TOBAKSBURK, tenn, 1937
TOBAKSBURK, tenn, 1937
Final bid550 SEK
Est400 SEK
LEON RANSMEIER, "Revolver", 3 st barstolar, Wrong London, HAY
Final bid1,000 SEK
Est2,000 SEK
Final bid1,000 SEK
Est2,000 SEK
 OLLE BONNIÉR (1915-2016), litografi, signerad och numrerad VIII/X
Final bid1,000 SEK
Est1,500 SEK
KOKESHIDOCKOR, 13 st, With Love, Skincity, 2000-tal
Final bid600 SEK
Est400 SEK
ARMBAND, 18k guld, Stockholm 1960, vikt ca 4 g
Final bid2,800 SEK
Est3,500 SEK
UNDERREDE TILL BOCKBORD, 1900-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK
BERTIL WIDBRANDT, olja på duk, signerad
Final bid200 SEK
Est400 SEK
FIOL MED STRÅKE, 1900-tal
FIOL MED STRÅKE, 1900-tal
Final bid300 SEK
Est300 SEK
MONICA BRATT, bringare, glas, Reijmyre, 1950-tal, samt vas
Final bid950 SEK
Est500 SEK
SKÄRBRÄDOR, 3 st, porslin, "Picknick", Rörstrand samt Arabia, 1900-talets mitt
Final bid500 SEK
Est400 SEK
ROGER PERSSON, bord, "Mill", Karl Andersson & Söner, 2000
Final bid200 SEK
Est600 SEK
STÖVELKNEKT, gjutjärn, 1900-tal
Final bid350 SEK
Est300 SEK
SOFFBORD, kinesisk stil, 2000-tal
Final bid450 SEK
Est800 SEK
NILS RUNDGREN "BJÖRNJÄGAREN" (1890-1971), tillskriven, akvarell
Final bid400 SEK
Est600 SEK
BARSTOLAR, 1 par, Intertec, 2000-tal
Final bid200 SEK
Est500 SEK
HÖGA HATTAR, 2 st, bla Hultmans Västervik, 1900-talets första hälft
Final bid250 SEK
Est400 SEK
BROSCH, 14k guld, 1900-talets mitt, vikt ca 7,2 g
Final bid4,000 SEK
Est4,000 SEK
BROSCH, 18k guld, Stigbert, Stockholm 1949, vikt ca 10 g
Final bid6,000 SEK
Est6,000 - 7,000 SEK
LJUSKRONA, empirestil, 1900-talets andra hälft
Final bid450 SEK
Est500 SEK
COLLIER, 2 st, bärnsten, 1900-talets andra hälft
Final bid250 SEK
Est300 SEK
HEE WELLING, "About a table AAT20", matbord, HAY
Final bid2,200 SEK
Est3,000 SEK
BORDSLAMPOR, 1 par, gjutgods, sent 1900-/2000-tal
Final bid550 SEK
Est1,000 SEK
KIKARE, 3 st, Regatta, Star och Harmony, 1900-tal
Final bid350 SEK
Est400 SEK
BIRGER ÅSTRÖM, skulptur, stengods, signerad
Final bid200 SEK
Est400 SEK
KG NILSSON (född 1942), färglitografi, signerad och daterad 1985
Final bid450 SEK
Est500 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, mässing, barockstil, 1900-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK
TAKKRONA, 1900-talets början
TAKKRONA, 1900-talets början
Final bid550 SEK
Est600 SEK
VÄGGLAMPA/BORDSLAMPA, nr 506, EWÅ, Värnamo, 1950/60-tal
Final bid250 SEK
Est300 SEK
LAMPA, metall, Glory, Sverige, 1930/40-tal
Final bid250 SEK
Est300 SEK
LJUSKRONA, mässing, omkring år 1900
Final bid3,600 SEK
Est3,000 SEK
STIG LINDBERG, skål, "Linnea", Gustavsberg
Final bid350 SEK
Est500 SEK
TRÄDGÅRDSURNA, komposit, 1900-/2000-tal
Final bid400 SEK
Est600 SEK
VÄGGLAMPA, teak, 1900-talets mitt
Final bid200 SEK
Est300 SEK
THOMAS HELLSTRÖM, skulptur, keramik, Nittsjö, monogramsignerad
Final bid300 SEK
Est500 SEK
FIGURIN, porslin, Lomonosov, Ryssland
Final bid200 SEK
Est300 SEK
ARMBAND, 2 st, 18k guld, tot vikt ca 33 g
Final bid25,000 SEK
Est22,000 - 25,000 SEK
HALSKEDJA MED DIAMANTHÄNGE, 18k vitguld, briljantslipad diamant ca 0.16 ct, tot vikt ca 5,4 g
Final bid4,000 SEK
Est5,000 SEK
PENDELUR, 1800-/1900-tal
PENDELUR, 1800-/1900-tal
Final bid200 SEK
Est600 SEK
TAKLAMPA, bemålad metall, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Est400 SEK
MODELLSKEPP, trä, "Fragata Siglo XVII", 1900-tal
Final bid200 SEK
Est300 SEK
SKÅL PÅ FOT, porslin, "Måsen, Bing & Gröndahl, 1900-talets första hälft
Final bid450 SEK
Est300 SEK
VÄGGFOTOGENLAMPOR, 2 st, mässing och glas, 1800-/1900-tal
Final bid950 SEK
Est400 SEK
TAMBURMAJOR, pläterad metall, 1900-talets andra hälft
Final bid400 SEK
Est600 SEK
TRÄDGÅRDSURNOR, 1 par, kompositmaterial, 2000-tal
Final bid400 SEK
Est400 SEK
CERTINA, herrarmbandsur, quartz, "DS", 2000-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK
BORDSLAMPOR, 1 par, glas, 1900-talets andra hälft
Final bid250 SEK
Est600 SEK
ARMBAND, 18k vitguld, vikt a 18.2 g
Final bid13,500 SEK
Est12,000 - 15,000 SEK