TAKLAMPA, metall och glas, 1900-talets mitt
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
HÄNGSKÅP, 1900-talets andra hälft
Slutpris400 SEK
Värdering700 SEK
SKRIVSKÅP, engelsk stil, 1900-talets slut
Slutpris500 SEK
Värdering1 000 SEK
KÄPP, med silverkrycka, 1900-talets första hälft
Slutpris1 400 SEK
Värdering600 SEK
VAS, glas, Reijmyre glasbruk, 1990
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
BRUNO MATHSSON OCH PIET HEIN, "Superellips", soffbord, Fritz Hansen 1984, Danmark
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 000 SEK
DUK, linne, Almedahls, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
KUDDAR, 1 par, "Kastanj", linne, Jobs Handtryck, 2000-tal
Slutpris900 SEK
Värdering500 SEK
TAKLAMPA, glas, 1900-talets första hälft
Slutpris500 SEK
Värdering400 SEK
SIDOBORD, art déco, 1900-1920-/30-tal
Slutpris8 600 SEK
Värdering1 000 SEK
VASER, 2 st, stengods, Carl-Harry Stålhane och "Ritzi", Gunnar Nylund, Rörstrand
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
COLLIER, ARMBAND SAMT ÖRHÄNGEN, bärnsten, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
KAPPA, fuskpäls, Ramosport, Frankrike, strl 38, 1900-talets andra hälft
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
LJUSSTAKAR, 2 par, mässing, 1900-talets första hälft
Slutpris350 SEK
Värdering500 SEK
JEAN-MARIE MASSAUD, snurrstol, "Flow", MDF, Italia
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
Slutpris700 SEK
Värdering600 SEK
BORDSLAMPA, mässing och glas, märkt 210 GBW, 1900-talets andra hälft
Slutpris400 SEK
Värdering600 SEK
VAS, glas, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
GUNNAR NYLUND, vas, stengods, "Eklöv", Rörstrand
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
SKOLPLANSCHER, 5 st, efter Nils Tirén, 1900-talets mitt
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
SIGILL, patinerad brons, omkring år 1900
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
FICKUR, 2 st, silver, bla. Omega, 1900-talets första hälft
Slutpris450 SEK
Värdering600 SEK
INGELA WESTERGARD, 1 par gardinlängder, "Clara Fina", Borås Cotton
Slutpris400 SEK
Värdering600 SEK
Slutpris400 SEK
Värdering600 SEK
LOUISE ADELBORG, porslin, Stockholmsutställningen 1930, Rörstrand
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
ULLA PROCOPÉ, tekopp med fat, keramik, "Valencia", Arabia, 1960-tal
Slutpris450 SEK
Värdering300 SEK
SIDOBORD, art déco, 1920-/30-tal
Slutpris2 000 SEK
Värdering1 000 SEK
MULBERRY, parkas, stl XS
MULBERRY, parkas, stl XS
Slutpris650 SEK
Värdering1 200 SEK
BARNGUNGSTOL, windsormodell, England, 1900-talets första hälft
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
LISA LARSON, väggplakett, stengods, "Katt", ur serien Unik, Gustavsberg
Slutpris800 SEK
Värdering1 500 SEK
LJUSLYKTOR, 11 st, glas, Marimekko, Iittala, 2000-tal
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
 HEE WEELING, 5 st, stolar, "About a chair", HAY, Danmark, nutida
Slutpris1 200 SEK
Värdering2 000 SEK
MARION BELIN (1933-2022), handkolorerad litografi, signerad och daterad -92
Slutpris250 SEK
Värdering600 SEK
UNDERLÄGGSTALLRIKAR, 12 st, metall, 1900-/2000-tal
Slutpris400 SEK
Värdering600 SEK
ARMBANDSUR, Seiko, gulddoublé, 1900-talets andra hälft
Slutpris350 SEK
Värdering300 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, silver, TESI, Göteborg 1969
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 200 SEK
ETUI TILL ARMBANDSUR, trä, Sjöö Sandström, Stockholm
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
PIERRE FORSELL, 1 par väglampetter, mässing, "Reflex", Skultuna
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 500 SEK
ARNE JACOBSEN, 4 st stolar, "Sjuan", Fritz Hansen, år 2007
Slutpris3 200 SEK
Värdering4 000 SEK
MATSALSMÖBEL, 5 del, gustaviansk stil, 1900-talets mitt
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 000 SEK
SÄNGBORD, jugend, tidigt 1900-tal
Slutpris500 SEK
Värdering600 SEK
Slutpris500 SEK
Värdering1 000 SEK
BORDSLAMPSFOT, keramik, Italien, sent 1900-tal
Slutpris350 SEK
Värdering400 SEK
SKÅL PÅ FOT, glas, Reijmyre glasbruk, daterad Reijmyre 1990
Slutpris300 SEK
Värdering300 SEK
LAPTOPBORD, "Relate", Muuto, nutida
Slutpris950 SEK
Värdering1 200 SEK
JORDGLOB, med belysning, JRO-Verlag, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
LISA LARSON, figur, stengods, "Sommarklädd", Gustavsberg
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 000 SEK
SKÅL OCH SKÅLFAT, glas, Orrefors, signerade
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK