BERTIL SÖDERBERG, soffbord, swedish modern, Svensk Hemslöjd, 1930-/40-tal
Final bid1,500 SEK
Est3,000 SEK
PALL, allmoge, 1800-/1900-tal
PALL, allmoge, 1800-/1900-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK
STOLAR, 8 st, 2000-tal
STOLAR, 8 st, 2000-tal
Final bid250 SEK
Est1,500 SEK
MATSALSMÖBEL, 7 del, NC Möbler Valdemarsvik, sent 1900-tal
Final bid200 SEK
Est1,000 SEK
LJUSTAKAR, 1 par + 1, mässing, 1900-tal
Final bid200 SEK
Est300 SEK
SERVISDELAR, 12 st, porslin, "Blå Blomst", Royal Copenhagen
Final bid250 SEK
Est500 SEK
SIDEBOARD, med vinhylla, 1900-/2000-tal
Final bid750 SEK
Est500 SEK
GITARR, Yamaha CG 100-A
GITARR, Yamaha CG 100-A
Final bid300 SEK
Est500 SEK
HERMAN TALVIK, olja på duk, signerad
Final bid4,600 SEK
Est3,000 SEK
FÅTÖLJ, 1900-talets andra hälft
Final bid1,700 SEK
Est800 SEK
CARL OLOF HOLM, matsked, silver, Norrköping 1841, vikt ca 60 g
Final bid400 SEK
Est400 SEK
HERRARMBANDSUR, stål, Candino, kronograf, 2025
Final bid1,500 SEK
Est2,000 SEK
WHISKEYGLAS, 11 st, Reijmyre, 1900-tal
Final bid400 SEK
Est400 SEK
STINA SUNESSON (1925-1998), färglitografi, signerad och daterad 1960
Final bid350 SEK
Est800 SEK
NIELS SLANGE, 2 vol, "Den stormægtigste konges Christian den fierdes...", Danmark 1749
Final bid200 SEK
Est800 SEK
KAFFESKEDAR SAMT TÅRTSPADE, 13 del, silver, "Rosen", GEWE, 1950-/60-tal
Final bid800 SEK
Est500 SEK
VAS, SKÅL SAMT FAT, glas, sannolikt Reijmyre, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Est400 SEK
PERSONBIL, Suzuki S-Cross, SX4, 2017, regnr YJX 363
Final bid150,000 SEK
Est130,000 - 150,000 SEK
KÖKSHANDUKAR, 16 st, linne, 1900-tal
Final bid400 SEK
Est300 SEK
PIANODRAGSPEL, Fidelio, 1900-talets första hälft
Final bid300 SEK
Est300 SEK
VÄGGLAMPOR, 1 par, saxmodell, IKEA, 1900-talets andra hälft
Final bid300 SEK
Est600 SEK
BOKHYLLOR, 2 st, teak, 1900-talets mitt
Final bid850 SEK
Est1,000 SEK
LAKAN, 18 st, SAMT ÖRNGOTT, 6 st, linne, 1900-tal
Final bid400 SEK
Est500 SEK
TRÄDGÅRDSMÖBEL, 4 del, 1900-talets mitt
Final bid800 SEK
Est2,000 SEK
RESEGARDEROB, läder, Sander's, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Est300 SEK
KANDELABRAR, 1 par, nysilver, Danmark, 1900-talets andra hälft
Final bid250 SEK
Est300 SEK
CERTINA, armbandsur, stål, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Est300 SEK
BROSCHER SAMT ARMBAND, 8 st, metall och silver, 1900-tal
Final bid200 SEK
Est300 SEK
TAKKRONA, malm, större modell, barockstil, 1900-talets första hälft
Final bid200 SEK
Est800 SEK
PLÄDAR, 3 st, bl a Klippan och Foxford, Irland
Final bid350 SEK
Est300 SEK
ARMANI JEANS, jacka, dam, stl EU 50
Final bid300 SEK
Est400 SEK
KAFFESKEDAR, 12 st, silver, MGAB, Uppsala, 1900-talets mitt, tot vikt ca 150 g
Final bid1,500 SEK
Est800 SEK
HANNAH RYGGEN (Norge, 1894-1970), blandteknik, signerad och daterad Hannah Jönsson 1918
Final bid1,100 SEK
Est2,000 SEK
KAFFESKEDAR, 7 st, silver, CFC Stockholm, 1950/-60-tal, vikt ca 75 g
Final bid750 SEK
Est300 SEK
DUNJACKA, dam, Boomerang, strl L
Final bid1,000 SEK
Est600 SEK
CARL-HARRY STÅLHANE, vas, stengods, Rörstrand, signerad
Final bid850 SEK
Est1,500 SEK
HÖRNSKÅP, allmoge, 1700-talets andra hälft
Final bid550 SEK
Est800 SEK
BORDSLAMPA, mässing, 1960-/70-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK
STOLAR, 4 st, Skandiform, 2000-tal
Final bid500 SEK
Est500 SEK
HARALD WIBERG, 14 del julservis, "Tomten", Royal Copenhagen, Danmark
Final bid950 SEK
Est1,500 SEK
RING, 18k vitguld, med åttkantslipade diamanter, tot vikt ca 2,6 g
Final bid1,900 SEK
Est2,500 SEK
FRITZ KALLENBERG, 8 + 7 st vinglas, "Bror", Kosta Boda
Final bid200 SEK
Est600 SEK
DAMARMBANDSUR OCH SKÖTERSKEUR, gulmetall, bla Facit, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Est300 SEK
TAKLAMPA, bronserad metall och glas, 1900-talets första hälft
Final bid400 SEK
Est500 SEK
KNYPPELDYNOR, 2 st, bla Christinas Knyppeldyna, med tillbehör
Final bid200 SEK
Est800 SEK
TAUNO WIRKKALA, 2 st, skålar, "Revontulet", Iittala, Finland.
Final bid200 SEK
Est300 SEK
Final bid8,400 SEK
Est3,000 SEK
VICO MAGISTRETTI, 5 st stolar, "Maui", Kartell, Italien
Final bid800 SEK
Est1,500 SEK