LARS HELLSTEN, skål, glas, "Butterfly", Orrefors, signerad
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
XAVIER PANCHARD, 1 par, pallar, "H60", Tolix, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
GRIPSHOLMSFÅTÖLJER, 1 par, 1900-talets andra hälft
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
MORTEL, kolmårdsmarmor, 1900-talets andra hälft
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
STAPELSTOLAR, 6 st, Wilkhahn, nutida
Slutpris2 200 SEK
Värdering800 SEK
SIGILL, vitmetall, jugend, omkring år 1900
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, mässing, 1900-tal
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
SPELBORD, tidigt 1900-tal
SPELBORD, tidigt 1900-tal
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
LISA LARSON, ljusstake, stjärngosse, stämpelmärkt
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, silver, svenska stämplar ALT, 1933
Slutpris5 200 SEK
Värdering6 000 SEK
LISA LARSON, figur, stengods, "Pingviner", ur serien Noaks Ark, Gustavsberg, osignerad
Slutpris450 SEK
Värdering500 SEK
RONAN & ERWAN BOUROULLEC, stol, "softshell chair", Vitra, nutida
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
Slutpris1 700 SEK
Värdering2 000 SEK
SIV ERICSDOTTER, olja på pannå, osignerad
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
ORIENTMATTA, silkeinslag, ca 78 x 48 cm
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 000 SEK
STOL, "Fiber side chair", Muuto, nutida
Slutpris500 SEK
Värdering1 000 SEK
Slutpris350 SEK
Värdering500 SEK
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 000 SEK
MATSERVIS, 56 del, porslin, "Blå Magnolia", Royal Copenhagen
Slutpris2 400 SEK
Värdering2 000 SEK
LJUSSTAKE, mässing, 1700-tals kopia, Klaestorp/Nyköpinshus
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
GOLVURNA, lergods, 1900-tal
GOLVURNA, lergods, 1900-tal
Slutpris650 SEK
Värdering500 SEK
LARS JONSSON (född 1952), färglitografi, signerad och numrerad 86/200
Slutpris3 200 SEK
Värdering3 000 SEK
MARION BELIN (1933-2022), handkolorerad litografi, signerad och daterad -92
Slutpris1 200 SEK
Värdering600 SEK
OIVA TOIKKA, skulptur, glas, Nuutajärvi, Finland, signerad
Slutpris450 SEK
Värdering800 SEK
 MODELLSKEPP, "Clipper Siglo XIX", 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
ARTHUR PERCY, vas, porslin, "Safir", Gefle, 1900-talets mitt
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
LENNART JIRLOW (1936-2020), färglitografi, signerat och numrerat 68/101
Slutpris2 400 SEK
Värdering1 200 SEK
JAN JOHANSSON, 10 st rödvinsglas, Orrefors
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 000 SEK
SKJORTA OCH VÄST, till folkdräkt, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
JAN JOHANSSON, 10 st vitvinsglas, Orrefors
Slutpris550 SEK
Värdering1 000 SEK
KRUS, 5 st, stengods, Höganäs, 1900-tal
Slutpris450 SEK
Värdering400 SEK
SAMLING NOTBÖCKER OCH BLAD, 1900-talets första hälft
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
KAMERA, Nikon, EM, 1900-talets andra hälft
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
SIDOBORD, metall, 2000-tal
SIDOBORD, metall, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
INKERI SEPPÄLÄ, 12 del servisporslin, stengods, "Taika", Arabia, Finland
Slutpris300 SEK
Värdering600 SEK
BERTIL VALLIEN, vas / flaska, glas, Kosta Boda, signerad
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
CHAMPAGNEKYLARE, 1900-talets första hälft
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 500 SEK
GARDINLÄNGDER, 4 st, virkade, sannolikt 1900-talets andra hälft
Slutpris250 SEK
Värdering600 SEK
SOCKERSKÅL, GRÄDDKANNA SAMT BRICKA, silver, rokokostil, Gewe, 1970-tal, tot vikt ca 380 g
Slutpris6 400 SEK
Värdering3 000 SEK
Slutpris500 SEK
Värdering1 000 SEK
 ULRICA HYDMAN-VALLIEN, bringare, glas, "Tulipa", Kosta Boda, Artist Coll, signerad
Slutpris250 SEK
Värdering500 SEK
Slutpris500 SEK
Värdering1 000 SEK
PAUL K JÖRGENSEN, olja på pannå, signerad
Slutpris250 SEK
Värdering800 SEK
SKRIVBORD, omkring år 1900
SKRIVBORD, omkring år 1900
Slutpris650 SEK
Värdering1 000 SEK
LISA LARSON, figurin, stengods, "Blomsterflicka", Gustavsberg
Slutpris1 000 SEK
Värdering600 SEK