MUGGAR, 5 st, silver, tot vikt 165 g
Final bid600 SEK
Est300 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, silver, 1900-talets mitt
Final bid500 SEK
Est400 SEK
BORDSKANON, 1900-tal
Final bid550 SEK
Est400 SEK
BARPALLAR, 4 st, Offecct, 2000-tal
Final bid250 SEK
Est600 SEK
LISA LARSON, figur, "Dora", stengods, Gustavsberg
Final bid1,300 SEK
Est1,200 SEK
TIMO SARPANEVA, 11 st, kaffeglas, Iittala, Finland
Final bid200 SEK
Est300 SEK
SÄNGBORD, 1950-/60-tal
Final bid200 SEK
Est300 SEK
CIGARRETUI OCH FICKKNIV, sk ståletsning, sannolikt Eskilstuna sent 1800-tal
Final bid700 SEK
Est600 SEK
BARPALLAR, 3 st, Gemla, 2000-tal
Final bid300 SEK
Est600 SEK
SOFFBORD, allmoge, 1800-tal
Final bid400 SEK
Est600 SEK
GOLVLAMPA, empirestil, 1800-talets andra hälft
Final bid1,800 SEK
Est2,000 SEK
MODELLSKEPP, 2 st, sannolikt 1900-talets första hälft
Final bid400 SEK
Est400 SEK
HERRCYKEL, Husqvarna, 1900-talets mitt
Final bid200 SEK
Est400 SEK
PABLO PICASSO, utställningsaffisch, 1971, Paris
Final bid1,200 SEK
Est400 SEK
SAMUEL PETTERSSON, 1 par sockerskålar, silver, Linköping 1889, tot vikt ca 1059 g
Final bid6,200 SEK
Est7,000 SEK
KAFFEKANNA, silver, Carl Olof Holm, Vadstena, 1860, vikt ca 597 g
Final bid2,400 SEK
Est3,000 SEK
GOLVLAMPA, Louix XVI-stil, 1900-talets mitt
Final bid700 SEK
Est1,000 SEK
ANTTI KOTILAINEN, kontorsstol, Sola serien, Martela, Finland
Final bid400 SEK
Est500 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, akvarell, signerad
Final bid350 SEK
Est400 SEK
YTTERFODER, porslin, Frankrike, 1900-talets första hälft
Final bid450 SEK
Est300 SEK
GOLVLAMPA, Lyktan, 1900-talets andra hälft
Final bid300 SEK
Est300 SEK
VAS, rött glas, sannolikt Monica Bratt, Reijmyre, 1900-talets andra hälft
Final bid350 SEK
Est400 SEK
SPEGEL, 1900-talets början
Final bid250 SEK
Est300 SEK
KARMSTOLAR, 1 par, Karl Johanstil, 1900-talets mitt
Final bid1,000 SEK
Est1,000 SEK
YTTERFODER, porslin, "Waldemarsudde", Prins Eugen, Rörstrand
Final bid800 SEK
Est500 SEK
SIDOBORD, orientaliskt, 1900-talets andra hälft
Final bid550 SEK
Est300 SEK
SOFFBORD, "Berlin", Oscar & Clothilde, samtida
Final bid2,000 SEK
Est2,000 SEK
BAJONETT, balja i stål, klinga märkt EJ AB, Eskilstuna
Final bid250 SEK
Est500 SEK
Final bid800 SEK
Est500 SEK
SIDEBOARD, rokokostil, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Est500 SEK
AIRCONDITIONER, portabel, Cortina Silent 12K
Final bid1,700 SEK
Est1,200 SEK
AVLASTNINGSBORD, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Est500 SEK
HERTHA BENGTSSON, tv-kopp med fat och mindre fat, porslin, "Blå Eld", Rörstrand
Final bid500 SEK
Est700 SEK
BORDSLAMPOR, 1 par, trä, 1900-talets andra hälft
Final bid450 SEK
Est400 SEK
SOFFA, sent 1900-tal
Final bid200 SEK
Est500 SEK
BORDSFOTOGENLAMPOR, 1 par, nysilver, AG Dufva, 1900-talets första hälft
Final bid650 SEK
Est800 SEK
PIEDESTALER, 1 par, tidigt 1900-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK
GOLVLAMPA, 1950-/60-tal
Final bid700 SEK
Est500 SEK
DAGBÄDD, art déco, 1920-/30-tal
Final bid200 SEK
Est1,500 SEK
BYRÅ, rokokostil, 1900-talets andra hälft
Final bid350 SEK
Est400 SEK
HÖRNSKÅP, allmoge, 1700-talets andra hälft
Final bid1,300 SEK
Est2,000 SEK
STIG JONZON, oljemålning, singerad och daterad 1971
Final bid200 SEK
Est500 SEK
LARS NORRMAN, oljemålning, osignerad
Final bid400 SEK
Est600 SEK
ARMBAND, 18k guld, kedjelänk, vikt ca 4,3 g
Final bid1,500 SEK
Est1,800 SEK
HELLE DAMKJAER, 1 par ljusstakar, rostfritt stål, "Bloom", för George Jensen
Final bid300 SEK
Est500 SEK
FÖRSTÄRKARE, Fender, "RAD", USA, 1900-talets andra hälft
Final bid400 SEK
Est800 SEK
ELBAS, Squier, Fender
Final bid600 SEK
Est1,500 SEK
GITARR, akustisk, Aria Concert Guitar, "AC-8"
Final bid350 SEK
Est600 SEK