RING, 18k vitguld, med diamanter, tot vikt ca 4,3 g
Final bid3,200 SEK
Est4,000 SEK

MARIANNE WESTMAN, tekanna, porslin, "Mon Amie", Rörstrand, 2000-tal
Final bid350 SEK
Est300 SEK

GLAS, 18 st, glas, "Antik", Reijmyre glasbruk
Final bid700 SEK
Est800 SEK

LJUSSTAKAR, 1 par, tenn, 1900-tal
Final bid200 SEK
Est300 SEK

FAT, BAKELSETÅNG OCH SOCKERSKED, silver, tot vikt ca 180 g
Final bid1,800 SEK
Est1,200 SEK

SCHACKSPEL, sten och läder, 1900-talets andra hälft
Final bid300 SEK
Est400 SEK

TAKLAMPA, kompositmaterial, 1900-/2000-tal
Final bid200 SEK
Est500 SEK

ARMI RATIA, skålar på fot, 4 st, "Mariskooli", Marimekko / Iittala, Finland
Final bid350 SEK
Est400 SEK

HALSKEDJA MED HÄNGE, 18k guld, med diamanter tot ca 0.27 ct, tot vikt ca 4 g
Final bid3,000 SEK
Est4,000 SEK

SAMLING SILVERBESTICK, 20 st, silver, MEMA, år 1977/1982, tot vikt ca 260 g
Final bid2,600 SEK
Est2,000 SEK

TV, Sony, Bravia, 55"
Final bid800 SEK
Est1,500 SEK

KAFFESKEDAR OCH BAKELSEGAFFLAR MM, 34 del, silver, GAB Stockholm 1966, tot vikt ca 634 g
Final bid6,200 SEK
Est5,000 SEK

SNAPS OCH WHISKEYGLAS, 15 st, glas, motiv efter Lasse Åberg, 1900-/2000-tal
Final bid450 SEK
Est800 SEK

SPEGEL, bronserad, 1900-talets andra hälft
Final bid450 SEK
Est800 SEK

KOPPARFÖREMÅL, 3 delar, 1800-/1900-tal
Final bid250 SEK
Est500 SEK

MARC BY MARC JACOBS, handväska, svart läder, Classic Q Francesca
Final bid1,300 SEK
Est1,500 SEK

BANDSÅG, Emco BS-3
Final bid550 SEK
Est1,000 SEK

CARL GRIMBERG, 9 vol, "Svenska folkets underbara öden", 1922-1924
Final bid300 SEK
Est300 SEK

FAT, porslin, Meissen, 1900-talets första hälft
Final bid3,600 SEK
Est2,000 SEK

VASER, 1 par, emaljarbete, Japan, 1800-/1900-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK

HALSKEDJA MED HÄNGE, 18k guld, tot vikt ca 3,9 g
Final bid3,000 SEK
Est4,000 SEK

BOJAN, porslin, Kina, 1900-tal
Final bid200 SEK
Est300 SEK

OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på pannå, 1800-/1900-tal, otydligt signerad
Final bid1,700 SEK
Est1,000 SEK

ARMBAND, 18k guld, svenska stämplar GD & Co 1927, vikt ca 10,2 g
Final bid7,800 SEK
Est8,000 - 10,000 SEK

SKÅL, kolmårdsmarmor, monogramsignerad och daterad WG 1978
Final bid650 SEK
Est500 SEK

ERIK MORNILS, 7 del, fat samt assietter, keramik, Nittsjö, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Est300 SEK

BING & GRÖNDAHL,11 del mockaservis, porslin, "Musselmalet", Danmark
Final bid1,700 SEK
Est2,500 SEK

KIKARE, Pollux Antireflex, 7x50, 1900-tal
Final bid200 SEK
Est300 SEK

SAMLING BIJOUTERIER SAMT SILVERHÄNGE, 8 del, 1900-/2000-tal
Final bid200 SEK
Est500 SEK

GÖRAN WÄRFF, 3 st ljuslyktor, glas, "Solros/Sunflower", Kosta Boda
Final bid550 SEK
Est500 SEK

TISSOT, armbandsur, 14k, Seastar, 1900-talets andra hälft
Final bid5,000 SEK
Est4,000 SEK

BRICKA, silver, 1900-tal, vikt ca 150 g
Final bid1,300 SEK
Est800 SEK

TRÄDGÅRDSPUMP, gjutjärn, 1800-/1900-tal
Final bid3,200 SEK
Est2,500 SEK

SERVISDELAR, 16 del, glas, "Rustika", Pukeberg, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Est300 SEK

INGA SEMPÉ, taklampa, "W103" Rail Lamp, Wästberg, 2000-tal
Final bid200 SEK
Est700 SEK

RESVÄSKA, plast, för golfbag, 2000-tal
Final bid250 SEK
Est500 SEK

LISA LARSON, figur, stengods, "Charlotta", ur serien ABC-flickorna, Gustavsberg
Final bid2,400 SEK
Est2,000 SEK

JULSERVIS, 9 del, porslin, Lars Carlsson, Christineholm Porcelaine, Fyrklövern
Final bid200 SEK
Est600 SEK

ORIENTMATTA, old, ca 148 x 212 cm
Final bid450 SEK
Est600 SEK

LAKAN, 7 st, SAMT ÖRNGOTT, 4 st, linne, 1900-tal
Final bid250 SEK
Est300 SEK

MATTA, vävd, ull, 2000-tal
Final bid300 SEK
Est500 SEK

OMEGA, stoppur / tidtagarur, upp till 60
Final bid550 SEK
Est1,000 SEK

FÅTÖLJER, 1 par, 1900-talets andra hälft
Final bid1,700 SEK
Est800 SEK

ÖVERLAKAN OCH ÖRNGOTT, 4 set, linne, 1900-tal
Final bid250 SEK
Est400 SEK

FICKUR, silver, 1700-/1800-tal, med fickursställ, kedja och nyckel
Final bid500 SEK
Est500 SEK

GUNNAR WENNERBERG, 4 st ytterfoder, porslink, "Liljekonvalj", Gustavsberg
Final bid450 SEK
Est800 SEK

HALSRING OCH ARMRING, silver, 1900-taletsa andra hälft
Final bid400 SEK
Est500 SEK

MATSALSBORD, engelsk stil, 1900-talets första hälft
Final bid450 SEK
Est800 SEK