Börjar: 3 jun 2022 15:30
Avslutas: 12 jun 2022 16:00

Juniauktion

Juniauktion
RENÈ GENIS, färglitografi, signerad och numrerad 47/60_3913a_8da4341864f586b_lg.jpeg
842
RENÈ GENIS, färglitografi, signerad och numrerad 47/60
SlutprisInga bud
Utropspris300 SEK
ÖRHÄNGEN OCH HÄNGE, 3 del, 18k guld, tot vikt ca 6,3 g_3115a_8da4548ec7938f7_lg.jpeg
844
ÖRHÄNGEN OCH HÄNGE, 3 del, 18k guld, tot vikt ca 6,3 g
Slutpris2 200 SEK
Utropspris3 000 SEK
ROYAL COPENHAGEN, 2 del, porslin, vas och urna_3978a_8da43b266e59e66_lg.jpeg
845
ROYAL COPENHAGEN, 2 del, porslin, vas och urna
Slutpris200 SEK
Utropspris300 SEK
BORDSLAMPA, "Elidus 7250", 1960-/70-tal _3961a_8da456329bc7f2b_lg.jpeg
846
BORDSLAMPA, "Elidus 7250", 1960-/70-tal
Slutpris200 SEK
Utropspris600 SEK
SITTPUFF, England, 1900-talets slut_3106a_8da3d8c4887792f_lg.jpeg
847
SITTPUFF, England, 1900-talets slut
Slutpris450 SEK
Utropspris500 SEK
VÄGGLAMPOR/SÄNGLAMPOR, 1 par, mässing, Örsjö Belysning, 1900-talets andra hälft_3183a_8da45571b46f4c0_lg.jpeg
848
Slutpris600 SEK
Utropspris500 SEK
ÖRHÄNGEN, 1 par, 18k vitguld, smaragder och briljantslipade diamanter, tot vikt 3 g_3117a_8da4556182037ba_lg.jpeg
850
ÖRHÄNGEN, 1 par, 18k vitguld, smaragder och briljantslipade diamanter, tot vikt 3 g
Slutpris1 800 SEK
Utropspris3 000 SEK
MATSALSMÖBEL, 7 del, gustaviansk stil_3102a_8da3d8d5250a959_lg.jpeg
851
MATSALSMÖBEL, 7 del, gustaviansk stil
Slutpris600 SEK
Utropspris2 000 SEK
MATBORD, senempire, 1800-talets mitt_3397a_lg.jpeg
852
MATBORD, senempire, 1800-talets mitt
Slutpris1 000 SEK
Utropspris2 000 SEK
ROYAL COPENHAGEN, 38 del, "Musselmalet", servisporslin, bla helblond_3563a_8da43b0ec1c1d11_lg.jpeg
853
ROYAL COPENHAGEN, 38 del, "Musselmalet", servisporslin, bla helblond
Slutpris10 000 SEK
Utropspris12 000 SEK
TRÄDGÅRDSSTOLAR, 4 st, Grythyttan, omkring 1900-talets mitt_3979a_8da440c89b25d38_lg.jpeg
849
TRÄDGÅRDSSTOLAR, 4 st, Grythyttan, omkring 1900-talets mitt
Slutpris750 SEK
Utropspris1 000 SEK
SKÅLFAT, porslin, Kina, 1800-tal eller äldre _3566a_8da43507699fa47_lg.jpeg
854
SKÅLFAT, porslin, Kina, 1800-tal eller äldre
Slutpris500 SEK
Utropspris300 SEK
SPELBORD, nyrokoko, 1800-talets andra hälft, mahogny_3643a_8da42959dc15837_lg.jpeg
856
SPELBORD, nyrokoko, 1800-talets andra hälft, mahogny
Slutpris200 SEK
Utropspris500 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, Kolmårdsmarmor, 1900-tal_3619a_8da433f69258322_lg.jpeg
855
LJUSSTAKAR, 1 par, Kolmårdsmarmor, 1900-tal
Slutpris500 SEK
Utropspris200 SEK
TIDNINGSHYLLA, 1900-talets första hälft, trä och mässing _3646a_8da42942200e101_lg.jpeg
857
TIDNINGSHYLLA, 1900-talets första hälft, trä och mässing
Slutpris200 SEK
Utropspris400 SEK
MÄRTA FRIMAN, soffbord "Bond", Gärsnäs_3672a_8da428d370dc590_lg.jpeg
859
MÄRTA FRIMAN, soffbord "Bond", Gärsnäs
Slutpris350 SEK
Utropspris500 SEK
HERRARMBANDSUR, Mulco, stål, 1950-/60-tal_3688a_8da45487d4e838d_lg.jpeg
862
HERRARMBANDSUR, Mulco, stål, 1950-/60-tal
Slutpris29 000 SEK
Utropspris1 500 SEK
SOPPSLEV, silver, Finland, vikt ca 227 g_3701a_8da43b1d8ff516e_lg.jpeg
863
SOPPSLEV, silver, Finland, vikt ca 227 g
Slutpris300 SEK
Utropspris700 SEK
NATTLJUSSTAKAR, 1 par, nysilver, WMF, Tyskland, 1900-talets första hälft _3654a_8da43b1697f01da_lg.jpeg
858
Slutpris450 SEK
Utropspris400 SEK
VÄGGLAMPETTER, 1 par, brons, Louis XIV-stil, 1800-/1900-tal_3887a_8da43dfcd99029c_lg.jpeg
864
VÄGGLAMPETTER, 1 par, brons, Louis XIV-stil, 1800-/1900-tal
Slutpris700 SEK
Utropspris1 000 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, signerad Josè Sarato_3680a_8da434294a2955c_lg.jpeg
861
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, signerad Josè Sarato
Slutpris750 SEK
Utropspris1 800 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, sannolikt England, 1800-tal, olja på duk_3675a_8da43408196421c_lg.jpeg
860
Slutpris1 100 SEK
Utropspris2 000 SEK
ORIENTMATTA, " sk vintage carpet", ca 384 x 290 cm_4026a_lg.jpeg
866
ORIENTMATTA, " sk vintage carpet", ca 384 x 290 cm
Slutpris1 500 SEK
Utropspris12 000 SEK
SKÅP, 1800-tal, björk, tvådelat_3370a_8da42952dd98ce6_lg.jpeg
867
SKÅP, 1800-tal, björk, tvådelat
Slutpris800 SEK
Utropspris2 000 SEK
SJÖSKUMSPIPOR, 2 st, 1800-/1900-tal_3996a_8da43df883ffe24_lg.jpeg
868
SJÖSKUMSPIPOR, 2 st, 1800-/1900-tal
SlutprisInga bud
Utropspris300 SEK
REMMARE, grönt glas, 1700-tal_3471a_lg.jpeg
869
REMMARE, grönt glas, 1700-tal
Slutpris1 100 SEK
Utropspris2 000 SEK
GOLVLAMPOR, 1 par, Ateljé Lyktan, sannolikt 2000-tal_2771a_8da29f1e4af1f72_lg.jpeg
870
GOLVLAMPOR, 1 par, Ateljé Lyktan, sannolikt 2000-tal
Slutpris550 SEK
Utropspris1 000 SEK
SERVIETTER, 12 st, linnedamast, 1900-tal_3691a_8da44e615f708b9_lg.jpeg
871
SERVIETTER, 12 st, linnedamast, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Utropspris300 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, kristall, Åfors, 1900-talets andra hälft _3064a_8da44ead576be23_lg.jpeg
872
LJUSSTAKAR, 1 par, kristall, Åfors, 1900-talets andra hälft
SlutprisInga bud
Utropspris300 SEK
YTTERFODER, 4 st, porslin, "Waldemarsudde", Gustavsberg_3088a_8da455847304d49_lg.jpeg
873
YTTERFODER, 4 st, porslin, "Waldemarsudde", Gustavsberg
Slutpris200 SEK
Utropspris300 SEK
RING, 18k vitguld, med briljantslipade diamanter, tot vikt ca 7,7 g_3727a_lg.jpeg
874
RING, 18k vitguld, med briljantslipade diamanter, tot vikt ca 7,7 g
Slutpris3 000 SEK
Utropspris4 000 SEK
ALFRED HEDLUND, oljemålning, signerad och daterad 1918_3714a_8da43420acc186b_lg.jpeg
865
ALFRED HEDLUND, oljemålning, signerad och daterad 1918
Slutpris1 600 SEK
Utropspris800 SEK
RING, 18k vitguld, solitär briljantslipad diamant ca 0,36 ct_3756a_lg.jpeg
875
RING, 18k vitguld, solitär briljantslipad diamant ca 0,36 ct
Slutpris1 200 SEK
Utropspris1 500 SEK
BANKETTER, 1 par, gustaviansk stil, 1900-talets första hälft_3770a_lg.jpeg
876
BANKETTER, 1 par, gustaviansk stil, 1900-talets första hälft
Slutpris2 600 SEK
Utropspris4 500 SEK
FÅTÖLJ, barockstil, omkring år 1900_3776a_lg.jpeg
877
FÅTÖLJ, barockstil, omkring år 1900
Slutpris200 SEK
Utropspris600 SEK
STOP, 8 st, porslin, mestadels England, 1900-/2000-tal_3838a_lg.jpeg
878
STOP, 8 st, porslin, mestadels England, 1900-/2000-tal
SlutprisInga bud
Utropspris300 SEK
NAIN, orientmatta, ca 290 x 190 cm_4027a_lg.jpeg
879
NAIN, orientmatta, ca 290 x 190 cm
Slutpris2 200 SEK
Utropspris12 000 SEK
HEE WELLING, AAC53, "About a stool", HAY, 2000-tal_3671a_8da4294af60bbf1_lg.jpeg
880
HEE WELLING, AAC53, "About a stool", HAY, 2000-tal
SlutprisInga bud
Utropspris600 SEK
TRÅGSOFFA, omkring 1900-talets mitt_3866a_lg.jpeg
881
TRÅGSOFFA, omkring 1900-talets mitt
SlutprisInga bud
Utropspris800 SEK
BORDSLAMPSFOT, nysilver, sannolikt 1900-talets första hälft_3653a_8da45569aa7f619_lg.jpeg
882
BORDSLAMPSFOT, nysilver, sannolikt 1900-talets första hälft
SlutprisInga bud
Utropspris800 SEK
SOFFA, Jio Möbler, fyrsits, Howardmodell, 2000-tal_3881a_8da4562c2a0f9f5_lg.jpeg
883
SOFFA, Jio Möbler, fyrsits, Howardmodell, 2000-tal
Slutpris5 800 SEK
Utropspris8 000 SEK
GUSTAF ADOLF FAHLE, olja på duk, signerad och daterad 1965, oljemålning_3895a_8da43411110ae1a_lg.jpeg
884
Slutpris350 SEK
Utropspris400 SEK
ERNST LINDGREN, olja på pannå, signerad och daterad -43 _3896a_8da434104300d2c_lg.jpeg
885
ERNST LINDGREN, olja på pannå, signerad och daterad -43
Slutpris450 SEK
Utropspris800 SEK
LEKSAK, bil "Ford Woody", Signature Series_3928a_8da447bae70dc99_lg.jpeg
886
LEKSAK, bil "Ford Woody", Signature Series
Slutpris350 SEK
Utropspris300 SEK
EINAR JOLIN, färglitografi, signerad och numrerad 25/360_3945a_8da43412a04ad1f_lg.jpeg
888
EINAR JOLIN, färglitografi, signerad och numrerad 25/360
Slutpris200 SEK
Utropspris1 500 SEK
SPEGEL MED KONSOLBORD, nyrokoko, 1800-/1900-tal_3150a_8da4414823b594d_lg.jpeg
889
SPEGEL MED KONSOLBORD, nyrokoko, 1800-/1900-tal
Slutpris2 200 SEK
Utropspris2 000 SEK
ASKFAT, tenn, Firma Svenskt Tenn, 1928_3987a_8da449b2fc4b0ad_lg.jpeg
890
ASKFAT, tenn, Firma Svenskt Tenn, 1928
Slutpris400 SEK
Utropspris300 SEK
 SARA LARSSON, 3 st "Happy/Stool", pallar,  A2 Design Studio_3868a_8da7550697f9aa2_lg.jpeg
892
SARA LARSSON, 3 st "Happy/Stool", pallar, A2 Design Studio
Slutpris200 SEK
Utropspris1 000 SEK