Final bid300 SEK
Est400 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, silver, Finland, 1915, tot vikt ca 310 g
Final bid700 SEK
Est800 SEK
HALSKEDJA MED HÄNGE, 18k guld, tot vikt ca 4 g
Final bid2,600 SEK
Est3,000 - 3,500 SEK
HÄNGE, 18k guld, med skuren snäckskalskamé
Final bid950 SEK
Est1,500 SEK
TAKLAMPA, metall, "Cone shade", Ferm Living
Final bid400 SEK
Est500 SEK
RING, 18k guld, vikt ca 2 g
Final bid1,300 SEK
Est1,800 SEK
HALSKEDJA, 18k guld, vikt ca 1,2 g
Final bid800 SEK
Est1,000 SEK
ARMBAND, 18k guld, vikt ca 2 g
Final bid1,500 SEK
Est1,800 SEK
BORDSKANON, gjutjärn, Stafsjö bruk, 1900-talets andra hälft
Final bid350 SEK
Est400 SEK
DUPLO, Lego, stort parti, inköpt 2018 - 2022
Final bid750 SEK
Est1,000 SEK
BO ÅKE ADAMSSON (född 1941), färglitografi, signerad
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Final bid400 SEK
Est500 SEK
GRÄSKLIPPARE, Stiga, Multiclip 47 S AE, voltage 80, batteridriven
Final bid1,800 SEK
Est1,500 SEK
ERIK HÖGLUND 2 st ljusstakar, glas och smide, Boda
Final bid400 SEK
Est800 SEK
ERIK HÖGLUND, ljusstake, glas och smide, Boda
Final bid300 SEK
Est400 SEK
FAT OCH SKÅL, porslin, Kina, sannolikt 1800-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK
VASER OCH BOJANER, 4 st, porslin, Kina, 1900-tal
Final bid200 SEK
Est300 SEK
CARL MALMSTEN, 5 st stolar, "Själevad", 1900-talets andra hälft
Final bid1,900 SEK
Est2,500 SEK
CARL MALMSTEN, matbord, "Alvaret", 1900-talets andra hälft
Final bid2,600 SEK
Est3,000 SEK
STEKGRYTA, emaljerat gjutjärn, Bolinder Stockholm, 1900-talet mitt
Final bid250 SEK
Est400 SEK
GUSTAF ADOLF FAHLE (1906–1989), olja på duk, signerad och daterad -56
Final bid600 SEK
Est600 SEK
TRÄDGÅRDSMÖBEL, 5 del, bambu och rotting, 1900-talets andra hälft
Final bid850 SEK
Est1,500 SEK
TRÄDGÅRDSSOFFA, "Soffa 5", Grythyttan, 1900-talets mitt
Final bid1,900 SEK
Est1,500 SEK
TRÄDGÅRDSMÖBEL, 3 del, bambu och rotting, 1900-talets andra hälft
Final bid650 SEK
Est1,000 SEK
SEBASTIAN HERKNER, golvlampa, "Loon Floorlamp", Dedon, för utomhusbruk, 2000-tal
Final bid2,400 SEK
Est3,000 SEK
BORDSLAMPA, mässing, Gamla Stans Lampverkstad, 1900-tal
Final bid700 SEK
Est1,000 SEK
CHAMPAGNEKYLARE, vitmetall, Moet & Chandon, Frankrike, 1900-talets andra hälft
Final bid350 SEK
Est600 SEK
TRÄDGÅRDSMÖBEL, 5 del, gjutjärn, 1900-talets andra hälft
Final bid2,200 SEK
Est2,500 SEK