STOLAR, 4 st, nyrokoko, 1800-/1900-tal
Slutpris350 SEK
Värdering500 SEK
KONSOLUR, rokokostil, 1900-talets första hälft
Slutpris3 600 SEK
Värdering4 000 SEK
SKÅLFAT, silver, vikt ca 115 g
Slutpris600 SEK
Värdering600 SEK
VASER, 1 par, nysilver, orientaliska, 1800-/1900-tal
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Slutpris3 800 SEK
Värdering4 000 SEK
KAFFESERVIS, 3 del, silver, Gustaf Möllenborg, Stockholm 1896, tot vikt ca 1 410 g
Slutpris9 200 SEK
Värdering8 000 SEK
MATSKEDAR, 12 st, silver, Carl Olof Holm, Norrköping 1852, tot vikt ca 465 g
Slutpris2 000 SEK
Värdering3 000 SEK
KAFFESERVIS, 3 del, silver, sannolikt 1900-talets första hälft, tot vikt ca 710 g
Slutpris3 600 SEK
Värdering4 000 SEK
SÅSSNIPA, silver, vikt ca 100 g
Slutpris450 SEK
Värdering500 SEK
THOMAS HELLSTRÖM, figur, keramik, Nittsjö, 1900-talets andra hälft
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
STOP, silver, Walker & Hall, Sheffield, England 1949, vikt ca 315 g
Slutpris1 900 SEK
Värdering2 000 SEK
BORDSFOTOGENLAMPA, vitmetall, sent 1800-tal
Slutpris2 200 SEK
Värdering800 SEK
KNUD KYHN, figurin, stengods, Royal Copenhagen, Danmark, 1900-talets andra hälft
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
LENNART DERWINGER (1937-2005), olja på duk, signerad och daterad -91
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
LOCKURNOR, 1 par, porslin, Kina, sannolikt 1900-talets andra hälft
Slutpris750 SEK
Värdering1 200 SEK
DAVID WALLIN (1876-1957), olja på pannå, signerad
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
PETER PAUL RUBENS, kopia efter, omkring år 1700, olja på pannå
Slutpris13 500 SEK
Värdering8 000 SEK
FAT, 6 st, silver, sannolikt orientaliska, tot vikt ca 790 g
Slutpris3 800 SEK
Värdering4 000 SEK
VAS, porslin, Kina, sannolikt Guangxu (1875-1908)
Slutpris14 000 SEK
Värdering5 000 SEK
STOP, silver, CH Hallberg, Stockholm 1913, vikt ca 1 256 g
Slutpris7 200 SEK
Värdering7 000 SEK
KAFFESERVIS, 4 del, silver, tot vikt ca 840 g
Slutpris4 000 SEK
Värdering5 500 SEK
SKÅL PÅ FOT, silver, J Anderson, Stockholm, otydlig årsstämpel 1924, vikt ca 1130 g
Slutpris5 400 SEK
Värdering6 000 SEK
OKÄND KONSTNÄR, olja på plåt, 1800-tal
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 200 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, glas, sannolikt tidigt 1900-tal
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
VASER, 1 par, silver, Frankrike, 1800-talets andra hälft, tot vikt ca 820 g
Slutpris5 200 SEK
Värdering5 000 SEK
VITRINSKÅP, rokokostil, 1900-tal
Slutpris1 600 SEK
Värdering2 000 SEK
LOCKURNA, porslin, Kina, 1800-/1900-tal
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
MATSALSBORD, 1900-talets andra hälft
Slutpris550 SEK
Värdering800 SEK
Slutpris1 900 SEK
Värdering1 500 SEK
SKULPTURER, 3 st,, sannolikt nefrit, orientaliska, 1900-tal
Slutpris250 SEK
Värdering500 SEK
FIGURIN, porslin, Waldemar Lindström, Rörstrand, 1900-tal
Slutpris450 SEK
Värdering600 SEK
Slutpris1 500 SEK
Värdering800 SEK
STOP, silver, Langlands & Robertson. Newcastle 1779, vikt ca 316 g
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 500 SEK
LINDORM LILJEFORS (1909-1985), olja på duk, signerad och daterad 55
Slutpris7 600 SEK
Värdering4 000 SEK
Slutpris1 300 SEK
Värdering500 SEK
DOSA, silver, 1900-tal, tot vikt ca 165 g
Slutpris450 SEK
Värdering500 SEK
VASER, 1 par, porslin, Kina, sannolikt 1900-tal
Slutpris11 000 SEK
Värdering1 200 SEK
BOCKBORD, allmoge, 1700-tal_22054a_8dbbf399982f21f_lg.jpeg
BOCKBORD, allmoge, 1700-tal
Slutpris3 200 SEK
Värdering2 000 SEK
LARS HUCK HULTGREN (1931-2018), färglitografi, signerad_22079a_8dbbf55c421a29a_lg.jpeg
LARS HUCK HULTGREN (1931-2018), färglitografi, signerad
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
GOLVLAMPA, EWÅ, 1950-/60-tal_22085a_8dbbf565a636297_lg.jpeg
GOLVLAMPA, EWÅ, 1950-/60-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
SIDOBORD, Bruunmunch, Danmark, 2000-tal_22098a_8dbbf3aacb89d15_lg.jpeg
SIDOBORD, Bruunmunch, Danmark, 2000-tal
Slutpris800 SEK
Värdering1 200 SEK
KAJ FOGELBERG, skulptur, stengods, signerad och numrerad 313/450_22142a_lg.jpeg
KAJ FOGELBERG, skulptur, stengods, signerad och numrerad 313/450
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
FAT, silver, Eskilstuna 1958, vikt ca 560 g_22061a_8dbc00a9dc0c0a1_lg.jpeg
FAT, silver, Eskilstuna 1958, vikt ca 560 g
Slutpris2 600 SEK
Värdering3 000 SEK
BYRÅ, rokokostil, 1900-talets mitt_22034a_8dbc031f0fe6c0b_lg.jpeg
BYRÅ, rokokostil, 1900-talets mitt
Slutpris250 SEK
Värdering500 SEK
 LJUSSTAKAR, 2 st, trä, Taserud, 1900-tal_22090a_8dbc00a5b541f7c_lg.jpeg
LJUSSTAKAR, 2 st, trä, Taserud, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
SPEGEL MED LAMPETTER, 3 del, tenn, 1900-talets första hälft_22198a_lg.jpeg
SPEGEL MED LAMPETTER, 3 del, tenn, 1900-talets första hälft
Slutpris150 SEK
Värdering300 SEK
VÄGGSKÅP, allmoge, furu, 1700-/1800-tal_22016a_8dbbf39c5447f57_lg.jpeg
VÄGGSKÅP, allmoge, furu, 1700-/1800-tal
Slutpris800 SEK
Värdering1 200 SEK
SPEGEL, rokokostil, 1900-talets andra hälft_22032a_8dbbf56405eb7bc_lg.jpeg
SPEGEL, rokokostil, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK