4 g_14804a_8db42646ed9e02d_lg.jpeg
RING, 18k guld, vikt ca 6,4 g
Slutpris2 400 SEK
Värdering3 000 SEK
BJÄLLERKRANSAR, samt 9 lösa bjällror, 1800-/1900-tal_14766a_8db4241a8b1b4a1_lg.jpeg
BJÄLLERKRANSAR, samt 9 lösa bjällror, 1800-/1900-tal
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
OKÄND KONSTNÄR, 1800-tal, olja på duk_14853a_lg.jpeg
OKÄND KONSTNÄR, 1800-tal, olja på duk
Slutpris800 SEK
Värdering1 500 SEK
CARL-HARRY STÅLHANE, vas, stengods, Rörstrand, 1900-talets mitt, signerad_14715a_8db4263a205f712_lg.jpeg
Slutpris550 SEK
Värdering400 SEK
CAFÈSTOLAR, 1 par, 2000-tal_14615a_8db40b93c7e9d29_lg.jpeg
CAFÈSTOLAR, 1 par, 2000-tal
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
ULRIKA HYDMAN-VALLIEN, skål, "Caramba", Kosta Boda_14592a_8db40eec0323c7b_lg.jpeg
ULRIKA HYDMAN-VALLIEN, skål, "Caramba", Kosta Boda
Slutpris450 SEK
Värdering400 SEK
MORTEL, mässing, 1800-tal_14870a_lg.jpeg
MORTEL, mässing, 1800-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
HANDFAT OCH BULKRUKA, koppar, 1800-tal_14765a_8db42415cf360fe_lg.jpeg
HANDFAT OCH BULKRUKA, koppar, 1800-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
TOM DIXON, taklampa, "Etch", samtida, mässing_14696a_8db4265939cfddb_lg.jpeg
TOM DIXON, taklampa, "Etch", samtida, mässing
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 500 SEK
PIGTITTARE, 1800-tal_14743a_8db42457fa6a0c9_lg.jpeg
PIGTITTARE, 1800-tal
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
LJUSKRONA, gustaviansk stil, 1900-tal_14677a_8db40b944999d58_lg.jpeg
LJUSKRONA, gustaviansk stil, 1900-tal
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 500 SEK
MOCKAKOPPAR MED FAT, 12 st, porslin, CT, Tyskland, 1800-/1900-tal_14562a_8db40ba664778b2_lg.jpeg
Slutpris350 SEK
Värdering300 SEK
KAKFORM, koppar, sannolikt 1800-tal_14760a_8db41899f605eec_lg.jpeg
KAKFORM, koppar, sannolikt 1800-tal
Slutpris300 SEK
Värdering300 SEK
FICKURSSTÄLL MED FICKUR, mässing och glas, 1800-talets andra hälft _14785a_8db4241d74a7a80_lg.jpeg
Slutpris450 SEK
Värdering500 SEK
LISA LARSON, vas, stengods, "Thalia", Gustavsberg_14717a_8db41729be8245d_lg.jpeg
LISA LARSON, vas, stengods, "Thalia", Gustavsberg
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
SOFFBORD, 2000-tal, trä och konstrotting_14872a_lg.jpeg
SOFFBORD, 2000-tal, trä och konstrotting
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
SPEGEL, bronserad, 1900-/2000-tal_14700a_8db42651f826eb8_lg.jpeg
SPEGEL, bronserad, 1900-/2000-tal
Slutpris300 SEK
Värdering600 SEK
CHAMPAGNEKYLARE, nysilver, 1900-talets andra hälft _14716a_8db418a904fd20f_lg.jpeg
CHAMPAGNEKYLARE, nysilver, 1900-talets andra hälft
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
VAS, tenn, art déco, GAB Stockholm, 1933_14855a_lg.jpeg
VAS, tenn, art déco, GAB Stockholm, 1933
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
OKÄND KONSTNÄR, brons, 1900-tal, osignerad _14627a_8db417281ae7a15_lg.jpeg
OKÄND KONSTNÄR, brons, 1900-tal, osignerad
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 200 SEK
VAS, gröntonat glas, 1900-talets mitt_14643a_8db426392d4ce62_lg.jpeg
VAS, gröntonat glas, 1900-talets mitt
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
SNAPSGLAS, 6 st, glas, 1800-/1900-tal_14777a_8db426458d1c262_lg.jpeg
SNAPSGLAS, 6 st, glas, 1800-/1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
FÖRTJÄNSTMEDALJ, 23k guld, vikt inkl. band ca 15,2 g_14581a_8db4265139903df_lg.jpeg
FÖRTJÄNSTMEDALJ, 23k guld, vikt inkl. band ca 15,2 g
Slutpris6 600 SEK
Värdering7 000 SEK
EVA SOLO, karaffer, 2 st, glas, 2000-tal_14823a_lg.jpeg
EVA SOLO, karaffer, 2 st, glas, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering200 SEK