PALL, sent 1900-tal
PALL, sent 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
ALBERT ENGSTRÖM, 10 vol, "Gubbar", Albert Bonniers Förlag, 1944
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
FISKFAT, trä och metall, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
BALJA, koppar 1800-tal
BALJA, koppar 1800-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
SPEGEL, furu, 1900-talets slut
Slutpris400 SEK
Värdering700 SEK
FOLKDRÄKT, 3 del, Skedevi, Östergötland
Slutpris1 000 SEK
Värdering700 SEK
PÄLSVÄST, minkbit, strl ca 40
PÄLSVÄST, minkbit, strl ca 40
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
JANE WÅHLSTEDT, skål, keramik, Jani, Laholm, 1900-talets mitt
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
SVIT MED GRAFISKA BLAD, 5 st, bla Erik Höglund, 1900-talets mitt
Slutpris350 SEK
Värdering400 SEK
HERTHA BENGTSON, tekanna, porslin, "Blå Eld", Rörstrand
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
KOFTA, ull, Giesswein, strl ca 40
Slutpris300 SEK
Värdering300 SEK
JOSEF FRANK, 8 st bordstabletter, "Tulpaner", för Firma Svenskt Tenn
Slutpris550 SEK
Värdering300 SEK
MÄRKLIN, lok med 7 vagnar samt hus och transformator, 1900-talets mitt
Slutpris650 SEK
Värdering800 SEK
ANNA-LISA THOMSON, vas, keramik, "Paprika", Upsala Ekeby
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 000 SEK
BLOMBORD, smide, 1900-talets mitt
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
ESPRESSOMASKIN, Dalla Corte, DC EVO 2
Slutpris1 200 SEK
Värdering2 000 SEK
YTTERFODER, 2 st, majolika, bla Rörstrand, omkring år 1900
Slutpris450 SEK
Värdering400 SEK
YTTERFODER, majolika, Rörstrand, omkring år 1900
Slutpris850 SEK
Värdering600 SEK
NÖTFAT, porslin, Gustavsberg, omkring år 1900
Slutpris350 SEK
Värdering300 SEK
FAT TILL YTTERFODER, 4 st, majolika, Gustavsberg, omkring år 1900
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
YTTERFODER, majolika, Österrike, 1900-talets början
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
Slutpris250 SEK
Värdering500 SEK
YTTERFODER, majolika, omkring år 1900
Slutpris600 SEK
Värdering400 SEK
FAT, 5 st, majolika, omkring år 1900
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
TRÄDGÅRDSBORD, 1900-talets första hälft
Slutpris650 SEK
Värdering600 SEK
NILS FOUGSTEDT, 1 par kandelabrar, tenn, 1930
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
HELLA JONGERIUS, golvvas, porslin, "Asia", PS Jonsberg, IKEA
Slutpris250 SEK
Värdering800 SEK
RADIO, Arena, type FF-T1900H/2, Danmark, 1900-talets mitt
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
TISSOT, seastar, armbandsur, gulddoublé, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
YTTERFODER, orientaliskt, metall, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
VÄGGLAMPA, 1900-talets mitt
VÄGGLAMPA, 1900-talets mitt
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
URNA, lergods, 1900-talets början
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
TRÅG, allmoge, daterat 1832
TRÅG, allmoge, daterat 1832
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
PARAPLYSTÄLL, gjutjärn, Husqvarna, tidigt 1900-tal
Slutpris300 SEK
Värdering1 000 SEK
RING, 18k guld, med tre vita stenar, tot vikt ca 2,8 g
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 500 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, mässing, 1900-talets mitt
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
ANNE NILSSON, ljusstake, glas, "Celeste", Orrefors
Slutpris550 SEK
Värdering500 SEK
HANNU IKONEN, ring, brons, "Lava", Valo Koru, Finland
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
Slutpris450 SEK
Värdering600 SEK
BORDSLAMPA, trä och metall, art déco, 1920-/30-tal
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 SEK
MARI SIMMULSON, skålfat samt vas, stengods, Upsala Ekeby
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
LOCKURNA, keramik, Höganäs, 1800-tal
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
KRUKOR OCH KAFFEKANNA, 3 del, koppar och mässing, bla Skultuna, 1800-tal
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
CITIZEN, armbandsur, 2 st, rostfritt stål, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
VÄGGBONAD, Kina, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
PRINSESSORNAS KOKBOK, Stockholm Albert Bonniers Förlag, Stockholm, 1935
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
VÄGGKROK, metall, 1900-talets början
Slutpris550 SEK
Värdering400 SEK