HEE WELLIN, fåtölj samt ottoman, "About a lounge 82", samtida
Slutpris1 100 SEK
Värdering6 000 SEK
JORGE PENSI, stolar, 8 st, "Bikini chair", 2000-tal
SlutprisInga bud
Värdering800 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering800 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
BIRGER STRÅÅT (1914-2008), olja på pannå, signerad
SlutprisInga bud
Värdering400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering800 SEK
Slutpris1 400 SEK
Värdering3 000 SEK
YTTERFODER, koppar, 1800-/1900-tal
Slutpris150 SEK
Värdering300 SEK
BARSTOLAR, 3 st, "3D Bar Stool", Gubi, formgiven av Komplot Design, 2000-tal
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 000 SEK
TAKLAMPA, By Rydéns, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
SNURRSTOL, 2000-tal
SlutprisInga bud
Värdering400 SEK
TALJOR, 5 st, trä och smide, 1800-/1900-tal
Slutpris450 SEK
Värdering400 SEK
TALJOR, 3 st, trä och smide, 1800-/1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
MATTA, galleri, Marocko, ull, ca 295 x 72 cm
Slutpris850 SEK
Värdering2 000 SEK
ANDERSSEN & VOLL, fåtölj med ottoman, "Brasilia", Menu
Slutpris5 000 SEK
Värdering12 000 SEK
STOLAR, 1 par, senbarock stil, 1900-tal
Slutpris400 SEK
Värdering1 000 SEK
BOKSTÖD, 1 par, mässing, sannolikt 1900-talets andra hälft
Slutpris650 SEK
Värdering300 SEK
ISKOS-BERLIN, pall, "Soft Edge 70" HAY, samtida
SlutprisInga bud
Värdering600 SEK
FIGURINER, 2 st, porslin, MJ Hummel, Goebel, 1900-talets andra hälft
SlutprisInga bud
Värdering400 SEK
BERTIL WAHLBERG (1923-1980), olja på pannå, signerad
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
TAKLAMPA, vitlackerad metall, 1900-talets andra hälft
SlutprisInga bud
Värdering300 SEK
SÄNGBORD, 1 par, 1800-/1900-tal
Slutpris1 100 SEK
Värdering2 500 SEK
BARSTOL OCH BORD, 2 del, grönlackerad metall, "Bistro", Fermob, 2000-tal
Slutpris550 SEK
Värdering800 SEK
GLASMÅLNING, 1800-/1900-tal
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 500 SEK
DAMARMBANDSUR, dam, Omega De Ville, 1900-talets andra hälft
Slutpris350 SEK
Värdering1 200 SEK
ÖRHÄNGEN OCH HÄNGE, 3 del, guld/silver, 1900-tal
Slutpris400 SEK
Värdering600 SEK
ISKOS BERLIN, karmstol/fåtölj, "Fiber Armchair", för Muuto, nutida
Slutpris400 SEK
Värdering1 500 SEK
ROLEX, 2 st, läderetuier, sannolikt sent 1900-tal
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
ROLEX, schatull, 1900-talets andra hälft
Slutpris450 SEK
Värdering1 000 SEK
TAKLAMPA, swedish grace, 1900-talets första hälft
Slutpris500 SEK
Värdering2 000 SEK
ORIENTMATTA, Ardabil, ca 295 x 195 cm
SlutprisInga bud
Värdering5 000 SEK
GOLVLAMPA, vitmetall, 2000-tal
Slutpris400 SEK
Värdering300 SEK
DAVID GECKELER, 1 par, barstolar, "Nerd", Muuto, 2000-tal
SlutprisInga bud
Värdering1 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 SEK
MATTA, Kelim, ca 292 x 201 cm
Slutpris2 400 SEK
Värdering6 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 SEK
KISTA, orientalisk, skuret trä, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 SEK
JORGE PENSI, stolar, 16 st, "Bikini chair", 2000-tal
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 500 SEK
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 500 SEK
BROSCHNÅL, 18k guld, med turkos och orientpärlor, GD & Co 1972, vikt ca 1,9 g
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 SEK
FÅTÖLJ, metall, 2000-tal
Slutpris300 SEK
Värdering600 SEK
ORIENTMATTA, ca 296 x 199 cm
Slutpris2 200 SEK
Värdering4 000 SEK
MATTA, galleri, Marocko, ull, ca 280 x 88 cm
Slutpris1 500 SEK
Värdering2 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 SEK
RONAN & ERWAN BOUROULLEC, stol, "Belleville", för Vitra
Slutpris250 SEK
Värdering1 000 SEK
ÄNDRADE ÖPPETTIDER:
30/4 12.30 - 15.00, 1/5 STÄNGT