ODOARDO FIORAVANTI, 6 st stolar, "Snow", Pedrali, Italien_23753a_8dbd3d9e91597a4_lg.jpeg
ODOARDO FIORAVANTI, 6 st stolar, "Snow", Pedrali, Italien
Slutpris700 SEK
Värdering1 500 SEK
BORDSLAMPA, glas, Flygsfors, 1900-talets mitt_23424a_8dbd57296ff2ff6_lg.jpeg
BORDSLAMPA, glas, Flygsfors, 1900-talets mitt
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
OMEGA, armbandsur, herr, Omega Seamaster, 1900-talets mitt_23373a_8dbd013f341ae9c_lg.jpeg
OMEGA, armbandsur, herr, Omega Seamaster, 1900-talets mitt
Slutpris2 200 SEK
Värdering2 000 SEK
HÖRNSKÅP, allmoge, sk bänkaskåp, 1900-talets andra hälft_23989a_lg.jpeg
HÖRNSKÅP, allmoge, sk bänkaskåp, 1900-talets andra hälft
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
SMYCKESGARNITYR, tenn, Danmark, Broste's, 1950-/60-tal_23630a_8dbd573bd01cd03_lg.jpeg
SMYCKESGARNITYR, tenn, Danmark, Broste's, 1950-/60-tal
Slutpris150 SEK
Värdering300 SEK
SOFFBORD/SIDOBORD, metall och trä, 2000-tal_23733c_8dbd5348475df84_lg.jpeg
SOFFBORD/SIDOBORD, metall och trä, 2000-tal
Slutpris850 SEK
Värdering500 SEK
LAMPKUPA, glas, 1920-/30-tal_23114b_8dbd0a70fcf7773_lg.jpeg
LAMPKUPA, glas, 1920-/30-tal
Slutpris650 SEK
Värdering800 SEK
KARAFF, grönt glas, sannolikt Reijmyre glasbruk, 1900-talets mitt_23438a_8dbd4870b756d01_lg.jpeg
KARAFF, grönt glas, sannolikt Reijmyre glasbruk, 1900-talets mitt
Slutpris350 SEK
Värdering300 SEK
TRÄDGÅRDSMÖBEL, 6 del, 1900-talets första hälft_23643a_8dbd5354d2e25a9_lg.jpeg
TRÄDGÅRDSMÖBEL, 6 del, 1900-talets första hälft
Slutpris2 800 SEK
Värdering4 000 SEK
GRAFISKA BLAD, 2 st, 1800-tal_23959a_lg.jpeg
GRAFISKA BLAD, 2 st, 1800-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
VÄGGHYLLA, allmoge, 1900-tal_23767a_8dbd53532c4270b_lg.jpeg
VÄGGHYLLA, allmoge, 1900-tal
Slutpris450 SEK
Värdering500 SEK
ALBERTO MEDA, kontorsstol, "Meda Conference chair", Vitra, nutida_23967a_lg.jpeg
ALBERTO MEDA, kontorsstol, "Meda Conference chair", Vitra, nutida
Slutpris600 SEK
Värdering1 200 SEK
STAFFAN HOLM, 4 st karmstolar, Swedese, 2000-tal_23788a_8dbd5355e6f2742_lg.jpeg
STAFFAN HOLM, 4 st karmstolar, Swedese, 2000-tal
Slutpris1 900 SEK
Värdering1 200 SEK
TIMO SARPANEVA, vas, glas, "Crocus", Iittala, Finland. 1900-talets andra hälft _23957a_lg.jpeg
TIMO SARPANEVA, vas, glas, "Crocus", Iittala, Finland. 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
ALBERTO MEDA, kontorsstol, "Meda Conference chair", Vitra, nutida _23954a_lg.jpeg
Slutpris600 SEK
Värdering1 200 SEK
SANDIN OCH BÜLOW, snurrfåtölj, "Centrum", Materia, 2000-tal_23846a_8dbd541c52d7cfd_lg.jpeg
SANDIN OCH BÜLOW, snurrfåtölj, "Centrum", Materia, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
HJÖRDIS OLDFORS, golvvas, keramik, "Atoll", Upsala Ekeby, signerad_23888a_8dbd560dba872df_lg.jpeg
HJÖRDIS OLDFORS, golvvas, keramik, "Atoll", Upsala Ekeby, signerad
Slutpris950 SEK
Värdering800 SEK
EMALJGRYTOR, 8 st, miniatyrer, Husqvarna, 1900-talets andra hälft_23449a_8dbd4877b4345ee_lg.jpeg
EMALJGRYTOR, 8 st, miniatyrer, Husqvarna, 1900-talets andra hälft
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
FÅTÖLJ, "Lady", by Home Line, 2000-tal_23727a_8dbd6e90a194f05_lg.jpeg
FÅTÖLJ, "Lady", by Home Line, 2000-tal
Slutpris1 000 SEK
Värdering800 SEK
IGGE KARLSSON, färglitografi, signerad och daterad 91_23679a_8dbd5302f1c5b7f_lg.jpeg
IGGE KARLSSON, färglitografi, signerad och daterad 91
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
ANDREAS WARGENBRANT (född 1967), skulptur, brons, märkt med plakett_23834a_8dbd571c80f259b_lg.jpeg
ANDREAS WARGENBRANT (född 1967), skulptur, brons, märkt med plakett
Slutpris7 000 SEK
Värdering6 000 SEK
SPEGELLAMPETT, rokokostil, 1800-tal_23326a_8dbd0a7755b2878_lg.jpeg
SPEGELLAMPETT, rokokostil, 1800-tal
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
TAKKRONA, metall och glas, hängen av Berit Johansson (1945-2021), 1900-/2000-tal_23955a_lg.jpeg
TAKKRONA, metall och glas, hängen av Berit Johansson (1945-2021), 1900-/2000-tal
Slutpris350 SEK
Värdering800 SEK
CARL MALMSTEN, soffbord, "Ovalen" 2000-tal_23638a_8dbd52f3437be64_lg.jpeg
CARL MALMSTEN, soffbord, "Ovalen" 2000-tal
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, silver, vikt ca 217 g_23687a_8dbd52e75f4f233_lg.jpeg
LJUSSTAKAR, 1 par, silver, vikt ca 217 g
Slutpris350 SEK
Värdering600 SEK
TAKLAMPA, mässing, 1900-talets mitt, möjligen Josef Frank_23945a_lg.jpeg
TAKLAMPA, mässing, 1900-talets mitt, möjligen Josef Frank
Slutpris600 SEK
Värdering600 SEK
FIGURER, 4 st, glas, 1900-talets andra hälft_23918a_lg.jpeg
FIGURER, 4 st, glas, 1900-talets andra hälft
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
KOFFERT, 1900-talets första hälft _23650a_8dbd534601a1f48_lg.jpeg
KOFFERT, 1900-talets första hälft
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
PALL, Blå Station, 2000-tal_23746a_8dbd3d68f2869e5_lg.jpeg
PALL, Blå Station, 2000-tal
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
MODELLBÅTAR, 2 st, 1900-tal_23657a_8dbd57113a6b044_lg.jpeg
MODELLBÅTAR, 2 st, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
BORDSLAMPA, glas, 1900-talets första hälft _23423a_8dbd5fc578d320c_lg.jpeg
BORDSLAMPA, glas, 1900-talets första hälft
Slutpris300 SEK
Värdering300 SEK
VÄGGRELIEF, skuret och bronserat trä, orientalisk, 1900-tal_24058a_lg.jpeg
VÄGGRELIEF, skuret och bronserat trä, orientalisk, 1900-tal
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
NORMANN COPENHAGEN, fåtölj, "Era Lounge Chair Low Wood"_23968a_lg.jpeg
NORMANN COPENHAGEN, fåtölj, "Era Lounge Chair Low Wood"
Slutpris2 200 SEK
Värdering3 000 SEK
MARIA BERNTSEN, kandelaber, stål, "Season", Georg Jensen, 2000-tal_23703a_8dbd573602578b5_lg.jpeg
MARIA BERNTSEN, kandelaber, stål, "Season", Georg Jensen, 2000-tal
Slutpris300 SEK
Värdering300 SEK
NORMANN COPENHAGEN, fåtölj, "Era Lounge Chair Low Wood"_24039a_lg.jpeg
Slutpris2 200 SEK
Värdering3 000 SEK
RESEGRAMMOFON, His masters voice, 1900-talets mitt_23654a_8dbd570e4186821_lg.jpeg
RESEGRAMMOFON, His masters voice, 1900-talets mitt
Slutpris250 SEK
Värdering500 SEK
SANDIN OCH BÜLOW, snurrfåtölj, "Centrum", Materia, 2000-tal_24115a_lg.jpeg
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
BROSCH, silver, Norge, 1900-talets mitt_23628a_8dbd616116a6e7a_lg.jpeg
BROSCH, silver, Norge, 1900-talets mitt
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
MORTEL MED STÖT, kolmårdsmarmor, 1900-tal_24056a_lg.jpeg
MORTEL MED STÖT, kolmårdsmarmor, 1900-tal
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
SYMASKIN, Husqvarna Automatic, sannolikt 1960-tal_23732a_8dbd570eeaf8289_lg.jpeg
SYMASKIN, Husqvarna Automatic, sannolikt 1960-tal
Slutpris850 SEK
Värdering500 SEK
KLAFFBORD, 1800-/1900-tal_23111a_8dbd00c81c4bb73_lg.jpeg
KLAFFBORD, 1800-/1900-tal
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
MATTA, tuftad, orangebrun textil, 1900-/2000-tal, ca 191 x 307 cm_23738a_8dbd6d22ee83d57_lg.jpeg
MATTA, tuftad, orangebrun textil, 1900-/2000-tal, ca 191 x 307 cm
Slutpris800 SEK
Värdering500 SEK
VASER, 3 st, glas, Elme och Reijmyre glasbruk, 1900-talets mitt_23456a_8dbd487873b2534_lg.jpeg
VASER, 3 st, glas, Elme och Reijmyre glasbruk, 1900-talets mitt
Slutpris300 SEK
Värdering300 SEK
GUNNAR BOLIN, hylla, "Nostalgi", Essem Design, samtida_23961a_lg.jpeg
GUNNAR BOLIN, hylla, "Nostalgi", Essem Design, samtida
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
CLUBFÅTÖLJER, 1 par, 1900-talets andra hälft_23582a_8dbd57099644c9f_lg.jpeg
CLUBFÅTÖLJER, 1 par, 1900-talets andra hälft
Slutpris2 200 SEK
Värdering2 500 SEK
CLUBFÅTÖLJER, 1 par, 1900-talets andra hälft_23581a_8dbd570a1efc7a3_lg.jpeg
Slutpris2 200 SEK
Värdering2 500 SEK
CLUBFÅTÖLJER, 1 par, 1900-talets andra hälft_23583a_8dbd5708e63c1b1_lg.jpeg
Slutpris2 400 SEK
Värdering2 500 SEK
ÖRSJÖ BELYSNING, vägglampa, "PJ70", Box Arkitekter, 2000-tal_24122a_lg.jpeg
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 500 SEK