32744 KINESISK KERAMIK, 8 del, porslin, mestadels 1800-/1900-tal

36945a_med.jpeg
  • 36945a_sm.jpeg
  • 36945b_sm.jpeg
  • 36945c_sm.jpeg
  • 36945d_sm.jpeg
  • 36945e_sm.jpeg
  • 36945f_sm.jpeg
  • 36945g_sm.jpeg

Blå och grön glasyr med delvis förgylld dekor, omfattande 1 par koppar, 2 ytterfoder, dosa, rökelseurna samt 1 par bläckhorn, höjd 3,5 - 9 cm

  • Konditionsrapport:Bläckhornen saknar delar, smärre repor

Värdering1 000 SEK
Slagavgift (inkl. moms)80 SEK
Fraktavgift (från)400 SEK