TRÄDGÅRDSURNOR, 1 par, gjutjärn, 1900-talets andra hälft
Final bid550 SEK
Est800 SEK
TRÄDGÅRDSMÖBEL, 5 del, möjligen Grythyttan, 1900-talets mitt
Final bid5,000 SEK
Est3,000 SEK
FASADLYKTOR, 1 par, smide, sannolikt 1900-talets första hälft
Final bid1,400 SEK
Est2,000 SEK
TRÄDGÅRDSMÖBEL, 5 del, aluminium, 1900-talets andra hälft
Final bid1,200 SEK
Est1,500 SEK
BORDSLAMPOR, 1 par, keramik, Ikea, sannolikt sent 1900-tal
Final bid550 SEK
Est500 SEK
CHOKLADFORM, lergods, St Erik Upsala, 1900-talets första hälft
Final bid200 SEK
Est400 SEK

ULF GREDER (född 1949), färglitografi, signerad och numrerad 243/360
Final bid200 SEK
Est500 SEK

HARRY CARLSSON (1913-1992), olja på pannå, signerad
Final bid200 SEK
Est400 SEK

SKÅLAR, 3 st, keramik, monogramsignerade BS, Gustavsberg, sannolikt 1960-/70-tal
Final bid350 SEK
Est400 SEK

VALTO KOKKO, 10 dessertskålar, glas, "Viktor", Iittala, Finland, 1900-/2000-tal
Final bid250 SEK
Est800 SEK

EVA ENGLUND, skål, glas, Målerås, omkring år 2000
Final bid200 SEK
Est300 SEK

ARMRING, silver, förgylld dekor, sannolikt 1900-talets första hälft
Final bid400 SEK
Est300 SEK

MATTA, rölakan, 1900-talets andra hälft, ca 140 x 203 cm
Final bid200 SEK
Est500 SEK

DESSERTSKÅLAR, 5 st, glas, Reijmyre glasbruk, 1900-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK

DAMARMBANDSUR, Roamer, 14k guld, 1900-talets mitt
Final bid850 SEK
Est1,500 SEK
ULLA PROCOPÉ, 8 kaffekoppar med fat, "Valencia", Arabia, Finland, 1900-talets andra hälft
Final bid1,700 SEK
Est1,200 SEK