SERVISPORSLIN, 15 del, porslin, "Mullbär", Gefle, 1900-talets mitt
Final bid350 SEK
Est500 SEK
SOCKERSKÅL, silver, C G Hallberg, Stockholm 1919, vikt ca 495 g
Final bid6,800 SEK
Est4,500 SEK
SYMASKIN, Husqvarna Automatic, 1900-talets mitt
Final bid450 SEK
Est500 SEK
Final bid500 SEK
Est1,000 SEK
UNIFORMSMÄRKE, "Royal Horse Guard ER II", England, 1900-tal
Final bid200 SEK
Est300 SEK
STÖVLAR, 2 par, Viking och Tretorn, stl 40
Final bid400 SEK
Est400 SEK
KRUS SAMT MUGGAR, 9 del, saltglaserad keramik, bla Sven Bohlin, Höganäs.
Final bid350 SEK
Est500 SEK
KRUS, 5 st, stengods, Höganäs, 1900-tal
Final bid300 SEK
Est400 SEK
FRANCISCO GOMEZ & PAOLO RIZZATTO, "Hope", Luceplan, nutida
Final bid3,200 SEK
Est4,000 SEK
TAKLAMPA, skansenglas och metall, 1900-talets första hälft
Final bid300 SEK
Est400 SEK
ROGER PERSSON, sidobord, "Mill", Karl Andersson & Söner, nutida
Final bid400 SEK
Est600 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, signerad
Final bid200 SEK
Est500 SEK
ARTHUR PERCY, 9 del, keramik, "Gyllen", Gefle/Upsala Ekeby, 1900-talets första hälft
Final bid400 SEK
Est600 SEK
ARMBAND, 18k vitguld, vikt ca 19 g
Final bid14,500 SEK
Est15,000 SEK
OLOF SOHLBERG, ströare, silver, Falun, 1800-tal, vikt ca 55 g
Final bid700 SEK
Est600 SEK
SOFFA, "Fredrik", Dux, tillverkningsår enligt uppgift 1990
Final bid4,000 SEK
Est8,000 SEK
RING, 18k guld, vikt ca 1,8 g
RING, 18k guld, vikt ca 1,8 g
Final bid1,300 SEK
Est1,500 SEK
OKÄND KONSTNÄR, olja på pannå, sannolikt tidigt 1900-tal, osignerad
Final bid200 SEK
Est500 SEK
 TOM AHLSTRÖM & HANS EHRICH, bordslampa, metall och plast, A & E Design, Fagerhults, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Est400 SEK
RONAN & ERWAN BOUROULLEC, stol, "softshell chair", Vitra, nutida
Final bid500 SEK
Est800 SEK
Final bid4,200 SEK
Est4,000 SEK
BADRUMSSPEGEL, 1900-talets mitt
Final bid200 SEK
Est400 SEK
TAKLAMPA, kromad metall och glas, 1900-talets första hälft
Final bid400 SEK
Est400 SEK
DIOR, väska / clutch, 1900-talets slut
Final bid3,800 SEK
Est3,000 SEK
VÄGGSKÅP, Montana, nutida
VÄGGSKÅP, Montana, nutida
Final bid200 SEK
Est500 SEK
LOUISE CAMPBELL, taklampa, "Collage", för Louis Poulsen, Danmark
Final bid1,800 SEK
Est3,000 SEK
RINGAR, 2 st, SAMT HALSKEDJA MED HÄNGE, sterlingsilver, vikt ca 26 g
Final bid200 SEK
Est300 SEK
Final bid650 SEK
Est1,000 SEK
KLÄNNING SAMT DRÄKTER, 3 st, 1960-/70-tal
Final bid300 SEK
Est400 SEK
KANDELABER, rödlackerad metall, 1900-talets första hälft
Final bid600 SEK
Est300 SEK
 VATTENKANNA, mässing, ES Sörensen, Köpenhamn, Danmark
Final bid250 SEK
Est300 SEK
Final bid550 SEK
Est1,000 SEK
KARMSTOL, 1900-talets mitt
KARMSTOL, 1900-talets mitt
Final bid300 SEK
Est500 SEK
VITVINSREMMARE, 12 st, glas, 1900-talets andra hälft
Final bid450 SEK
Est600 SEK
JONAS BOHLIN, taklampa, mässing, "Star 6", Örsjö belysning
Final bid5,600 SEK
Est5,000 - 7,000 SEK
GOLVURNA, porslin, Japan, 1900-tal
Final bid400 SEK
Est300 SEK
FIGUR, lergods, tomte, sannolikt 1900-talets mitt
Final bid200 SEK
Est300 SEK
BARDISK, orientalisk stil, på hjul, 1900-talets andra hälft
Final bid2,400 SEK
Est1,500 SEK
GOLVLAMPA, Ateljé Lyktan, 1900-talets andra hälft
Final bid350 SEK
Est600 SEK
SAMLING SILVERSMYCKEN, 8 st, tot vikt ca 40 g
Final bid400 SEK
Est300 SEK
DESSERTSKÅLAR, 6 st, glas, 1900-tal
Final bid200 SEK
Est300 SEK
TAKLAMPA, vitmetall och glas, 1900-talets första hälft
Final bid300 SEK
Est400 SEK
ARTHUR PERCY, 5 del, porslin, "Safir", Gefle, 1900-talets mitt
Final bid250 SEK
Est400 SEK
VAS, porslin, Kina, 1900-tal
VAS, porslin, Kina, 1900-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK
STÖVLAR, 1 par, Unisa, stl 39
STÖVLAR, 1 par, Unisa, stl 39
Final bid750 SEK
Est600 SEK
DANIEL FRANZÉN & MATTIAS STÅHLBOM, soffbord, "Chamfer", för Karl Andersson & Söner, 2000-tal
Final bid750 SEK
Est1,000 SEK
BESTICKUPPSÄTTNING, 73 del, silver, SNS, bla 1935, tot vikt inkl stålblad ca 3 230 g
Final bid27,000 SEK
Est20,000 SEK
HÄLSINGEBOCK, snidat trä, monogramsignerad BS
Final bid200 SEK
Est300 SEK