29154 SALONGSBORD, empirestil, 1800-tal, skiva av kalksten

32556a_med.jpeg
  • 32556a_sm.jpeg
  • 32556b_sm.jpeg
  • 32556c_sm.jpeg
  • 32556d_sm.jpeg
  • 32556e_sm.jpeg
  • 32556f_sm.jpeg
  • 32556g_sm.jpeg

Skuret bronserat underrede med dekor av gripar och karyatider, senare lös skiva av kalksten, höjd 80, 110 x 60 cm

  • Konditionsrapport:Färgbortfall, åldersrelaterat slitage, senare bronsering

Värdering11 000 SEK
Slagavgift (inkl. moms)80 SEK
Fraktavgift (från)1 500 SEK

Ändrade öppettider: 20/6 stänger 15.00
21/6, 3/7, 15-26/7 STÄNGT