Börjar: 3 jun 2022 15:30
Avslutas: 12 jun 2022 16:00

Juniauktion

Juniauktion
SPEGEL SAMT LAMPETTER, tenn, 1930-tal_3911a_8da43dfd980f362_lg.jpeg
794
SPEGEL SAMT LAMPETTER, tenn, 1930-tal
Slutpris250 SEK
Utropspris500 SEK
MAURICE ÉLIE SARTHOU, färglitografi, signerad och numrerad 123/125_3912a_8da4341dd2b1188_lg.jpeg
795
MAURICE ÉLIE SARTHOU, färglitografi, signerad och numrerad 123/125
SlutprisInga bud
Utropspris300 SEK
BAKHTIARI, orientmatta, sannolikt 1930-tal, ca 205 x 305 cm_3790a_lg.jpeg
796
BAKHTIARI, orientmatta, sannolikt 1930-tal, ca 205 x 305 cm
Slutpris500 SEK
Utropspris8 000 SEK
VÄGGLAMPOR, ett par, nautisk stil, 1900-talets andra hälft_3914a_8da43d58cf27960_lg.jpeg
797
VÄGGLAMPOR, ett par, nautisk stil, 1900-talets andra hälft
Slutpris250 SEK
Utropspris300 SEK
DALAHÄST, större modell, 1900-tal_3920a_8da441e70dbf575_lg.jpeg
799
DALAHÄST, större modell, 1900-tal
Slutpris250 SEK
Utropspris600 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, färglitografi, signerad J Dewasne, numrerad 132/175_3915a_8da4340b1bca132_lg.jpeg
798
Slutpris400 SEK
Utropspris300 SEK
BORDSLAMPA, stengods, "Domino", Stig Lindberg, Gustavsberg_3921a_8da43b142836fcb_lg.jpeg
800
BORDSLAMPA, stengods, "Domino", Stig Lindberg, Gustavsberg
Slutpris300 SEK
Utropspris400 SEK
BOKHYLLA, 1940-tal, fanerad med alm_3922a_8da44e6c461c6b0_lg.jpeg
801
BOKHYLLA, 1940-tal, fanerad med alm
SlutprisInga bud
Utropspris400 SEK
BORDSLYSTER, mässing, 1800-/1900-tal_4012a_lg.jpeg
802
BORDSLYSTER, mässing, 1800-/1900-tal
Slutpris750 SEK
Utropspris800 SEK
BURK, tenn, GAB, 1933_3923a_8da43b18875c877_lg.jpeg
803
BURK, tenn, GAB, 1933
Slutpris300 SEK
Utropspris200 SEK
URNOR, 1 par, svartlackerat gjutjärn_3580a_lg.jpeg
804
URNOR, 1 par, svartlackerat gjutjärn
Slutpris2 200 SEK
Utropspris3 000 SEK
ORIENTMATTA, galleri, ca 76 x 325 cm_3925a_8da454c9c9be114_lg.jpeg
805
ORIENTMATTA, galleri, ca 76 x 325 cm
Slutpris700 SEK
Utropspris500 SEK
BLÅ STATION, barpallar, 1 par, 2000-tal_3929a_8da440d70120e31_lg.jpeg
806
BLÅ STATION, barpallar, 1 par, 2000-tal
SlutprisInga bud
Utropspris400 SEK
ANDERSSEN & VOLL. fåtölj, "Outline Chair" för Muuto_3931a_8da440d9359761e_lg.jpeg
808
ANDERSSEN & VOLL. fåtölj, "Outline Chair" för Muuto
Slutpris2 400 SEK
Utropspris4 000 SEK
SKÅL PÅ FOT, 2 st, 1900-tal_3932a_8da44e7cf03d138_lg.jpeg
809
SKÅL PÅ FOT, 2 st, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Utropspris300 SEK
SCHUCO, modellbil Examico 4001_3933a_8da44701796a250_lg.jpeg
810
SCHUCO, modellbil Examico 4001
Slutpris200 SEK
Utropspris500 SEK
MODELLBIL, 1962 Volkswagen Samba-Bus, Sun Star, skala 1:12, 2000-tal_3930a_8da43bac83b0238_lg.jpeg
807
MODELLBIL, 1962 Volkswagen Samba-Bus, Sun Star, skala 1:12, 2000-tal
Slutpris1 100 SEK
Utropspris1 500 SEK
MODELLBILAR, 4 st, Maisto, Universal Hobbies, 1900-tal_3934a_8da452ca1cf98e2_lg.jpeg
811
MODELLBILAR, 4 st, Maisto, Universal Hobbies, 1900-tal
Slutpris350 SEK
Utropspris500 SEK
MODELLBILAR, 14 st, bl a Smart Toys, 1900-/2000-tal_3938a_8da43d44c2e5082_lg.jpeg
815
MODELLBILAR, 14 st, bl a Smart Toys, 1900-/2000-tal
Slutpris350 SEK
Utropspris300 SEK
MODELLBILAR, 6 st, rallybilar, bla Sun Star, Revell, Burago, Ricko, 1900-/2000-tal_3937a_8da43d437fe62d7_lg.jpeg
814
MODELLBILAR, 6 st, rallybilar, bla Sun Star, Revell, Burago, Ricko, 1900-/2000-tal
Slutpris900 SEK
Utropspris500 SEK
MODELLBILAR, 13 st, 1900-/2000-tal_3939a_8da452db0745df4_lg.jpeg
817
MODELLBILAR, 13 st, 1900-/2000-tal
Slutpris300 SEK
Utropspris300 SEK
MODELLBILAR, 4 st, Sun Star, Road Signature, Welly, 1900-/2000-tal_3935a_8da43d419284409_lg.jpeg
812
Slutpris1 000 SEK
Utropspris400 SEK
MODELLBILAR, 6 st, bla Burago, 1900-/2000-tal_3936a_8da43d40af48301_lg.jpeg
813
MODELLBILAR, 6 st, bla Burago, 1900-/2000-tal
Slutpris1 300 SEK
Utropspris500 SEK
PETER DAHL, färglitografi, signerad och daterad -80, numrerad 100/250_3943a_8da4341a379c277_lg.jpeg
819
Slutpris300 SEK
Utropspris1 200 SEK
MODELLBILAR, 5 st, bla Burago, Norey,1900-/2000-tal_3940a_8da43d45f94724a_lg.jpeg
816
MODELLBILAR, 5 st, bla Burago, Norey,1900-/2000-tal
Slutpris600 SEK
Utropspris500 SEK
MODELLBILAR, 30 st, "Volvo collection", Editions Atlas_3941a_8da441e8c9ea7ad_lg.jpeg
818
MODELLBILAR, 30 st, "Volvo collection", Editions Atlas
Slutpris3 400 SEK
Utropspris3 000 SEK
SVEN JONSON, färglitografi, signerad och numrerad 125/390_3946a_8da43413486c71b_lg.jpeg
820
SVEN JONSON, färglitografi, signerad och numrerad 125/390
SlutprisInga bud
Utropspris500 SEK
SVEN JONSON, färglitografi, signerad och numrerad 125/390_3947a_8da43413fb613ab_lg.jpeg
821
SlutprisInga bud
Utropspris500 SEK
MATBORD, rokokostil, Åmells, 1900-/2000-tal_3169a_8da37f460e5818b_lg.jpeg
822
MATBORD, rokokostil, Åmells, 1900-/2000-tal
Slutpris1 200 SEK
Utropspris1 000 SEK
STOL, Mitab, 2000-tal_3243a_8da3d8df53fcd5c_lg.jpeg
823
STOL, Mitab, 2000-tal
SlutprisInga bud
Utropspris400 SEK
NAJAFABAD, orientmatta, ca 397 x 284 cm_3575a_lg.jpeg
824
NAJAFABAD, orientmatta, ca 397 x 284 cm
Slutpris6 000 SEK
Utropspris10 000 SEK
OWE KRONKVIST (1943-2000), gipsrelief, osignerad_3948a_8da44ec401d3589_lg.jpeg
825
OWE KRONKVIST (1943-2000), gipsrelief, osignerad
SlutprisInga bud
Utropspris400 SEK
DAMSKRIVBORD, nyrokoko, 1800-talets andra hälft _3949a_8da440c97acc49e_lg.jpeg
826
DAMSKRIVBORD, nyrokoko, 1800-talets andra hälft
Slutpris2 000 SEK
Utropspris1 000 SEK
SALONGSGRAMMONFON, 1900-talets början_3954a_8da454bba600e41_lg.jpeg
827
SALONGSGRAMMONFON, 1900-talets början
Slutpris600 SEK
Utropspris800 SEK
HALSKEDJA, 18k guld, vikt ca 9 g_3964a_8da455648f3f1e4_lg.jpeg
828
HALSKEDJA, 18k guld, vikt ca 9 g
Slutpris3 200 SEK
Utropspris4 000 SEK
RING, platina, med ljusblå safir ca 3,07 ct, krans av briljantslipade diamanter tot ca 0,70 ct _3874a_lg.jpeg
829
RING, platina, med ljusblå safir ca 3,07 ct, krans av briljantslipade diamanter tot ca 0,70 ct
Slutpris7 500 SEK
Utropspris17 000 SEK
VASER, 4 st, silver, tot vikt ca 627 g_3126a_8da4237dba47a63_lg.jpeg
830
VASER, 4 st, silver, tot vikt ca 627 g
Slutpris2 600 SEK
Utropspris2 000 SEK
ASK, 1800-/1900-tal_3967a_8da446f81800fb3_lg.jpeg
831
ASK, 1800-/1900-tal
Slutpris550 SEK
Utropspris300 SEK
SKÅLFAT, 1 par, porslin, Imari, Japan, 1800-/1900-tal_3972a_8da456677186edd_lg.jpeg
834
SKÅLFAT, 1 par, porslin, Imari, Japan, 1800-/1900-tal
Slutpris250 SEK
Utropspris800 SEK
VAS, porslin, Kina, sannolikt 1800-tal_3970a_8da453335765046_lg.jpeg
833
VAS, porslin, Kina, sannolikt 1800-tal
Slutpris1 700 SEK
Utropspris800 SEK
CIGARETTETUIER OCH DOSOR, 4 st, silver, tot vikt ca 313 g_3973a_8da4556919db692_lg.jpeg
835
CIGARETTETUIER OCH DOSOR, 4 st, silver, tot vikt ca 313 g
Slutpris950 SEK
Utropspris800 SEK
SPEGELLAMPETT, sengustaviansk, 1800-tal_3975a_8da43d58020bbf8_lg.jpeg
836
SPEGELLAMPETT, sengustaviansk, 1800-tal
Slutpris1 800 SEK
Utropspris2 000 SEK
COLLIER, 18k guld/vitguld, med två briljantslipade diamanter tot ca 1,97 ct, kvalitet bla ca J(Cr)/SI_3594a_lg.jpeg
837
COLLIER, 18k guld/vitguld, med två briljantslipade diamanter tot ca 1,97 ct, kvalitet bla ca J(Cr)/SI
Slutpris17 000 SEK
Utropspris46 000 SEK
SAMEKNIV, halvhornskniv, 1900-tal_3963a_8da4476067e06a6_lg.jpeg
838
SAMEKNIV, halvhornskniv, 1900-tal
Slutpris850 SEK
Utropspris800 SEK
KONTORSSTOL, 1800-/1900-tal_3969a_8da43d4d5b1c5ed_lg.jpeg
832
KONTORSSTOL, 1800-/1900-tal
Slutpris1 200 SEK
Utropspris800 SEK
KLOCKCHATELEINE, 18k guld, 1800-tal, tot vikt ca 7,15 g_3968a_8da45489df237df_lg.jpeg
839
KLOCKCHATELEINE, 18k guld, 1800-tal, tot vikt ca 7,15 g
Slutpris1 000 SEK
Utropspris1 500 SEK
BING & GRÖNDAHL, figurin, fågelfamiljen_3977a_8da43b285086e0d_lg.jpeg
840
BING & GRÖNDAHL, figurin, fågelfamiljen
SlutprisInga bud
Utropspris300 SEK
LORGNETTE, 1800-/1900-tal_3965a_8da449bef03f8bc_lg.jpeg
841
LORGNETTE, 1800-/1900-tal
Slutpris200 SEK
Utropspris400 SEK