REDSKAP, mestadels mässing, 1700-/1800-tal_14934a_8db47e736d60910_lg.jpeg
REDSKAP, mestadels mässing, 1700-/1800-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
FOTORAM, mässing, gustaviansk stil, sannolikt 1900-talets första hälft _15013a_8db47df01129e94_lg.jpeg
FOTORAM, mässing, gustaviansk stil, sannolikt 1900-talets första hälft
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
PLUNTA, mässing, Pierre Forsell, Skultuna Bruk, 1900-talets andra hälft _15095a_lg.jpeg
Slutpris500 SEK
Värdering300 SEK
DJUPA TALLRIKAR, 2 st, porslin, 1700-talsstil_14936a_8db47ce56fbaf03_lg.jpeg
DJUPA TALLRIKAR, 2 st, porslin, 1700-talsstil
Slutpris400 SEK
Värdering200 SEK
TAVLOR , 6 st, 1800-/1900-tal_15010a_8db47dd48dacef5_lg.jpeg
TAVLOR , 6 st, 1800-/1900-tal
Slutpris450 SEK
Värdering600 SEK
BURKAR OCH KROK, silver, tot vikt ca 169 g_14914a_8db47da54557ef6_lg.jpeg
BURKAR OCH KROK, silver, tot vikt ca 169 g
Slutpris550 SEK
Värdering300 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, 1700-/1800-tal_15034a_8db47e7eca207da_lg.jpeg
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, 1700-/1800-tal
Slutpris6 000 SEK
Värdering4 000 SEK
KOMPASS, mässing, H Hughes, London, 1800-/1900-tal_14925a_8db47e2005b5bb7_lg.jpeg
KOMPASS, mässing, H Hughes, London, 1800-/1900-tal
Slutpris350 SEK
Värdering500 SEK
DUK, linne, Lovely Linen, 2000-tal, ca 310 x 140 cm_14999a_8db47dfb12fc9f3_lg.jpeg
DUK, linne, Lovely Linen, 2000-tal, ca 310 x 140 cm
Slutpris550 SEK
Värdering300 SEK
ELDHUNDAR, 1 par, gjutjärn_15100a_lg.jpeg
ELDHUNDAR, 1 par, gjutjärn
Slutpris450 SEK
Värdering800 SEK
SMYCKESGARNITYR, 4 del, bijouteri, 1900-talets andra hälft _15043a_8db47e525ee7bfc_lg.jpeg
SMYCKESGARNITYR, 4 del, bijouteri, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering200 SEK
SOPPSLEV OCH SKEDAR, 5 st, silver, modell franska liljan, tot vikt 190 g_14941a_8db47e35eff87dd_lg.jpeg
SOPPSLEV OCH SKEDAR, 5 st, silver, modell franska liljan, tot vikt 190 g
Slutpris900 SEK
Värdering500 SEK
MONICA BACKSTRÖM, skulptur, glas, Kosta Boda, 1900-talets slut_15067a_8db47f241e7c02a_lg.jpeg
MONICA BACKSTRÖM, skulptur, glas, Kosta Boda, 1900-talets slut
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
CIGARRSKRIN OCH CIGARSNOPPARE, trä och mässing, 1900-tal_14937a_8db47ceb8f6255d_lg.jpeg
CIGARRSKRIN OCH CIGARSNOPPARE, trä och mässing, 1900-tal
Slutpris250 SEK
Värdering200 SEK
SALTSKEDAR, 4 st, silver, bla svenska stämplar IEÅ 1858_14913b_8db47e2d23f9fe1_lg.jpeg
SALTSKEDAR, 4 st, silver, bla svenska stämplar IEÅ 1858
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
LISA LARSON, väggrelief, stengods, Gustavsberg, 1900-talets mitt_14904a_8db47cb6eeb215e_lg.jpeg
LISA LARSON, väggrelief, stengods, Gustavsberg, 1900-talets mitt
Slutpris1 100 SEK
Värdering600 SEK
BROSCHER OCH ÖRHÄNGEN, 3 del, bl a silver, 1900-talets första hälft, med markasiter och kolsten_15044a_8db47e4a4d35645_lg.jpeg
BROSCHER OCH ÖRHÄNGEN, 3 del, bl a silver, 1900-talets första hälft, med markasiter och kolsten
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
STRÖSOCKERSKED, silver, svenska stämplar 1806, vikt ca 54 g_14946a_8db47e2bfcef57e_lg.jpeg
STRÖSOCKERSKED, silver, svenska stämplar 1806, vikt ca 54 g
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
DUKAR, 2 st, bomull och siden, bl a Coincasa, Spanien, 2000-tal_14992a_8db47df4c9c992e_lg.jpeg
DUKAR, 2 st, bomull och siden, bl a Coincasa, Spanien, 2000-tal
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
RIPSMATTOR, 3 st, 1900-talets andra hälft _14959a_8db47e8736357c3_lg.jpeg
RIPSMATTOR, 3 st, 1900-talets andra hälft
Slutpris550 SEK
Värdering500 SEK
TIMO SARPANEVA, 12 st, highballglas, "Kalinka", Iittala_15003a_8db47df245c62e1_lg.jpeg
TIMO SARPANEVA, 12 st, highballglas, "Kalinka", Iittala
Slutpris550 SEK
Värdering300 SEK
LISA LARSON, väggrelief, stengods, Gustavsberg, 1900-talets mitt_14903a_8db47caffa1698e_lg.jpeg
Slutpris1 100 SEK
Värdering600 SEK
TISSOT, "Seastar Seven", herrarmbandsur, 18k guld_14996a_8db47e3ec786228_lg.jpeg
TISSOT, "Seastar Seven", herrarmbandsur, 18k guld
Slutpris3 800 SEK
Värdering2 000 SEK
FÖRTJÄNSTMEDALJ, 23k guld, tot vikt inkl ring och band ca 23 g_15038a_8db47e51556ae1c_lg.jpeg
FÖRTJÄNSTMEDALJ, 23k guld, tot vikt inkl ring och band ca 23 g
Slutpris11 000 SEK
Värdering10 000 SEK
RING, platina, carmosémodell, smaragd ca 0.70 ct, krans av diamanter tot ca 0.30 ct, vikt ca 5,7 g _15053a_8db471fc7a5e2a0_lg.jpeg
RING, platina, carmosémodell, smaragd ca 0.70 ct, krans av diamanter tot ca 0.30 ct, vikt ca 5,7 g
Slutpris9 000 SEK
Värdering12 000 SEK
BARSTOLAR, 3 st, Vantaggio, samtida_15033a_8db47d63c9ab752_lg.jpeg
BARSTOLAR, 3 st, Vantaggio, samtida
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
BARSTOLAR, 3 st, Vantaggio, samtida_15032a_8db47d64b6455c3_lg.jpeg
Slutpris250 SEK
Värdering600 SEK
BORDSLAMPA, alabaster. 1900-talets andra hälft_15176a_lg.jpeg
BORDSLAMPA, alabaster. 1900-talets andra hälft
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
SPEGEL, större modell, 1900-/2000-tal_14970a_8db47e9cd085263_lg.jpeg
SPEGEL, större modell, 1900-/2000-tal
Slutpris650 SEK
Värdering1 000 SEK
ÖRONLAPPSFÅTÖLJ, samtida, IKEA_15052a_8db47e46e4d8e0f_lg.jpeg
ÖRONLAPPSFÅTÖLJ, samtida, IKEA
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
AKUSTISK GITARR, Valencia, CG 160_15168a_lg.jpeg
AKUSTISK GITARR, Valencia, CG 160
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
TAKKRONA, mässing, 1900-/2000-tal_14977a_8db471df8b37db2_lg.jpeg
TAKKRONA, mässing, 1900-/2000-tal
Slutpris300 SEK
Värdering300 SEK
LJUSSTAKE, mässing, 1700-tal_14951a_8db47cee20cb4d6_lg.jpeg
LJUSSTAKE, mässing, 1700-tal
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
JASPER MORRISSON, stol, "Hal", Vitra, 2000-tal_15183a_lg.jpeg
JASPER MORRISSON, stol, "Hal", Vitra, 2000-tal
Slutpris500 SEK
Värdering1 000 SEK
LJUSSTAKAR, 3 par, 1800-/1900-tal_14938a_8db47e659a7f86f_lg.jpeg
LJUSSTAKAR, 3 par, 1800-/1900-tal
Slutpris350 SEK
Värdering300 SEK
STRYKJÄRN, med ställ, mässing, 1700-/1800-tal_14932a_8db47cc4f3afff0_lg.jpeg
STRYKJÄRN, med ställ, mässing, 1700-/1800-tal
Slutpris300 SEK
Värdering300 SEK
PALL, "AWAB", 1900-talets mitt_14960a_8db471a6f5783ad_lg.jpeg
PALL, "AWAB", 1900-talets mitt
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
VÄGGHÄNGARE, svartlackerad metall, 2000-tal, industristil_15005a_8db47e8a91be018_lg.jpeg
VÄGGHÄNGARE, svartlackerad metall, 2000-tal, industristil
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
BORDSLAMPA, Falkenbergs Belysning, modell 6473, 1900-talets andra hälft_14924a_8db471db746facc_lg.jpeg
BORDSLAMPA, Falkenbergs Belysning, modell 6473, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 500 SEK
ANNA CASTELLI FERRIERI, "Componibili", 5970, Kartell_15062a_8db4663c86abe1b_lg.jpeg
ANNA CASTELLI FERRIERI, "Componibili", 5970, Kartell
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 200 SEK
SAMLING HATTAR, mestadels 1900-talets mitt_15112a_lg.jpeg
SAMLING HATTAR, mestadels 1900-talets mitt
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
CHARLES & RAY EAMES, sidobord, "LTR occasional table", Vitra, samtida_15063a_8db47dfd1a870df_lg.jpeg
CHARLES & RAY EAMES, sidobord, "LTR occasional table", Vitra, samtida
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 200 SEK
DUKAR, 2 st, bomull, bla Arto Pura, Italien, 1900-talets andra hälft_14998a_8db47df93a016e6_lg.jpeg
DUKAR, 2 st, bomull, bla Arto Pura, Italien, 1900-talets andra hälft
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
GUNNAR NYLUND, "Kronskålen", porslin, Rörstrand_15122a_lg.jpeg
GUNNAR NYLUND, "Kronskålen", porslin, Rörstrand
Slutpris200 SEK
Värdering200 SEK
TIMO SARPANEVA, 3 st, glas, "Arktia", Iittala, 1900-talets andra hälft _15066a_8db47ef73da777e_lg.jpeg
TIMO SARPANEVA, 3 st, glas, "Arktia", Iittala, 1900-talets andra hälft
Slutpris350 SEK
Värdering300 SEK
SIDEBOARD, 1940-tal_15129a_lg.jpeg
SIDEBOARD, 1940-tal
Slutpris1 200 SEK
Värdering2 000 SEK
TEKANNA, stengods, Rörstrand, 1900-talets andra hälft_14984a_8db47cc68140996_lg.jpeg
TEKANNA, stengods, Rörstrand, 1900-talets andra hälft
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
BORDSLAMPA, blyglas, 1900-/2000-tal_15158a_lg.jpeg
BORDSLAMPA, blyglas, 1900-/2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering200 SEK