Slutpris350 SEK
Värdering500 SEK
TAKLAMPA, "Nift", IKEA, 1960-tal
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
HÖRNHYLLA, omkring år 1900
HÖRNHYLLA, omkring år 1900
Slutpris650 SEK
Värdering1 000 SEK
BORDSLAMPOR, 1 par, trä, 1900-talets andra hälft
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
SPEGEL, Swedish modern, 1930-/40-tal
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 000 SEK
LJUSLYKTOR, 10 st, glas, Marimekko, Iittala, 2000-tal
Slutpris450 SEK
Värdering400 SEK
FÅTÖLJ MED FOTPALL, engelsk stil, klädsel "Tulpan" formgivet av Josef Frank, 1900-tal
Slutpris800 SEK
Värdering1 500 SEK
KAFFESERVIS, 3 del, nysilver, sannolikt England, 1900-talets första hälft
Slutpris300 SEK
Värdering300 SEK
LOUISE ADELBORG, 8 st skålar, "Swedish Grace", Rörstrand
Slutpris650 SEK
Värdering800 SEK
BORDSLAMPOR, 1 par, porslin, Faiancas Ramos, Portugal, samtida
Slutpris400 SEK
Värdering600 SEK
ORIENTMATTA, ca 267 x 151 cm
ORIENTMATTA, ca 267 x 151 cm
Slutpris200 SEK
Värdering1 000 SEK
ANNE NILSSON, vas, glas, "Kantarell", Orrefors, signerad
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
ULRICA HYDMAN-VALLIEN, skål samt fat, glas, Kosta Boda
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
LARS HELLSTEN, skål, glas, "Butterfly", Orrefors, signerad
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 000 SEK
ERIK HÖGLUND, kanna och vas, glas, Boda, 1900-talets andra hälft
Slutpris300 SEK
Värdering600 SEK
MARGARETA HENNIX (född 1941), väggrelief, stengods, Gustavsberg
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
TAKLAMPA, mässing och teak, 1900-talets mitt
Slutpris300 SEK
Värdering600 SEK
RONAN & ERWAN BOUROULLEC, stol, "softshell chair", Vitra, nutida
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
SKÅL, porslin, Kina, 1700-/1800-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
KJELL ENGMAN, skålar, 2 st, glas, "Bon Bon", Kosta Boda, signerade
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
ERIC RHÖNNSTAD (1909-1980), olja på duk, signerad och daterad 1968
Slutpris750 SEK
Värdering1 000 SEK
FAT, sterlingsilver, 1900-tal, vikt ca 50 g
Slutpris950 SEK
Värdering500 SEK
EJNAR KOHLMANN, olja på duk, signerad och daterad 1956
Slutpris1 400 SEK
Värdering2 000 SEK
BERTIL VALLIEN, vas/skål, glas, Kosta Boda Atelier, signerad
Slutpris650 SEK
Värdering1 000 SEK
GUILLERMO SILVA SANTAMARIA (1921-2007), 4 st, färglitografier samt bok, signerade samt numrerade
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
PIERRE SINDRE, karmstol, "Button", Gärsnäs, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
YRJÖ EDELMANN (1941-2016), färglitografi, signerad och numrerad 121/150
Slutpris500 SEK
Värdering1 000 SEK
LISA LARSON, figurin, stengods, "Syskon", Gustavsberg
Slutpris1 400 SEK
Värdering800 SEK
Slutpris1 600 SEK
Värdering2 000 SEK
EJNAR KOHLMANN (1888-1968), olja på duk, signerad och daterad 1955
Slutpris2 200 SEK
Värdering2 000 SEK
 GÖRAN WÄRFF, 6 st whiskyglas, "Prince", Kosta Boda, signerade
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
GÖRAN WÄRFF, 12 st, snapsglas, "Prince", Kosta Boda
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
GÖRAN WÄRFF, 12 st vinglas, "Prince", Kosta Boda
Slutpris650 SEK
Värdering800 SEK
BRICKA, koppar, 1800-/1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
SKÅL MED HÄNKEL, glas, möjligen Murano, 1900-tal
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
KARUSELLBORD, engelsk stil, 1900-talets andra hälft
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
VÄGGPENDYL, omkring år 1900
VÄGGPENDYL, omkring år 1900
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
FÅTÖLJ, gripsholmsmodell, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 900 SEK
Värdering700 SEK
ALVAR AALTO, 4 st, ljuslyktor, "Savoy", Ittala, Finland
Slutpris350 SEK
Värdering300 SEK
KARL AXEL PEHRSON (1921-2005), färglitografi, signerat och daterad -87
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
MATTALLRIKAR, 7 st, glas, 1900-/2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
ULRICA HYDMAN-VALLIEN, 16 st assietter, glas, Kosta Boda, signerade
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 SEK
BERTIL VALLIEN, 3 st pokalglas, "Satellite", Kosta Boda, signerade
Slutpris500 SEK
Värdering1 000 SEK
NILS LANDBERG, 11 st snapsglas, "Illusion", Orrefors
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 SEK
LENNART JIRLOW (1936-2020), färglitografi, signerat och numrerat 203/210
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 500 SEK
LOUIS BASTIN (1912-1979), färglitografi, signerad
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
BORDSLAMPOR, 2 st, cararramarmor, sannolikt 1970-tal
Slutpris450 SEK
Värdering700 SEK