OLLE ALBERIUS, 3 st ytterfoder, glas, "Flora", Orrefors, 1900-talets andra hälft _22332a_8dbc4e3f8a350e9_lg.jpeg
OLLE ALBERIUS, 3 st ytterfoder, glas, "Flora", Orrefors, 1900-talets andra hälft
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
OLLE ALBERIUS, 3 st ytterfoder, glas, "Flora", Orrefors, 1900-talets andra hälft _22333a_8dbc4e4e339e617_lg.jpeg
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
BRICKBORD, HAY, "Tray Table", samtida_22364a_8dbc4ca072ed9b4_lg.jpeg
BRICKBORD, HAY, "Tray Table", samtida
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
FOLKE RICKLUND (1900-1986), olja på pannå, signerad och daterad -73_22432a_8dbc59d67e74806_lg.jpeg
Slutpris500 SEK
Värdering1 000 SEK
KAFFE- OCH MOCKASKEDAR, 6+6 st, silver, tot vikt 145 g_22337a_8dbc6456d9d77ac_lg.jpeg
KAFFE- OCH MOCKASKEDAR, 6+6 st, silver, tot vikt 145 g
Slutpris650 SEK
Värdering500 SEK
SKRIVBORD, 1800-/1900-tal_21654a_8dbb9bbdf61efef_lg.jpeg
SKRIVBORD, 1800-/1900-tal
Slutpris600 SEK
Värdering1 200 SEK
COLLIER, silver, 1900-talets andra hälft _22438a_8dbc644bb4326c8_lg.jpeg
COLLIER, silver, 1900-talets andra hälft
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
KENNETH BERGENBLAD, soffa, "Rib 573-1", NC Nordic Care, 2000-tal_22658a_lg.jpeg
KENNETH BERGENBLAD, soffa, "Rib 573-1", NC Nordic Care, 2000-tal
Slutpris700 SEK
Värdering800 SEK
SKEDAR, 18 st, silver, tot vikt ca 269 g_22336a_8dbc64576f93a27_lg.jpeg
SKEDAR, 18 st, silver, tot vikt ca 269 g
Slutpris1 300 SEK
Värdering700 SEK
BOKHYLLOR, 1 par, 1930-/40-tal_22358a_8dbc4c9c6fea628_lg.jpeg
BOKHYLLOR, 1 par, 1930-/40-tal
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 200 SEK
RINGAR, 2 st, 18k guld, tot vikt ca 10 g_22593a_8dbc644cde7493f_lg.jpeg
RINGAR, 2 st, 18k guld, tot vikt ca 10 g
Slutpris4 000 SEK
Värdering5 000 SEK
SPEGEL, gustaviansk stil, 2000-tal_22747a_lg.jpeg
SPEGEL, gustaviansk stil, 2000-tal
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
PRYDNADSTRÄD, orientaliskt, med halvädelstenar, 1900-talets andra hälft _22788a_lg.jpeg
PRYDNADSTRÄD, orientaliskt, med halvädelstenar, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 800 SEK
KJELL ÅSLUND (född 1948), färglitografi, signerad och numrerad 3/25_22377a_8dbc64143946b7a_lg.jpeg
KJELL ÅSLUND (född 1948), färglitografi, signerad och numrerad 3/25
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
GOLVLAMPA MED BORD, 1920-/30-tal_22386a_8dbc4cb4a03142b_lg.jpeg
GOLVLAMPA MED BORD, 1920-/30-tal
Slutpris1 200 SEK
Värdering500 SEK
HANS J WEGNER, sybord, för Andreas Tuck, Odense, Danmark, 1950-/60-tal_22767a_lg.jpeg
HANS J WEGNER, sybord, för Andreas Tuck, Odense, Danmark, 1950-/60-tal
Slutpris3 400 SEK
Värdering4 000 SEK
MILAN VOBRUBA, 3 del, glas, Gusum, 1900-talets andra hälft _22428a_8dbc59dc34d90e5_lg.jpeg
MILAN VOBRUBA, 3 del, glas, Gusum, 1900-talets andra hälft
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
PERMOBIL/ELSCOOTER, Invacare Leo_22361a_8dbc4c987f17948_lg.jpeg
PERMOBIL/ELSCOOTER, Invacare Leo
Slutpris3 000 SEK
Värdering5 000 SEK
BARSTOLAR, 3 st, Ikea, 2000-tal_22466a_8dbc6699a5011fb_lg.jpeg
BARSTOLAR, 3 st, Ikea, 2000-tal
Slutpris350 SEK
Värdering500 SEK
SMYCKEN, bla förgyllt silver, 1900-talets andra hälft _22439a_8dbc644b1cea826_lg.jpeg
SMYCKEN, bla förgyllt silver, 1900-talets andra hälft
Slutpris250 SEK
Värdering500 SEK
VAS, emaljarbete, Kina, 1900-tal_22610a_8dbc64eb2e27c79_lg.jpeg
VAS, emaljarbete, Kina, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
VAS, uranglas, Reijmyre glasbruk, 1900-talets andra hälft _22443a_8dbc59db8ed42d7_lg.jpeg
VAS, uranglas, Reijmyre glasbruk, 1900-talets andra hälft
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
ALBERT SJÖSTRÖM (1883-1963), olja på pannå, signerad och daterad 1942
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
STOP, silver, K Anderson, Stockholm 1896, vikt ca 989 g
Slutpris6 200 SEK
Värdering5 000 SEK
PELARBORD, 2 st, 1900-telaets andra hälft
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
GUSTAF ADOLF FAHLE (1906–1989), olja på duk, signerad och daterad Skötbåtar i is Fyrudden -70
Slutpris800 SEK
Värdering500 SEK
GUSTAF ADOLF FAHLE (1906–1989), olja på duk, signerad och daterad Måsskaren Harstena -68
Slutpris750 SEK
Värdering500 SEK
PRESENTERFAT, silver, CG Hallberg, Stockholm 1952, vikt ca 580 g
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 500 SEK
STEFAN ENGLESSON, ljusstakar, 4 st, Sverige, 1900-talets andra hälft
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
STOP, silver, William Shaw o William Priest, London ca 1750, vikt ca 327 g
Slutpris2 400 SEK
Värdering2 500 SEK
MINIATYRURNOR, 1 par, silver, London 1887, vikt ca 185 g
Slutpris950 SEK
Värdering1 000 SEK
JOHAN KINDBORG (1861-1907), olja på duk, signerad och daterad 04
Slutpris800 SEK
Värdering2 000 SEK
ROYAL COPENHAGEN, matservis, 23 delar, "Blå Blomst", porslin, 1900-talets andra hälft
Slutpris2 200 SEK
Värdering1 500 SEK
ROYAL COPENHAGEN, kaffeservis, 31 delar, "Blå Blomst", porslin, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 000 SEK
STOP, silver, James Kirkup, Newcastle ca 1717/18, vikt ca 1 030 g
Slutpris7 200 SEK
Värdering6 000 SEK
Slutpris1 400 SEK
Värdering2 000 SEK
SPARBÖSSOR, 1 par, mässing, Östgötabanken, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
VASER, 1 par, silver, orientaliska, tot vikt ca 218 g
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 000 SEK
ANSHELM DAHL (1897-1964), olja på duk, signerad
Slutpris350 SEK
Värdering600 SEK
TERRIN, tenn, 1800-tal
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
DAVID WALLIN (1876-1957), olja på pannå, signerad
Slutpris600 SEK
Värdering300 SEK
PRESENTERFAT, silver, 1800-/1900-tal, vikt ca 1 650 g
Slutpris8 600 SEK
Värdering8 000 SEK
SEVERIN NILSON (1846-1918), 1 par, olja på duk, signerade
Slutpris10 000 SEK
Värdering6 000 SEK
TAKLYKTA, 1900-talets andra hälft
Slutpris900 SEK
Värdering1 500 SEK
FAT, 5 st, silver, tot vikt ca 314 g
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 800 SEK
LEONARD WIEDH (1866-1938), olja på duk, signerad
Slutpris750 SEK
Värdering1 000 SEK
BARTOLOMÉ ESTEBAN MURILLO, kopia efter, olja på duk, sannolikt 1700-tal
Slutpris7 400 SEK
Värdering8 000 SEK