BJÖRN DAHLSTRÖM, stolar, 6 st, CBI, 2000-tal_32403a_8dc547ec1e5936f_lg.jpeg
BJÖRN DAHLSTRÖM, stolar, 6 st, CBI, 2000-tal
Slutpris300 SEK
Värdering600 SEK
VAS, glas, 1900-talets första hälft_32382a_8dc53c1c22c5cad_lg.jpeg
VAS, glas, 1900-talets första hälft
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
SOFFA, Bröderna Andersson, 2000-tal_32283a_lg.jpeg
SOFFA, Bröderna Andersson, 2000-tal
Slutpris4 600 SEK
Värdering3 000 SEK
PÄRLCOLLIER, odlade pärlor, silverlås, 1900-talets andra hälft _32612a_lg.jpeg
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
SKRIVBORDSLAMPOR, 1 par, grålackerad metall, Luxo, 2000-tal_32608a_lg.jpeg
SKRIVBORDSLAMPOR, 1 par, grålackerad metall, Luxo, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
LÅDA, trä, Persil, 1900-talets första hälft_32497a_8dc54a0e8ec9582_lg.jpeg
LÅDA, trä, Persil, 1900-talets första hälft
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
TITTOT, skulptur, Kina, glas, signerad_32366a_8dc53c16a06195e_lg.jpeg
TITTOT, skulptur, Kina, glas, signerad
Slutpris350 SEK
Värdering400 SEK
SIDEBOARD, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft _32327a_8dc547e0862e4a3_lg.jpeg
SIDEBOARD, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft
Slutpris700 SEK
Värdering1 200 SEK
EUROPAS MUSÉER, bokband, 2 st, I - II, Isaac Marcus Boktryckeri, Stockholm 1920_32492a_8dc54a142a2ee0b_lg.jpeg
EUROPAS MUSÉER, bokband, 2 st, I - II, Isaac Marcus Boktryckeri, Stockholm 1920
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
LJUSSTAKAR, 5 st, mässing, olika modeller, 1900-talets första hälft_32491a_8dc54aa2e8a901d_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering400 SEK
MATSALSSKÅP, ek, 1930-/40-tal_32428a_8dc547efe9c5757_lg.jpeg
MATSALSSKÅP, ek, 1930-/40-tal
Slutpris200 SEK
Värdering1 000 SEK
KONRAD STARKE (Tyskland, 1870-1911), olja på duk, signerad_32507a_lg.jpeg
KONRAD STARKE (Tyskland, 1870-1911), olja på duk, signerad
Slutpris4 000 SEK
Värdering5 000 SEK
GOLVLAMPA, 1940-tal_32346a_8dc53c2cba044ea_lg.jpeg
GOLVLAMPA, 1940-tal
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
STOLAR, 6 st, "Realto", Nordic Care, 2000-tal_32524a_8dc54a12784047d_lg.jpeg
STOLAR, 6 st, "Realto", Nordic Care, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
FELICE BUELLI, taklampa "Milleluci 80-4", för Modoluce, 2000-tal_32522a_8dc53f56e891809_lg.jpeg
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
TAPIO WIRKKALA, vas, glas, "Kantarelli", Iittala, Finland_32627a_lg.jpeg
TAPIO WIRKKALA, vas, glas, "Kantarelli", Iittala, Finland
Slutpris450 SEK
Värdering1 000 SEK
CHIFFONJÉ, sengustaviansk, 1800-talets första hälft _32544a_lg.jpeg
CHIFFONJÉ, sengustaviansk, 1800-talets första hälft
Slutpris1 300 SEK
Värdering4 000 SEK
ALBERT SJÖSTRÖM (1883-1963), olja på pannå, signerad och daterad 1954_32450a_8dc55433b02500c_lg.jpeg
ALBERT SJÖSTRÖM (1883-1963), olja på pannå, signerad och daterad 1954
SlutprisInga bud
Värdering300 SEK
KUDDFODRAL, 6 st, av kelimvävnader, ca 50 x 50 cm_32611a_lg.jpeg
KUDDFODRAL, 6 st, av kelimvävnader, ca 50 x 50 cm
Slutpris200 SEK
Värdering2 500 SEK
MOCKASKEDAR, 12 st, silver, svenska stämplar AMB 1927, tot vikt ca 115 g_32502a_8dc554441a04574_lg.jpeg
MOCKASKEDAR, 12 st, silver, svenska stämplar AMB 1927, tot vikt ca 115 g
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK
TEATERKIKARE OCH PUDERDOSA, mässing och pärlemo, bla 1900-talets första hälft _32449a_8dc54aa39c76052_lg.jpeg
TEATERKIKARE OCH PUDERDOSA, mässing och pärlemo, bla 1900-talets första hälft
Slutpris550 SEK
Värdering300 SEK
ORIENTMATTA, Afghan, galleri, ca 391 x 80 cm_32531a_lg.jpeg
ORIENTMATTA, Afghan, galleri, ca 391 x 80 cm
Slutpris1 100 SEK
Värdering3 000 SEK
STEFAN TELEMAN (född 1936), blandteknik, signerad och daterad -03_32620a_lg.jpeg
STEFAN TELEMAN (född 1936), blandteknik, signerad och daterad -03
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
MATSKEDAR, 6 st snarlika, silver, 1700-/1800-tal, tot vikt ca 305 g_32478a_8dc5544959c5e88_lg.jpeg
MATSKEDAR, 6 st snarlika, silver, 1700-/1800-tal, tot vikt ca 305 g
Slutpris1 900 SEK
Värdering2 000 SEK
KUDDFODRAL, 6 st, Kelimvävnader, ca 50 x 50 cm_32548a_lg.jpeg
KUDDFODRAL, 6 st, Kelimvävnader, ca 50 x 50 cm
Slutpris500 SEK
Värdering2 500 SEK
ROLF MELLSTRÖM (1896-1953), olja på pannå, signerad och daterad 1946_32433a_8dc547f1320ae6a_lg.jpeg
ROLF MELLSTRÖM (1896-1953), olja på pannå, signerad och daterad 1946
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
FIGUR, terrakotta, Goebel/Hummel, 1950-tal_32415a_8dc54804e18947e_lg.jpeg
FIGUR, terrakotta, Goebel/Hummel, 1950-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
SKRIVBORD, 1800-talets andra hälft _32342a_8dc53c31dd304c6_lg.jpeg
SKRIVBORD, 1800-talets andra hälft
Slutpris1 000 SEK
Värdering700 SEK
SOPPSLEV, silver, otydliga svenska stämplar BTB 1819, vikt ca 171 g_32504a_8dc5544d9d9cdf7_lg.jpeg
SOPPSLEV, silver, otydliga svenska stämplar BTB 1819, vikt ca 171 g
Slutpris450 SEK
Värdering800 SEK
WILHELM KÅGE, vas, "Argenta", Gustavsberg, stengods_32353a_8dc53c0bdc842fc_lg.jpeg
WILHELM KÅGE, vas, "Argenta", Gustavsberg, stengods
Slutpris700 SEK
Värdering600 SEK
SVENSKA GODS OCH GÅRDAR, 5 vol, Östergötland_32475a_8dc54ae7b0035bd_lg.jpeg
SVENSKA GODS OCH GÅRDAR, 5 vol, Östergötland
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK
ANTONIO CITTERIO/TOAN NGUYEN, skrivbordslampa, "Kelvin T", FLOS, Italien_32272a_lg.jpeg
ANTONIO CITTERIO/TOAN NGUYEN, skrivbordslampa, "Kelvin T", FLOS, Italien
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 SEK
SJÖSKUMSPIPA, 1900-tal, med etui_31969a_8dc4d7582834b49_lg.jpeg
SJÖSKUMSPIPA, 1900-tal, med etui
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
KONTORSSTOL, Savo S3, samtida_31941a_8dc4ca84544408e_lg.jpeg
KONTORSSTOL, Savo S3, samtida
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 500 SEK
BURKAR OCH SKULPTUR, snidat trä, 1900-tal_32160a_lg.jpeg
BURKAR OCH SKULPTUR, snidat trä, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
MATTA, galleri, Kelim, ca 299 x 83 cm_32172a_lg.jpeg
MATTA, galleri, Kelim, ca 299 x 83 cm
Slutpris200 SEK
Värdering2 500 SEK
KRUS, 2 st, stengods, Gustavsberg samt Rörstrand, 1900-tal_31913a_8dc4d6ecaab1b24_lg.jpeg
KRUS, 2 st, stengods, Gustavsberg samt Rörstrand, 1900-tal
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
SOFFBORD, mässing, 1960-/70-tal_32286a_lg.jpeg
SOFFBORD, mässing, 1960-/70-tal
Slutpris450 SEK
Värdering800 SEK
SKÅL PÅ FOT, keramik, Nittsjö, sent 1900-tal_32244a_lg.jpeg
SKÅL PÅ FOT, keramik, Nittsjö, sent 1900-tal
Slutpris100 SEK
Värdering200 SEK
ALVAR AALTO, 3 st vaser, glas, "Savoy", Ittala, formgiven 1936, Finland_32023a_8dc4f0437ad6b11_lg.jpeg
ALVAR AALTO, 3 st vaser, glas, "Savoy", Ittala, formgiven 1936, Finland
Slutpris1 200 SEK
Värdering800 SEK
TRÄDGÅRDSBORD, Nardi, Italien, 2000-tal_32197a_lg.jpeg
TRÄDGÅRDSBORD, Nardi, Italien, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
SVÄN GRANDIN (1906-1982), olja på pannå, signerad_32070a_8dc4e7b1ee8eaa0_lg.jpeg
SVÄN GRANDIN (1906-1982), olja på pannå, signerad
SlutprisInga bud
Värdering400 SEK
STOL, Swopper Classic, ergonomisk arbetsstol, 2000-tal_32117a_8dc4f06b325fa45_lg.jpeg
STOL, Swopper Classic, ergonomisk arbetsstol, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
YNGVE SVEDLUND (1925-2017), färglitografi, signerad och daterad -83_31925a_8dc4f2b239bcee0_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering400 SEK
 STEELCASE, arbetsstol, "QiVi", 2018_32187a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering500 SEK
BORDSLAMPA, patinerad mässing, 1900-talets andra hälft_32091a_8dc4f230918668a_lg.jpeg
BORDSLAMPA, patinerad mässing, 1900-talets andra hälft
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
KLAFFBORD, 1900-tal_32038a_8dc4e7dc428e3e7_lg.jpeg
KLAFFBORD, 1900-tal
Slutpris750 SEK
Värdering400 SEK
GUSTAV KORT (född 1929), olja på pannå, signerad _32179a_lg.jpeg
GUSTAV KORT (född 1929), olja på pannå, signerad
Slutpris300 SEK
Värdering600 SEK