STORMLYKTA, Optimus, 1350/350CP_32363a_8dc53c132874292_lg.jpeg
STORMLYKTA, Optimus, 1350/350CP
Slutpris300 SEK
Värdering800 SEK
ERIK HÖGLUND, 6 st snapsglas, glas, 1900-tal_32623a_lg.jpeg
ERIK HÖGLUND, 6 st snapsglas, glas, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
SKRIVBORDSLAMPOR, 1 par, vitlackerad metall, "Ninety", Luxo, 2000-tal_32610a_lg.jpeg
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
VAS SAMT LJUSSTAKAR, 1 par, glas, 1900-tal_32498a_8dc54aef18e5285_lg.jpeg
VAS SAMT LJUSSTAKAR, 1 par, glas, 1900-tal
Slutpris350 SEK
Värdering500 SEK
POKAL, silver, 1900-tal, vikt ca 394 g_32406a_8dc54801dc17909_lg.jpeg
POKAL, silver, 1900-tal, vikt ca 394 g
Slutpris2 400 SEK
Värdering2 000 SEK
FAT, silver, GAB 1947, vikt ca 395 g_32457a_8dc548110f16c19_lg.jpeg
FAT, silver, GAB 1947, vikt ca 395 g
Slutpris2 400 SEK
Värdering2 000 SEK
ÖRHÄNGEN, 1 par, 18k guld, tot vikt ca 2 g_32423a_8dc5544040b097c_lg.jpeg
ÖRHÄNGEN, 1 par, 18k guld, tot vikt ca 2 g
Slutpris400 SEK
Värdering300 SEK
MATTA, Kelim, marockansk design, ca 302 x 209 cm_32566a_lg.jpeg
MATTA, Kelim, marockansk design, ca 302 x 209 cm
Slutpris1 100 SEK
Värdering6 000 SEK
LJUSKRONA, gustaviansk stil, 1900-tal_32430a_8dc54a170e2348a_lg.jpeg
LJUSKRONA, gustaviansk stil, 1900-tal
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
SERVERINGSBESTICK, 9 del, silver, tot vikt ca 220 g_32503a_8dc554432a24298_lg.jpeg
SERVERINGSBESTICK, 9 del, silver, tot vikt ca 220 g
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 SEK
LJUSLYKTA, glas, 1900-talets andra hälft_32417a_8dc54809b13682a_lg.jpeg
LJUSLYKTA, glas, 1900-talets andra hälft
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
LARS SJÖSTRÖM (född 1942), färglitografi, signerad och numrerad 396/500_32618a_lg.jpeg
LARS SJÖSTRÖM (född 1942), färglitografi, signerad och numrerad 396/500
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
TAVLOR, 7 st, marin stil, 2000-tal_32521a_8dc54a1096f72d5_lg.jpeg
TAVLOR, 7 st, marin stil, 2000-tal
SlutprisInga bud
Värdering300 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, 1800-tal_32435a_8dc547f288be0de_lg.jpeg
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, 1800-tal
Slutpris2 400 SEK
Värdering4 000 SEK
KITTEL MED LOCK, koppar, 1800-tal_32477a_8dc54aa13b83ab1_lg.jpeg
KITTEL MED LOCK, koppar, 1800-tal
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
NÅLFAT OCH SUPKOPPAR, 3 del, silver, tot vikt ca 97 g_32464a_8dc54aa0090560a_lg.jpeg
NÅLFAT OCH SUPKOPPAR, 3 del, silver, tot vikt ca 97 g
Slutpris500 SEK
Värdering300 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, signerad R Stålberg, 1900-tal_32434a_8dc547f1f031f6a_lg.jpeg
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, signerad R Stålberg, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
SALONGSBORD, Louis XIV-stil, 1900-talets första hälft _32529a_lg.jpeg
SALONGSBORD, Louis XIV-stil, 1900-talets första hälft
Slutpris2 600 SEK
Värdering5 000 SEK
STOL, Swopper Classic, ergonomisk arbetsstol, 2000-tal_32266a_8dc4f0671e7e74d_lg.jpeg
STOL, Swopper Classic, ergonomisk arbetsstol, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
SPEGELBYRÅ, 1900-talets första hälft_32372a_8dc547e6eaa372b_lg.jpeg
SPEGELBYRÅ, 1900-talets första hälft
Slutpris450 SEK
Värdering600 SEK
WILHELM KÅGE, fat och ask, stengods, "Argenta", Gustavsberg, 1900-talets första hälft _32383a_8dc53c1b3c469d8_lg.jpeg
WILHELM KÅGE, fat och ask, stengods, "Argenta", Gustavsberg, 1900-talets första hälft
Slutpris600 SEK
Värdering400 SEK
STOL, Swopper Classic, ergonomisk arbetsstol, 2000-tal_32264a_8dc4f0683a88ac2_lg.jpeg
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
BULJONGKOPPAR MED FAT, 8 st, porslin, Rosenthal, 1900-talets andra hälft _32027a_8dc4f06085e1827_lg.jpeg
BULJONGKOPPAR MED FAT, 8 st, porslin, Rosenthal, 1900-talets andra hälft
Slutpris450 SEK
Värdering400 SEK
KURT LINDBLOM, 4 st, tenntavlor, 1900-tal_32418a_8dc54a11cfe533a_lg.jpeg
KURT LINDBLOM, 4 st, tenntavlor, 1900-tal
SlutprisInga bud
Värdering400 SEK
BYRÅ, rokokostil, 1900-tal_32343a_8dc53c3041111d7_lg.jpeg
BYRÅ, rokokostil, 1900-tal
Slutpris950 SEK
Värdering1 500 SEK
HERMAN MILLER, skrivbordsstol. 2000-tal_32394a_8dc53c311cccec3_lg.jpeg
HERMAN MILLER, skrivbordsstol. 2000-tal
Slutpris1 600 SEK
Värdering2 500 SEK
COUPESKÅLAR, 9 st, glas, Reijmyre glasbruk, 1900-talets andra hälft _32454a_8dc54813a70d9c8_lg.jpeg
COUPESKÅLAR, 9 st, glas, Reijmyre glasbruk, 1900-talets andra hälft
Slutpris350 SEK
Värdering400 SEK
SKULPTUR, glas, 1900-talets andra hälft_32414a_8dc5480a512171c_lg.jpeg
SKULPTUR, glas, 1900-talets andra hälft
SlutprisInga bud
Värdering300 SEK
SKRIVBORDSLAMPOR, 1 par, grålackerad metall, Luxo, 2000-tal_32603a_lg.jpeg
SKRIVBORDSLAMPOR, 1 par, grålackerad metall, Luxo, 2000-tal
SlutprisInga bud
Värdering400 SEK
VAS, silver, B Erlandsson Göteborg 1891, vikt ca 110 g_32460a_8dc5480586e5035_lg.jpeg
VAS, silver, B Erlandsson Göteborg 1891, vikt ca 110 g
Slutpris600 SEK
Värdering400 SEK
BORDSLYSTRAR, 1 par, mässing, gustaviansk stil, 1900-talets första hälft _32444a_8dc55431092033e_lg.jpeg
BORDSLYSTRAR, 1 par, mässing, gustaviansk stil, 1900-talets första hälft
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
MATTA, Kelim, ca 299 x 198 cm_32562a_lg.jpeg
MATTA, Kelim, ca 299 x 198 cm
Slutpris2 000 SEK
Värdering5 000 SEK
GOLVLAMPA, 1900-talets mitt _32332a_8dc53c2c0a56078_lg.jpeg
GOLVLAMPA, 1900-talets mitt
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
DAMARBETSBORD, 1800-talets slut_32375a_8dc53c2e14e79f8_lg.jpeg
DAMARBETSBORD, 1800-talets slut
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
BORDSLAMPA, mässing, Boréns, Borås, 1900-talets mitt_32352a_8dc53c1449b6e0f_lg.jpeg
BORDSLAMPA, mässing, Boréns, Borås, 1900-talets mitt
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
MATTA, Kelim, ca 304 x 199 cm_32583a_lg.jpeg
MATTA, Kelim, ca 304 x 199 cm
SlutprisInga bud
Värdering5 000 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, monoprint, signerad_32614a_lg.jpeg
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, monoprint, signerad
Slutpris300 SEK
Värdering300 SEK
SALONGSBORD, empirestil, 1800-tal, skiva av kalksten_32556a_lg.jpeg
SALONGSBORD, empirestil, 1800-tal, skiva av kalksten
Slutpris7 200 SEK
Värdering11 000 SEK
BARPALLAR, 1 par, Skandiform, 2000-tal_32559a_lg.jpeg
BARPALLAR, 1 par, Skandiform, 2000-tal
SlutprisInga bud
Värdering400 SEK
VAKTUR, mässing, 1800-/1900-tal_32479a_8dc54b26219d266_lg.jpeg
VAKTUR, mässing, 1800-/1900-tal
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
SNAPSGLAS, 10 st, glas, 1800-/1900-tal_32485a_8dc554531c563f6_lg.jpeg
SNAPSGLAS, 10 st, glas, 1800-/1900-tal
Slutpris250 SEK
Värdering600 SEK
MATSALSMÖBEL, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft _32329a_8dc547de7b40c9d_lg.jpeg
MATSALSMÖBEL, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft
Slutpris2 800 SEK
Värdering2 000 SEK
MATTA, Kelim, ca 305 x 207 cm_32560a_lg.jpeg
MATTA, Kelim, ca 305 x 207 cm
Slutpris3 600 SEK
Värdering5 000 SEK
SIDOBORD, 1800/1900-tal_32374a_8dc53c2d67b92e7_lg.jpeg
SIDOBORD, 1800/1900-tal
Slutpris150 SEK
Värdering300 SEK
RING, 18k vitguld, med briljantslipade diamanter, vikt ca 4,2 g_32369a_8dc53c26b8799a4_lg.jpeg
RING, 18k vitguld, med briljantslipade diamanter, vikt ca 4,2 g
Slutpris2 600 SEK
Värdering2 000 SEK
TAKLAMPOR, 1 par, lackerad metall och mässing, 1900-talets mitt_32584a_lg.jpeg
Slutpris350 SEK
Värdering1 000 SEK
SMYCKEN OCH BIJOUTERIER, bla silver, mestadels 1900-talets mitt_32420a_8dc5543eec3cf2a_lg.jpeg
SMYCKEN OCH BIJOUTERIER, bla silver, mestadels 1900-talets mitt
Slutpris450 SEK
Värdering300 SEK
KARAFF, glas, "ISI", Lennart Andersson, Gullaskruf, 1900-talets andra hälft_32448a_8dc554524b659eb_lg.jpeg
KARAFF, glas, "ISI", Lennart Andersson, Gullaskruf, 1900-talets andra hälft
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK