VÄGGLAMPETT, skuret trä, 1900-talets första hälft
Final bid100 SEK
Est300 SEK
BRINGARE, VAS OCH SKÅL, 3 del, glas, bla Ingegerd Råman, 1900-/2000-tal
Final bid100 SEK
Est300 SEK
ORIENTMATTA, sannolikt old, 172 x 115 cm
Final bid350 SEK
Est500 SEK
BARBORD, engelsk stil, 1900-talets andra hälft
Final bid1,700 SEK
Est2,000 SEK
SKULPTUR, gjutjärn, 1900-/2000-tal
Final bid250 SEK
Est300 SEK
YTTERFODER, 4 st, keramik, bla Kina, 1900-/2000-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK
ELSE HERMANSSON (1900-1997), olja på pannå, signerad
Final bid150 SEK
Est300 SEK
VÄGGSPEGEL, 1900-talets andra hälft
Final bid150 SEK
Est300 SEK
BORDSLAMPA, Formakami, Jamie Hayon, &Tradition, samtida
Final bid600 SEK
Est800 SEK
CARL-HARRY STÅLHANE, 2 st skålar, keramik, "Sparaxis", Rörstrand
Final bid250 SEK
Est500 SEK
NILS STRINNING, vägghylla, String
Final bid350 SEK
Est600 SEK
VITVINSREMMARE OCH LIKÖRREMMARE, 15 st, glas, 1900-tal
Final bid100 SEK
Est300 SEK
UTSTÄLLNINGSAFFISCH, efter Pablo Picasso, "Les éditions Braun et Cie, Paris", 1900-talets mitt
Final bid550 SEK
Est500 SEK
HYLLPLAN MED KONSOLER, 4 st, Norrgavel, 2000-tal
Final bid600 SEK
Est800 SEK
FÄLLBORD, 1800-tal
Final bid2,200 SEK
Est600 SEK
ARMBANDSUR, herr, Lemania, manuell, 1900-talets mitt
Final bid400 SEK
Est500 SEK
VAS, mässing, 1900-talets andra hälft
Final bid150 SEK
Est300 SEK
SPEGELSKÄNK, 1800-talets andra hälft
Final bid450 SEK
Est800 SEK
SPEGEL, "Strap", HAY, samtida
Final bid1,300 SEK
Est1,200 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, påskrift à tergo Henrik Brudén
Final bid450 SEK
Est300 SEK
BORDSSTAFFLIER, 1 par, mässing, 1800-/1900-tal
Final bid600 SEK
Est500 SEK
SVIT OM 19 AKVARELLER AV OLOF MARTIN ANDERSSON "MARTINE" (1853-1915), signerade
Final bid550 SEK
Est2,000 SEK
MARI SIMMULSON, 2 del, skål och skålfat, keramik, bla "Sagina", Upsala Ekeby, 1900-talets andra hälft
Final bid100 SEK
Est300 SEK
SAMLING SCARVES, 11 st, bla siden, Richard Allan, Harrods mm, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Est300 SEK
HYLLA / RUMSAVDELARE, 2000-tal
Final bid200 SEK
Est800 SEK
Final bid400 SEK
Est800 SEK
YTTERFODER, stengods, Rörstrand, no 5, 1900-tal
Final bid200 SEK
Est300 SEK
Final bid1,800 SEK
Est2,500 SEK
BRICKA, mässing, Firma Lars Holmström Arvika, 1900-tal
Final bid400 SEK
Est300 SEK
KAPPA, dam, Burberry, strlk US 10
Final bid450 SEK
Est800 SEK
SALTKAR, silver, tot vikt inkl sked ca 105 g
Final bid550 SEK
Est300 SEK
CAFÈBORD, "Terrazzo", HAY, Danmark, samtida
Final bid500 SEK
Est800 SEK
PAUL KEDELV, 2 st, skålar, glas, Flygsfors, signerade och daterade 55
Final bid200 SEK
Est500 SEK
SAMLING LJUSSTAKAR, 14 st, mässing och malm, 1900-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK
STOLAR, 1 par, mässing, 1900-talets andra hälft
Final bid550 SEK
Est400 SEK
VASER, 3 st, keramik, 1900-/2000-tal
Final bid350 SEK
Est300 SEK
ERKKI TIERMA, olja på duk, signerad och daterad -68
Final bid850 SEK
Est500 SEK
SIGNE PERSSON-MELIN, vas, iriserande glas, "Boda Blom", Boda Nova, 1900-talets slut
Final bid100 SEK
Est300 SEK
YTTERFODER OCH VASER, 4 st, keramik, 1900-/2000-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK
VERNER PANTON, taklampa, "Flowerpot VP1", &Tradition, 2000-tal
Final bid700 SEK
Est800 SEK
MATTA, rölakan, 1900-talets andra hälft
Final bid700 SEK
Est400 SEK
KAPPA, Barbour, strlk UK 10
Final bid450 SEK
Est500 SEK
YTTERFODER, porslin, större modell, orientalisk stil, 1900-/2000-tal
Final bid700 SEK
Est600 SEK
CAFÉBORD, blålackerad metall, "Bistro", Fermob, 2000-tal
Final bid350 SEK
Est500 SEK
VÄGGKROKAR, 1 par, mässing, 1900-/2000-tal
Final bid500 SEK
Est300 SEK
BORDSDEKORATIONER, 4 st, bla sten och keramik, 1900-/2000-tal
Final bid100 SEK
Est300 SEK
MARC SADLER, golvlampa, "Twiggy", Foscarini, 2000-tal
Final bid2,400 SEK
Est3,000 SEK
BYRÅ, gustaviansk stil, 1800-/1900-tal
Final bid450 SEK
Est600 SEK