All
Allmoge
Asiatiskt Konsthantverk
Belysning
Böcker Kartor & Handskrifter
Design
Diverse
Etnografica
Glas
Keramik
Klockor
Konst
Grafik
Måleri
Fotografi
Skulptur
Leksaker
Mattor
Vapen & Militaria
Mynt & Medaljer
Möbler
Silver
Smycken
Speglar
Technica & Nautica
Textil
Vintage & Fashion
Guld
Instrument
Trädgård
Jubileumsauktion
Fordon
Det dukade bordet
Klassiskt
Retro
Contemporary
PALL, 2000-tal, Materia_10367a_8dafa2e64ff0c13_lg.jpeg
PALL, 2000-tal, Materia
SlutprisInga bud
Värdering300 SEK
KORG, tidigt 1900-tal_10187a_8daf93622d715a8_lg.jpeg
KORG, tidigt 1900-tal
Slutpris300 SEK
Värdering300 SEK
KELIMMATTA, vävd, galleri, ca 396 x 83 cm_10315a_lg.jpeg
KELIMMATTA, vävd, galleri, ca 396 x 83 cm
Slutpris500 SEK
Värdering4 000 SEK
ERNST WILHELM WIDELL (1893-1969), olja på duk, signerad_10257a_8dafa5b838d17bf_lg.jpeg
ERNST WILHELM WIDELL (1893-1969), olja på duk, signerad
SlutprisInga bud
Värdering500 SEK
NICLAS HOFLIN, "Nimbus", bordslampa, Ruben_10182a_8dafaec796e0557_lg.jpeg
NICLAS HOFLIN, "Nimbus", bordslampa, Ruben
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
PALL, 2000-tal, Materia_10363a_8dafa5778c3ae95_lg.jpeg
PALL, 2000-tal, Materia
SlutprisInga bud
Värdering300 SEK
BALJFÅTÖLJER, 1 par, empirestil, 1900-talets första hälft _10330a_lg.jpeg
BALJFÅTÖLJER, 1 par, empirestil, 1900-talets första hälft
Slutpris3 000 SEK
Värdering7 000 SEK
TAMBURMAJOR, vit metall, 1900-/2000-tal_10351a_8dafae53468c158_lg.jpeg
TAMBURMAJOR, vit metall, 1900-/2000-tal
SlutprisInga bud
Värdering300 SEK
LJUSSTAKAR, 3 st, mässing, Gnosjö, 1900-talets andra hälft _10269a_8daf9320fb4c205_lg.jpeg
LJUSSTAKAR, 3 st, mässing, Gnosjö, 1900-talets andra hälft
Slutpris400 SEK
Värdering300 SEK
FÖNSTERLAMPOR, 1 par, Paulmann, 1900-/2000-tal_10406a_lg.jpeg
FÖNSTERLAMPOR, 1 par, Paulmann, 1900-/2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering200 SEK
GRETHE MEYER, taklampor, ett par, "GM 30", för Menu, 2000-tal_10314a_lg.jpeg
GRETHE MEYER, taklampor, ett par, "GM 30", för Menu, 2000-tal
SlutprisInga bud
Värdering600 SEK
PENDELLAMPOR, 3 st, "Marble Light", &Tradition, Danmark, 2000-tal_10407a_lg.jpeg
PENDELLAMPOR, 3 st, "Marble Light", &Tradition, Danmark, 2000-tal
Slutpris300 SEK
Värdering1 000 SEK
HEE WELLING, stol, "About a Chair", HAY, 2000-tal_10309a_lg.jpeg
HEE WELLING, stol, "About a Chair", HAY, 2000-tal
Slutpris350 SEK
Värdering1 000 SEK
SKOHYLLA, "Bill Shoe Shelf", formgiven av Louise Hedeström för Maze, samtida _10285a_8daf9419f9c7391_lg.jpeg
SKOHYLLA, "Bill Shoe Shelf", formgiven av Louise Hedeström för Maze, samtida
Slutpris300 SEK
Värdering300 SEK
MATBORD, 1900-talets mitt _10293a_lg.jpeg
MATBORD, 1900-talets mitt
Slutpris450 SEK
Värdering600 SEK
SKÅP, 1700-/1800-tal_10255a_8dafa0174fc0339_lg.jpeg
SKÅP, 1700-/1800-tal
Slutpris3 600 SEK
Värdering2 000 SEK
SERVERINGSSKÄNK, 1900-talets första hälft _10098a_8dafa026948caed_lg.jpeg
SERVERINGSSKÄNK, 1900-talets första hälft
Slutpris300 SEK
Värdering800 SEK
MATBORD, 1950-/60-tal, ek_10254a_8dafa02c537be9a_lg.jpeg
MATBORD, 1950-/60-tal, ek
Slutpris900 SEK
Värdering600 SEK
SNEDKLAFFSEKRETÄR, 1700-talets andra hälft  _10396a_lg.jpeg
SNEDKLAFFSEKRETÄR, 1700-talets andra hälft
Slutpris1 000 SEK
Värdering4 500 SEK
TOBAKSBURK, gjutjärn, 1900-talets första hälft _10266a_8daf9317c3f4d76_lg.jpeg
TOBAKSBURK, gjutjärn, 1900-talets första hälft
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
ÖRONLAPPSFÅTÖLJ, 1900-talets mitt_10324a_lg.jpeg
ÖRONLAPPSFÅTÖLJ, 1900-talets mitt
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 500 SEK
SKÅL OCH VAS, keramik, 1970-tal_10312a_lg.jpeg
SKÅL OCH VAS, keramik, 1970-tal
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
ANNA CASTELLI FERRIERI, "Componibili 2", 4966, Kartell_10287a_8daf94f8b6a1073_lg.jpeg
ANNA CASTELLI FERRIERI, "Componibili 2", 4966, Kartell
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
ALBERT SJÖSTRÖM (1883-1963), akvarell, signerad och daterad_10207a_8dafa5bd83b750a_lg.jpeg
ALBERT SJÖSTRÖM (1883-1963), akvarell, signerad och daterad
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
CHARLES OCH RAY EAMES, 4 st loungestolar, "DCM", Vitra_10337a_lg.jpeg
CHARLES OCH RAY EAMES, 4 st loungestolar, "DCM", Vitra
Slutpris4 000 SEK
Värdering8 000 SEK
TAKAMPEL, empirestil, 1900-talets första hälft_10390a_lg.jpeg
TAKAMPEL, empirestil, 1900-talets första hälft
Slutpris650 SEK
Värdering2 000 SEK
SKOHYLLA, "Bill Shoe Shelf", formgiven av Louise Hedeström för Maze, samtida _10284a_8daf9417ccedfc4_lg.jpeg
Slutpris350 SEK
Värdering300 SEK
LEIF JØRGENSEN, matbord "Loop", Hay, Danmark_10443a_8dafa0324076c20_lg.jpeg
LEIF JØRGENSEN, matbord "Loop", Hay, Danmark
Slutpris4 000 SEK
Värdering4 000 SEK
SOFFBORD, sk Butlers Tray, England, 1900-talets andra hälft _10253a_8dafaf1aa910c84_lg.jpeg
SOFFBORD, sk Butlers Tray, England, 1900-talets andra hälft
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
TAMBURMAJOR, vit metall, 1900-/2000-tal_10352a_8dafae4ded437c4_lg.jpeg
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
INGA SEMPÉ, taklampa "Sempe W103 S1", för Wästberg, 2000-tal_10336a_lg.jpeg
Slutpris350 SEK
Värdering700 SEK
KESHAN, orientmatta, ca 355 x 248 cm_10380a_lg.jpeg
KESHAN, orientmatta, ca 355 x 248 cm
Slutpris9 400 SEK
Värdering12 000 SEK
ÖRHÄNGEN, 18k vitguld, med briljantslipade diamanter_10079a_lg.jpeg
ÖRHÄNGEN, 18k vitguld, med briljantslipade diamanter
Slutpris5 200 SEK
Värdering8 000 SEK
ROLAND SVENSSON, färglitografi, signerad och numrerad XV/XXX_10306a_lg.jpeg
ROLAND SVENSSON, färglitografi, signerad och numrerad XV/XXX
SlutprisInga bud
Värdering1 500 SEK
CAFÉBORD, Byarums Bruk, samtida _10373a_8dafa598c404cf5_lg.jpeg
Slutpris1 500 SEK
Värdering2 000 SEK
FÖNSTERLAMPA, "E27", Muuto, 2000-tal_10399a_lg.jpeg
FÖNSTERLAMPA, "E27", Muuto, 2000-tal
SlutprisInga bud
Värdering300 SEK
SALONGSBORD, empirestil, 1900-talets första hälft _10329a_lg.jpeg
SALONGSBORD, empirestil, 1900-talets första hälft
Slutpris2 600 SEK
Värdering4 000 SEK
CHARLES OCH RAY EAMES, 4 st loungestolar, "DCM", Vitra_10333a_lg.jpeg
Slutpris4 000 SEK
Värdering8 000 SEK
DAVID GECKELER, 1 par barstolar, "Nerd", Muuto, formgiven 2012_10393a_lg.jpeg
DAVID GECKELER, 1 par barstolar, "Nerd", Muuto, formgiven 2012
Slutpris1 400 SEK
Värdering2 000 SEK
BARSTOL, Martela, Finland, 2000-tal_10311a_lg.jpeg
BARSTOL, Martela, Finland, 2000-tal
SlutprisInga bud
Värdering300 SEK
JOSEF FRANK, 4 st kuddar, Svenskt Tenn_10192a_8daf93b18330abe_lg.jpeg
JOSEF FRANK, 4 st kuddar, Svenskt Tenn
Slutpris850 SEK
Värdering300 SEK
VEIKKO AALTONA, olja på duk, signerad och daterad 66_10274a_8dafaec28089ad8_lg.jpeg
VEIKKO AALTONA, olja på duk, signerad och daterad 66
SlutprisInga bud
Värdering300 SEK
MIKKO KARPPANEN, "Fiore", 26 delar, Iittala, Finland _10245a_8daf930210063eb_lg.jpeg
MIKKO KARPPANEN, "Fiore", 26 delar, Iittala, Finland
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 SEK
STOLAR, ett par, rokokostil, 1900-tal_10300a_8dafa0100da737a_lg.jpeg
STOLAR, ett par, rokokostil, 1900-tal
SlutprisInga bud
Värdering300 SEK
STIG LINDBERG, vas, stengods, "Reptil", carrara, Gustavsberg_10304a_8daf9fdafe0efe9_lg.jpeg
STIG LINDBERG, vas, stengods, "Reptil", carrara, Gustavsberg
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
SOFFBORD, 1980-/90-tal_10355a_8dafa2286347544_lg.jpeg
SOFFBORD, 1980-/90-tal
SlutprisInga bud
Värdering300 SEK
TAKLAMPA, "Pedrera", GUBI, formgiven 1953_10183a_8dafae97f3e468b_lg.jpeg
TAKLAMPA, "Pedrera", GUBI, formgiven 1953
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
STÅBORD, gjutjärn, skiva av marmor, 1900-/2000-tal_10357a_8dafae4473d6a04_lg.jpeg
STÅBORD, gjutjärn, skiva av marmor, 1900-/2000-tal
Slutpris1 600 SEK
Värdering2 000 SEK

© Software Copyright 2023 Skeleton. All rights reserved.