ETERNA, armbandsur, gulddoublé 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Est300 SEK
OLLE IDEWALL (1928-1991), olja på duk, signerad
Final bid400 SEK
Est400 SEK
PLÄTTLAGG, 2 st, gjutjärn, 1800-/1900-tal
Final bid200 SEK
Est300 SEK
VAS SAMT SKRIN, glas och metall, 1900-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK
SKÖLD, metall och sammet, nutida
Final bid200 SEK
Est300 SEK
RAINER MUTSCH, golvlampa, "Orchid", Axolight, samtida
Final bid800 SEK
Est2,000 SEK
SKULPTUR, gips, 1900-tal, osignerad
Final bid750 SEK
Est600 SEK
PLÅTBURKAR, 2 st, AB Svea Choklad Norrköping och Karamell & Chokladfabriken Sonja, 1900-tal
Final bid200 SEK
Est300 SEK
JULSERVIS, 22 del, porslin, "God Jul", Gustafsberg
Final bid6,000 SEK
Est6,000 - 8,000 SEK
CERTINA, armbandsur, gulddoublé 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Est300 SEK
HÄNGE, 18k guld, hjärta, vikt ca 0,8 g
Final bid600 SEK
Est800 SEK
BOKBAND, 8 vol, Viktor Rydbergs Skrifter, Albert Bonniers Förlag, Stockholm 1928
Final bid200 SEK
Est300 SEK
KORGAR, 2 st, 1900-tal
KORGAR, 2 st, 1900-tal
Final bid200 SEK
Est300 SEK
ARMBANDSUR, 5 st, vit- och gulmetall, Facit, Visa, Moretime, Inex och La Couronne, 1900-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK
TRÄSNITT, Japan, 1800-/1900-tal
Final bid400 SEK
Est300 SEK
ARMBANDSUR, 3 st, gulmetall, bla Choice, Pulsar, 1900-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK
BRUNO MATHSSON OCH PIET HEIN, soffbord, Mathsson International, 1900-talets andra hälft
Final bid1,200 SEK
Est1,500 SEK
IVAR ÅLENIUS BJÖRK, 3 st, ljusstakar, mässing, "Liljan", Ystad metall, 1900-talets andra hälft
Final bid1,200 SEK
Est800 SEK
CARL EMIL HAGSTRÖM (1892-1982), olja på pannå, signerad och daterad 1950
Final bid200 SEK
Est300 SEK
HÅLSLAG, metall, AB Tengwall, Helsingborg, 1900-talets första hälft
Final bid250 SEK
Est300 SEK
SEIKO, armbandsur, SQ100, 1900-talets andra hälft
Final bid350 SEK
Est300 SEK
HERMÈS, slips, 1900-talets andra hälft
Final bid600 SEK
Est1,000 SEK
SAMLING BIJOUTERIER, 1900-tal
SAMLING BIJOUTERIER, 1900-tal
Final bid300 SEK
Est300 SEK
TRÄDGÅRDSMÖBEL, 7 del, teak, Jutlandia, 2000-tal
Final bid3,600 SEK
Est2,000 SEK
SKÅL, ASK SAMT KANNA, keramik, Upsala Ekeby och Erik Mornils Nittsjö, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Est400 SEK
SEIKO, armbandsur, rostfritt stål, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Est300 SEK
VAS, porslin, Rörstrand, 1900-talets början
Final bid350 SEK
Est300 SEK
SAMLING ARMBANDSUR, 9 st, vit- och gulmetall, bla Facit, Moretime, Pulsar, Catron, Rado, 1900-/2000-tal
Final bid300 SEK
Est400 SEK
KLÄDSKÅP, ek, 1900-talets början
Final bid750 SEK
Est1,500 SEK
GRYTUNDERLÄGG, gjutjärn, 1900-tal
Final bid200 SEK
Est300 SEK
YTTERFODER, porslin, "Prins Eugens Waldemarsudde", Gustavsberg, 1900-/2000-tal
Final bid400 SEK
Est400 SEK
ARMBANDSUR, 8 st, gulmetall, bla Timex, Inez, Chaika, Nilax, 1900-talets andra hälft
Final bid250 SEK
Est400 SEK
GOLVTOMTE MED LYKTA, keramik, Heissner, Tyskland, 1900-talets andra hälft
Final bid1,000 SEK
Est600 SEK
SAMLING KLOCKOR, vit- och gulmetall, ca 15 st, bla Hudson, Fé, Helsa, Dolmy, 1900-/2000-tal
Final bid550 SEK
Est300 SEK
BERTIL VALLIEN, flaska / vas, glas, Kosta Boda Artist Collection, signerad
Final bid200 SEK
Est300 SEK
STINSLYKTOR, 3 st, plåt, 1800-/1900-tal
Final bid450 SEK
Est800 SEK
SAMLING HANDTAG OCH KROKAR, mässing, 1900-tal
Final bid200 SEK
Est300 SEK
ARMBAND, gulmetall, sannolikt 1900-talets första hälft
Final bid250 SEK
Est300 SEK
SERVISPORSLIN, 15 del, "Ostindia", Rörstrand
Final bid1,100 SEK
Est1,200 SEK
ARMBANDSUR, 6 st, gul- och vitmetall, bla Helvetia, Terval, Tajms, 1900-tal
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Final bid1,100 SEK
Est1,500 SEK
TEXTILSAXAR, 4 st, 1900-talets mitt
Final bid500 SEK
Est300 SEK
ARMBANDSUR, Seiko, gulddoublé, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Est300 SEK
LOUNGEFÅTÖLJ, "Guest", La Cividina, Italien, 2000-tal
Final bid1,000 SEK
Est1,200 SEK
SAMLING HALSBAND, 1900-talets andra hälft
Final bid450 SEK
Est300 SEK
VATTENRESERVOAR, koppar, 1900-talets första hälft
Final bid250 SEK
Est400 SEK
FOTBOLLSSPEL, samtida
FOTBOLLSSPEL, samtida
Final bid400 SEK
Est400 SEK
GUSTAV KLIMT, efter, smyckesgarnityr,  gulmetall och porslin, "Artis Orbis", Goebel
Final bid550 SEK
Est1,000 SEK