TRÄDGÅRDSBORD, 1900-talets första hälft
Final bid650 SEK
Est600 SEK
NILS FOUGSTEDT, 1 par kandelabrar, tenn, 1930
Final bid200 SEK
Est400 SEK
HELLA JONGERIUS, golvvas, porslin, "Asia", PS Jonsberg, IKEA
Final bid250 SEK
Est800 SEK
RADIO, Arena, type FF-T1900H/2, Danmark, 1900-talets mitt
Final bid400 SEK
Est500 SEK
TISSOT, seastar, armbandsur, gulddoublé, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Est300 SEK
Final bid200 SEK
Est400 SEK
YTTERFODER, orientaliskt, metall, 1900-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK
VÄGGLAMPA, 1900-talets mitt
VÄGGLAMPA, 1900-talets mitt
Final bid200 SEK
Est300 SEK
URNA, lergods, 1900-talets början
Final bid250 SEK
Est300 SEK
TRÅG, allmoge, daterat 1832
TRÅG, allmoge, daterat 1832
Final bid250 SEK
Est400 SEK
PARAPLYSTÄLL, gjutjärn, Husqvarna, tidigt 1900-tal
Final bid300 SEK
Est1,000 SEK
RING, 18k guld, med tre vita stenar, tot vikt ca 2,8 g
Final bid2,000 SEK
Est2,500 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, mässing, 1900-talets mitt
Final bid250 SEK
Est300 SEK
ANNE NILSSON, ljusstake, glas, "Celeste", Orrefors
Final bid550 SEK
Est500 SEK
HANNU IKONEN, ring, brons, "Lava", Valo Koru, Finland
Final bid200 SEK
Est400 SEK
Final bid450 SEK
Est600 SEK
BORDSLAMPA, trä och metall, art déco, 1920-/30-tal
Final bid600 SEK
Est1,000 SEK
MARI SIMMULSON, skålfat samt vas, stengods, Upsala Ekeby
Final bid200 SEK
Est600 SEK
LOCKURNA, keramik, Höganäs, 1800-tal
Final bid250 SEK
Est300 SEK
KRUKOR OCH KAFFEKANNA, 3 del, koppar och mässing, bla Skultuna, 1800-tal
Final bid300 SEK
Est400 SEK
CITIZEN, armbandsur, 2 st, rostfritt stål, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Est300 SEK
VÄGGBONAD, Kina, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Est400 SEK
PRINSESSORNAS KOKBOK, Stockholm Albert Bonniers Förlag, Stockholm, 1935
Final bid200 SEK
Est300 SEK
VÄGGKROK, metall, 1900-talets början
Final bid550 SEK
Est400 SEK
WILHELM VON WRIGHT, "Skandinaviens fiskar", andra upplagan, med 53 kolorerade kromlitografier
Final bid1,600 SEK
Est2,000 SEK
FICKUR, Omega, silver, 1900-talets första hälft
Final bid750 SEK
Est600 SEK
KAPPA, ull, Lesslie's, Göteborg, strl ca 38
Final bid850 SEK
Est400 SEK
 LIEVORE ALTHERR MOLINA, 3 st, stolar, "Catifa", Arper, Italien
Final bid200 SEK
Est300 SEK
NYSILVERBRICKA MED BORD, nysilver och trä, bla tidigt 1900-tal
Final bid200 SEK
Est700 SEK
SPEGELBRICKA, mässing, 1900-talets mitt
Final bid200 SEK
Est300 SEK
MATSALSMÖBEL, 9 del, sannolikt sent 1900-tal
Final bid4,200 SEK
Est6,000 SEK
SKÅL PÅ FOT OCH SKRIN, pressglas, 1800-/1900-tal
Final bid200 SEK
Est300 SEK
JOSEF EKBERG, lockurna, porslin, Gustavsberg, art deco, 1920-/30-tal, signerad
Final bid200 SEK
Est1,200 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, signerad
Final bid1,200 SEK
Est500 SEK
BRICKBORD, orientalisk stil, 1900-talets andra hälft
Final bid550 SEK
Est1,000 SEK
GÖRAN WÄRFF, ljuslykta, glas, "Sunflower", Kosta, 1900-talets andra hälft
Final bid250 SEK
Est300 SEK
BYRÅ, rokokostil, 1900-/2000-tal
Final bid500 SEK
Est1,000 SEK
PETER FREUDENTHAL (född 1938), färglitografi, signerat och daterad -79
Final bid200 SEK
Est500 SEK
LAGGKÄRL, 3 st, allmoge, 1800-tal
Final bid300 SEK
Est300 SEK
KOPPARHINK, 1800-tal
KOPPARHINK, 1800-tal
Final bid200 SEK
Est300 SEK
DAMEJEANNE, glas, 1900-tal
DAMEJEANNE, glas, 1900-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK
FLASKSTÄLL, med flaskor, allmoge, omkring år 1900
Final bid650 SEK
Est400 SEK
SÖMNADSTILLBEHÖR, 1900-talets första hälft
Final bid200 SEK
Est400 SEK
UGNSLUCKA, gjutjärn, Näfveqvarn, No 2, 1900-talets början
Final bid250 SEK
Est600 SEK
SVEPASK, matsäcksskrin, 1800-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK
SAMLING YXOR, 7 st, 1900-tal
SAMLING YXOR, 7 st, 1900-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK
SAMLING YXOR, 5 st, 1900-tal
SAMLING YXOR, 5 st, 1900-tal
Final bid250 SEK
Est400 SEK
SKÅP, allmoge, 1700-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Est800 SEK