STIG LINDBERG, skål, "Berså", Gustavsberg, porslin, 1960-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
TAKLAMPA, Belid, 2000-tal
Slutpris250 SEK
Värdering500 SEK
TAKLAMPA, Belid, 2000-tal
Slutpris250 SEK
Värdering500 SEK
BANKETTER, 1 par, empirstil, 1800-/1900-tal
Slutpris1 700 SEK
Värdering2 500 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
MATTA, Marocko, ull, ca 300x185cm
Slutpris3 200 SEK
Värdering6 000 SEK
JENNY BÄCK, golvlampa, "Lean", Örsjö Belysning
Slutpris1 700 SEK
Värdering2 500 SEK
FIGURINER, 2 st, porslin, MJ Hummel, Goebel, 1900-tales andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
FASADLYKTA, metall och glas, 1900-talets mitt
SlutprisInga bud
Värdering500 SEK
KAVAJ, dam, Escada
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
ARMBAND, mikromosaik, Italien, sannolikt 1900-talets mitt
SlutprisInga bud
Värdering400 SEK
STOLAR, 10 st, "Hallunda", ur Ikeas 1700-tals serie
Slutpris8 200 SEK
Värdering15 000 SEK
STÖVELKNEKT, gjutjärn, 1900-tal
Slutpris400 SEK
Värdering300 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 SEK
RING, 18k guld, med akvamarin, tot vikt ca 5,3 g
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 500 SEK
AFTONVÄSKOR, 2 st, pärlbroderi, sannolikt tidigt 1900-tal
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på pannå, signerad
SlutprisInga bud
Värdering400 SEK
MONCLER, lättviktsdunjacka, strl ca 38, 2000-tal
Slutpris650 SEK
Värdering1 500 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, marmor, gustaviansk stil, 1800-/1900-tal
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 800 SEK
ARMANI, scarf, siden, 1900-talets andra hälft
Slutpris350 SEK
Värdering400 SEK
MONCLER, lättviktsdunväst, strl ca 38, 2000-tal
Slutpris350 SEK
Värdering1 000 SEK
BURBERRY, halsduk, kashmir, 2000-tal
Slutpris1 400 SEK
Värdering600 SEK
BURBERRY, jacka, quilitad, strl XL, 2000-tal
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
Slutpris550 SEK
Värdering800 SEK
PABLO PICASSO, efter, affisch, 1900-talets andra hälft
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
HÄNGEN, 8 st, 18k guld, total vikt ca 6,2 g
Slutpris1 300 SEK
Värdering2 000 SEK
GRIPSHOLMSFÅTÖLJ med FOTPALL, "Medevi Brunn", ur IKEA:s 1700-talsserie
Slutpris1 900 SEK
Värdering8 000 SEK
Slutpris1 900 SEK
Värdering8 000 SEK
ARMBANDSUR, guld på stål, Optimatic Incabloc, 1900-talets mitt
Slutpris350 SEK
Värdering400 SEK
MARGARETA CARLSTEDT (född 1934), träsnitt, signerad och daterad 1965
Slutpris350 SEK
Värdering300 SEK
SÄNGBORD, 1800-/1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering2 000 SEK
ARNE LIDQVIST (1919-1975), olja på duk, signerad
SlutprisInga bud
Värdering600 SEK
MATTA, galleri, Marocko, ull, ca 275 x 78 cm
Slutpris200 SEK
Värdering2 000 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
TAVLA, bemålad och bronserad, orientalisk, 1900-tal
SlutprisInga bud
Värdering200 SEK
ISKOS-BERLIN, pall, "Soft Edge 70" HAY, samtida
SlutprisInga bud
Värdering600 SEK
KAVAJ, Weill, 2000-tal
Slutpris300 SEK
Värdering300 SEK
SAMLING ARMBANDSUR, dam, 1900-talets mitt
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 SEK
MATTA, Kelim, ca 296 x 204 cm
Slutpris2 400 SEK
Värdering5 000 SEK
ARMBAND, 18k guld, vikt ca 23,5g
Slutpris11 500 SEK
Värdering13 000 SEK
FÄLLBORD, "Krogsta", ur IKEA:s 1700-talsserie
Slutpris900 SEK
Värdering2 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 200 SEK
BAKELSESPADE, silver, 1800-/1900-tal, tot vikt ca 78 g
Slutpris150 SEK
Värdering300 SEK
KARMSTOL, "Fiber chair - Tube base", Muuto
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
ULF WAHLBERG (1938-2014), färglitografi, signerad och daterad -94
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
BORDSLAMPOR, 1 par, malm, 1900-talets andra hälft
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
BANG & OLUFSEN, cd-spelare, med stativ
Slutpris750 SEK
Värdering500 SEK