717 PELARBORD, 1800-talets andra hälft

3815a_lg.jpeg
  • 3815a_lg.jpeg
  • 3815b_lg.jpeg
  • 3815c_lg.jpeg
  • 3815d_lg.jpeg

Tredelad skulpterad pelarfot, skiva med riklig intarsia i form av blommor och bladverk, höjd ca 73, 93x69 cm

Konditionsrapport - Åldersrelaterat slitage, sargen med mindre skada, ben med lagning, lös skiva

Utropspris2 000 SEK
Slagavgift (inkl. moms)80 SEK
Fraktavgift (från)600 SEK