GITARR, akustisk, Oscar Teller, modell 411_36017a_lg.jpeg
GITARR, akustisk, Oscar Teller, modell 411
Slutpris500 SEK
Värdering400 SEK
KNIVAR, 8 st, porslin, "Musselmalet", Royal Copenhagen, Danmark, sannolikt 1900-talets början_35748a_8dc853772715895_lg.jpeg
KNIVAR, 8 st, porslin, "Musselmalet", Royal Copenhagen, Danmark, sannolikt 1900-talets början
Slutpris2 200 SEK
Värdering2 000 SEK
ARTHUR PERCY, vaser, 3 st, glas, "Reffla", Gulllaskruf_35791a_8dc85667c2bad57_lg.jpeg
ARTHUR PERCY, vaser, 3 st, glas, "Reffla", Gulllaskruf
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
FIGURER, 5 st, lergods, Kina, 1900-tal_35787c_8dc85663fa81a6f_lg.jpeg
FIGURER, 5 st, lergods, Kina, 1900-tal
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
BYRÅ, senbarockstil, 1900-talets andra hälft _35718a_8dc853b04aa9a6c_lg.jpeg
BYRÅ, senbarockstil, 1900-talets andra hälft
Slutpris750 SEK
Värdering800 SEK
INGER PERSSON, figur, stengods, Rörstrand Ateljé_35763a_8dc8536700a6d2e_lg.jpeg
INGER PERSSON, figur, stengods, Rörstrand Ateljé
Slutpris350 SEK
Värdering600 SEK
CECILIE MANZ, taklampa, "Caravaggio", Fritz Hansen, Danmark, nutida_35937a_lg.jpeg
CECILIE MANZ, taklampa, "Caravaggio", Fritz Hansen, Danmark, nutida
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 SEK
FIGURER, 1 par, orientaliska, sannolikt 1900-tal_35931a_lg.jpeg
FIGURER, 1 par, orientaliska, sannolikt 1900-tal
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
BIRGER LINDBERG (1901-1991), olja på pannå, monogramsignerad_35520a_8dc816f706429a9_lg.jpeg
BIRGER LINDBERG (1901-1991), olja på pannå, monogramsignerad
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
COCKTAILRING, 18k guld, med fasettslipad orange sten, vikt ca 6 g_35991a_lg.jpeg
COCKTAILRING, 18k guld, med fasettslipad orange sten, vikt ca 6 g
Slutpris2 200 SEK
Värdering2 500 SEK
BRINGARE, glas, Iittala, 1900-talets andra hälft _35696a_8dc853a110d3577_lg.jpeg
BRINGARE, glas, Iittala, 1900-talets andra hälft
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
FASADLYKTA, metall och glas, 1900-talets mitt_35845a_lg.jpeg
FASADLYKTA, metall och glas, 1900-talets mitt
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
FÄLLBORD, "Krogsta", ur IKEA:s 1700-talsserie_35392a_8dc808de248629c_lg.jpeg
FÄLLBORD, "Krogsta", ur IKEA:s 1700-talsserie
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
HÄNGE MED KEDJA SAMT ÖRHÄNGEN, 1 par, 18k guld, total vikt ca 10,7 g_35752a_8dc8536c2636acd_lg.jpeg
HÄNGE MED KEDJA SAMT ÖRHÄNGEN, 1 par, 18k guld, total vikt ca 10,7 g
Slutpris5 400 SEK
Värdering6 000 SEK
SOFFBORD, "Strike", vitlackerat glasfiber, Mio, 1900-/2000-tal_35971a_lg.jpeg
SOFFBORD, "Strike", vitlackerat glasfiber, Mio, 1900-/2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering1 000 SEK
VÄSKA, siden, Japan, 1900-talets mitt_35506a_8dc80a7f5216f02_lg.jpeg
VÄSKA, siden, Japan, 1900-talets mitt
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
TSUKESAGE/KIMONO, siden, Japan, 1900-talets andra hälft _35501a_8dc8144ff024d2d_lg.jpeg
TSUKESAGE/KIMONO, siden, Japan, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 800 SEK
VÄSKA, siden, Japan, 1900-talets mitt_35505a_8dc80a7ff6cc121_lg.jpeg
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
TALLRIKAR, 6 st, tenn, 1900-/2000-tal_35816a_8dc8564b507f4d5_lg.jpeg
TALLRIKAR, 6 st, tenn, 1900-/2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
SIDOBORD, 1 par, 2000-tal_35827a_8dc85648d53d348_lg.jpeg
SIDOBORD, 1 par, 2000-tal
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
STEN EKENDAHL, olja på duk, signerad_35695a_8dc85381601c858_lg.jpeg
STEN EKENDAHL, olja på duk, signerad
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
MATTA, galleri, Marocko, ull, ca 300 x 75 cm_35990a_lg.jpeg
MATTA, galleri, Marocko, ull, ca 300 x 75 cm
Slutpris1 200 SEK
Värdering2 000 SEK
VEDKORG, plåt, nutida_35825a_8dc86c973e52812_lg.jpeg
VEDKORG, plåt, nutida
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, nysilver, GAB, 1900-talets första hälft _35815a_8dc85661a51cf2a_lg.jpeg
LJUSSTAKAR, 1 par, nysilver, GAB, 1900-talets första hälft
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
ARMBANDSUR, 2 st, Jaragar, automatiskt urverk, 2000-tal_35509a_8dc80a857d497c1_lg.jpeg
ARMBANDSUR, 2 st, Jaragar, automatiskt urverk, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
HANDDUKAR, 6+6 st, linne, 1900-talets första hälft, broderat monogram Å_35098a_8dc7fb8b2ec197e_lg.jpeg
HANDDUKAR, 6+6 st, linne, 1900-talets första hälft, broderat monogram Å
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
VITRINSKÅP, "Stockholm", Englesson, 2000-tal_35803a_8dc853abebe8f6e_lg.jpeg
VITRINSKÅP, "Stockholm", Englesson, 2000-tal
Slutpris4 800 SEK
Värdering6 000 SEK
FIGURER, 4 st, försilvrad mässing, 1900-talets andra hälft_35344a_8dc8089db626cbc_lg.jpeg
FIGURER, 4 st, försilvrad mässing, 1900-talets andra hälft
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
TRÄDGÅRDSURNOR, på sockel, 1 par, gjutjärn, 2000-tal_35725a_8dc8563de69017b_lg.jpeg
TRÄDGÅRDSURNOR, på sockel, 1 par, gjutjärn, 2000-tal
Slutpris2 400 SEK
Värdering2 500 SEK
SIDOBORD, 1900-talets början_35711a_8dc853a6a61848e_lg.jpeg
SIDOBORD, 1900-talets början
Slutpris350 SEK
Värdering1 000 SEK
DOSOR, SALTKAR OCH FINGERBORG, silver, tot vikt ca 120 g_35836a_8dc85694daf9355_lg.jpeg
DOSOR, SALTKAR OCH FINGERBORG, silver, tot vikt ca 120 g
Slutpris800 SEK
Värdering800 SEK
KAKELPLATTA, stengods, Stig Carlson, IFÖ, 1900-talets andra hälft _35844a_8dc86cfa34b1262_lg.jpeg
KAKELPLATTA, stengods, Stig Carlson, IFÖ, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
ROYAL COPENHAGEN, 11 st, assietter, porslin, "Mors dag", 1970-tal_35975a_lg.jpeg
ROYAL COPENHAGEN, 11 st, assietter, porslin, "Mors dag", 1970-tal
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
TRÄDGÅRDSBORD, gjutjärn och marmor, samtida _35716a_8dc853a8440aab0_lg.jpeg
TRÄDGÅRDSBORD, gjutjärn och marmor, samtida
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 000 SEK
ISKOS BERLIN, karmstol/fåtölj, "Fiber Armchair", för Muuto, nutida_35867a_lg.jpeg
ISKOS BERLIN, karmstol/fåtölj, "Fiber Armchair", för Muuto, nutida
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 500 SEK
SNEDKLAFFSEKRETÄR, sengustaviansk, omkring år 1800_36000a_lg.jpeg
SNEDKLAFFSEKRETÄR, sengustaviansk, omkring år 1800
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
EFVA ATTLING, 1 par örhängen, silver, "Rose Petal"_35790a_8dc85676d971c36_lg.jpeg
EFVA ATTLING, 1 par örhängen, silver, "Rose Petal"
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
TERRIN, porslin, "India", Gustavsberg, 1900-talets mitt_35822a_8dc85660bbbc212_lg.jpeg
TERRIN, porslin, "India", Gustavsberg, 1900-talets mitt
Slutpris150 SEK
Värdering300 SEK
ARMRING, sterlingsilver, 1900-/2000-tal_35831a_8dc85692546abf2_lg.jpeg
ARMRING, sterlingsilver, 1900-/2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
BORDSDEKORATIONER / SKULPTURER, 8 st, försilvrad mässing, 1900-talets andra hälft_35347a_8dc7fb864b7d702_lg.jpeg
BORDSDEKORATIONER / SKULPTURER, 8 st, försilvrad mässing, 1900-talets andra hälft
Slutpris450 SEK
Värdering800 SEK
YTTERFODER, 2 st, porslin, "Empire", Gustavsberg, 1900-talets andra hälft _35821a_8dc856497742f0d_lg.jpeg
YTTERFODER, 2 st, porslin, "Empire", Gustavsberg, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
TRÄDGÅRDSURNA, gjutjärn, 2000-tal_35728a_8dc856445317c9a_lg.jpeg
TRÄDGÅRDSURNA, gjutjärn, 2000-tal
Slutpris400 SEK
Värdering600 SEK
BORDSLAMPOR, 1 par, porslin, Kina, PR Home, nutida_35814a_8dc86c967fb497b_lg.jpeg
BORDSLAMPOR, 1 par, porslin, Kina, PR Home, nutida
Slutpris900 SEK
Värdering1 000 SEK
SOFFBORD, bambu, 1900-talets andra hälft _35714a_8dc853b9cd63f5c_lg.jpeg
SOFFBORD, bambu, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
TRÄDGÅRDSSTOLAR, 4 st, 1900-talets första hälft_35521a_8dc816f43e9bfd7_lg.jpeg
TRÄDGÅRDSSTOLAR, 4 st, 1900-talets första hälft
Slutpris1 000 SEK
Värdering2 000 SEK
SILVERMSYCKEN, 4 del, bla sterlingsilver, 2000-tal_35795a_8dc856706f84329_lg.jpeg
SILVERMSYCKEN, 4 del, bla sterlingsilver, 2000-tal
Slutpris400 SEK
Värdering600 SEK
ÖRHÄNGEN, 1 par, 18k guld, med pärlor, total vikt ca 2,6 g_35749a_8dc8536e63b0154_lg.jpeg
ÖRHÄNGEN, 1 par, 18k guld, med pärlor, total vikt ca 2,6 g
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, silver, rokokostil, TESI, 1955_35770a_8dc853748db68b2_lg.jpeg
LJUSSTAKAR, 1 par, silver, rokokostil, TESI, 1955
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 000 SEK

Ändrade öppettider: 20/6 stänger 15.00
21/6, 3/7, 15-26/7 STÄNGT