TALLRIKAR, 6 st, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795)_22181a_lg.jpeg
TALLRIKAR, 6 st, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795)
Slutpris2 600 SEK
Värdering2 500 SEK
BYRÅ, gustaviansk stil, 1800-/1900-tal_22045a_8dbbdd4794a3a67_lg.jpeg
BYRÅ, gustaviansk stil, 1800-/1900-tal
Slutpris1 100 SEK
Värdering2 000 SEK
SALONGSBORD, Karl Johanstil, 1800-/1900-tal_22069a_8dbbf39baf05a5b_lg.jpeg
SALONGSBORD, Karl Johanstil, 1800-/1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
URNA, porslin, Kina, 1800-/1900-tal_22269a_lg.jpeg
URNA, porslin, Kina, 1800-/1900-tal
Slutpris6 400 SEK
Värdering9 000 SEK
TAKLAMPA, "Jeeves", Innermost, 2000-tal_22101a_8dbbf553819a0f1_lg.jpeg
TAKLAMPA, "Jeeves", Innermost, 2000-tal
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 SEK
MAJA FJAESTAD (1873-1961), 2 st, blandteknik, signerade_22089a_8dbc009ff514647_lg.jpeg
MAJA FJAESTAD (1873-1961), 2 st, blandteknik, signerade
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
STEKFAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795)_22022a_8dbc02d31a042e7_lg.jpeg
STEKFAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795)
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 800 SEK
EERO AARNIO, "Pingy", Magis, Italien_22251a_lg.jpeg
EERO AARNIO, "Pingy", Magis, Italien
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 500 SEK
TRÄSKÅL, allmoge, 1800-tal_22256a_lg.jpeg
TRÄSKÅL, allmoge, 1800-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
SKÅL OCH SKÅLFAT, keramik, bla Tunisien, 1900-tales andra hälft _22178a_lg.jpeg
SKÅL OCH SKÅLFAT, keramik, bla Tunisien, 1900-tales andra hälft
Slutpris150 SEK
Värdering300 SEK
BORDSUR, förgylld brons, 1800-/1900-tal_22030a_8dbc00984c150ce_lg.jpeg
BORDSUR, förgylld brons, 1800-/1900-tal
Slutpris700 SEK
Värdering1 200 SEK
SOFFA, "Alex", 2000-tal_22257a_lg.jpeg
SOFFA, "Alex", 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
HEDNABORD, allmoge, Dalarna, 1800-tal_22248a_lg.jpeg
HEDNABORD, allmoge, Dalarna, 1800-tal
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 SEK
VICTOR CARRASCO, soffa, Viccarbe, 2000-tal_22253a_lg.jpeg
VICTOR CARRASCO, soffa, Viccarbe, 2000-tal
Slutpris5 000 SEK
Värdering8 000 SEK
SKULPTUR, brons, 1800-talets första hälft_22064a_8dbc02dec85bccd_lg.jpeg
SKULPTUR, brons, 1800-talets första hälft
Slutpris5 400 SEK
Värdering2 000 SEK
GEORGE NELSON, väggur, "Ballclock", Vitra, 2000-tal_22074a_8dbbf714a5647b9_lg.jpeg
GEORGE NELSON, väggur, "Ballclock", Vitra, 2000-tal
Slutpris850 SEK
Värdering800 SEK
 KOMPASS, i trälåda, Silva typ 41, CO 91, Kjellström, Stockholm_22092a_8dbc02f1e7d9cbd_lg.jpeg
KOMPASS, i trälåda, Silva typ 41, CO 91, Kjellström, Stockholm
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
RING, 18k guld, med röda stenar, tot vikt ca 3,9 g_21994a_8dbc02d81664f75_lg.jpeg
RING, 18k guld, med röda stenar, tot vikt ca 3,9 g
Slutpris1 500 SEK
Värdering2 000 SEK
BORDSLAMPA, metall, jugend, 1900-talets första hälft_22071a_8dbc02e69a3d4b7_lg.jpeg
BORDSLAMPA, metall, jugend, 1900-talets första hälft
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
SALONGSBORD, gustaviansk stil, 1900-tal_22114a_8dbc032ff5eb527_lg.jpeg
SALONGSBORD, gustaviansk stil, 1900-tal
Slutpris1 900 SEK
Värdering1 200 SEK
KANDELABRAR, 2 st, smide, 1900-talets mitt_22230a_lg.jpeg
KANDELABRAR, 2 st, smide, 1900-talets mitt
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
STOL, Louis XIV-stil, 1800-/1900-tal_22259a_lg.jpeg
STOL, Louis XIV-stil, 1800-/1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
DAMARMBANDSUR, 6 st, stål, bla Roamer, Brovi, Eweco, 1900-tal_22036a_8dbc02d98630373_lg.jpeg
DAMARMBANDSUR, 6 st, stål, bla Roamer, Brovi, Eweco, 1900-tal
Slutpris350 SEK
Värdering600 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, akvarell, signerad och daterad Harald Lindberg 1975_22068a_8dbc009aa36ab48_lg.jpeg
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, akvarell, signerad och daterad Harald Lindberg 1975
Slutpris450 SEK
Värdering500 SEK
FAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795)_22025a_8dbc02d24501ae8_lg.jpeg
FAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795)
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 800 SEK
STOLAR, 2 st snarlika, allmoge, furu, 1700-/1800-tal_22010a_8dbbf3a54caed46_lg.jpeg
STOLAR, 2 st snarlika, allmoge, furu, 1700-/1800-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
JENNY NYSTRÖM (1854-1946), tusch, signerad_22063a_8dbc009be46672a_lg.jpeg
JENNY NYSTRÖM (1854-1946), tusch, signerad
Slutpris2 600 SEK
Värdering2 000 SEK
ORIENTMATTA, old, ca 236 x 163 cm_22249a_lg.jpeg
ORIENTMATTA, old, ca 236 x 163 cm
Slutpris950 SEK
Värdering1 000 SEK
JAIME HAYON, sidobord, "Piña", Magis, Italien, 2000-tal_22095a_8dbbf3a6eb13b62_lg.jpeg
JAIME HAYON, sidobord, "Piña", Magis, Italien, 2000-tal
Slutpris650 SEK
Värdering800 SEK
SKULPTUR OCH SKÅLAR, 3 del, glas, bla Berit Johansson_22187a_lg.jpeg
SKULPTUR OCH SKÅLAR, 3 del, glas, bla Berit Johansson
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
ORIENTMATTA, Afghan, ca 196 x 103 cm_21996a_8dbc0c3248bf59e_lg.jpeg
ORIENTMATTA, Afghan, ca 196 x 103 cm
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
ARTUR LINDQVIST, trädgårdsmöbel, 5 del, "A2", Grythyttan, 1900-talets andra hälft _21875a_8dbbb6d49b469ba_lg.jpeg
ARTUR LINDQVIST, trädgårdsmöbel, 5 del, "A2", Grythyttan, 1900-talets andra hälft
Slutpris4 000 SEK
Värdering2 500 SEK
TAKLAMPA, "Jeeves", Innermost, 2000-tal_22102a_8dbbf550bd6bcf7_lg.jpeg
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 SEK
BØRGE MOGENSEN, bokhylla, "Öresund", Karl Andersson & Söner, 1950-/60-tal_21783a_8dbba9b73fec2e1_lg.jpeg
BØRGE MOGENSEN, bokhylla, "Öresund", Karl Andersson & Söner, 1950-/60-tal
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 500 SEK
STOLAR, 4 st, "Cobra", Källemo, 1900-/2000-tal_22266a_lg.jpeg
STOLAR, 4 st, "Cobra", Källemo, 1900-/2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
RING, silver, svenska stämplar DE Falköping 1974_22210a_lg.jpeg
RING, silver, svenska stämplar DE Falköping 1974
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
BERTIL VALLIEN, flaska, glas, Boda Artist Collection, 1900-talets andra hälft _22059a_8dbc009d8e88419_lg.jpeg
BERTIL VALLIEN, flaska, glas, Boda Artist Collection, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
BOCKBORD, 1900-tal_22055a_8dbbf398e5aa4d4_lg.jpeg
BOCKBORD, 1900-tal
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 500 SEK
HUNG-MING CHEN & CHEN YEN WEI, loungefåtölj, "Afteroom Lounge", för Menu, Danmark, 2000-tal_22099a_8dbbf3a343150b4_lg.jpeg
HUNG-MING CHEN & CHEN YEN WEI, loungefåtölj, "Afteroom Lounge", för Menu, Danmark, 2000-tal
Slutpris3 600 SEK
Värdering5 000 SEK
 MILAN VOBRUBA (1934-2016), färglitografi, signerad och daterad -76_22033a_8dbbf5635e19161_lg.jpeg
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
SKÅL PÅ FOT, trä, 1900-tal_22116a_8dbc0333bbaafe4_lg.jpeg
SKÅL PÅ FOT, trä, 1900-tal
Slutpris350 SEK
Värdering300 SEK
CARL MALMSTEN, 6 st stolar, "Lilla Åland", Stolab 2015_22096a_8dbbf3a0f3e4da3_lg.jpeg
CARL MALMSTEN, 6 st stolar, "Lilla Åland", Stolab 2015
Slutpris6 200 SEK
Värdering7 000 SEK
WILHELM LINDWALL, akryl, signerad_22060a_8dbc009c9fe3e46_lg.jpeg
WILHELM LINDWALL, akryl, signerad
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
ILLUM WIKKELSØ, fåtölj, "Capella", N Eilersen, Danmark, 1960-tal_22280a_8dbbfe1cb2a0463_lg.jpeg
ILLUM WIKKELSØ, fåtölj, "Capella", N Eilersen, Danmark, 1960-tal
Slutpris3 400 SEK
Värdering3 000 SEK
VÄGGLAMPA, "Fields Parete", Foscarini, Italien, 2000-tal _22084a_8dbbf54d2aebba9_lg.jpeg
VÄGGLAMPA, "Fields Parete", Foscarini, Italien, 2000-tal
Slutpris2 600 SEK
Värdering1 000 SEK
BORDSFOTOGENLAMPOR, 2 st, 1800-/1900-tal_22091a_8dbc02e80532a2a_lg.jpeg
BORDSFOTOGENLAMPOR, 2 st, 1800-/1900-tal
Slutpris150 SEK
Värdering300 SEK
LEKSAKER, 6 st, Steiff, 1900-tal
_22043a_8dbc02efd3880b3_lg.jpeg
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 SEK
KUDDAR, 2 st, rosenkelim, ca 50 x 50 cm_22264a_lg.jpeg
KUDDAR, 2 st, rosenkelim, ca 50 x 50 cm
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK