OIDENTIFIERAD KOSNTNÄR, 4 st, bla olja på duk, 1900-talets andra hälft, signerade M Stening_30199a_8dc3383c7324bed_lg.jpeg
OIDENTIFIERAD KOSNTNÄR, 4 st, bla olja på duk, 1900-talets andra hälft, signerade M Stening
SlutprisInga bud
Värdering500 SEK
SKRIVBORDSLAMPOR, 1 par, vitlackerad metall, "Ninety", Luxo, 2000-tal_30339a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering500 SEK
SKRIVBORDSLAMPOR, 1 par, vitlackerad metall, "Ninety", Luxo, 2000-tal_30358a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering500 SEK
ANTONIO CITTERIO, sittpuff, "Tight", Maxalto B&B Italia, 2000-tal_30332a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 500 SEK
ANTONIO CITTERIO, soffa, "Tight", Maxalto B&B Italia, 2000-tal_30294a_lg.jpeg
ANTONIO CITTERIO, soffa, "Tight", Maxalto B&B Italia, 2000-tal
Slutpris250 SEK
Värdering3 000 SEK
HÄNGE, 18k guld, skuren snäckskalskamé_30168a_8dc3379514af007_lg.jpeg
HÄNGE, 18k guld, skuren snäckskalskamé
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 000 SEK
COLLIER OCH ARMBAND, 18k guld, tot vikt ca 4,4 g_30381a_lg.jpeg
COLLIER OCH ARMBAND, 18k guld, tot vikt ca 4,4 g
Slutpris1 700 SEK
Värdering2 500 SEK
LISA LARSON, figur, "Beata", stengods, Gustavsberg, ur serien ABC-flickor._30176a_8dc32fddf7d37dc_lg.jpeg
LISA LARSON, figur, "Beata", stengods, Gustavsberg, ur serien ABC-flickor.
Slutpris3 000 SEK
Värdering2 500 SEK
SKÅL PÅ FOT, glas, 1900-talets första hälft_30142a_8dc32e34f3713e9_lg.jpeg
SKÅL PÅ FOT, glas, 1900-talets första hälft
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
VÄGGSKÅP, allmoge, 17/1800-tal_30187a_8dc338314fd8f2c_lg.jpeg
VÄGGSKÅP, allmoge, 17/1800-tal
Slutpris250 SEK
Värdering800 SEK
YNGVE EKSTRÖM, sidobord, 1 par, furu, "Dymling", för Swedese, 1970-tal_30295a_lg.jpeg
YNGVE EKSTRÖM, sidobord, 1 par, furu, "Dymling", för Swedese, 1970-tal
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 SEK
YNGVE EKSTRÖM, soffbord, furu, "Dymling", för Swedese, 1970-tal_30278a_lg.jpeg
YNGVE EKSTRÖM, soffbord, furu, "Dymling", för Swedese, 1970-tal
Slutpris1 500 SEK
Värdering800 SEK
YNGVE EKSTRÖM, soffa, furu, "Dymling", för Swedese, 1970-tal_30376a_lg.jpeg
YNGVE EKSTRÖM, soffa, furu, "Dymling", för Swedese, 1970-tal
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 SEK
TAKLAMPA, Polifemo, Esedra, samtida_30293a_lg.jpeg
TAKLAMPA, Polifemo, Esedra, samtida
SlutprisInga bud
Värdering500 SEK
TITTOT, skulpturer, 2 st, Kina, glas, signerade_30118a_8dc32e2361a7b3c_lg.jpeg
TITTOT, skulpturer, 2 st, Kina, glas, signerade
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
SERVISGLAS, 23 del, "Eden", Orrefors, 1900-talets andra hälft _30260a_8dc3452e51105f3_lg.jpeg
SERVISGLAS, 23 del, "Eden", Orrefors, 1900-talets andra hälft
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
LENA HANSSON, skålfat, glas, Steninge, signerat_30200a_8dc33849c68f0cd_lg.jpeg
LENA HANSSON, skålfat, glas, Steninge, signerat
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
GALLERIMATTA, plast, Pappelina, 2000-tal_30231a_8dc3452ffdd07ea_lg.jpeg
GALLERIMATTA, plast, Pappelina, 2000-tal
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
KARMSTOL, 2000-tal_30423a_lg.jpeg
KARMSTOL, 2000-tal
SlutprisInga bud
Värdering400 SEK
RINGAR, 3 st, 18k guld, vikt ca 7 g_30406a_lg.jpeg
RINGAR, 3 st, 18k guld, vikt ca 7 g
Slutpris2 800 SEK
Värdering4 000 SEK
RING, 18k guld, vikt ca 6 g _30409a_lg.jpeg
RING, 18k guld, vikt ca 6 g
Slutpris2 400 SEK
Värdering3 200 SEK
STOL, Martela, "Sola", 2000-tal_30302a_lg.jpeg
STOL, Martela, "Sola", 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
MATTA, galleri, naturfärgad Kelim, ca 255 x 83 cm_30420a_lg.jpeg
MATTA, galleri, naturfärgad Kelim, ca 255 x 83 cm
Slutpris250 SEK
Värdering1 800 SEK
LEKSAKSHÄST, trä, tidigt 1900-tal_30129a_8dc32e269124df7_lg.jpeg
LEKSAKSHÄST, trä, tidigt 1900-tal
Slutpris450 SEK
Värdering300 SEK
MEDALJER SAMT TRYCK, föreställande Carl Gustaf Emil Mannerheim, marskalk av Finland, 1940-tal_30240a_8dc33bccbc13b71_lg.jpeg
MEDALJER SAMT TRYCK, föreställande Carl Gustaf Emil Mannerheim, marskalk av Finland, 1940-tal
Slutpris850 SEK
Värdering1 500 SEK
FIGURINER, 8 st, porslin, Nina Marco, Goebel, 1900-/2000-tal_30404a_lg.jpeg
FIGURINER, 8 st, porslin, Nina Marco, Goebel, 1900-/2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
LJUSSTAKAR, 7 st, olika modeller, malm och mässing_30166a_8dc32fd920a60ad_lg.jpeg
LJUSSTAKAR, 7 st, olika modeller, malm och mässing
Slutpris350 SEK
Värdering400 SEK
SNURRFÅTÖLJER, 1 par, Johanson Design, 2000-tal_30338a_lg.jpeg
SNURRFÅTÖLJER, 1 par, Johanson Design, 2000-tal
SlutprisInga bud
Värdering800 SEK
LEKSAKER, 6 del, trä, Brio, 1900-talets andra hälft _30259a_8dc33bce41f8b38_lg.jpeg
LEKSAKER, 6 del, trä, Brio, 1900-talets andra hälft
Slutpris450 SEK
Värdering400 SEK
TAKLAMPA, mässing och kristall, 1900-talets hälft _30390a_lg.jpeg
TAKLAMPA, mässing och kristall, 1900-talets hälft
SlutprisInga bud
Värdering600 SEK
BESTICKUPPSÄTTNING, nysilver, modell Wasa, 1900-tal_30206a_8dc3384c44f7a88_lg.jpeg
BESTICKUPPSÄTTNING, nysilver, modell Wasa, 1900-tal
Slutpris150 SEK
Värdering300 SEK
BROSCH, 18k guld, vikt ca 5,5 g_30355a_lg.jpeg
BROSCH, 18k guld, vikt ca 5,5 g
Slutpris2 200 SEK
Värdering3 000 SEK
DESSERTSKEDAR, 11 st, silver, modell Olga, GAB bla 1983, tot vikt ca 310 g_30258a_8dc33be2cd2579b_lg.jpeg
DESSERTSKEDAR, 11 st, silver, modell Olga, GAB bla 1983, tot vikt ca 310 g
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 500 SEK
GRIPSHOLMSFÅTÖLJER, 1 par, 1900-tal_30095a_lg.jpeg
GRIPSHOLMSFÅTÖLJER, 1 par, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering1 500 SEK
CHIFFONJÉ, nyrenässans, sent 1800-tal_30266a_8dc338d41b1b5bf_lg.jpeg
CHIFFONJÉ, nyrenässans, sent 1800-tal
Slutpris1 200 SEK
Värdering2 000 SEK
SKÅL, lergods, 1900-tal_30138a_8dc32e20a807ede_lg.jpeg
SKÅL, lergods, 1900-tal
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
SKRIVBORDSLAMPOR, 1 par, vitlackerad metall, "Ninety", Luxo, 2000-tal_30399a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering500 SEK
BESTICK, 26 delar, Singoalla", NilsJohan, 1960/70-tal._30184a_8dc3378d16a4ccc_lg.jpeg
BESTICK, 26 delar, Singoalla", NilsJohan, 1960/70-tal.
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
SIDOBORD, 2000-tal_30335a_lg.jpeg
SIDOBORD, 2000-tal
SlutprisInga bud
Värdering300 SEK
HÖRNVITRINSKÅP, engelsk stil, 1900-talets andra hälft _30267a_8dc338d6f2162a8_lg.jpeg
HÖRNVITRINSKÅP, engelsk stil, 1900-talets andra hälft
Slutpris250 SEK
Värdering800 SEK
ALF WALLANDER, vas, flintgods, Rörstrand, jugend, tidigt 1900-tal_30230a_8dc33861eca0ef1_lg.jpeg
ALF WALLANDER, vas, flintgods, Rörstrand, jugend, tidigt 1900-tal
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
GOLVLAMPA, Lampgustaf, 2000-tal_30365a_lg.jpeg
GOLVLAMPA, Lampgustaf, 2000-tal
SlutprisInga bud
Värdering300 SEK
SOFFA, Ire Möbler, 2000-tal_30397a_lg.jpeg
SOFFA, Ire Möbler, 2000-tal
Slutpris1 700 SEK
Värdering1 000 SEK
BORDSLAMPSFOT, kolmårdsmarmor, 1900-talets andra hälft _30236a_8dc3386277bc1a0_lg.jpeg
BORDSLAMPSFOT, kolmårdsmarmor, 1900-talets andra hälft
Slutpris400 SEK
Värdering300 SEK
OMEGA, fickur, silver, 1900-talets första hälft_30132a_8dc3378e65be7bc_lg.jpeg
OMEGA, fickur, silver, 1900-talets första hälft
Slutpris950 SEK
Värdering500 SEK
BRICKBORD, jugend, 1900-talets början_30153a_8dc32e2c94575d4_lg.jpeg
BRICKBORD, jugend, 1900-talets början
SlutprisInga bud
Värdering500 SEK
MATTALLRIKAR, 10 st, "WexIö Guld", Gustavsberg, 1900-talets första hälft_30158a_8dc32fd74e75d6d_lg.jpeg
MATTALLRIKAR, 10 st, "WexIö Guld", Gustavsberg, 1900-talets första hälft
Slutpris650 SEK
Värdering400 SEK
MATSERVIS, 53 del, porslin, "Nyponblomma", Gustavsberg, 1900-talets första hälft_30165a_8dc32fdaf59c241_lg.jpeg
MATSERVIS, 53 del, porslin, "Nyponblomma", Gustavsberg, 1900-talets första hälft
Slutpris800 SEK
Värdering1 500 SEK