Slutpris500 SEK
Värdering1 000 SEK
PAUL K JÖRGENSEN, olja på pannå, signerad
Slutpris250 SEK
Värdering800 SEK
SKRIVBORD, omkring år 1900
SKRIVBORD, omkring år 1900
Slutpris650 SEK
Värdering1 000 SEK
LISA LARSON, figurin, stengods, "Blomsterflicka", Gustavsberg
Slutpris1 000 SEK
Värdering600 SEK
MAJA FJAESTAD (1873-1961), träsnitt, signerad
Slutpris750 SEK
Värdering400 SEK
BORDSLAMPOR, 1 par, trä, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
KJELL ENGMAN, pokalglas, glas, Kosta Boda, signerad
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
CHARLES & RAY EAMES, skrivbordsstol, "EA-108", Vitra
Slutpris6 200 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
BESTICK, 12 st, "Pampas", rostfritt stål, Nils Johan, 1900-talets andra hälft
Slutpris350 SEK
Värdering400 SEK
SVEN GUNNARSSON, 2 st figurer, skuret och målat trä, signerade
Slutpris450 SEK
Värdering800 SEK
SKÅL, sterlingsilver, 1900-tal, vikt ca 95 g
Slutpris1 600 SEK
Värdering800 SEK
STIG LINDBERG, 24 del, servisporslin, "Leksand", Rörstrand
Slutpris2 400 SEK
Värdering1 500 SEK
SERVERINGSFAT/TÅRTFAT, porslin, "Isabella Silver", Royal Worcester, England, 1900-/2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
STUMPASTAKE, gjutjärn, Duoform, Scandia Present
Slutpris600 SEK
Värdering300 SEK
RONAN & ERWAN BOUROULLEC, stol, "softshell chair", Vitra, nutida
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
HERRBETJÄNT, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
ORIENTMATTA, Bochara, ca 313 x 252 cm
Slutpris1 900 SEK
Värdering3 000 SEK
GUNNEL SAHLIN, 4 st, skulpturer, glas, Kosta Boda, 1900-/2000-tal
Slutpris150 SEK
Värdering400 SEK
IDA HILDEBRAND, fåtölj, "Pipe", Friends & Founders, 2000-tal
Slutpris700 SEK
Värdering1 200 SEK
ARDY STRÜWER (1939-2023), färglitografi, signerad och daterad 1995
Slutpris550 SEK
Värdering800 SEK
KJELL ENGMAN, skål, glas, Kosta Boda, Artist Collection, signerad
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
FIGURER, 10 st, glas, bla Johansfors och Kosta Boda
Slutpris700 SEK
Värdering800 SEK
LISA LARSON, figur, stengods, "Victoria", ur serien "Sekelskifte", Gustavsberg
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
C.A.M.LINDMAN, 2 vol bokband,  "Bilder ur nordens flora I-II", Wahlström & Widstrand Stockholm, 1900-talets första hälft
Slutpris700 SEK
Värdering300 SEK
MÄRKLIN, ånglok, DA 800, 23 014, med tender, 1900-tal
Slutpris350 SEK
Värdering500 SEK
BYRÅ, furu, 1900-talets första hälft
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
ROYAL COPENHAGEN, 16 del servisporslin, "Blå Blomst", Danmark
Slutpris800 SEK
Värdering800 SEK
FAT, mässing, 1900-talets första hälft
Slutpris300 SEK
Värdering300 SEK
EFVA ATTLING, sterlingsilver, armband "Carpe Diem"
Slutpris400 SEK
Värdering300 SEK
SPEGEL, art déco, 1920-/30-tal
Slutpris400 SEK
Värdering600 SEK
JETTE FRÖLICH, 13 del julservis, "Holiday collection", Bing & Gröndahl, Danmark
Slutpris1 500 SEK
Värdering2 500 SEK
HANS EDBLAD, bokstöd, 1 par, målad metall, Fafner, Singö
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 000 SEK
SIGVARD BERNADOTTE, 4 st tekoppar med fat, "Golden sun", Bing & Gröndahl, Danmark
Slutpris2 400 SEK
Värdering800 SEK
SIGVARD BERNADOTTE, 24 del kaffeservis, "Golden sun", Bing & Gröndahl, Danmark
Slutpris3 000 SEK
Värdering2 000 SEK
Slutpris950 SEK
Värdering800 SEK
TESERVIS, 9 del, porslin, "Ostindia", Rörstrand
Slutpris1 700 SEK
Värdering600 SEK
TALLRIKSHYLLA, 1900-talets andra hälft
Slutpris750 SEK
Värdering800 SEK
SERVISPORSLIN, 15 st, porslin, "Ostindia", Rörstrand, 1900-/2000-tal
Slutpris1 400 SEK
Värdering600 SEK
SERVISPORSLIN, 16 del, "Ostindia", Rörstrand
Slutpris1 900 SEK
Värdering1 000 SEK
GOLVLAMPA, Aneta, 2000-tal
GOLVLAMPA, Aneta, 2000-tal
Slutpris250 SEK
Värdering500 SEK
KAFFESERVIS, 12 del, porslin, "Ostindia", Rörstrand, 1900-/2000-tal
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
TERRIN OCH KAROTT, porslin, "Ostindia", Rörstrand
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 SEK
UPPLÄGGNINGSFAT, 2 st, SAMT SKÅL, porslin, "Ostindia", Rörstrand
Slutpris1 200 SEK
Värdering500 SEK
ASSIETTER, 12 st, porslin, "Ostindia", Rörstrand, 2000-tal
Slutpris2 000 SEK
Värdering800 SEK
MATTALLRIKAR, 16 (10+6) st, porslin, "Ostindia", Rörstrand, 1900-/2000-tal
Slutpris1 800 SEK
Värdering1 000 SEK
ULRICA HYDMAN-VALLIEN, vas, glas "Caramba", Kosta Boda, signerad
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 500 SEK
ANATOMISK MODELL, plast, 1900-andra hälft
Slutpris400 SEK
Värdering300 SEK