HEE WELLIN, fåtölj samt ottoman, "About a lounge 82", samtida_26742a_lg.jpeg
HEE WELLIN, fåtölj samt ottoman, "About a lounge 82", samtida
Slutpris1 100 SEK
Värdering6 000 SEK
JORGE PENSI, stolar, 8 st, "Bikini chair", 2000-tal_32715a_8dc5937e1e8dab0_lg.jpeg
JORGE PENSI, stolar, 8 st, "Bikini chair", 2000-tal
SlutprisInga bud
Värdering800 SEK
JORGE PENSI, stolar, 8 st, "Bikini chair", 2000-tal_32714a_8dc5937d90e063c_lg.jpeg
Slutpris300 SEK
Värdering800 SEK
JORGE PENSI, stolar, 8 st, "Bikini chair", 2000-tal_32713a_8dc5937cc3dd408_lg.jpeg
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
BIRGER STRÅÅT (1914-2008), olja på pannå, signerad_32995a_lg.jpeg
BIRGER STRÅÅT (1914-2008), olja på pannå, signerad
SlutprisInga bud
Värdering400 SEK
GLASFÖREMÅL, 3 del, bla karaff Kastrup Holmegaard, 1900-talets andra hälft _32991a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering800 SEK
ADOLF RELLING, sybord, teak, "Syklus", Rastad & Relling, Rasmus Solberg Møbelverksted, Norge, formgiven 1962._33013a_lg.jpeg
Slutpris1 400 SEK
Värdering3 000 SEK
YTTERFODER, koppar, 1800-/1900-tal_32741a_8dc5a009b7614fe_lg.jpeg
YTTERFODER, koppar, 1800-/1900-tal
Slutpris150 SEK
Värdering300 SEK
BARSTOLAR, 3 st, "3D Bar Stool", Gubi, formgiven av Komplot Design, 2000-tal_33002a_lg.jpeg
BARSTOLAR, 3 st, "3D Bar Stool", Gubi, formgiven av Komplot Design, 2000-tal
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 000 SEK
TAKLAMPA, By Rydéns, 2000-tal_32945a_lg.jpeg
TAKLAMPA, By Rydéns, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
SNURRSTOL, 2000-tal_32968a_lg.jpeg
SNURRSTOL, 2000-tal
SlutprisInga bud
Värdering400 SEK
TALJOR, 5 st, trä och smide, 1800-/1900-tal_32785a_8dc5a2b0b05c73e_lg.jpeg
TALJOR, 5 st, trä och smide, 1800-/1900-tal
Slutpris450 SEK
Värdering400 SEK
TALJOR, 3 st, trä och smide, 1800-/1900-tal_32786a_8dc5a2b01bfe22a_lg.jpeg
TALJOR, 3 st, trä och smide, 1800-/1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
MATTA, galleri, Marocko, ull, ca 295 x 72 cm_32923a_8dc5ac207ecdb86_lg.jpeg
MATTA, galleri, Marocko, ull, ca 295 x 72 cm
Slutpris850 SEK
Värdering2 000 SEK
ANDERSSEN & VOLL, fåtölj med ottoman, "Brasilia", Menu_27372a_lg.jpeg
ANDERSSEN & VOLL, fåtölj med ottoman, "Brasilia", Menu
Slutpris5 000 SEK
Värdering12 000 SEK
STOLAR, 1 par, senbarock stil, 1900-tal_32697a_8dc59363a3c80f8_lg.jpeg
STOLAR, 1 par, senbarock stil, 1900-tal
Slutpris400 SEK
Värdering1 000 SEK
BOKSTÖD, 1 par, mässing, sannolikt 1900-talets andra hälft _32739a_8dc5a007e5fe658_lg.jpeg
BOKSTÖD, 1 par, mässing, sannolikt 1900-talets andra hälft
Slutpris650 SEK
Värdering300 SEK
ISKOS-BERLIN, pall, "Soft Edge 70" HAY, samtida_33004a_lg.jpeg
ISKOS-BERLIN, pall, "Soft Edge 70" HAY, samtida
SlutprisInga bud
Värdering600 SEK
FIGURINER, 2 st, porslin, MJ Hummel, Goebel, 1900-talets andra hälft _32866a_8dc5ace07d093d9_lg.jpeg
FIGURINER, 2 st, porslin, MJ Hummel, Goebel, 1900-talets andra hälft
SlutprisInga bud
Värdering400 SEK
BERTIL WAHLBERG (1923-1980), olja på pannå, signerad_32792a_8dc59ff113cc6b8_lg.jpeg
BERTIL WAHLBERG (1923-1980), olja på pannå, signerad
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
TAKLAMPA, vitlackerad metall, 1900-talets andra hälft _32994a_lg.jpeg
TAKLAMPA, vitlackerad metall, 1900-talets andra hälft
SlutprisInga bud
Värdering300 SEK
SÄNGBORD, 1 par, 1800-/1900-tal_33014a_lg.jpeg
SÄNGBORD, 1 par, 1800-/1900-tal
Slutpris1 100 SEK
Värdering2 500 SEK
BARSTOL OCH BORD, 2 del, grönlackerad metall, "Bistro", Fermob, 2000-tal_33041a_lg.jpeg
BARSTOL OCH BORD, 2 del, grönlackerad metall, "Bistro", Fermob, 2000-tal
Slutpris550 SEK
Värdering800 SEK
GLASMÅLNING, 1800-/1900-tal_32746a_8dc59ff07125914_lg.jpeg
GLASMÅLNING, 1800-/1900-tal
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 500 SEK
DAMARMBANDSUR, dam, Omega De Ville, 1900-talets andra hälft _32135a_8dc4f2fe18ecd78_lg.jpeg
DAMARMBANDSUR, dam, Omega De Ville, 1900-talets andra hälft
Slutpris350 SEK
Värdering1 200 SEK
ÖRHÄNGEN OCH HÄNGE, 3 del, guld/silver, 1900-tal_32687a_8dc59360572a308_lg.jpeg
ÖRHÄNGEN OCH HÄNGE, 3 del, guld/silver, 1900-tal
Slutpris400 SEK
Värdering600 SEK
ISKOS BERLIN, karmstol/fåtölj, "Fiber Armchair", för Muuto, nutida_32698a_8dc593674a5f169_lg.jpeg
ISKOS BERLIN, karmstol/fåtölj, "Fiber Armchair", för Muuto, nutida
Slutpris400 SEK
Värdering1 500 SEK
ROLEX, 2 st, läderetuier, sannolikt sent 1900-tal_32108a_8dc4f20bb5e4da9_lg.jpeg
ROLEX, 2 st, läderetuier, sannolikt sent 1900-tal
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
ROLEX, schatull, 1900-talets andra hälft _32141a_8dc4f0e8de09bc1_lg.jpeg
ROLEX, schatull, 1900-talets andra hälft
Slutpris450 SEK
Värdering1 000 SEK
TAKLAMPA, swedish grace, 1900-talets första hälft_32670a_8dc59ff4dd6f28f_lg.jpeg
TAKLAMPA, swedish grace, 1900-talets första hälft
Slutpris500 SEK
Värdering2 000 SEK
ORIENTMATTA, Ardabil, ca 295 x 195 cm_33031a_lg.jpeg
ORIENTMATTA, Ardabil, ca 295 x 195 cm
SlutprisInga bud
Värdering5 000 SEK
GOLVLAMPA, vitmetall, 2000-tal_32799a_8dc5a3180125c33_lg.jpeg
GOLVLAMPA, vitmetall, 2000-tal
Slutpris400 SEK
Värdering300 SEK
DAVID GECKELER, 1 par, barstolar, "Nerd", Muuto, 2000-tal_32937a_lg.jpeg
DAVID GECKELER, 1 par, barstolar, "Nerd", Muuto, 2000-tal
SlutprisInga bud
Värdering1 000 SEK
BIRGER STRÅÅT (1914-2008), olja på pannå, signerad_33010a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering400 SEK
FERRUCIO LAVIANI, taklampa, "Fly", Kartell, Italien_32936a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering500 SEK
MATTA, Kelim, ca 292 x 201 cm_32999a_lg.jpeg
MATTA, Kelim, ca 292 x 201 cm
Slutpris2 400 SEK
Värdering6 000 SEK
HÄNGE MED KEDJA, silver, med lila och vita stenar, 1900-/2000-tal_32685a_8dc5935f4473ebd_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering300 SEK
KISTA, orientalisk, skuret trä, 1900-tal_32737a_8dc59fed6b03ab4_lg.jpeg
KISTA, orientalisk, skuret trä, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
FERRUCIO LAVIANI, taklampa, "Fly", Kartell, Italien_32961a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering500 SEK
JORGE PENSI, stolar, 16 st, "Bikini chair", 2000-tal_32712a_8dc593783476866_lg.jpeg
JORGE PENSI, stolar, 16 st, "Bikini chair", 2000-tal
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 500 SEK
JORGE PENSI, stolar, 16 st, "Bikini chair", 2000-tal_32710a_8dc59376b24a703_lg.jpeg
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 500 SEK
BROSCHNÅL, 18k guld, med turkos och orientpärlor, GD & Co 1972, vikt ca 1,9 g_33003a_lg.jpeg
BROSCHNÅL, 18k guld, med turkos och orientpärlor, GD & Co 1972, vikt ca 1,9 g
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 SEK
FÅTÖLJ, metall, 2000-tal_32878a_8dc5a314ea2551b_lg.jpeg
FÅTÖLJ, metall, 2000-tal
Slutpris300 SEK
Värdering600 SEK
ORIENTMATTA, ca 296 x 199 cm_32951a_lg.jpeg
ORIENTMATTA, ca 296 x 199 cm
Slutpris2 200 SEK
Värdering4 000 SEK
MATTA, galleri, Marocko, ull, ca 280 x 88 cm_33006a_lg.jpeg
MATTA, galleri, Marocko, ull, ca 280 x 88 cm
Slutpris1 500 SEK
Värdering2 500 SEK
VICKE LINDSTRAND, vas, glas, Kosta Boda, 1900-talets andra hälft _32780a_8dc5ac07c933bde_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering300 SEK
JERZY PRZYBYL (Polen, född 1943), blandteknik, signerad och daterad 75_32952a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering600 SEK
RONAN & ERWAN BOUROULLEC, stol, "Belleville", för Vitra_33007a_lg.jpeg
RONAN & ERWAN BOUROULLEC, stol, "Belleville", för Vitra
Slutpris250 SEK
Värdering1 000 SEK

ÄNDRADE ÖPPETTIDER:
30/4 12.30 - 15.00, 1/5 STÄNGT