PÄRLCOLLIER, odlade pärlor, silverlås, sannolikt 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Est400 SEK
GUNNAR NYLUND SAMT WILHELM KÅGE, 3 del, stengods, bla "Eldorado", Rörstrand och Gustavsberg, 1900-talets mitt
Final bid250 SEK
Est400 SEK
MARGARETA WALLIN (1912-1990), akvarell, signerad
Final bid300 SEK
Est600 SEK
AXEL KLEIMER (1881-1945), olja på duk, signerad
Final bid650 SEK
Est1,000 SEK
RINGAR, 2 st, 23k guld, svenska stämplar 1947, tot vikt ca 7,7 g
Final bid7,600 SEK
Est8,000 - 10,000 SEK
FIGURGRUPP, porslin, Dresden, Tyskland, 1900-tal
Final bid400 SEK
Est1,000 SEK
ARMBANDSUR, stål, Movado, acvatic,  1900-talets mitt
Final bid1,600 SEK
Est1,500 SEK
KIKARE, Zenith Mariner 7x50
KIKARE, Zenith Mariner 7x50
Final bid200 SEK
Est300 SEK
VÄGGHYLLA, teak, 1900-talets mitt
Final bid200 SEK
Est300 SEK
RING OCH HÄNGE, silver, med bergskristall, 1900-tal
Final bid200 SEK
Est800 SEK
JORDGLOB, 1900-talets första hälft
Final bid200 SEK
Est500 SEK
BLOMBORD, rotting, 1940-tal
BLOMBORD, rotting, 1940-tal
Final bid350 SEK
Est400 SEK
MUGG, silver, Hawksworth, Eyre & Co, Sheffield 1892, England, vikt ca 171 g
Final bid1,900 SEK
Est1,500 SEK
KAFFESKEDAR, 6 st, silver, Cesons, Stockholm 1967, tot vikt ca 84 g
Final bid900 SEK
Est500 SEK
LJUSSTAKE, 3 del, vitmetall, Ceasar Stoffi, Nagel
Final bid800 SEK
Est600 SEK
PER OLOF OLSSON (född 1949), färglitografi, signerad och numrerad 274/350
Final bid250 SEK
Est500 SEK
MARIANNE WESTMAN, tekanna, porslin, "Mon Amie", Rörstrand, 2000-tal
Final bid450 SEK
Est300 SEK
AINAR AXELSSON, 1 par, silver, GAB, Stockholm, 1967
Final bid2,000 SEK
Est2,000 SEK
GLASKUPA MED GIPSRELIEFER, 1900-/2000-tal
Final bid200 SEK
Est800 SEK
BOKBAND, 13 vol, Berömd Litteratur världslitteraturens mest bekanta verk..., Baltiska Förlaget Aktiebolag, Malmö 1927
Final bid200 SEK
Est300 SEK
SAMLING SERVERINGSBESTICK, silver, 1800-/1900-tal, tot vikt ca 183 g
Final bid2,000 SEK
Est1,500 SEK
SÄNGBORD, möjligen IKEA, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Est400 SEK
VOLVO, S80, 2,5T, manuell, årsmodell 2008, reg nr FUP191
Final bid14,000 SEK
Est12,000 - 15,000 SEK
RINGAR, 3 st, 23k, total vikt ca 13,8 gram
Final bid13,500 SEK
Est13,000 - 14,000 SEK
ALBERT ENGSTRÖM (1869-1940), tusch, signerad
Final bid700 SEK
Est1,500 SEK
SÄNGBORD, 1 par, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Est500 SEK
TAKKRONA, mässing, oskariansk, 1800-/1900-tal
Final bid1,400 SEK
Est1,500 SEK
GALLERSKÅLAR, 1 par, flintgods, Rörstrand, 1900-talets första hälft
Final bid200 SEK
Est400 SEK
RING OCH 1 PAR ÖRHÄNGEN, silver, med vita stenar, 1900-/2000-tal
Final bid300 SEK
Est500 SEK
SÄNGBORD, omkring år 1900
SÄNGBORD, omkring år 1900
Final bid900 SEK
Est1,500 SEK
KNIVAR, 1 par, silver, NLD & Co, 1924, tot vikt ca 60 g
Final bid550 SEK
Est400 SEK
LISA LARSON, väggplakett, ''Dam'', ur serien Unik, Gustavsberg
Final bid1,100 SEK
Est1,500 SEK
WILGOT OLSSON, olja på duk, signerad
Final bid400 SEK
Est800 SEK
TRÄDGÅRDSSOFFA, "Lessebo", svartmålad, Byarums Bruk
Final bid4,000 SEK
Est5,000 - 6,000 SEK
BORDSLAMPA, teak, RB Stilarmatur, Tranås, 1900-talets mitt
Final bid550 SEK
Est600 SEK
TALLRIKAR, 2 st, porslin, Kina, famille rose, Qianlong (1736-1795)
Final bid1,200 SEK
Est1,000 SEK
KARL ÖRBO (1890-1958), olja på duk, signerad
Final bid200 SEK
Est400 SEK
HANS-AGNE JAKOBSSON, fönsterlampa, mässing, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Est800 SEK
KANDELABRAR, 1 par, mässing, barockstil, 1900-tal
Final bid400 SEK
Est800 SEK
ASK, silver, stämplar 835, vikt ca 109 g
Final bid1,200 SEK
Est800 SEK
LIMKNEKTAR, 3 st, järn, 1900-tal
Final bid400 SEK
Est500 SEK
KARL ERIK EKSELIUS, skrivbordsstol, "Mondo", för JOC Möbler Vetlanda, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Est500 SEK
BOK, "Karta öfver Norrbottens län", Nils Selander (1845-1922),  Generalstabens Litografiska Anstalt, L. Bergs Förlag
Final bid200 SEK
Est400 SEK
GUSTAF ADOLF FAHLE (1906–1989), olja på duk, signerad och daterad -54
Final bid550 SEK
Est600 SEK
VÄGGLAMPA, industrimodell, 1900-tales första hälft
Final bid200 SEK
Est600 SEK
ENSTENSRING, 18k vitguld, med briljantslipad diamant, tot vikt ca 1,5 g
Final bid1,100 SEK
Est1,500 SEK
KARAFF OCH SNAPSGLAS, 12 st, glas, motiv efter Lasse Åberg, 1900-/2000-tal
Final bid550 SEK
Est800 SEK
OMEGA, fickur, silver, 1900-talets första hälft
Final bid750 SEK
Est800 SEK