Börjar: 3 jun 2022 15:30
Avslutas: 12 jun 2022 16:00

Juniauktion

Juniauktion
KARMSTOLAR, 1 par, empirestil, 1900-talets början_3744a_lg.jpeg
649
KARMSTOLAR, 1 par, empirestil, 1900-talets början
Slutpris700 SEK
Utropspris1 800 SEK
MATSALSMÖBEL, 7 del, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft_3746a_lg.jpeg
650
MATSALSMÖBEL, 7 del, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft
Slutpris250 SEK
Utropspris3 000 SEK
SIDOBORD, 1800-talets andra hälft_3747a_lg.jpeg
651
SIDOBORD, 1800-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Utropspris400 SEK
STOL, gustaviansk, 1800-tal_3748a_lg.jpeg
652
STOL, gustaviansk, 1800-tal
SlutprisInga bud
Utropspris500 SEK
KARMSTOLAR, 1 par, rokokostil, 1900-talets andra hälft _3749a_lg.jpeg
653
KARMSTOLAR, 1 par, rokokostil, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Utropspris800 SEK
HOSEINABAD, orientmatta, ca 328 x 212 cm_4029a_lg.jpeg
654
HOSEINABAD, orientmatta, ca 328 x 212 cm
Slutpris1 900 SEK
Utropspris9 000 SEK
KARMSTOLAR, 1 par, gustaviansk stil, 1900-tal_3750a_lg.jpeg
655
KARMSTOLAR, 1 par, gustaviansk stil, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Utropspris1 200 SEK
PÄRLCOLLIER, odlade pärlor, silverlås_3751a_lg.jpeg
656
PÄRLCOLLIER, odlade pärlor, silverlås
Slutpris200 SEK
Utropspris500 SEK
SKRIVBORD MED UPPSATS, gustaviansk stil, sent 1800-/tidigt 1900-tal_3752a_lg.jpeg
657
SKRIVBORD MED UPPSATS, gustaviansk stil, sent 1800-/tidigt 1900-tal
Slutpris2 200 SEK
Utropspris3 000 SEK
HEE WELLING, AAC53, "About a stool", HAY, 2000-tal_3670a_8da4294bca4532f_lg.jpeg
658
HEE WELLING, AAC53, "About a stool", HAY, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Utropspris600 SEK
KARMSTOLAR, 1 par, Frankrike, 1800-talets andra hälft_3754a_lg.jpeg
659
KARMSTOLAR, 1 par, Frankrike, 1800-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Utropspris2 500 SEK
JOEL KARLSSON, bord, "Buff", Karl Andersson & Söner_3755a_lg.jpeg
660
JOEL KARLSSON, bord, "Buff", Karl Andersson & Söner
SlutprisInga bud
Utropspris1 500 SEK
GUNNAR NYLUND, vas, stengods, Rörstrand, 1900-talets andra hälft _3757a_lg.jpeg
661
Slutpris250 SEK
Utropspris400 SEK
INGEGERD RÅMAN, 2 st, vas och skål, "Zvizz", Orrefors_3758a_lg.jpeg
662
INGEGERD RÅMAN, 2 st, vas och skål, "Zvizz", Orrefors
Slutpris300 SEK
Utropspris800 SEK
BIRGER NORLIN, olja på duk, signerad _3696a_8da433fe7e73f3d_lg.jpeg
663
BIRGER NORLIN, olja på duk, signerad
Slutpris200 SEK
Utropspris200 SEK
GRETHE MEYER, taklampa, för Menu, 2000-tal_3760a_lg.jpeg
664
GRETHE MEYER, taklampa, för Menu, 2000-tal
SlutprisInga bud
Utropspris600 SEK
MATSKEDAR, 6 st, silver, Finland, tot vikt 247 g_3703a_8da447297c602ff_lg.jpeg
665
MATSKEDAR, 6 st, silver, Finland, tot vikt 247 g
Slutpris700 SEK
Utropspris500 SEK
LINKS OF LONDON, collier, sterlingsilver, med odlade pärlor och kläppar_3761a_lg.jpeg
666
LINKS OF LONDON, collier, sterlingsilver, med odlade pärlor och kläppar
Slutpris500 SEK
Utropspris1 000 SEK
STOLAR, 1 par, 1800-talets första hälft _3745a_lg.jpeg
667
STOLAR, 1 par, 1800-talets första hälft
Slutpris200 SEK
Utropspris800 SEK
TRÄDGÅRDSSKULPTURER, 1 par, gjuten stenmassa, samtida _3764a_lg.jpeg
668
TRÄDGÅRDSSKULPTURER, 1 par, gjuten stenmassa, samtida
Slutpris750 SEK
Utropspris4 000 SEK
DAN MASELL, olja på duk, signerad_3768a_lg.jpeg
669
DAN MASELL, olja på duk, signerad
SlutprisInga bud
Utropspris300 SEK
ROYAL COPENHAGEN, 13 st, assietter, porslin, "Musselmalet", Danmark_3771a_lg.jpeg
671
ROYAL COPENHAGEN, 13 st, assietter, porslin, "Musselmalet", Danmark
Slutpris3 200 SEK
Utropspris4 000 SEK
MULBERRY, "Roxanne", axelremsväska, svart skinn_3864a_lg.jpeg
672
MULBERRY, "Roxanne", axelremsväska, svart skinn
Slutpris800 SEK
Utropspris2 500 SEK
JEAN-MARIE MASSAUD, stol, "Flow Chair", Italien, samtida _3833a_lg.jpeg
673
JEAN-MARIE MASSAUD, stol, "Flow Chair", Italien, samtida
Slutpris200 SEK
Utropspris800 SEK
BRUNO MATHSSON, soffbord, för Fritz Hansen_3769a_lg.jpeg
670
BRUNO MATHSSON, soffbord, för Fritz Hansen
Slutpris1 900 SEK
Utropspris1 500 SEK
KIRMAN, orientmatta, old, ca 370 x 260 cm_3772a_lg.jpeg
674
KIRMAN, orientmatta, old, ca 370 x 260 cm
Slutpris750 SEK
Utropspris3 000 SEK
RING, 18k vitguld, med agat, akvamarin och diamanter_3595a_lg.jpeg
675
RING, 18k vitguld, med agat, akvamarin och diamanter
Slutpris9 000 SEK
Utropspris18 000 SEK
ÖRHÄNGEN, 1 par, 18k guld, med gröna stenar, tot vikt ca 2 g_2225a_8da1d2d6aea97d2_lg.jpeg
676
ÖRHÄNGEN, 1 par, 18k guld, med gröna stenar, tot vikt ca 2 g
Slutpris850 SEK
Utropspris400 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, mässing, barockstil, 1900-tal_3773a_lg.jpeg
677
LJUSSTAKAR, 1 par, mässing, barockstil, 1900-tal
Slutpris300 SEK
Utropspris300 SEK
FIGURINER, 4 st, porslin, bla Dao, 1900-talets andra hälft_3775a_lg.jpeg
678
FIGURINER, 4 st, porslin, bla Dao, 1900-talets andra hälft
SlutprisInga bud
Utropspris400 SEK
COLLIER, 18k vitguld, odlad south sea pärla och briljantslipad diamant ca 0,09 ct_3777a_lg.jpeg
679
COLLIER, 18k vitguld, odlad south sea pärla och briljantslipad diamant ca 0,09 ct
Slutpris4 600 SEK
Utropspris7 000 SEK
GEORG JENSEN, armband, "Infinity", sterlingsilver_3882a_8da4553bb159261_lg.jpeg
680
GEORG JENSEN, armband, "Infinity", sterlingsilver
Slutpris3 600 SEK
Utropspris2 500 SEK
BØRGE MOGENSEN, 2 st, karmstolar, "J42", HAY, Danmark_3778a_8da810d04494b7d_lg.jpeg
681
BØRGE MOGENSEN, 2 st, karmstolar, "J42", HAY, Danmark
Slutpris2 400 SEK
Utropspris3 500 SEK
LJUSKRONA, oskariansk, 1900-talets början_3779a_lg.jpeg
682
LJUSKRONA, oskariansk, 1900-talets början
Slutpris1 200 SEK
Utropspris2 000 SEK
SVEN OLSSON, skulptur, trä, signerad och daterad -68_3780a_lg.jpeg
683
SVEN OLSSON, skulptur, trä, signerad och daterad -68
SlutprisInga bud
Utropspris2 000 SEK
GARADJE, orientmatta, galleri, ca 198 x 64 cm_4021a_lg.jpeg
684
GARADJE, orientmatta, galleri, ca 198 x 64 cm
Slutpris250 SEK
Utropspris2 500 SEK
BÄGARE, 6 st, silver, vikt 288 g_3137a_8da423bb1ded0ef_lg.jpeg
685
BÄGARE, 6 st, silver, vikt 288 g
Slutpris1 200 SEK
Utropspris900 SEK
ÅSA BORGCRANTZ BLIXT, akvarell, signerad_3781a_lg.jpeg
686
ÅSA BORGCRANTZ BLIXT, akvarell, signerad
SlutprisInga bud
Utropspris400 SEK
BIDJAR, orientmatta, sannolikt tidigt 1900-tal, ca 140 x 247 cm_3783a_lg.jpeg
688
BIDJAR, orientmatta, sannolikt tidigt 1900-tal, ca 140 x 247 cm
Slutpris200 SEK
Utropspris8 000 SEK
GOLVLAMPA, Form Us With Love, "Cord Lamp"_3918a_8da44e7a4fe24b0_lg.jpeg
689
GOLVLAMPA, Form Us With Love, "Cord Lamp"
Slutpris300 SEK
Utropspris600 SEK
HAY & Hee Welling, 2 st, "About a stool", 2000-tal_3225a_8da3d8e231d5f6c_lg.jpeg
690
HAY & Hee Welling, 2 st, "About a stool", 2000-tal
Slutpris450 SEK
Utropspris500 SEK
LISA LARSON, figur, tax, stengods, Gustavsberg_3784a_lg.jpeg
691
LISA LARSON, figur, tax, stengods, Gustavsberg
Slutpris350 SEK
Utropspris300 SEK
VASER, 4 st, silver, tot vikt ca 459 g_3127a_8da3fdcffa893aa_lg.jpeg
692
VASER, 4 st, silver, tot vikt ca 459 g
Slutpris1 500 SEK
Utropspris2 000 SEK
FISKFAT OCH SÅSSNIPA, porslin, Göteborg/Gustafsberg, tidigt 1900-tal_3785a_lg.jpeg
693
Slutpris200 SEK
Utropspris300 SEK
GLÖGGSERVIS, glas, tidigt 1900-tal_3787a_lg.jpeg
694
GLÖGGSERVIS, glas, tidigt 1900-tal
SlutprisInga bud
Utropspris500 SEK
MEDALJONG OCH HÄNGE, 14k guld, vikt 7,6 g_2223a_8da1d2d2c645221_lg.jpeg
695
MEDALJONG OCH HÄNGE, 14k guld, vikt 7,6 g
Slutpris2 000 SEK
Utropspris2 000 SEK
BYRÅ, rokokostil, 1900-talets första hälft_3789a_lg.jpeg
696
BYRÅ, rokokostil, 1900-talets första hälft
Slutpris800 SEK
Utropspris3 000 SEK
CAMPINGSET, Origo, 1960-tal_3808a_lg.jpeg
697
CAMPINGSET, Origo, 1960-tal
Slutpris200 SEK
Utropspris400 SEK