Final bid200 SEK
Est300 SEK
KAFFESKEDAR, 9 st, silver, GAB, tot vikt ca 135 g
Final bid1,300 SEK
Est800 SEK
LUCA NICHETTO, 1 par, taklampor, "Plass", Foscarini
Final bid750 SEK
Est1,000 SEK
BRIO, järnväg, trä, 1900-talets andra hälft
Final bid500 SEK
Est600 SEK
ORIENTMATTA, Keshan, ca 425 x 310 cm
Final bid4,200 SEK
Est6,000 SEK
ARMBAND, 18k guld, vikt ca 10,2 g
Final bid7,600 SEK
Est7,000 - 9,000 SEK
TAKKRONOR, 1 par, malm, 1900-talets första hälft, större modell
Final bid2,800 SEK
Est4,000 SEK
ARMBAND, 18k guld, vikt ca 8 g
Final bid6,000 SEK
Est6,000 - 7,000 SEK
STÖVELKNEKT, metall, 1900-talets andra hälft
Final bid250 SEK
Est300 SEK
BROSCH,RING, HÄNGE SAMT ÖRHÄNGEN, silver, med markasiter, 1900-talets första hälft
Final bid300 SEK
Est400 SEK
HANS-AGNE JAKOBSSON, taklampa, Lilux, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Est500 SEK
PALL, 1900-tal
PALL, 1900-tal
Final bid200 SEK
Est300 SEK
MICHELE DE LUCCHI GIANCARLO FASSINA, skrivbordslampa, "Tolomeo", Artemide, Italien, 2000-tal
Final bid700 SEK
Est1,000 SEK
STRINDBERGSLAMPA, patinerad metall, 1900-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK
VAS OCH SKÅLFAT, keramik, bla Törngren, 1900-talets mitt
Final bid200 SEK
Est300 SEK
KÖPMANSDISK, 1900-/2000-tal
KÖPMANSDISK, 1900-/2000-tal
Final bid1,800 SEK
Est2,000 SEK
SPEGELLAMPETT, tenn, 1930-/40-tal
Final bid350 SEK
Est300 SEK
FOTORAMAR, 4 st, 1900-talets första hälft
Final bid200 SEK
Est400 SEK
GUSTAV ADOLF FAHLE, olja på pannå, signerad och daterad -55
Final bid550 SEK
Est500 SEK
Final bid850 SEK
Est1,000 SEK
SPARBÖSSA, keramik, "Sparbussen", Volkswagen
Final bid200 SEK
Est400 SEK
SPEGEL, "Nessane", Ikea, 1900-/2000-tal
Final bid200 SEK
Est600 SEK
SOFFBORD, 1 par, kinesisk stil, 2000-tal
Final bid650 SEK
Est800 SEK
FIGUR, keramik, "Leif Loket Olsson", Jie, signerad
Final bid250 SEK
Est300 SEK
SPEGEL OCH SPEGELLAMPETTER, 3 del, tenn, 1930-/40-tal
Final bid1,700 SEK
Est1,000 SEK
ENSTENSÖRHÄNGEN, 1 par, 18k vitguld, med briljantslipade diamanter, tot vikt ca 1 g
Final bid2,200 SEK
Est3,000 SEK
LISA LARSON, figur, stengods, "Lina" ur serien Barn & Barnbarn, Gustavsberg
Final bid350 SEK
Est500 SEK
VAS, keramik, Tyskland, 1900-talets andra hälft
Final bid350 SEK
Est300 SEK
SKOMAKARLAMPA, glas, 1900-talets första hälft
Final bid200 SEK
Est300 SEK
CARIN LINDEGREN (1940-2009), 3 st, färglitografier, signerade och numrerade
Final bid300 SEK
Est600 SEK
FICKUR, dam, Waltham, gulddoublé, 1900-talets första hälft
Final bid800 SEK
Est500 SEK
YTTERFODER, keramik, större modell, 1900-/2000-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK
DAMARMBANDSUR, 18k guld, Certina, tot vikt ca 26 g
Final bid17,000 SEK
Est12,000 - 15,000 SEK
HELENA TYNELL, flaska, glas, "Solflaskan", Riihimäen, Finland, 1900-talets andra hälft
Final bid500 SEK
Est300 SEK
SAMLING ELVERKTYG, 3 del, Ryobi, 2000-tal
Final bid1,300 SEK
Est1,000 SEK
FICKUR, 14k guld, vikt ca 28 g
Final bid4,000 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK
BYRÅ, gustaviansk stil, 1900-talets första hälft
Final bid6,000 SEK
Est4,000 SEK
VINTERDÄCK, 4 st, Nokian
VINTERDÄCK, 4 st, Nokian
Final bid1,400 SEK
Est800 SEK
BORDSKANON, gjutjärn, Stafsjö bruk, 1900-talets andra hälft
Final bid400 SEK
Est400 SEK
Final bid200 SEK
Est400 SEK
MARIT STIGSDOTTER, 8 st stolar, "Allegro", Stolab, 2006
Final bid2,200 SEK
Est2,000 SEK
MARIT STIGSDOTTER, 8 st, stolar, "Allegro", Stolab, 2006
Final bid2,400 SEK
Est2,000 SEK
KIKARE, 3 st, Magnific, Zenith och Adlerblick, 1900-tal
Final bid300 SEK
Est400 SEK
ULRICA HYDMAN-VALLIN, vas, glas Kosta, signerad
Final bid250 SEK
Est300 SEK
ARNE JACOBSEN, soffbord / sidobord, "Oxford", Fritz Hansen, Danmark, 1984
Final bid250 SEK
Est1,000 SEK
HÄNGE, låghaltigt guld, vikt ca 6 g
Final bid1,900 SEK
Est1,000 SEK
ELCYKEL, Eco Ride "Flexible", 2000-tal
Final bid5,200 SEK
Est5,000 SEK
ÖLGLAS, 13 st, glas, motiv efter Lasse Åberg, 1900-/2000-tal
Final bid300 SEK
Est600 SEK