BOK, "Prof Bibel", svensk, sannolikt 1600-tal_15237a_8db4c93d44e9aca_lg.jpeg
BOK, "Prof Bibel", svensk, sannolikt 1600-tal
Slutpris400 SEK
Värdering300 SEK
FÅTÖLJ, 1900-talets mitt_15325a_8db4c7e492ecb43_lg.jpeg
FÅTÖLJ, 1900-talets mitt
Slutpris11 000 SEK
Värdering1 200 SEK
RING, 18k guld, vikt ca 5,6 g_15330a_8db4d4b8f2c7a21_lg.jpeg
RING, 18k guld, vikt ca 5,6 g
Slutpris2 200 SEK
Värdering3 000 SEK
LEKSAKER, 2 st, bilar, 1900-talets mitt, bl a Tekno_15248a_8db4c9a797b9076_lg.jpeg
LEKSAKER, 2 st, bilar, 1900-talets mitt, bl a Tekno
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
SKULPTURER, 1 par, patinerad metall, 1800-tal_15206a_8db4c80f2da35a0_lg.jpeg
SKULPTURER, 1 par, patinerad metall, 1800-tal
Slutpris1 300 SEK
Värdering2 000 SEK
TYRONE JÖRLEFJORD (född 1939), olja på duk, signerad_15408a_8db4d5e17fcc42e_lg.jpeg
TYRONE JÖRLEFJORD (född 1939), olja på duk, signerad
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
FIGUR, lergods, Tyskland, 1900-talets andra hälft_15217a_8db4c94867cfe7e_lg.jpeg
FIGUR, lergods, Tyskland, 1900-talets andra hälft
Slutpris350 SEK
Värdering300 SEK
VAS, stengods, Italien, 1900-talets andra hälft_15479a_lg.jpeg
VAS, stengods, Italien, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
TRÄDGÅRDSURNOR, 1 par, gjutjärn, _15312a_8db4c78fd74326b_lg.jpeg
TRÄDGÅRDSURNOR, 1 par, gjutjärn,
Slutpris2 500 SEK
Värdering3 500 SEK
VAS OCH SKULPTUR, keramik, Söholm och Bofa Bornholm, Danmark, 1900-talets mitt _15516a_lg.jpeg
VAS OCH SKULPTUR, keramik, Söholm och Bofa Bornholm, Danmark, 1900-talets mitt
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
STOLAR, 6 st, "Dolphin", Dan-Form, Danmark, samtida_15411a_8db4d5df4230e4b_lg.jpeg
STOLAR, 6 st, "Dolphin", Dan-Form, Danmark, samtida
Slutpris1 100 SEK
Värdering2 000 SEK
SOFFA, gustaviansk stil, 1900-tal_15319a_8db4c7fe8cd1623_lg.jpeg
SOFFA, gustaviansk stil, 1900-tal
Slutpris3 400 SEK
Värdering3 000 SEK
ENSTENSRING, 18k vitguld, briljantslipad diamant ca 0,20 ct, vikt ca 2,2 g_15261a_8db4d4baa23cbcf_lg.jpeg
ENSTENSRING, 18k vitguld, briljantslipad diamant ca 0,20 ct, vikt ca 2,2 g
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 200 SEK
YTTERFODER, mässing, tidigt 1900-tal_15348a_8db4cdc7cdcd2a1_lg.jpeg
YTTERFODER, mässing, tidigt 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
KORGSTOLAR, 1 par, 1900-tal_15320a_8db4c7f46b16947_lg.jpeg
KORGSTOLAR, 1 par, 1900-tal
Slutpris500 SEK
Värdering1 000 SEK
MUNSPEL, "The 64 chromonica", Hohner, Tyskland._15373a_8db4cdd0b6b818c_lg.jpeg
MUNSPEL, "The 64 chromonica", Hohner, Tyskland.
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
MATSERVIS, 56 delar, Rosenthal, proslin_15347a_8db4cdf02ba6d4b_lg.jpeg
MATSERVIS, 56 delar, Rosenthal, proslin
Slutpris850 SEK
Värdering800 SEK
INGA SEMPÉ, taklampa "Sempe W103 S1", för Wästberg, 2000-tal_15435a_lg.jpeg
Slutpris400 SEK
Värdering700 SEK
RINGAR, 2 st, 18k guld, vikt ca 6 g_15331a_8db4d4b9cca4c69_lg.jpeg
RINGAR, 2 st, 18k guld, vikt ca 6 g
Slutpris2 400 SEK
Värdering3 000 SEK
FRUKTSERVIS, 7 del, keramik, Upsala Ekeby, 1900-talets mitt_15425a_lg.jpeg
FRUKTSERVIS, 7 del, keramik, Upsala Ekeby, 1900-talets mitt
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
ENSTENSRING, 18k guld, med briljantslipad diamant 0,18 ct, tot vikt ca 1,9 g_15388a_8db4d4d57113270_lg.jpeg
ENSTENSRING, 18k guld, med briljantslipad diamant 0,18 ct, tot vikt ca 1,9 g
Slutpris750 SEK
Värdering1 200 SEK
SLIPSNÅL OCH PIN, 18k guld, vikt ca 3,6 g_15404a_8db4ce0081b7321_lg.jpeg
SLIPSNÅL OCH PIN, 18k guld, vikt ca 3,6 g
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 500 SEK
BÄGARE, silver, svenska stämplar CFG 1916, vikt ca 106 g_15361a_8db4cdc8bc3dbda_lg.jpeg
BÄGARE, silver, svenska stämplar CFG 1916, vikt ca 106 g
Slutpris450 SEK
Värdering600 SEK
TOMTE MED LYKTA, lergods, Heissner, Tyskland, 1900-talets andra hälft_15207a_8db4ca7c138c688_lg.jpeg
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 SEK
WILLIAM PAULSON (1901-1955), olja på pannå, signerad och daterad -47_15339a_8db4d5e64e11d9b_lg.jpeg
WILLIAM PAULSON (1901-1955), olja på pannå, signerad och daterad -47
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
HALSKEDJA MED HÄNGE, 18k guld, Alton, tot vikt ca 3,8 g_15454a_lg.jpeg
HALSKEDJA MED HÄNGE, 18k guld, Alton, tot vikt ca 3,8 g
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 800 SEK
CARL-HARRY STÅLHANE, tekopp/skål, stengods, ''Entré'', Rörstrand_15076a_8db4d4c0613400d_lg.jpeg
CARL-HARRY STÅLHANE, tekopp/skål, stengods, ''Entré'', Rörstrand
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
BOJAN, porslin, Kina, 1700-tal_15200a_8db4c725ed0d729_lg.jpeg
BOJAN, porslin, Kina, 1700-tal
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
SYBORD, sannolikt 1900-talets första hälft_15229a_8db4c7dc7ca2b61_lg.jpeg
SYBORD, sannolikt 1900-talets första hälft
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
VAS, stengods, kinesisk stil, 1900-talets första hälft _15298a_8db4c74688a4f6f_lg.jpeg
VAS, stengods, kinesisk stil, 1900-talets första hälft
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
YTTERFODER, majolika, Rörstrand, 1800-/1900-tal_15199a_8db4c71bef33058_lg.jpeg
YTTERFODER, majolika, Rörstrand, 1800-/1900-tal
Slutpris350 SEK
Värdering200 SEK
CAFÉBORD, Byarums Bruk, samtida _15445a_lg.jpeg
Slutpris1 400 SEK
Värdering2 000 SEK
MORTEL MED STÖT, mässing, 1700-/1800-tal, större modell_15354a_8db4cddc17d59b1_lg.jpeg
MORTEL MED STÖT, mässing, 1700-/1800-tal, större modell
Slutpris200 SEK
Värdering1 500 SEK
MATSKEDAR, 2 st, silver, svenska stämplar bl a Graumann 1871, tot vikt ca 72 g_15270a_8db4c79b0e4a375_lg.jpeg
MATSKEDAR, 2 st, silver, svenska stämplar bl a Graumann 1871, tot vikt ca 72 g
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
SOPPSLEV, silver, GAB Stockholm 1926, vikt ca 152 g_15273a_8db4c79977c36be_lg.jpeg
SOPPSLEV, silver, GAB Stockholm 1926, vikt ca 152 g
Slutpris700 SEK
Värdering800 SEK
JEAN DEWASNE (Frankrike, 1921-1999), färglitografi, signerad och numrerad 132/175_15462a_lg.jpeg
JEAN DEWASNE (Frankrike, 1921-1999), färglitografi, signerad och numrerad 132/175
Slutpris900 SEK
Värdering1 000 SEK
SKÅP, Förenade Möbelfabrikerna, Linköping, 1900-talets mitt_15226a_8db4c79326a2eb1_lg.jpeg
SKÅP, Förenade Möbelfabrikerna, Linköping, 1900-talets mitt
Slutpris200 SEK
Värdering2 000 SEK
TABURETTER, 1 par, gustaviansk stil. 1900-tal_15487a_lg.jpeg
TABURETTER, 1 par, gustaviansk stil. 1900-tal
Slutpris800 SEK
Värdering800 SEK
BORDSUPPSATS, nysilver, GAB, 1900-tal_15296a_8db4c794ebad835_lg.jpeg
BORDSUPPSATS, nysilver, GAB, 1900-tal
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
SALONGSBORD, gustaviansk stil, 1900-tal_15512a_lg.jpeg
SALONGSBORD, gustaviansk stil, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
SALONGSBORD, gustaviansk stil. 1900-tal_15514a_lg.jpeg
SALONGSBORD, gustaviansk stil. 1900-tal
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
SACCOSÄCK, 2000-tal_15414a_8db4d5f4425b787_lg.jpeg
SACCOSÄCK, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering200 SEK
KLACKRING, 18k guld, vikt ca 9,2 g_15402b_8db4ce1190645ef_lg.jpeg
KLACKRING, 18k guld, vikt ca 9,2 g
Slutpris3 200 SEK
Värdering3 500 SEK
FERRAN ESTELA OCH NEREO DELGADO, större golvlampa, "Big Mama", Northern Lighting_15466a_lg.jpeg
Slutpris1 400 SEK
Värdering3 000 SEK
BRUNO MATHSSON OCH PIET HEIN, matbord, "Superellips", Fritz Hansen, Danmark, 1900-/2000-tal_15280a_8db4c77db503e7c_lg.jpeg
BRUNO MATHSSON OCH PIET HEIN, matbord, "Superellips", Fritz Hansen, Danmark, 1900-/2000-tal
Slutpris2 800 SEK
Värdering2 000 SEK
TAKLAMPA, mässing och teak, 1950-tal_15313a_8db4c7ffec1cd6f_lg.jpeg
TAKLAMPA, mässing och teak, 1950-tal
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
PETER DAHL (1934-2019), färglitografi, signerad_15337a_8db4d5e7caaa23a_lg.jpeg
PETER DAHL (1934-2019), färglitografi, signerad
Slutpris250 SEK
Värdering1 200 SEK
SOFFA, 1900-talets andra hälft_15415a_8db4d6d23956a0e_lg.jpeg
SOFFA, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 800 SEK
Värdering2 500 SEK