SOFFBORD, 1 par, 1900-talets andra hälft_15274c_8db4c98bc61b74a_lg.jpeg
SOFFBORD, 1 par, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
BORDSKANON, gjutjärn, Stafsjö Bruk, 1900-talets mitt_15239a_8db4c96f174d830_lg.jpeg
BORDSKANON, gjutjärn, Stafsjö Bruk, 1900-talets mitt
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
FIGURER, 3 st, skuret trä, bla av Carl-Johan Trygg, 1900-tal_15505a_lg.jpeg
FIGURER, 3 st, skuret trä, bla av Carl-Johan Trygg, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
CARL DELDEN (1906-1997), olja på pannå, signerad_15249a_8db4c7c6ae5cfe8_lg.jpeg
CARL DELDEN (1906-1997), olja på pannå, signerad
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
KLACKRING, 18k guld, vikt ca 6,5 g_15401a_8db4ce13316146d_lg.jpeg
KLACKRING, 18k guld, vikt ca 6,5 g
Slutpris1 800 SEK
Värdering2 500 SEK
SNURRFÅTÖLJER, 1 par, samtida, Helland, Norge_15502a_lg.jpeg
SNURRFÅTÖLJER, 1 par, samtida, Helland, Norge
Slutpris350 SEK
Värdering800 SEK
HÄNGE, 18k guld, med skuren snäckskalskamé, tot vikt ca 5,9 g_15391a_8db4d4b3d8912b0_lg.jpeg
HÄNGE, 18k guld, med skuren snäckskalskamé, tot vikt ca 5,9 g
Slutpris1 000 SEK
Värdering800 SEK
FORM, koppar, 1800-tal_15350a_8db4cde2622a7a9_lg.jpeg
FORM, koppar, 1800-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
HÖRNSKÅP, allmoge, 1900-talets början_15238a_8db4c98d29ec884_lg.jpeg
HÖRNSKÅP, allmoge, 1900-talets början
Slutpris300 SEK
Värdering800 SEK
HÄNGE, 18k guld, med fasettslipade bruna stenar, tot vikt ca 3,3 g_15387a_8db4d4775c48f2e_lg.jpeg
HÄNGE, 18k guld, med fasettslipade bruna stenar, tot vikt ca 3,3 g
Slutpris750 SEK
Värdering800 SEK
FIGUR, lergods, tomte, Heissner, Tyskland, 1900-talets mitt_15227a_8db4c9475c3bfbd_lg.jpeg
FIGUR, lergods, tomte, Heissner, Tyskland, 1900-talets mitt
Slutpris400 SEK
Värdering300 SEK
HALSKEDJA, 18k guld, vikt ca 5 g_15327a_8db4d4b785b2b63_lg.jpeg
HALSKEDJA, 18k guld, vikt ca 5 g
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 500 SEK
SAMEKNIV, 1900-tal, monogramsignerad CA_15360a_8db4d4beeaf4b95_lg.jpeg
SAMEKNIV, 1900-tal, monogramsignerad CA
Slutpris1 700 SEK
Värdering800 SEK
SNUSDOSA, silver, 1800-tal, nielloarbete, LL&C Stockholm 1886, vikt ca 122 g_15372a_8db4cdd544b1c8a_lg.jpeg
SNUSDOSA, silver, 1800-tal, nielloarbete, LL&C Stockholm 1886, vikt ca 122 g
Slutpris1 100 SEK
Värdering800 SEK
FIGUR, keramik, Heissner, Tyskland, 1900-talets mitt_15204a_8db4c943aa9dcc3_lg.jpeg
FIGUR, keramik, Heissner, Tyskland, 1900-talets mitt
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
VÄGGUR, 1900-talets första hälft_15234a_8db4d5f79f22aad_lg.jpeg
VÄGGUR, 1900-talets första hälft
Slutpris300 SEK
Värdering600 SEK
BROSCH, 18k guld, med blå syntetiska stenar, vikt ca 7,3 g_15473a_lg.jpeg
BROSCH, 18k guld, med blå syntetiska stenar, vikt ca 7,3 g
Slutpris2 200 SEK
Värdering2 500 SEK
BOKHYLLOR, 1 par, 1950-/60-tal_15315a_8db4c7cd6a1156f_lg.jpeg
BOKHYLLOR, 1 par, 1950-/60-tal
Slutpris250 SEK
Värdering1 200 SEK
HASSELBLAD 600C, spegelreflexkamera med objektiv och tillbehör, 1960-/70-tal_15352a_8db4d4c4c8d52a0_lg.jpeg
HASSELBLAD 600C, spegelreflexkamera med objektiv och tillbehör, 1960-/70-tal
Slutpris6 000 SEK
Värdering8 000 SEK
FÅTÖLJ, 1900-talets mitt _15324a_8db4bb485b41416_lg.jpeg
FÅTÖLJ, 1900-talets mitt
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 500 SEK
FOLKDRÄKT, Skedevi, dam, 1900-tal_15271a_8db4d66eac55c13_lg.jpeg
FOLKDRÄKT, Skedevi, dam, 1900-tal
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 000 SEK
FICKUR MED FICKURSSTÄLL, silver och bronserat gjutjärn, 1800-/1900-tal_15241a_8db4c979715c952_lg.jpeg
FICKUR MED FICKURSSTÄLL, silver och bronserat gjutjärn, 1800-/1900-tal
Slutpris350 SEK
Värdering400 SEK
RING, silver, med bergkristall, svenska stämplar RCG, 1960-/70-tal_15079a_8db4d66bc51a57d_lg.jpeg
RING, silver, med bergkristall, svenska stämplar RCG, 1960-/70-tal
Slutpris350 SEK
Värdering400 SEK
SOFFA, 2000-tal_15282a_8db4c782873c0bc_lg.jpeg
SOFFA, 2000-tal
Slutpris600 SEK
Värdering600 SEK
STOLAR, 1 par, rokoko, 1700-/1800-tal_15511a_lg.jpeg
STOLAR, 1 par, rokoko, 1700-/1800-tal
Slutpris300 SEK
Värdering800 SEK
HELALLIANSRING, 18k vitguld, med 23 briljantslipade diamanter tot ca 1.33 ct_15057a_8db471f9f5ef268_lg.jpeg
HELALLIANSRING, 18k vitguld, med 23 briljantslipade diamanter tot ca 1.33 ct
Slutpris12 000 SEK
Värdering16 000 SEK
SOFFA, 2000-tal_15281a_8db4c781cb352df_lg.jpeg
SOFFA, 2000-tal
Slutpris600 SEK
Värdering600 SEK
TEKANNA, Rörstrand, porslin, 1900-talets andra hälft_15343a_8db4ca5faba47ea_lg.jpeg
TEKANNA, Rörstrand, porslin, 1900-talets andra hälft
Slutpris250 SEK
Värdering200 SEK
ARMBAND, silver, med bergkristall, svenska stämplar Lindström 1968_15078a_8db4d66a3bc490f_lg.jpeg
ARMBAND, silver, med bergkristall, svenska stämplar Lindström 1968
Slutpris800 SEK
Värdering800 SEK
GUSTAV STENBERG (född 1924), olja på duk, signerad_15113a_lg.jpeg
GUSTAV STENBERG (född 1924), olja på duk, signerad
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
TISSOT, herrarmbandsur, 14k guld_14997a_8db47e6c7f0f914_lg.jpeg
TISSOT, herrarmbandsur, 14k guld
Slutpris2 600 SEK
Värdering2 000 SEK
RING, 18k vitguld, solitär briljantslipad diamant ca 0.70 ct, kvalitet ca J/VVS2_15047a_8db471f8640099a_lg.jpeg
RING, 18k vitguld, solitär briljantslipad diamant ca 0.70 ct, kvalitet ca J/VVS2
Slutpris20 000 SEK
Värdering25 000 SEK
ANNA CASTELLI FERRIERI, "Componibili", 4967, Kartell_15061a_8db47e85833004d_lg.jpeg
ANNA CASTELLI FERRIERI, "Componibili", 4967, Kartell
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 200 SEK
DOSA, porslin, Limoges, Frankrike, tidigt 1900-tal_14929a_8db47cc98cfc663_lg.jpeg
DOSA, porslin, Limoges, Frankrike, tidigt 1900-tal
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
FÅTÖLJ, England, 1900-tal_15045a_8db47d775c87734_lg.jpeg
FÅTÖLJ, England, 1900-tal
Slutpris300 SEK
Värdering800 SEK
TRÄDGÅRDSBÄNK, 1900-talets andra hälft_14965a_8db4719ef281fb2_lg.jpeg
TRÄDGÅRDSBÄNK, 1900-talets andra hälft
Slutpris450 SEK
Värdering800 SEK
OMONTERADE STOLSMODELLER, ca 25 st, trä, skalenliga, Stolklubben, Kotte Toys, 2000-tal_15020a_8db47dcc617c678_lg.jpeg
OMONTERADE STOLSMODELLER, ca 25 st, trä, skalenliga, Stolklubben, Kotte Toys, 2000-tal
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
LIEVORE ALTHERR MOLINA, stolar, 3 st, "Catifa", Arper, Italien_15109a_lg.jpeg
LIEVORE ALTHERR MOLINA, stolar, 3 st, "Catifa", Arper, Italien
Slutpris400 SEK
Värdering600 SEK
BORDSUR, nyrokoko, 1800-talets andra hälft_14917a_8db47ef2b7e65e5_lg.jpeg
BORDSUR, nyrokoko, 1800-talets andra hälft
Slutpris700 SEK
Värdering1 500 SEK
GARDINOMTAG OA MÄSSINGSDETALJER, 3 del, 1800-/1900-tal_14928a_8db47cd69af7c1a_lg.jpeg
GARDINOMTAG OA MÄSSINGSDETALJER, 3 del, 1800-/1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
MANGELBRÄDE, trä, 1700-/1800-tal_14935a_8db47cd32250eba_lg.jpeg
MANGELBRÄDE, trä, 1700-/1800-tal
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
GARDINLÄNGDER, 1 par, kretong, sannolikt England, 1900-/2000-tal_14990a_8db47d9718ca237_lg.jpeg
GARDINLÄNGDER, 1 par, kretong, sannolikt England, 1900-/2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
TAKKRONA, järn, 1700-/1800-tal, enligt uppgift Frankrike_14988a_8db471dea3c19e2_lg.jpeg
TAKKRONA, järn, 1700-/1800-tal, enligt uppgift Frankrike
Slutpris1 700 SEK
Värdering3 000 SEK
SALTKAR, 1 par, silver, England, tot vikt inkl skedar ca 104 g_14909a_8db47ccaf2b5238_lg.jpeg
SALTKAR, 1 par, silver, England, tot vikt inkl skedar ca 104 g
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
LEKSAKSBILAR, 4 st, 1900-talets andra hälft _14955a_8db47dac8247f95_lg.jpeg
LEKSAKSBILAR, 4 st, 1900-talets andra hälft
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
KLOCKHÄNGE, med kedja, Helsa_15134a_lg.jpeg
KLOCKHÄNGE, med kedja, Helsa
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, vitmetall, 1800-/1900-tal_15001a_8db47efa5b67b0d_lg.jpeg
LJUSSTAKAR, 1 par, vitmetall, 1800-/1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
KOPP OCH SALTKAR, silver, tot vikt ca 89 g_14912a_8db47da9c4a7b9e_lg.jpeg
KOPP OCH SALTKAR, silver, tot vikt ca 89 g
Slutpris400 SEK
Värdering300 SEK