RING, 18k vitguld, med diamanter, tot vikt ca 4,3 g
Final bid3,200 SEK
Est4,000 SEK
MARIANNE WESTMAN, tekanna, porslin, "Mon Amie", Rörstrand, 2000-tal
Final bid350 SEK
Est300 SEK
GLAS, 18 st, glas, "Antik", Reijmyre glasbruk
Final bid700 SEK
Est800 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, tenn, 1900-tal
Final bid200 SEK
Est300 SEK
FAT, BAKELSETÅNG OCH SOCKERSKED, silver, tot vikt ca 180 g
Final bid1,800 SEK
Est1,200 SEK
SCHACKSPEL, sten och läder, 1900-talets andra hälft
Final bid300 SEK
Est400 SEK
 TAKLAMPA, kompositmaterial, 1900-/2000-tal
Final bid200 SEK
Est500 SEK
ARMI RATIA, skålar på fot, 4 st, "Mariskooli", Marimekko / Iittala, Finland
Final bid350 SEK
Est400 SEK
HALSKEDJA MED HÄNGE, 18k guld, med diamanter tot ca 0.27 ct, tot vikt ca 4 g
Final bid3,000 SEK
Est4,000 SEK
SAMLING SILVERBESTICK, 20 st, silver, MEMA, år 1977/1982, tot vikt ca 260 g
Final bid2,600 SEK
Est2,000 SEK
TV, Sony, Bravia, 55"
TV, Sony, Bravia, 55"
Final bid800 SEK
Est1,500 SEK
KAFFESKEDAR OCH BAKELSEGAFFLAR MM, 34 del, silver, GAB Stockholm 1966, tot vikt ca 634 g
Final bid6,200 SEK
Est5,000 SEK
SNAPS OCH WHISKEYGLAS, 15 st, glas, motiv efter Lasse Åberg, 1900-/2000-tal
Final bid450 SEK
Est800 SEK
SPEGEL, bronserad, 1900-talets andra hälft
Final bid450 SEK
Est800 SEK
KOPPARFÖREMÅL, 3 delar, 1800-/1900-tal
Final bid250 SEK
Est500 SEK
MARC BY MARC JACOBS, handväska, svart läder, Classic Q Francesca
Final bid1,300 SEK
Est1,500 SEK
BANDSÅG, Emco BS-3
BANDSÅG, Emco BS-3
Final bid550 SEK
Est1,000 SEK
CARL GRIMBERG, 9 vol, "Svenska folkets underbara öden", 1922-1924
Final bid300 SEK
Est300 SEK
FAT, porslin, Meissen, 1900-talets första hälft
Final bid3,600 SEK
Est2,000 SEK
VASER, 1 par, emaljarbete, Japan, 1800-/1900-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK
HALSKEDJA MED HÄNGE, 18k guld, tot vikt ca 3,9 g
Final bid3,000 SEK
Est4,000 SEK
BOJAN, porslin, Kina, 1900-tal
Final bid200 SEK
Est300 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på pannå, 1800-/1900-tal, otydligt signerad
Final bid1,700 SEK
Est1,000 SEK
ARMBAND, 18k guld, svenska stämplar GD & Co 1927, vikt ca 10,2 g
Final bid7,800 SEK
Est8,000 - 10,000 SEK
 SKÅL, kolmårdsmarmor, monogramsignerad och daterad WG 1978
Final bid650 SEK
Est500 SEK
ERIK MORNILS, 7 del, fat samt assietter, keramik, Nittsjö, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Est300 SEK
BING & GRÖNDAHL,11 del mockaservis, porslin, "Musselmalet", Danmark
Final bid1,700 SEK
Est2,500 SEK
KIKARE, Pollux Antireflex, 7x50, 1900-tal
Final bid200 SEK
Est300 SEK
SAMLING BIJOUTERIER SAMT SILVERHÄNGE,  8 del, 1900-/2000-tal
Final bid200 SEK
Est500 SEK
 GÖRAN WÄRFF, 3 st ljuslyktor, glas, "Solros/Sunflower", Kosta Boda
Final bid550 SEK
Est500 SEK
TISSOT, armbandsur, 14k, Seastar, 1900-talets andra hälft
Final bid5,000 SEK
Est4,000 SEK
BRICKA, silver, 1900-tal, vikt ca 150 g
Final bid1,300 SEK
Est800 SEK
TRÄDGÅRDSPUMP, gjutjärn, 1800-/1900-tal
Final bid3,200 SEK
Est2,500 SEK
SERVISDELAR, 16 del, glas, "Rustika", Pukeberg, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Est300 SEK
INGA SEMPÉ, taklampa, "W103" Rail Lamp, Wästberg, 2000-tal
Final bid200 SEK
Est700 SEK
RESVÄSKA, plast, för golfbag, 2000-tal
Final bid250 SEK
Est500 SEK
LISA LARSON, figur, stengods, "Charlotta", ur serien ABC-flickorna, Gustavsberg
Final bid2,400 SEK
Est2,000 SEK
JULSERVIS, 9 del, porslin, Lars Carlsson, Christineholm Porcelaine, Fyrklövern
Final bid200 SEK
Est600 SEK
ORIENTMATTA, old, ca 148 x 212 cm
Final bid450 SEK
Est600 SEK
LAKAN, 7 st, SAMT ÖRNGOTT, 4 st, linne, 1900-tal
Final bid250 SEK
Est300 SEK
MATTA, vävd, ull, 2000-tal
MATTA, vävd, ull, 2000-tal
Final bid300 SEK
Est500 SEK
OMEGA, stoppur / tidtagarur, upp till 60
Final bid550 SEK
Est1,000 SEK
FÅTÖLJER, 1 par, 1900-talets andra hälft
Final bid1,700 SEK
Est800 SEK
ÖVERLAKAN OCH ÖRNGOTT, 4 set, linne, 1900-tal
Final bid250 SEK
Est400 SEK
FICKUR, silver, 1700-/1800-tal, med fickursställ, kedja och nyckel
Final bid500 SEK
Est500 SEK
GUNNAR WENNERBERG, 4 st ytterfoder, porslink, "Liljekonvalj", Gustavsberg
Final bid450 SEK
Est800 SEK
HALSRING OCH ARMRING, silver, 1900-taletsa andra hälft
Final bid400 SEK
Est500 SEK
MATSALSBORD, engelsk stil, 1900-talets första hälft
Final bid450 SEK
Est800 SEK