SEKRETÄR, rokokostil, 1900-talets första hälft
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
SKÅP, gustaviansk stil, 1900-/2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
BORDSRAMAR, 1 par, mässing och glas, sannolikt 1900-tal
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
TISSOT, herrarmbandsur, 14k guld
Slutpris2 400 SEK
Värdering2 000 SEK
HALSKEDJA, 18k guld, vikt ca 14,4 g
Slutpris5 800 SEK
Värdering6 000 SEK
HERTHA BENGTSSON, "Blå Eld", bringare och tekanna, Rörstrand
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
SKÄNK, 1800-talets andra hälft
Slutpris450 SEK
Värdering800 SEK
GARDINOMTAG, 1 par, 1900-/2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering200 SEK
VÄGGRELIEF, stengods, motiv av mistel, Gustavsberg
Slutpris500 SEK
Värdering300 SEK
MINIATYRMÅLNINGAR, 1 par, 1800-tal, oljemålningar
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
BÄGARE, silver, 1700-tal, vikt ca 34 g
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
TRÄDGÅRDSBORD, 1900-talets andra hälft
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
BURKAR MED LOCK, 2 st, glas, 1800-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
MORTEL, marmor, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
SIGILL OCH MÅTT, 5 st, mässing, 1800-/1900-tal
Slutpris550 SEK
Värdering300 SEK
VINGLAS, 6 st, glas, "Björkstubbe", Eugen Montelin, Reijmyre glasbruk
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
JARDINIÈRE, nysilver och kristall, Danmark, 1800-/1900-tal
Slutpris500 SEK
Värdering400 SEK
MINIATYRMÅLNING, 1800-talets andra hälft
Slutpris1 200 SEK
Värdering500 SEK
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
VAS, glas, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
MATSALSMÖBEL, 7 delar, rokokostil, 1900-tal
Slutpris3 400 SEK
Värdering4 000 SEK
OLGA SEMENOVA (Ryssland, född 1953), akvarell, signerad
Slutpris2 200 SEK
Värdering2 000 SEK
Slutpris1 400 SEK
Värdering2 000 SEK
Slutpris1 400 SEK
Värdering2 000 SEK
ANNA CASTELLI FERRIERI, "Componibili", 5970, Kartell
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 200 SEK
ARMBAND, 2 st, 18k guld, tot vikt 2,9 g
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 200 SEK
SAMLING BESTICK, silver, tot vikt ca 280 g
Slutpris1 400 SEK
Värdering600 SEK
Slutpris500 SEK
Värdering400 SEK
VÄGGRELIEF, stengods, motiv av slåtterblomma, Gustavsberg
Slutpris300 SEK
Värdering300 SEK
RING, 18k roséguld, med rubiner tot ca 0.56 ct, vikt ca 3 g
Slutpris5 000 SEK
Värdering7 000 SEK
PHILIPPE STARCK, stolar, 1 par, "Eros", Kartell, Italien
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 200 SEK
KRYDDHYLLA, Pyro, Gustavsberg
Slutpris400 SEK
Värdering600 SEK
Slutpris3 400 SEK
Värdering3 000 SEK
SNAPSGLAS OCH LIKÖRGLAS, 9 del, 1800-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
PETER PAUL RUBENS, efter, 3 st, gravyrer, 1700-/1800-tal
Slutpris200 SEK
Värdering1 000 SEK
Slutpris1 400 SEK
Värdering2 000 SEK
TRÄSKÅL, allmoge, 1800-tal
Slutpris1 000 SEK
Värdering800 SEK
ARMBAND, sterlingsilver, märkt MY, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering200 SEK
PAPPERSKORG, skinn och mässing, 1900-talets första hälft
Slutpris200 SEK
Värdering200 SEK
MÄRKLIN, 20 st, vagnar, Tyskland, 1900-talets andra hälft
Slutpris450 SEK
Värdering800 SEK
TERRIN OCH UPPLÄGGNINGSFAT, flintgods, "Pagod", Rörstrand, 1800-talets andra del
Slutpris1 000 SEK
Värdering800 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, kopiemålning efter Francesco Guardi, signerad F Meuller, sannolikt 1900-talets första hälft
Slutpris850 SEK
Värdering2 000 SEK
TALLRIKAR, 12 st, flintgods, "Pagod", Rörstrand, 1800-tal
Slutpris2 000 SEK
Värdering1 000 SEK
SÅSSKÅL OCH UPPLÄGGNINGSFAT, 3 del, flintgods, "Pagod", Rörstrand, 1800-tal
Slutpris350 SEK
Värdering300 SEK
FÖRRÄTTSTALLRIKAR, 13 st, flintgods, "Pagod", Rörstrand, 1800-tal
Slutpris1 100 SEK
Värdering600 SEK
ASSIETTER, 13 st, flintgods, "Pagod", Rörstrand, 1800-tal
Slutpris550 SEK
Värdering400 SEK
DJUPA TALLRIKAR, 12 st, flintgods, "Pagod", Rörstrand, 1800-tal
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 000 SEK
MÄRKLIN, diesellok, 3021, Tyskland
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK