TRÄDGÅRDSKRUKOR, 3 st, plast, 2000-tal
Final bid250 SEK
Est600 SEK
ANITA NYLUND, burk, porslin, "Kaffekvarnen" ur Vår lilla stad, Jie Gantofta, 1900-talets mitt
Final bid300 SEK
Est400 SEK
TAKLAMPA, "Simrishamn", IKEA, 2000-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK
SKRIVBORD, England, 1900-talets andra hälft
Final bid800 SEK
Est1,000 SEK
GOLVFIGUR, keramik, 1900-talets andra hälft
Final bid1,500 SEK
Est1,800 SEK
DAMARMBANDSUR, 18k vitguld, Certina, tot vikt ca 21,5 g
Final bid13,500 SEK
Est10,000 - 12,000 SEK
TRÄDGÅRDSDEKORATION, metall, 2000-tal
Final bid200 SEK
Est500 SEK
MARIT STIGSDOTTER, 5 st, stolar, "Allegro", Stolab, 2006
Final bid1,200 SEK
Est2,500 SEK
STIG LINDBERG, 10 st,  tallrikar, porslin, "Berså", Gustavsberg
Final bid650 SEK
Est600 SEK
ENSTENSRING, 18k vitguld, briljantslipad diamant ca 0.47 ct , svenska stämplar 1977, vikt ca 4,3 g
Final bid6,400 SEK
Est5,000 - 7,000 SEK
 STIG LINDBERG, skålar med lock, porslin, "Berså", Gustavsberg
Final bid450 SEK
Est800 SEK
STIG LINDBERG, 12 delar, servisporslin, "Berså", Gustavsberg
Final bid1,200 SEK
Est1,000 SEK
STIG LINDBERG, 3 st., skålar, porslin, "Berså", Gustavsberg
Final bid750 SEK
Est800 SEK
STIG LINDBERG, 2 st, skålar, "Berså", Gustavsberg
Final bid850 SEK
Est400 SEK
STIG LINDBERG, 15 delar, servisporslin, "Berså", Gustavsberg
Final bid2,200 SEK
Est2,500 SEK
STIG LINDBERG, 8 st, skålar, porslin, "Berså", Gustavsberg
Final bid1,000 SEK
Est800 SEK
STIG LINDBERG, 3 delar, servisporslin, "Berså", Gustavsberg
Final bid300 SEK
Est600 SEK
STIG LINDBERG, skeppa, porslin, "Berså", Gustavsberg
Final bid450 SEK
Est800 SEK
KARMSTOLAR, 4 st, Skandiform, 2000-tal
Final bid200 SEK
Est600 SEK
KAFFESKEDAR, silver, inskription Elsa, GAB Stockholm bla 1920,  tot vikt ca 150 g
Final bid1,600 SEK
Est800 SEK
ERYKA TRZEWIK-DROST, 1 par ljusstakar, glas, "Karolinka", Polen, 1900-talets andra hälft
Final bid1,500 SEK
Est1,500 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, brons, Frankrike, 1800-tal
Final bid2,800 SEK
Est3,500 SEK
BYRÅ, teak, 1900-talets mitt
BYRÅ, teak, 1900-talets mitt
Final bid950 SEK
Est800 SEK
TAKKRONA, mässing, Metallslöjden Gusum, signerad och daterad 1983
Final bid400 SEK
Est600 SEK
COLLIER, sterlingsilver, sannolikt 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Est500 SEK
ORIENTMATTA, galleri, old, ca 91 x 430 cm
Final bid700 SEK
Est1,000 SEK
RING, 18k guld, vikt ca 3,5 g
RING, 18k guld, vikt ca 3,5 g
Final bid2,600 SEK
Est3,000 SEK
MICHELE DE LUCCHI GIANCARLO FASSINA, skrivbordslampa, "Tolomeo micro", Artemide, Italien, 2000-tal
Final bid200 SEK
Est500 SEK
SVEN WEJSFELDT, vas, stengods, "Castrol", Gustavsberg, signerad och daterad med Gustavsbergs studiohand 1981
Final bid200 SEK
Est300 SEK
DAN MARTIN (1910–1999), olja på duk, signerad och otydligt daterad
Final bid250 SEK
Est400 SEK
TELEFONBÄNK, 1960-tal
TELEFONBÄNK, 1960-tal
Final bid300 SEK
Est300 SEK
RING, 18k guld, med safir och diamanter, med vikt ca 2 g
Final bid1,700 SEK
FICKUR, 3 st, silver, Omega, Ancre och Revue, omkring år 1900
Final bid1,300 SEK
Est800 SEK
SILVERSMYCKEN, bla Finland
SILVERSMYCKEN, bla Finland
Final bid600 SEK
Est400 SEK
BORDSLAMPA/VÄGGLAMPA, kromad metall, 1930-/40-tal
Final bid650 SEK
Est800 SEK
KLÄDSTÄLLNING, vitmetall, sannolikt sent 1900-tal
Final bid250 SEK
Est500 SEK
BENGT LINDSTRÖM (1925-2008), färglitografi, signerad och numrerad 107/500
Final bid600 SEK
Est800 SEK
VÄVNAD, Kina, 1900-tal, handvävd, ca 96 x 154 cm
Final bid200 SEK
Est500 SEK
ELIAS SVEDBERG, soffbord, ur Triva-serien, Nordiska Kompaniet, 1900-talets andra hälft
Final bid450 SEK
Est500 SEK
KONJAKSKUPOR, 6 st, glas, Orrefors
Final bid250 SEK
Est300 SEK
SAMI KALLIO, 4 st, stolar, ''In Between Sk1'', för &Tradition.
Final bid3,000 SEK
Est4,000 SEK
OLOF HAGRELIUS, 2 st matskedar, silver, Mariefred 1819, tot vikt ca 120 g
Final bid1,500 SEK
Est1,000 SEK
COLLIER OCH HÄNGE, bärnsten, 1900-talets andra hälft
Final bid300 SEK
Est300 SEK
AFRIKANA, 5 st, figurer, trä, 1900-/ 2000-tal
Final bid200 SEK
Est300 SEK
BORDSLAMPA, kromad metall, 1920-/30-tal
Final bid1,000 SEK
Est1,500 SEK
MOCKASKEDAR, 12 st, silver, Mema bla 1965, tot vikt ca 110 g
Final bid1,100 SEK
Est600 SEK
ERNST NILSSON (1892-1937), olja på duk, signerad
Final bid750 SEK
Est1,200 SEK
MAPP, Ohne Mode, 20 fotografier för modellteckning, jugend, tidigt 1900-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK