KARMSTOLAR, 6 st, Gemla, 1990-tal_22118a_8dbc031d42b51ee_lg.jpeg
KARMSTOLAR, 6 st, Gemla, 1990-tal
Slutpris1 200 SEK
Värdering2 000 SEK
MÄRTA FRIMAN, soffbord "Bond", Gärsnäs, samtida _22265a_lg.jpeg
MÄRTA FRIMAN, soffbord "Bond", Gärsnäs, samtida
Slutpris400 SEK
Värdering600 SEK
 CARL MALMSTEN, 6 st stolar, "Lilla Åland", Stolab 2015_22097a_8dbbf3a28476d25_lg.jpeg
CARL MALMSTEN, 6 st stolar, "Lilla Åland", Stolab 2015
Slutpris5 800 SEK
Värdering7 000 SEK
ELLA WESTLUND, soffa, 2 sektioner, 2000-tal_22167a_lg.jpeg
ELLA WESTLUND, soffa, 2 sektioner, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
TRÄDGÅRDSLYKTA, metall och glas, 1900-/2000-tal_22070a_8dbbf71021867bb_lg.jpeg
TRÄDGÅRDSLYKTA, metall och glas, 1900-/2000-tal
Slutpris550 SEK
Värdering500 SEK
MÄRTA MÅÅS-FJETTERSTRÖM, vävnad, "21387 Blåklockorna", signerad AB MMF_22087a_8dbc02f3fba15cf_lg.jpeg
MÄRTA MÅÅS-FJETTERSTRÖM, vävnad, "21387 Blåklockorna", signerad AB MMF
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 000 SEK
GALLERSKÅL, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795)_22024a_8dbc02d0fd2d064_lg.jpeg
GALLERSKÅL, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795)
Slutpris1 600 SEK
Värdering2 000 SEK
HURTSSKRIVBORD, 1900-talets början_22015a_8dbbf39d4434d41_lg.jpeg
HURTSSKRIVBORD, 1900-talets början
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 500 SEK
BÄNK, allmoge, Dalarna, 1800-tal_22252c_lg.jpeg
BÄNK, allmoge, Dalarna, 1800-tal
Slutpris800 SEK
Värdering1 500 SEK
LENNART RODHE (1916-2005), färglitografi, signerad och daterad 1980_22076a_8dbbf560cb9b21a_lg.jpeg
LENNART RODHE (1916-2005), färglitografi, signerad och daterad 1980
Slutpris750 SEK
Värdering800 SEK
ARKIVSKÅP, ek, 1900-tal_22050a_8dbbf3969f808e3_lg.jpeg
ARKIVSKÅP, ek, 1900-tal
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 000 SEK
TRÅG, furu, allmoge, 1900-tal_22080a_8dbc00a446e157a_lg.jpeg
TRÅG, furu, allmoge, 1900-tal
Slutpris250 SEK
Värdering500 SEK
VÄSKA, textil av Josef Frank, Firma Svenskt Tenn, 1900-talets andra hälft_22053a_8dbc00a0e15a1be_lg.jpeg
VÄSKA, textil av Josef Frank, Firma Svenskt Tenn, 1900-talets andra hälft
Slutpris550 SEK
Värdering600 SEK
 RESEGRAMMOFON, "Polydor-Electrix", 1900-tal_21961a_lg.jpeg
RESEGRAMMOFON, "Polydor-Electrix", 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
LOUIS VUITTON, resväska, Pegase 45_21590a_8dbb9bd22ac2ebd_lg.jpeg
LOUIS VUITTON, resväska, Pegase 45
Slutpris6 200 SEK
Värdering7 000 SEK
ARMBANDSUR, Hanowa, Swiss Military, stål, samtida_21877a_lg.jpeg
ARMBANDSUR, Hanowa, Swiss Military, stål, samtida
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 SEK
INGA SEMPÉ, taklampa "Sempe W103 S1", för Wästberg, 2000-tal_21970a_lg.jpeg
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
PALL, furu, 1900-talets andra hälft _21711a_8dbba99815f7e36_lg.jpeg
PALL, furu, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
VÄGGLAMPOR, 1 par, 1960-/70-tal_21797a_8dbbb5e277858e9_lg.jpeg
VÄGGLAMPOR, 1 par, 1960-/70-tal
Slutpris150 SEK
Värdering300 SEK
SKRIN, rotfanér, 1800-talets andra hälft _21643a_8dbbb40f6a288e7_lg.jpeg
SKRIN, rotfanér, 1800-talets andra hälft
Slutpris350 SEK
Värdering500 SEK
SOFFGAVLAR, gjutjärn, 1900-talets första hälft_21604a_8dbb9bbffb32a81_lg.jpeg
SOFFGAVLAR, gjutjärn, 1900-talets första hälft
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 SEK
BORDSLAMPA, art nouveaustil, patinerat gjutgods, 1900-/2000-tal_21676a_8dbba9aaa7fe426_lg.jpeg
BORDSLAMPA, art nouveaustil, patinerat gjutgods, 1900-/2000-tal
Slutpris500 SEK
Värdering600 SEK
SPEGEL, empire, 1800-talets första hälft _21749a_8dbbb6c4adf5567_lg.jpeg
SPEGEL, empire, 1800-talets första hälft
Slutpris5 000 SEK
Värdering7 000 SEK
MODELLSKEPP, "Stint", Bremen, 1900-tal_21625a_8dbba9adc6a825f_lg.jpeg
MODELLSKEPP, "Stint", Bremen, 1900-tal
Slutpris400 SEK
Värdering600 SEK
BORDSFOTOGENLAMPA, patinerad metall, 1800-/1900-tal_21677a_8dbba9ac3631a2c_lg.jpeg
BORDSFOTOGENLAMPA, patinerad metall, 1800-/1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
TALLRIKAR, 7 st, Kina, sannolikt 1800-tal_21809a_8dbba9d0f595323_lg.jpeg
TALLRIKAR, 7 st, Kina, sannolikt 1800-tal
Slutpris850 SEK
Värdering500 SEK
SAMLING KORTLEKAR, 1900-tal_21781a_8dbbb422c88f364_lg.jpeg
SAMLING KORTLEKAR, 1900-tal
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
BYRÅ, Krogenäs Möbler, Norge, 1900-/2000-tal_21709a_8dbba9a521caff5_lg.jpeg
BYRÅ, Krogenäs Möbler, Norge, 1900-/2000-tal
Slutpris250 SEK
Värdering500 SEK
LISA LARSON, figur, stengods, Gustavsberg_21844a_8dbbb420eb69c1c_lg.jpeg
Slutpris750 SEK
Värdering600 SEK
KRYDDSNURRA, Digsmed, Danmark, 1960-tal_21818a_8dbbb5e341fc20e_lg.jpeg
KRYDDSNURRA, Digsmed, Danmark, 1960-tal
Slutpris450 SEK
Värdering600 SEK
BOKHYLLA, England, 1900-/2000-tal_21646a_8dbb9bc1828e038_lg.jpeg
BOKHYLLA, England, 1900-/2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
HANS-AGNE JAKOBSSON, 1 par ljusstakar, mässing, Hans-Agne Jakobsson AB Markaryd, 1900-talets andra hälft_21697a_8dbbaaa0198bd16_lg.jpeg
HANS-AGNE JAKOBSSON, 1 par ljusstakar, mässing, Hans-Agne Jakobsson AB Markaryd, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
KRUS, 2 st, stengods, Rörstrand, 1900-tal_21725a_8dbbb40094e9571_lg.jpeg
KRUS, 2 st, stengods, Rörstrand, 1900-tal
Slutpris150 SEK
Värdering300 SEK
TIDNINGSSTÄLL, England, 1900-talets andra hälft _21647a_8dbb9bd72147aae_lg.jpeg
TIDNINGSSTÄLL, England, 1900-talets andra hälft
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
MASK, skuret och bemålat trä, afrikana, sannolikt 1900-talets första hälft_21718a_8dbbaa999944d7c_lg.jpeg
MASK, skuret och bemålat trä, afrikana, sannolikt 1900-talets första hälft
Slutpris500 SEK
Värdering1 000 SEK
MOCKASKEDAR, 12 st, silver, tot vikt ca 100 g_21671a_8dbbaa9bcc65f2c_lg.jpeg
MOCKASKEDAR, 12 st, silver, tot vikt ca 100 g
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
STOLAR, 6 st, Johansson Design, 2000-tal_21656a_8dbb9bc30e97575_lg.jpeg
STOLAR, 6 st, Johansson Design, 2000-tal
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 SEK
HÄNGSKÅP, Krogenäs Möbler, Norge, 1900-/2000-tal_21706a_8dbba9a1a8692f5_lg.jpeg
HÄNGSKÅP, Krogenäs Möbler, Norge, 1900-/2000-tal
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
MATTA, rölakan, 1900-tal, ca 300 x 200 cm_21612a_8dbbb5e913b307e_lg.jpeg
MATTA, rölakan, 1900-tal, ca 300 x 200 cm
Slutpris6 000 SEK
Värdering300 SEK
MILAN VOBRUBA, 6 del, glas, Gusum, sannolikt 1980-/90-tal_21796a_8dbbb6d5433648a_lg.jpeg
MILAN VOBRUBA, 6 del, glas, Gusum, sannolikt 1980-/90-tal
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
REINHOLD LJUNGGREN (1920-2006), färglitografi, signerad och numrerad_19710a_lg.jpeg
REINHOLD LJUNGGREN (1920-2006), färglitografi, signerad och numrerad
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
LOUIS VUITTON, plånbok, läder_21591a_8dbbaaa10d453f3_lg.jpeg
LOUIS VUITTON, plånbok, läder
Slutpris950 SEK
Värdering1 000 SEK
KONSTANTIN GRCIC, 1 par, barstolar, "Miura", för Plank, Italien, samtida_21968a_lg.jpeg
KONSTANTIN GRCIC, 1 par, barstolar, "Miura", för Plank, Italien, samtida
Slutpris450 SEK
Värdering600 SEK
REINHOLD LJUNGGREN (1920-2006), färglitografi_19709a_lg.jpeg
REINHOLD LJUNGGREN (1920-2006), färglitografi
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
BRUNO MATHSSON, slagbord, "Maria Flap", Firma Karl Mathsson_21806b_8dbba9bdadb1432_lg.jpeg
BRUNO MATHSSON, slagbord, "Maria Flap", Firma Karl Mathsson
Slutpris11 000 SEK
Värdering15 000 SEK
AXEL PETERSSON DÖDERHULTARN, efter, skulpturgrupp "Bröllop", Fyrklövern, 1900-/2000-tal_21624a_8dbbb44f79a36ad_lg.jpeg
AXEL PETERSSON DÖDERHULTARN, efter, skulpturgrupp "Bröllop", Fyrklövern, 1900-/2000-tal
Slutpris1 200 SEK
Värdering2 000 SEK
TAKLAMPA, glas och metall, 1920-/30-tal_21622a_8dbbb5eb57acc44_lg.jpeg
TAKLAMPA, glas och metall, 1920-/30-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
KOPPARBASE, 1900-talets början_21598a_8dbb9bcf8ab4de6_lg.jpeg
KOPPARBASE, 1900-talets början
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK