ORIENTMATTOR, 1 par, Bidjar, ca 90 x 73 cm
Final bid650 SEK
Est800 SEK
LJUSSTAKE, smide, "Tuppstake", Käck & Hedbys, Leksand
Final bid600 SEK
Est500 SEK
GOLVLAMPOR, 1 par, mässing, 1900-talets andra hälft
Final bid450 SEK
Est800 SEK
RICHARD NISSEN, ugnsform, bok/gjutjärn, märkt 4323, Bodum, Danmark
Final bid350 SEK
Est400 SEK
ORIENTMATTA, Bochara, sannolikt sent 1900-tal, ca 200 x 123 cm
Final bid400 SEK
Est500 SEK
GOLVLAMPA, metall, Örsjö Belysning, sannolikt 1900-talets slut
Final bid500 SEK
Est400 SEK
ADVENTSLJUSSTAKAR, 1 par, gulmetall, Gnosjö Konstsmide, 1900-talets andra hälft
Final bid650 SEK
Est800 SEK
GRANAR, 2 st, glas, SIA Home, 1900-/2000-tal
Final bid200 SEK
Est300 SEK
RINGAR, 14 st, silver, 1900-talets andra hälft
Final bid500 SEK
Est400 SEK
FRACK, 2 del, KL A-B, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Est400 SEK
RING, 18k vitguld, med turmalin och diamanter, tot vikt ca 3,3 g
Final bid1,800 SEK
Est2,500 SEK
SAMLING SILVERFÖREMÅL, 6 st, bla Bror Onnela, Luleå, 1900-tal
Final bid200 SEK
Est300 SEK
HÖGTRYCKSTVÄTT, Kärcher, K5
HÖGTRYCKSTVÄTT, Kärcher, K5
Final bid1,500 SEK
Est1,000 SEK
BRICKOR, 2 st, pläter, JLH, England, 1900-tal
Final bid400 SEK
Est600 SEK
ORIENTMATTA, Keshan, ca 420 x 295 cm
Final bid3,200 SEK
Est4,000 SEK
GOLVLAMPOR, 1 par, mässing, Bergboms,  G-132, 1900-talets andra hälft
Final bid1,400 SEK
Est2,000 SEK
SIDEBOARD, Axel Beckmans Möbelfabrik Norrköping, sannolikt 1930-tal
Final bid750 SEK
Est1,000 SEK
SIDOBORD, Carlsson & Co, 1900-talets senare del
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Final bid3,200 SEK
Est4,000 SEK
LAVOAR, masurbjörk, 1900-talets början
Final bid650 SEK
Est1,000 SEK
KOPPARKITTEL, större modell, 1800-tal
Final bid500 SEK
Est1,000 SEK
JULIUS NILSSON, vas, keramik, Laholm, 1800-/1900-tal
Final bid200 SEK
Est300 SEK
SVEN LIDBERG (1929-2009), färglitografi, handkolorerad, signerad och numrerad 77/270
Final bid500 SEK
Est1,000 SEK
GOLVLAMPA, mässing och lackerad metall, 1900-talets andra hälft
Final bid300 SEK
Est600 SEK
FOTPALLAR, 2 st, trä, 1900-tal
Final bid500 SEK
Est300 SEK
TV MED GOLVSTATIV, LG 75UJ651V, nutida
Final bid2,400 SEK
Est3,000 SEK
ANN WÄRFF, 4 st ljuslyktor, glas, "Snöboll", Kosta Boda
Final bid250 SEK
Est400 SEK
ORIENTMATTA, Gohm, silke, 131 x 81 cm
Final bid700 SEK
Est1,000 SEK
HÖGTALARE, 2 st, JBL, bla "Flip 3"
Final bid400 SEK
Est300 SEK
SVEN SKALD, olja på duk, signerad
Final bid1,200 SEK
Est400 SEK
MARGRETHEBÄGARE, sterlingsilver, A Michelsen, Köpenhamn 1948, vikt ca 105 g
Final bid1,500 SEK
Est2,000 SEK
SIDEBOARD, Axel Beckmans Möbelfabrik Norrköping 1930-tal
Final bid8,000 SEK
Est1,000 SEK
VASER, 2 st, SAMT SKÅL, glas, "Selena" Sven Palmqvist, Orrefors, "Sommerso", Nils Landberg, Orrefors samt Reijmyre
Final bid200 SEK
Est400 SEK
GUNNAR NYLUND, vas och skål, stengods, "Ritzi", Rörstrand, 1900-tal
Final bid200 SEK
Est500 SEK
RING, 18k vitguld, med gammalslipade diamanter tot ca 0.63 ct, sk syskonring
Final bid5,200 SEK
Est5,000 - 6,000 SEK
Final bid1,200 SEK
Est400 SEK
FÖNSTERLAMPA, glas, 1900-talets mitt
Final bid200 SEK
Est300 SEK
VÄGGSKÅP, Sydeuropa, 1800-tal, med emaljinläggningar
Final bid19,500 SEK
Est4,000 SEK
KONTORSSTOL, "Think", Steelcase, nutida
Final bid1,200 SEK
Est2,000 SEK
BARSTOLAR, 1 par, "Minds BS", Johansson Design, nutida
Final bid500 SEK
Est800 SEK
GOLVLAMPOR, 1 par, "G-132", Bergboms, mässing, 1900-talets andra hälft
Final bid4,600 SEK
Est2,000 SEK
JONAS TORSTENSSON, stumpastake, aluminium, Art & Design Sweden
Final bid350 SEK
Est400 SEK
SPEGEL, björk, 1930-tal
SPEGEL, björk, 1930-tal
Final bid500 SEK
Est1,000 SEK
ARMBAND, 18k vitguld, med diamanter, 1900-tal, vikt ca 7 g
Final bid5,400 SEK
Est5,000 - 6,000 SEK
ARMBAND, 18k guld, x-länk, vikt ca 15,3 g
Final bid12,000 SEK
Est10,000 - 12,000 SEK
MATTIAS STENBERG, pall, "Carry on", Offecct
Final bid600 SEK
Est300 SEK
ORIENTMATTA, Gohm, silke, 135 x 85 cm
Final bid1,100 SEK
Est1,000 SEK
BORDSLAMPA, mässing, Bergboms, "B-131", 1900-talets andra hälft
Final bid500 SEK
Est500 SEK