JAMIE HAYON, "Palett", soffbord, &Tradition, nutida
Slutpris3 800 SEK
Värdering6 000 SEK
Slutpris1 500 SEK
Värdering800 SEK
HALSKEDJA MED BERLOCK, 18k guld, bla GD & Co, Malmö, tot vikt ca 10 g
Slutpris8 400 SEK
Värdering7 000 - 9 000 SEK
ORIENTMATTA, Kirman, ca 251 x 170 cm
Slutpris650 SEK
Värdering1 000 SEK
GOLVUR, England, 1800-talets andra hälft
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
BARPALLAR, 1 par, "Citizen Ghost", Minus tio, nutida
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
EINAR BÄCKSTRÖM, taklampa, Malmö, 1960-tal
Slutpris350 SEK
Värdering500 SEK
CARL-HARRY STÅLHANE, vas, "California", porslin, Rörstrand
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
CAFÉSTOLAR, 3 st, sk Bryggeristolar, 1900-talets mitt
Slutpris750 SEK
Värdering1 000 SEK
BORDSLAMPA, porslin och mässing, Frankrike, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
RINGAR, 2 st 18k guld, tot vikt ca 1,8 g
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 500 SEK
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 000 SEK
Slutpris3 000 SEK
Värdering3 500 SEK
PUNCHMUGGAR, 5 st, silver, GAB 1967, tot vikt ca 188 g
Slutpris3 000 SEK
Värdering1 500 SEK
BORDSUR SAMT KANDELABRAR, 1 par, 1800-tal
Slutpris2 200 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
GLASMÅLNINGAR, 2 st, 1800-tal
GLASMÅLNINGAR, 2 st, 1800-tal
Slutpris550 SEK
Värdering500 SEK
SERVERINGSFAT, porslin, 1900-talets första hälft
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
LJUSKRONA, 1900-/2000-tal
LJUSKRONA, 1900-/2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
BOKSTÖD, 1 par, sten, 1900-tal
Slutpris250 SEK
Värdering500 SEK
HATTHYLLA, 1900-talets första hälft
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
VITRINSKÅP, 1800-talets slut
VITRINSKÅP, 1800-talets slut
Slutpris1 400 SEK
Värdering2 000 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
KAFFESKEDAR, 13 st, silver, 1960-tal, tot vikt ca 130 g
Slutpris2 000 SEK
Värdering1 000 SEK
Slutpris650 SEK
Värdering600 SEK
DAMARMBANDSUR, 14k guld, 1900-talets mitt
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 000 SEK
BROSCH / HÄNGE, 18k guld, tot vikt ca 7,4 g
Slutpris5 600 SEK
Värdering6 000 SEK
BROSCH / HÄNGE, 18k guld, tot vikt ca 3,2 g
Slutpris2 400 SEK
Värdering2 500 SEK
WILHELM KÅGE, skål, stengods, "Argenta", Gustavsberg
Slutpris300 SEK
Värdering300 SEK
SKULPTUR, alabaster, 1900-talets andra hälft, större modell
Slutpris900 SEK
Värdering2 000 SEK
SAMLING BIJOUTERIER, 14 st, olika material, bla Sporrong, 1900-/2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
KAFFESKEDAR, 12 st, silver, CG Hallberg, 1945, tot vikt ca 150 g
Slutpris2 400 SEK
Värdering1 200 SEK
VÄGGSKULPTURER, 2 st, trä, signerade K-G, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
YTTERFODER, jugend, porslin, Rörstrand, 1900-talets början
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
BYRÅ, rokokostil, 1900-talets mitt
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 200 SEK
Slutpris500 SEK
Värdering1 000 SEK
BRASVERKTYG, mässing och smide, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
KLACKRING, 18k guld, med grön sten, tot vikt ca 5,8 g
Slutpris3 800 SEK
Värdering4 000 SEK
BLOMBORD, jugend, tidigt 1900-tal
Slutpris3 200 SEK
Värdering1 200 SEK
ARMBAND, BROSCH, RING SAMT 2 PAR ÖRHÄNGEN, med granater, 1900-tal
Slutpris800 SEK
Värdering800 SEK
SKÅP, allmoge, 1800-tal
SKÅP, allmoge, 1800-tal
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 500 SEK
CRÈMEKOPPAR, 6 st, porslin, "Blå blomst", Royal Copenhagen
Slutpris1 500 SEK
Värdering600 SEK
GUNNAR NYLUND, vas / kanna, stengods, Rörstrand, signerad
Slutpris550 SEK
Värdering600 SEK
TAPIO WIRKKALA, vas, glas, Iittala, osignerad
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
MATSERVIS, 105 del, för 20 pers, flintgods, "Svenska Slott", Rörstrand, 1900-talets första hälft
Slutpris2 400 SEK
Värdering4 000 SEK
GOTTFRID OLSSON (1890-1979), olja på duk, signerad
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
ARMBANDUR, gulddoublé, Seiko, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
PETER J LASSEN, skåpsmoduler, Montana, sannolikt 2000-tal
Slutpris1 600 SEK
Värdering2 000 SEK
LYKTA, mässing, 1900-tal
LYKTA, mässing, 1900-tal
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK